Přejít na obsah


Fotka

Jakou si mám vybrat GPS

garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
653 odpovědí na toto téma

#581 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2015 - 16:41

Dakota 20 má elektromagnetický kompas. ;)http://www.garmin.cz.../dakota-20.html


Dobře, dvacítka asi jo. Koukal jsem na nějakou desítku, tam byl psaný jen elektronický.
  • 1

#582 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2015 - 17:08

Ano, D20 jsem měl a nemohl jsem si stěžovat. Zbavil jsem se jí jen proto, že jsem chtěl O600. V D20 jsem měl jsem mapy TOPO Czech PRO.


  • 0

#583 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 314 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2015 - 20:25

V dané cenové kategorii mi Dakota 20 připadá, jako dobrá volba. Je velmi podobná mé O450, která se ale už neprodává. Powerbanku do terénu nedoporučuju, bude Ti to vadit, nehledě na nepraktičnost a nebezpečí pádu/poškození....


Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 14 únor 2015 - 20:27

  • 1

#584 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2015 - 20:32

V dané cenové kategorii mi Dakota 20 připadá, jako dobrá volba. Je velmi podobná mé O450, která se ale už neprodává. Powerbanku do terénu nedoporučuju, bude Ti to vadit, nehledě na nepraktičnost a nebezpečí pádu/poškození....


Tu powerbanku připojíš přes USB a musí být pořád připojená?
  • 0

#585 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 314 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2015 - 20:34

Přesně tak..kabelem. Když chceš nabíjet, musí být sámo připojená...


  • 1

#586 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2015 - 20:57

Dakotu powerbankou nenabije ;)


  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#587 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2015 - 21:00

Dakotu ne, ale mobil ano. Potřebuje, aby mu baterie vydržela dýl.

Je to Samsung Galaxy young.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 14 únor 2015 - 21:04

  • 1

#588 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2015 - 22:23

Dakotu ne, ale mobil ano. Potřebuje, aby mu baterie vydržela dýl.

Je to Samsung Galaxy young.

 

Omlouvám se, z diskuse jsem to pochopil tak, že řeší hlavně Dakotu  :ph34r:


  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#589 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2015 - 1:40

Millanu: Píšeš, že jsi velmi spokojený s c.Geo. Bohužel tady vystupuješ jako anonym (co tě k tomu vede?), takže se nemůžeme podívat kolik a čeho máš odloveno. Pokud lovíš jen tradičky a neděláš delší výpravy, tak ti určitě nějaký Garmin vyhoví. Ale v případě že lovíš i multiny, mysterky a wheriga, případně děláš výpravy dlouhé několik set kilometrů, tak budeš mít problémy. Zatímco do mobilu s vhodným programem nacpeš mnoho tisíc keší a klidně budeš moc navigovat na různě stage, doplňovat je a vypočítávat - tak s Garminem to buceš muset všechno řešit nějakou oklikou.


  • -3

#590 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2015 - 8:17

Já tedy s powerbankou vůbec nemám žádné problémy - jen jsem si vyměnila kratičký usb kabel, který k ní byl, za normální metrový, a normálně nesu powerbanku v kapse, k ní připojený mobil, a jsem s tím naprosto spokojená.
  • 0

#591 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2015 - 8:36

Když nesu powerbanku s sebou tak většinou aby z ní běžel Oregon 600 když je připnutej na karabině na ramením popruhu batohu. V takovým případě mám powerbanku v batohu, kabel vytáhlej ven dírou pro hadičku camelbaku a stejně tak na popruhu skrz to očko pro hadičku, a následně připojený do Oregona. Jen aby se Oregon nepřepínal do režimu připojení k PC, ale zeptal se zda připojit nebo napájet (pro případ powerbank se špatně zapojenym konektorem) mám v Oregonu nastavený režim přesně jak popisujou v tomhle textu: http://podpora.garmi.../article/000146

 

Pokud jdu jen s telefonem, mam powerbanku v kapsáčích a cca metrovej káblik ven ;)


  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#592 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2015 - 10:08

Arne1: možná má Millanu jen špatně nastavený link na gc.com. Ale GPS koupit může, potomek ji určitě využije.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 15 únor 2015 - 10:15

  • 0

#593 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2015 - 10:22

Já tedy s powerbankou vůbec nemám žádné problémy - jen jsem si vyměnila kratičký usb kabel, který k ní byl, za normální metrový, a normálně nesu powerbanku v kapse, k ní připojený mobil, a jsem s tím naprosto spokojená.

Neudělala jsi zrovna dobře. Ten krátký kablík má velké opodstatnění - ztráty. Kdybys obětovala cca 250 Kč, tak by sis mohla koupit měřáček a změřit, jaký proud proteče do telefonu při nabíjení přes krátký originální kabel a přes noname metrový. A pokud už si nevzpomínáš na základní poučky z fyziky o elektřině (Ohmův zákon) tak pro tebe může být šokující zjištění že se ten proud zmenší skoro na polovinu !
Možná by bylo řešení použít metrový kabel klasická USB prodlužka a do něj teprve dát ten krátký - zatím jsem neověřoval v praxi, zkusím to po neděli změřit.
  • 0

#594 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2015 - 10:24

Millanu: Píšeš, že jsi velmi spokojený s c.Geo. Bohužel tady vystupuješ jako anonym (co tě k tomu vede?), takže se nemůžeme podívat kolik a čeho máš odloveno. Pokud lovíš jen tradičky a neděláš delší výpravy, tak ti určitě nějaký Garmin vyhoví. Ale v případě že lovíš i multiny, mysterky a wheriga, případně děláš výpravy dlouhé několik set kilometrů, tak budeš mít problémy. Zatímco do mobilu s vhodným programem nacpeš mnoho tisíc keší a klidně budeš moc navigovat na různě stage, doplňovat je a vypočítávat - tak s Garminem to buceš muset všechno řešit nějakou oklikou.

 

 

Větší blbost jak tu napsal Arne abys pohledal. Ber tu D20, v té ceně lepší nenajdeš.


Tento příspěvek byl upraven od Citecka: 15 únor 2015 - 10:24

  • 3

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#595 Millanu

Millanu

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2015 - 10:43

Millanu: Píšeš, že jsi velmi spokojený s c.Geo. Bohužel tady vystupuješ jako anonym (co tě k tomu vede?), takže se nemůžeme podívat kolik a čeho máš odloveno. Pokud lovíš jen tradičky a neděláš delší výpravy, tak ti určitě nějaký Garmin vyhoví. Ale v případě že lovíš i multiny, mysterky a wheriga, případně děláš výpravy dlouhé několik set kilometrů, tak budeš mít problémy. Zatímco do mobilu s vhodným programem nacpeš mnoho tisíc keší a klidně budeš moc navigovat na různě stage, doplňovat je a vypočítávat - tak s Garminem to buceš muset všechno řešit nějakou oklikou.

Statusbar mam snad dobře nastavený-když ho vidím pod fotkou. Jinak s dcerou většinou lovíme tradičky. Většinou je to po naplánování jednodenní výlet. Cca do 20 km chůze, Používali jsme i tablet LENOVO ale ten nás zaváděl o cca 80metrů mimo. Takže už leží jen doma.


  • 0

#596 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2015 - 12:15

Já tedy s powerbankou vůbec nemám žádné problémy - jen jsem si vyměnila kratičký usb kabel, který k ní byl, za normální metrový, a normálně nesu powerbanku v kapse, k ní připojený mobil, a jsem s tím naprosto spokojená.

 

Neudělala jsi zrovna dobře. Ten krátký kablík má velké opodstatnění - ztráty. Kdybys obětovala cca 250 Kč, tak by sis mohla koupit měřáček a změřit, jaký proud proteče do telefonu při nabíjení přes krátký originální kabel a přes noname metrový. A pokud už si nevzpomínáš na základní poučky z fyziky o elektřině (Ohmův zákon) tak pro tebe může být šokující zjištění že se ten proud zmenší skoro na polovinu !
Možná by bylo řešení použít metrový kabel klasická USB prodlužka a do něj teprve dát ten krátký - zatím jsem neověřoval v praxi, zkusím to po neděli změřit.

 

Tady je, myslím, krásný důkaz toho, že spokojenost uživatele nemusí být vždy úměrná velikosti nabíjecího proudu :)

Nic víc bych z toho raději nevyvovozoval.

 

2Millanu: doporučil bych ještě zvážit Etrex 30, ale překračuje o něco cenový limit. Nebo oželet kompas a vzít Etrex 20.

Etrex 30 celkem spokojeně používám a kdybych měl znovu vybírat ze současné nabídky, tak bych oželel kompas a vzal tu 20.


  • 0

Etrex 30 + GPI generator + Geoget + a:Drake Plus nebo Locus Pro na CAT S50, Wine, Debian testing


#597 Millanu

Millanu

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2015 - 15:40

Toho kompasu se nevzdám. Několikrát nám pomohl najít tu správnou polohu kešky. Z hecu jsem dnes vyndal baterii z mobilu a po cca 15 vteřinách ji vrátil.Nastavení telefonu zůstalo stejné. Takže mám dilema.Dakota 20 a spokojená dcera nebo v kapse náhradní baterii do telefonu a já s obavami o své jediné komunikační zařízení :huh:


  • 0

#598 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2015 - 17:27

Statusbar mam snad dobře nastavený-když ho vidím pod fotkou. Jinak s dcerou většinou lovíme tradičky. Většinou je to po naplánování jednodenní výlet. Cca do 20 km chůze, Používali jsme i tablet LENOVO ale ten nás zaváděl o cca 80metrů mimo. Takže už leží jen doma.

Statusbar nevím, ale odkaz na profil byl nějak špatně; teď je to v pořádku.
Lenovo neznám, kromě telefonu Nexus 5 mám ještě tablet Samsung Galaxy. Na přesnost oba prakticky stejné, jenom v tom tabletu se program (aDrake) nějak špatně domlouvá s kompasem a šipka místo k cíli ukazuje bokem. A baterie v tabletu mi při zapnuté navigaci vydrží ještě méně než v telefonu.
Jinak - podle tvého způsobu lovu je asi ta navigace zapotřebí, leda že bys mobil s mapou zapínal jen jednou za čas (ale to jistě nevydržíš). A mobil bys měl na doplnění pro města, mysterko/multiny a nějaké větší výpravy.
  • 0

#599 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2015 - 17:29

Tady je, myslím, krásný důkaz toho, že spokojenost uživatele nemusí být vždy úměrná velikosti nabíjecího proudu :)

Vyvodit z toho lze jedno - asi je nabíjecí proud i přes ten úbytek vyšší než aktuální spotřeba toho mobilu - takže se nabíjí (pomalu ale přece).
  • 2

#600 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2015 - 18:21

Vyvodit z toho lze jedno - asi je nabíjecí proud i přes ten úbytek vyšší než aktuální spotřeba toho mobilu - takže se nabíjí (pomalu ale přece).

 

Přijde mi, že v Ohmově zákoně žádné metry nefigurují :-)

 

Možná by jsi měl ten měřák vzít sám a ta tvoje tvrzení tu ještě dokázat přesnými čísly.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama