Přejít na obsah


Fotka
* * * * * 1 Hlasů

tak obecně, logování keší...díky!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
203 odpovědí na toto téma

#61 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 21:00

Budu přemýšlet jak to udělat/změnit. ;-)

 

Taky by se dalo požádat ownera otazníčku, či co ti to překáží, o jeho posun, a svoji ikonku dát na správné souřadnice.


  • 4

#62 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 22:14

Listing u tradičky pro cizince, co neumí česky? U nás v jižních Čechách máme několik tradiček s listingem i hintem v naprosto srozumitelné holadnštině. Tu přece tady zná každý.


  • 1

#63 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 23:26

To jo, další pravidlo :-) Za chvíli budou pravidla českého geocachingu na knihu a noví kačeři budou skládat zkoušky.

A komisaři samozřejmě budou muset taky složit zkoušky a projít křestem ohněm, kdo uhoří, nemůže dělat komisaře.


  • 2
:)

#64 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 23:40

Jo. To jsem udělal já. Nováčkovská keš, tradička, souřadnice 150 metrů od schránky. V listingu bylo: hledejte tyč, keš je v okruhu 4 metrů od ní. FTFkař nic nenašel. Chtěl jsem NA logem požádat revírníka o disable, že se postarám o přeměření. Napsal kačer, jestli vím, co požaduju. Že nečteme listing a pak se divíme, že nemůžeme najít.

Odpověděls předpokládám, že voláš revírníka aby si té keše všimnul a posoudil zda je to tak přípustné, ne ?
  • 0

#65 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2014 - 5:27

.... Ale - v keši by měl být logbook a něco čím se dalo zapsat. ...


 

 

Mám nanokeš v centru Prahy a každý sedmý log na netu v logbooku není. Že by to bylo tím, že nemají tužku?


  • 0

#66 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2014 - 5:58

.... Ale - v keši by měl být logbook a něco čím se dalo zapsat. ...


 

 

Mám nanokeš v centru Prahy a každý sedmý log na netu v logbooku není. Že by to bylo tím, že nemají tužku?

Kdysi jsem tady psal případ, co se mi stal..... Teda dva případy. První byla tradička u Berouna (už v archivu). Logbook byl promáčený v igelitovém pytlíku a penicilin jen kvetl. Druhy byla zase mysterka v Bdech, kde krabička mokra a uvnitř plno škvorů. V obou případech jsem tohle řešil fotkou jednak místa a pak několik dalších podrobnějších fotek, aby bylo jasné, že se jedná o správnou krabku. Pak jsem fotky poslal ownerovy.

Dokážu si představit třeba podobný fotolog, když je logbook totálně plný atd.....


  • 2

#67 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2014 - 7:37

Když se chce, tak to jde i s tou vodou a penicilinem :( , aneb jeden z odstrašujících případů. Tenkrát to bylo na NA a nakonec to tak i skončilo.

http://www.geocachin...78-698bd54070e1


  • 1

#68 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2014 - 7:52

Odpověděls předpokládám, že voláš revírníka aby si té keše všimnul a posoudil zda je to tak přípustné, ne ?


Něco jsme si napsali přes e-mail... shodli jsme se na tom, že NA log byl zbytečný, což napsal i revírník. On by si asi všiml i bez NA, že se u té keše něco děje. Je to GC54957.
  • 0

#69 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2014 - 8:09

Když se chce, tak to jde i s tou vodou a penicilinem :( , aneb jeden z odstrašujících případů. Tenkrát to bylo na NA a nakonec to tak i skončilo.

http://www.geocachin...78-698bd54070e1

Pokud je trocha navlhlý a jde na něj alespoň trocha psát, zaloguji a dám FI včetně NM na údržbu. Ale pokud z něj kape smrdutá voda a kvete hniloba, mám pud sebezáchovy.


  • 1

#70 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2014 - 10:07

Taky by se dalo požádat ownera otazníčku, či co ti to překáží, o jeho posun, a svoji ikonku dát na správné souřadnice.

 

Máš pravdu, ale jednak jsem nechtěl přidělávat práci někomu jinému, druhak je ta jiná keška starší a zatřetí je to příjemná procházka po okolí. Raději to změním já, dle rad zde. ;)


  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#71 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2014 - 10:24

.... Ale - v keši by měl být logbook a něco čím se dalo zapsat. ...

 

Mám nanokeš v centru Prahy a každý sedmý log na netu v logbooku není. Že by to bylo tím, že nemají tužku?

 

Nic se nedá zevšeobecňovat a vztahovat na všechny případy. Myslím, že jsem to už někde psal...

Tady tohle asi tím nebude... Spíš bych tipoval na to, že spoléhají na to, že nekontroluješ logbook a že nenajdeš to, že keš nenašli. Na druhou stranu se mohli zapsat i na trochu jinou stranu... 

 

 

 

Je taky docela legrace pozorovat kolik PM členů vůbec nečte listing. Mám jednu PM Only kešku kde je přímo v listingu uvedeno, že zaměřeno je kousek vedle, na cestě, aby se ikonka nad mapou plně nepřekrývala s jinou keškou. 

 

 

Taky by se dalo požádat ownera otazníčku, či co ti to překáží, o jeho posun, a svoji ikonku dát na správné souřadnice.

 

Myslím, že tohle je daleko lepší řešení, než předělávat na mysterku, je poprosit autora té překrývající mysterky aby trochu pohnul s WP, většinou na 99% mu to nemůže tolik vadit. Už s tím mám zkušenosti, že jsme prosili o přesun mysterky keše, která tam byla o 3 roky déle, ale sama v městě u místa, kam jsme chtěli dát tradičku a v pohodě :-).

 

Pěkný listing potěší, ale bohužel přece jen občas člověk nemá možnost si ho třeba dopředu přečíst, a často se na různých zařízeních ztratí v listingu a i na PC zdůrazněné statě často lehce přehlédne. Tradičku dělám tak, aby oslovila lidi místem, případně provedením, a listing dělám jako bonus pro ty, kteří si ho chtějí přečíst...


  • 2

#72 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2014 - 13:57

No, listingy čtu většinou v terénu v mobilu, hlavně, když nemůžu najít keš.
Tužku nosím svou, mokrý či plesnivý lb občas najdu, většinou s sebou mám jízdenku, tak se loguju na ni. Když jsem našel místo keše prázdnou díru, dal jsem DNF a vrátil se za pár dní, kdy na tom místě byl náhradní logbook. Pak jsem zalogoval nález a NM.
Edit: Ten náhradní lb tam byl od dalšího lovce, ne od ownera.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 11 červen 2014 - 14:14

  • 0

#73 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2014 - 18:45

.... Ale - v keši by měl být logbook a něco čím se dalo zapsat. ...


 

 

Mám nanokeš v centru Prahy a každý sedmý log na netu v logbooku není. Že by to bylo tím, že nemají tužku?

 

Ne, jedná se tzv. virtuální kačery. Sice na místě nikdy nebyli, ale to jim nebrání se zapsat na Internetu. No když je to baví... Podobné je to s finálkaři. Ale ti se obvykle dojdou zapsat. Z logů na náročnějších keších ale podobného kačera lze obvykle poznat :)

A některým kačerům je třeba i vysvětlovat, co je nutné pro zalogování EC.

 

Ale většina kačerů je slušných, pravidla chápe a dodržuje.


  • 2

#74 kačGary

kačGary

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2014 - 1:21

Fíííííha, tak Vám všem moc pěkně děkuju, koukám, jak jste si i sami pokecali, i vy zkušení až až...a že to přeci jen, občas tak jednohlasný neni :-), jak psal Roman Jaroměř - já sama za sebe vim, že geo beru poctivě a užívám si bloudění lesem a zvlášť kešky, který mě zavedou na zelený místečko, mezi zástavbou a silnicema, takže jeden log FI, kdy jsem neměla tužku, kterou jsem zapomněla a fakt si jí neměla ani kde koupit (ještě jsem teda zvažovala, že si jí půjčím snad někde v autoservisu opodál) a v keši nebyla-i když by se do ní vešla pětkrát, mi myslím na nějakých zbylých 112 může být odpuštěno...sama věřím, že se jednou na to místo dostanu a os. zaloguju...dovolila jsem si tak učinit taky proto, že jsem se s tím setkala v logu přede mnou u jiné keše....

 

Stejně tak mě tedy zaujaly DNF...DNF jsem měla za log, kdy jakoby keš výhradně vzdávám a třeba poněkolikáté nemohu najít, zbytek bych psala WN atd., bylo to pro mně jako..nikdy jí asi nedám, vypekla mě a tudíž si jí neboduju.... a musím přiznat, malá osobní prohra, ale taky jsem si říkala, že jsem třeba slepá jenom já, nebo jen já, hledám vlastně zcela mimo a nebudu plašit předčasně (stalo se mi třeba u GC1DK4G, - podle mých očí, jasná skrýš - kanálek pod okapem, uvnitř kyblík, pomalu bych rozebrala potrubí a pár kačerů hledalo dle logů na stejném místě,  už to rovnou psalo do logů, že keš tam neni, že jí ukradli, ....našť. asi nějaká intuice, tak hledám dál, kompas lítá jako magor a nakonec byla keš v jinym úkrytu, kterej už jsem našť. měla jednou stejnej za sebou, jinak bych asi nenašla).

 

Teď teda vím, že lepší napsat, než nenapsat, když to nemá podobně zdárnej konec, dlužím teda asi pět DNF pár keším a svýmu svědomí :-), jak říkám, event, nebo někdo ke mně na kafe...mam to tak rozlítaný, že občas v lb popletu datum a to už si teda dávám pozor, že jsem tak mimo, že ani nevím, kolikátýho je :-)

 

Tak ať je nám geo radostí a poznáním i dál, ať si každej dělá jak myslí, když nechce hrát fér a já díky i za ostatní nováčky za příspěvky a rady!!!

Tudíž mockrát děkuju, že se tady nemusim bát na cokoli zeptat, díky všem zúčastněným, především pak mpik, Jacka, KulišekW, MikiHamza, Smrk, Vláček, Pontiac, Roman_Jaroměř...


  • 5

#75 t.o.m.m.y

t.o.m.m.y

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2014 - 19:29

Ještě k logování, mám prosbičku a nechtěl jsem zakládat nové téma, jinde jsem nenašel...

 

Když mám kešku odlovenou a zaspán FI, ale neměl jsem přitom u sebe CWG na výměnu (samozřejmě jsem si tedy ani z krabičky nic nevzal), můžu dodatečně jiný den zajít a CWG vyměnit? A s tím spojen můj dotaz, jak zapsat do logu na GC.com? Jako WN, nebo editovat svůj FI?

 

Díky


  • 0

#76 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2014 - 19:41

Já bych vyměnil bez logování, ale jestli je to podle pravidel, to nevím. Nebo to napiš aspoň do logbooku. Edit: GC a TB samozřejmě loguji.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 06 srpen 2014 - 19:43

  • 0

#77 Zememeric_K

Zememeric_K

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2014 - 19:43

Ještě k logování, mám prosbičku a nechtěl jsem zakládat nové téma, jinde jsem nenašel...

 

Když mám kešku odlovenou a zaspán FI, ale neměl jsem přitom u sebe CWG na výměnu (samozřejmě jsem si tedy ani z krabičky nic nevzal), můžu dodatečně jiný den zajít a CWG vyměnit? A s tím spojen můj dotaz, jak zapsat do logu na GC.com? Jako WN, nebo editovat svůj FI?

 

Díky

Alespoň u nás ti slušnější, kteří chodí CWG do krabičky opakovaně měnit, tak napíší poznámku, ve které uvedou kolik koleček vyměnili. Ne že bych byl z toho nadšený, ale přijde mi to poctivé a oceňuji upřimnost.


  • 0

#78 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2014 - 19:47

Tak jak napsal kalubr a Zememeric_K. Ke keši můžeš zajít vyměnit CWG kdykoliv.

Do internetového logu už delší dobu výměnu, či vložení CWG nepíši.


  • 0

#79 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2014 - 6:06

Pokud vím, nikde v oficiálních pravidlech není nic o tom, že by se výměna musela zapisovat. Měla jsem za to, že je to spíš pozůstatek z dob minulých, kdy keší bylo málo, ale bylo v nich obvykle co měnit, což se o dnešku říct nedá :D. Takže když už v keši jednou za uherský rok něco vyměním, nikam to nepíšu. Do logbooku ani do logu u keše nepíšu obvykle ani trackables, pouze je odpovídajícím způsobem zaloguju v listingu daného předmětu.


  • -1

#80 mirecek7

mirecek7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2014 - 6:35

Jestli můžu k tématu výměny CWG:

dříve jsem psal poctivě co jsem měnil, včetně GC, TB, CWG - z radosti, i které CWG za které.

Pak se mi občas stalo, že se to ownerům nelíbilo z důvodu, že jsou tu sběrači, kteří filtrují logy, a když zachytí text CWG,

jdou schránku vybrat.

Dnes mě to opět vždy potěší, když mám co měnit, ale píšu "díky za výměnu dříví"

Krásné geo-léto všem


  • 3




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama