Přejít na obsah


Fotka
* * * * * 1 Hlasů

tak obecně, logování keší...díky!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
203 odpovědí na toto téma

#41 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 9:46

Tak ten zápis v LB je jako důkaz, že jsem tam byl, že jo..

 

Cílem hry je najít krabičku a zapsat se do logbooku, nestačí "být tam". Pokud se z jakéhokoliv důvodu nezapíšu, neměl bych logovat FI.


  • 2

#42 pajakuma

pajakuma

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 9:50

Tak ten zápis v LB je jako důkaz, že jsem tam byl, že jo. Ale když se někdo nemá jak zapsat, tak se třeba vyfotí. To je taky důkaz. Ale když je FI log "Nezapsal jsem se, není tužka." (Bez fotky), tak to asi záleží na ownerovi. Myslím, že to nechávají. Ono když se ztratí logbook nebo celá keš, tak jak dokážeš, že jsi tam byl. Je to asi o důvěře. Asi jsem OT, nezlobte se. Edit: Myslím to tak, že jsi v LB, ale ten se ztratí. Tak nemůžeš dokázat nález. Možná se v tom moc patlám...

Já nevím, zda nedošlo k nějaké změně ale když jsme před pár lety začínali, tak platilo hlavní povinné pravidlo, že logovat na netu lze pouze keše, kde je fyzický zápis v logbooku. 

 

Found it - nález cache = nalezení schránky + zápis do logbooku (s výjimkou keší bez fyzické schránky).

 

Jinak je to vše jen věc vlastního svědomí. Pokud někomu jde spíš o nějaké "body" víc než o zážitky, ať si klidně loguje od stolu. Někteří owneři mu možná log smažou ale tuším, že takových, kteří pečlivě kontrolují logbooky asi moc nebude. 


  • 0

#43 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 9:58

Řekl bych, že zde je to vše na dohodě. Samozřejmě měl bys tam být zapsaný. Ale - v keši by měl být logbook a něco čím se dalo zapsat. Pokud tam není a náhodou si někdo zapomene tu tužku někde doma, tak snad to není takový problém ten nález uznat, když už keš nalezl...

Hrajeme přece hru, tak proč kvůli zapomenuté tužce jezdit znova třeba i stovky kilometrů. Myslím, že většina rozumných lidí to pochopí a nebude mít problém důvěřovat, když někdo napíše, že tam opravdu byl. Vždyť kdyby tam nebyl, okrádá se jen sám...

 

Opravdový zážitek je pro mě cesta na místo, navštívení pěkného místa, občas trochu hledání krabičky. Zapisování do logbooku je občas spíše odpudivý zážitek, o který mi naopak moc nejde :-)


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 10 červen 2014 - 10:01

  • 0

#44 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 10:21

Opravdový zážitek je pro mě cesta na místo, navštívení pěkného místa, občas trochu hledání krabičky.

 

A když budeš mít zapsáno WN místo FI, tak ten zážitek bude méně opravdový?


  • 5

#45 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 10:24

Cílem hry je najít krabičku a zapsat se do logbooku, nestačí "být tam". Pokud se z jakéhokoliv důvodu nezapíšu, neměl bych logovat FI.


No jasně, ale podle pravidel k nálezu nestačí jen otevřít krabičku. Ale jak píše Roman, jsme lidi. Jednou jsem tužku neměl a nenašel, vyryl jsem log trošku klíčem a dal Found it. Moc to v tom lb vidět nebylo. Ale to místo není daleko, takže jsem se tam za pár dní vrátil s tužkou.
  • 1

#46 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 10:33

Romane, když není logbook nebo tužka, tak za to nemůže ani owner, ani nálezce, že jo. Prostě to někdo vzal. I když za stav keše odpovídá owner. Vím, že když někdo najde prázdný úkryt, tak mu to některý owner uzná jako nález. I když to není striktně podle pravidel.
  • 0

#47 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 12:06

Právě proto, píšu "měl by být" logbook a tužka. To, že je skutečnost jiná, to si může každý ze svých zkušeností udělat představu sám...

Nikde jsem nepsal, že absence tužky v keši je vina autora (pokud to není schválně mikroška bez tužky).

 

To, že někdy prostě na výlet zapomenu tužku, nebo ji třeba cestou někde ztratím. Mám se pak vracet kvůli tomu, aby mi nikde nechyběl zápis? To raději budu spoléhat na to, že kačeři jsou rozumný lidi a uznají mi i log bez fyzického zápisu. Ano, mohl jsem se pro tužku vrátit (případně někde si ji koupit). Ale to si raději užiji zážitky z toho výletu s rizikem, že v té jedné či dvou keších, kde nebude tužka mi pak autor log smaže (zatím se mi to snad nestalo, asi i proto, že se mi podobný případ stává velice zřídka, díky několika rezervním tužkám někde po kapsách).

 

A k tomu zážitku WN x FI - tady se nejedná o jakýkoliv zážitek z logování, to je pro mě spíše zápisem prošlých cest a je jedno, jestli to je WN nebo FI, ale o to, že se už ke kešce nemusím příště vracet a nemusím ji hledat znovu, když už jsem ji jednou našel. Na pěkné místo se vrátím i bez keše a proč se zdržovat znovu hledáním? 

I když jsou některé kešky (TDK), které jsem si našel i vícekrát (TDK dokonce 3x :-)) a dokonce jsem jim napsal WN po druhém (či třetím) nálezu. Ale to jsou spíše výjimky.

 

Pravidla jsou dobrá, ale geokešing je hra. Neměli bychom být příliš přísní. Neříkám tím pravidla porušovat na každém kroku, ale pokud v jednom z dvou set tří set případů zapomenu tu tužku a díky tomu se nezapíšu, tak nevím, proč neudělat výjimku. Přehnané dodržování pravidel vede leda k buzeraci. Přirovnal bych to ke slušnému chování. Slušné je pozdravit, tak všechny lidi co potkám na svých cestách v přírodě slušně zdravím. Ovšem jak by se vám líbilo, kdybyste toto pravidlo museli dodržovat povinně?


  • 6

#48 pavlisp

pavlisp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 12:21

Ono uznávání ownerem FI. lovci, který není zapsán v locbooku, má za následek jeho navyklost a potom i přímé vymáhání FI.  Když se mu to přestane tolerovat najde jiný způsob a to se už vracím k tématu, začne dávat DNF typu : Prosím ownera o mailový kontakt, zda-li jsme hledali na správném míste.

Co se asi stane když  owner nekomunikuje.


  • 1

#49 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 12:23

Roman: Já vím, že nepíšeš, že je to chyba ownera. No, někdo by tu výjimku udělal, někdo ne. Co člověk, to názor.
Edit: Trošku jsem tu diskusi odvedl jinam. Díky za názory! Jde o návštěvu místa, ale zápis do lb je specifický zážitek, takže jsem rád, když se můžu zapsat. Je to spíš zdolání nějaký výzvy, než bod. Někdo to třeba bere jinak.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 10 červen 2014 - 12:39

  • 0

#50 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 16:38

Jednou jsem při dokumentování Schwarzenberského kanálu posbíral všechna čísla, vypočítal finálku, byl jsem u ní a nedokázal jsem se zapsat. Když jede auto plné mudlů, nedá se na jednoho čekat. Napsal jsem WN a autor mi sám odepsal, ať si to zaloguju jako nález. Věděl jsem ale, že to bylo jen první seznámení a že nás tam čeká další práce a po půl roce jsem se opravdu zapsal do logbooku. Takže různí owneři to berou různě. DNF log mi owner smazal jen jednou a to jsem tam napsal, že jsem na to nedosáhl. Ale až po delší době ho smazal, mezitím jsem už dávno odlovil.


  • 0

#51 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 17:49

To máš taky recht. :) Obvykle to však v lozích bývá řádně natřeno, že je blbě zaměřeno..

 

Je taky docela legrace pozorovat kolik PM členů vůbec nečte listing. Mám jednu PM Only kešku kde je přímo v listingu uvedeno, že zaměřeno je kousek vedle, na cestě, aby se ikonka nad mapou plně nepřekrývala s jinou keškou. Tak 60% lidí si to prostě nečetlo a ještě někteří napíší log s tím, že "zaměření je zcela mimo". To mám občas chuť napsat odpověď, že mimo je spíš nálezce a navíc přemýšlím, proč vlastně píšu ten listing...

 

Nám se zase často stává, že u keše je 10x u FI poznámka o plném logbooku, prasklé krabce nebo jiném problému a klidně 2 měsíce se nic neděje. V takovém případě přidáváme NM log a ono světe div se  - do týdne je krabka OK. Owner dokoce často poděkuje za takové upozornění. Zaráží mne, že ani kačeři s několika tisíci odlovy tam ten NM nepřidají. A přitom to v naprosté většině případů velice dobře funguje.

 

No jak jsem psal výš, někteří dokonce nečtou ani listing nebo seznam waypointů (doporučený přístup apod) tak proč by psali NM nebo DNF, že ano.


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 10 červen 2014 - 17:51

  • -1

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#52 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 18:26

kde je přímo v listingu uvedeno, že zaměřeno je kousek vedle

 

Tradička je o hledání keše na uvedených souřadnicích, ne o čtení listingu. Aby ji mohli najít i cizinci, kteří listingu nerozumějí.


  • 1

#53 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 18:36

Tradička je o hledání keše na uvedených souřadnicích, ne o čtení listingu. Aby ji mohli najít i cizinci, kteří listingu nerozumějí.


Pak se tedy omlouvám. Netušil jsem, ze tradičky jsou pro cizince co nerozumí listingu. V tom případě chápu proč mají mnohý tradičky v mnoha zemích listing o jedné či dvou větách. A seznam waypointů popsaných v jiném než jejich jazyce je jim vlastně taky k ničemu tak at si bloudí když nenajdou přístupovou cestu...

Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 10 červen 2014 - 18:38

  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#54 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 18:45

Je taky docela legrace pozorovat kolik PM členů vůbec nečte listing. Mám jednu PM Only kešku kde je přímo v listingu uvedeno, že zaměřeno je kousek vedle, na cestě, aby se ikonka nad mapou plně nepřekrývala s jinou keškou. Tak 60% lidí si to prostě nečetlo a ještě někteří napíší log s tím, že "zaměření je zcela mimo". To mám občas chuť napsat odpověď, že mimo je spíš nálezce a navíc přemýšlím, proč vlastně píšu ten listing...

 

No jak jsem psal výš, někteří dokonce nečtou ani listing nebo seznam waypointů (doporučený přístup apod) tak proč by psali NM nebo DNF, že ano.

 

No, víš, ono s tím listingem je to kapku problematický. Jak už podotkl Vláček, tradička má být na úvodních souřadnicích, pokud je záměrně o víc než nějakých 5m mimo, tak je prostě proti pravidlům a lidi si stěžujou oprávněně. Já třeba lovím s navigací, která mi z keše ukáže jen GC kód, jméno keše (resp. asi první 3 slova - super u sérií, kde číslo je na konci názvu :D) a jméno ownera. Nemam tam ani D/T, ani velikost, ani hint, natož nějakej listing. Když jdu do města na nákup nebo se jedu projet na kole a cestou chci sebrat dvě tři škatule, listing si obvykle přečtu. Ale když člověk jede na celodenní výlet, plánuje ujet 90 km a do 300m kolem trasy má 70 tradiček, tak je rád, když si aspoň stihne u těch 30 přímo na trase vypsat hinty. Kdyby předem měl číst všechny listingy, tak se zblázní. Většinou si pak přečtu listing při logován u těch 15, který skutečně odlovím. Předem jen tam, kde mě zaujme název a je podezření, že se dozvím nějakou zajímavost o místě, který bych si jinak nevšimla. A to už vůbec nemluvím o situaci, kdy někam jedu s mudlama a neznám předem ani přesnou trasu, ani to, kde jim se bude chtít zastavit. To prostě cosi stáhnu do navigace, a když mám čas, kouknu, jestli to není poblíž, a hledám i bez hintu. Takže u keše záměrně zaměřené o 30m vedle bych byla asi naštvaná taky.

 

Navíc jsou teda listingy, který nečtu nikdy, například u keší věnovanejch fotbalovejm klubům a podobně :D!


  • 6

#55 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 19:01

Mám jednu PM Only kešku kde je přímo v listingu uvedeno, že zaměřeno je kousek vedle, na cestě, aby se ikonka nad mapou plně nepřekrývala s jinou keškou.

Řekl bych, že to je na změnu na mysterku, kdybych byl extra rejpal. Takhle se to aspoň obvykle dělá, pokud tradička není na uvedených souřadnicích.


  • 4

#56 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 20:00

Řekl bych, že to je na změnu na mysterku, kdybych byl extra rejpal. Takhle se to aspoň obvykle dělá, pokud tradička není na uvedených souřadnicích.

Souhlas. Tohle je případ pro log NA.
  • 0

#57 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 20:24

Souhlas. Tohle je případ pro log NA.


Jo. To jsem udělal já. Nováčkovská keš, tradička, souřadnice 150 metrů od schránky. V listingu bylo: hledejte tyč, keš je v okruhu 4 metrů od ní. FTFkař nic nenašel. Chtěl jsem NA logem požádat revírníka o disable, že se postarám o přeměření. Napsal kačer, jestli vím, co požaduju. Že nečteme listing a pak se divíme, že nemůžeme najít.
  • 0

#58 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 20:26

Řekl bych, že to je na změnu na mysterku, kdybych byl extra rejpal. Takhle se to aspoň obvykle dělá, pokud tradička není na uvedených souřadnicích.


To je z Tvé strany určitě dobrá poznámka a z mé strany určitě k zamyšlení. Nebráním se ničemu. Když jsem zakládal, bylo mi to doporučeno s tím, že hint by měl být dostatečně jasný. To jsem, myslím splnil se svým "Jdi smerem k ni, lev ti poradi - tmave zelena"...

Budu přemýšlet jak to udělat/změnit. ;-)
  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#59 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 20:51

Budu přemýšlet jak to udělat/změnit. ;-)

Třeba podobně jako u téhle :) GC40H85, a budeš to mít čisté.


  • 1

#60 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 20:59

Děkuji za tip. Udělám to v podobném duchu. ;-)
  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama