Přejít na obsah


Fotka
* * * * * 1 Hlasů

tak obecně, logování keší...díky!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
203 odpovědí na toto téma

#21 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2014 - 16:20

Myslím, že DNFka ve stylu - nemohl jsem odlovit, byl tu milenecký pár, jsou také dobrá - pokud jich je podobných hodně, je to signál pro majitele kešky, že by bylo lépe ji schovat kousek jinde, aby nebyla někde, kde se prostě často schází milenci ;-)

 

Jedno takové DNF jsem napsal a byl jsem málem "online sežrán i s ponožkami" co jsem si to dovolil. Přemýšlel jsem nad tím tehdy podobně jako Ty. Bylo to místo které vyloženě lákalo k tomu se tam uvelebit a užívat dne.

 

Jinak já osobně jsem za DNF logy rád, protože alespoň vím, když se s keší něco děje. Když nikdo nic nedá vědět a najednou se objeví log, že keš na místě není...


  • 1

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#22 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2014 - 22:07

Vycházíme z předpokladu, že ownera to zajímá co se s jeho keší děje. Někdy mám dojem, že je to naopak.


  • 2

#23 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 6:57

Jinak souhlasím s Jackou, že množství DNF logů na existující keši je vizitka pro zakladatele, že schovával mazaně. :)

Tohle nemusí být pravda, může to taky znamenat, že je keš opravdu mizerně zaměřená.

 

Jinak já dávám DNF obvykle jen v případech, že dojdu k přesvědčení, že chyba není na mé straně.


  • 3

#24 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 8:03

Ono záleží na typu DNF, pokud tam někdo napíše, že hledal na správném místě, byl tam ten správný objekt a přesto nenašel, je to o tom, že buď chybí keš, nebo je skrýš fakt mazaná. Když se ale budou lidé v DNF rozčilovat nad tím, že jim singál lítal po lese a nic nenašli, ani ten správný objekt a FI logující budou psát cosi o špatném zaměření, je to ta druhá varianta. Občas jsem nechápal, proč lidé v GeoWestu logují jen WN, když se do keše nedostali, vždyť oni ji přeci nenašli, tedy jako našli keš, ale ne způsob, jak se k ní dostat... Chtělo by to nějaký manuál pro DNF, který by měl každý u sebe a musel by si ho 10x přečíst před logováním.


  • 0

#25 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 8:22

To máš taky recht. :) Obvykle to však v lozích bývá řádně natřeno, že je blbě zaměřeno..


  • 0

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.


#26 pajakuma

pajakuma

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 8:24

Nám se zase často stává, že u keše je 10x u FI poznámka o plném logbooku, prasklé krabce nebo jiném problému a klidně 2 měsíce se nic neděje. V takovém případě přidáváme NM log a ono světe div se  - do týdne je krabka OK. Owner dokoce často poděkuje za takové upozornění. Zaráží mne, že ani kačeři s několika tisíci odlovy tam ten NM nepřidají. A přitom to v naprosté většině případů velice dobře funguje.


  • 3

#27 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 8:26

A už jsme zase u těch manuálů, metodických pokynů, vyhlášek,... DNF je prostě nenašel jsem. A pokud chci sdělit ownerovi a ostatním (a udělat si i poznámku pro sebe), že jsem kešku z jakéhokoiv důvodu nenašel, loguji DNF. A zatím se na mě žádný owner nedurdil za DNF.


  • 2

#28 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 8:26

Chtělo by to nějaký manuál pro DNF, který by měl každý u sebe a musel by si ho 10x přečíst před logováním.

To jo, další pravidlo :-) Za chvíli budou pravidla českého geocachingu na knihu a noví kačeři budou skládat zkoušky.


  • 3

#29 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 8:37

Četl jsem, že DNF se nepíše, když nemůžu začít hledat kvůli mudlům nebo dešti... Dávám ho, pokud hledám a nemůžu najít úkryt. A když je úkryt prázdný, což se mi stalo jednou.
  • 2

#30 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 8:38

K tomu NM logu, trochu mě štve to, že teď jde napsat NM log jen s datem, kdy se člověk zalogoval... Trochu mi to dělá nepořádek, když občas loguji s týdenním zpožděním a najednou mezi keškami zalogovanými vidím NM log z minulého týdne, který patří k jinému dni, protože jsem se k tomu logování dříve nedostal :-(


  • 0

#31 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 8:39

Když je tam napsáno, proč se loguje DNF, tak je to vlastně jedno.


  • 1

#32 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 8:44

Nám se zase často stává, že u keše je 10x u FI poznámka o plném logbooku, prasklé krabce nebo jiném problému a klidně 2 měsíce se nic neděje. V takovém případě přidáváme NM log a ono světe div se  - do týdne je krabka OK. Owner dokoce často poděkuje za takové upozornění. Zaráží mne, že ani kačeři s několika tisíci odlovy tam ten NM nepřidají. A přitom to v naprosté většině případů velice dobře funguje.

To má jednoduchej důvod. Mnoho lidí pro geocaching používá jinej mail než svůj obvyklej a nechodí tam denně. Logy si přečtou jednou za čas u keše. Pro důležitý logy typu NM mají ale owneři často nastavenej filtr, takže se jim přeposílají na normální mail. Já když najdu schránku s plným logbokem, nakřáplou pixlou apod. Tak to napíšu do FI logu a přidávám NM - viz FI log.


  • 0

#33 pajakuma

pajakuma

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 8:48

Ono pokud tam to NM nedal během toho týdne nikdo jiný, tak si myslím raději pozdě než vůbec a nic nebrání do logu napsat, že jde o stav ze dne .... .  Ownerovi alespoň příjde upozornění,že se něco nepatřičného děje.

Jinak DNF dáváme většinou, pokud nenajdeme - a je celkem jedno z jakého důvodu. To pak stejně do logu rozepíšeme. Občas se stává, že jsme přesvědčení, že keš není nebo najdeme nějaké pozůstatky a pak po čase zjistíme, že jsme byli jen "slepí" ale to nikdy na 100% v dané chvíli nemůžeme vědět. O to víc pak těší, když velmi dobře maskovanou keš nakonec najdeme.


Tento příspěvek byl upraven od pajakuma: 10 červen 2014 - 8:53

  • 0

#34 pajakuma

pajakuma

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 8:52

Tak to napíšu do FI logu a přidávám NM - viz FI log.

No my píšeme klasické FI  a přidáme NM, kde vypíšeme hlavní problém (klidně zopakujem část z FI) aby už nemusel nic dalšího hledat Pokud se nepletu, tak NM logy by měly chodit Ownerovi jako samostané upozornění.


  • 1

#35 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 9:01

Když se nemůžu zapsat, jelikož není čím, nebo je nepoužitelný logbook (plný, zmrzlý, plesnivý), je to na DNF? Nebo dáte Found it a WN? EDIT: NM, ne WN. Sorry. Protože když se dívám po keších, tak někdy čtu FI logy typu "chybí tužka, nemohl jsem se zapsat". Narážím na to, že k nálezu je potřeba zápis. I když, někdy se ti lidi vyfotí.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 10 červen 2014 - 9:13

  • 0

#36 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 9:06

Když v keši není tužka, vyndám svoji tužku. Když je tam nepoužitelný logbook, dám tam jiný, do kterého se zaloguju. Ty malé sešítky stojí v papírnictví asi desetikorunu. A když je to mikroška, tak malý papírek se tam vždycky vejde. 


  • 1

#37 pajakuma

pajakuma

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 9:09

Jednoduché: Nejsem zapsaná = nelze FI. Je-li to z důvodu zapomenuté tužky, tak WN nebo nic a přijít jindy. Jeli to z důvodu zničeného nebo přeplněného logbooku, tak NM. Pokud přidám papírek s podpisem můžu s klidem FI .


  • 2

#38 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 9:10

Jestli je plesnivej, tak rozhodne NM log.


  • 0

#39 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 9:27

Jednoduché: Nejsem zapsaná = nelze FI. Je-li to z důvodu zapomenuté tužky, tak WN nebo nic a přijít jindy. Jeli to z důvodu zničeného nebo přeplněného logbooku, tak NM. Pokud přidám papírek s podpisem můžu s klidem FI .


Tak ten zápis v LB je jako důkaz, že jsem tam byl, že jo. Ale když se někdo nemá jak zapsat, tak se třeba vyfotí. To je taky důkaz. Ale když je FI log "Nezapsal jsem se, není tužka." (Bez fotky), tak to asi záleží na ownerovi. Myslím, že to nechávají. Ono když se ztratí logbook nebo celá keš, tak jak dokážeš, že jsi tam byl. Je to asi o důvěře. Asi jsem OT, nezlobte se. Edit: Myslím to tak, že jsi v LB, ale ten se ztratí. Tak nemůžeš dokázat nález. Možná se v tom moc patlám...

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 10 červen 2014 - 9:35

  • 0

#40 angrod66

angrod66

    v podstate jsem normalni...

  • Members
  • PipPipPip
  • 204 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 9:36

Me osobne tez DNF na mych kesich nevadi, alespon vim, ze mam okouknout krabku nebo stage.

Vadi mi ale DNF stylem: "nestihl jsem vse obejit, tak davam DNF", coz je dle meho nazoru hloupost dotycneho a nikoliv DNF.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama