Přejít na obsah


Fotka

Archivace GC135M8, dříve Island


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
210 odpovědí na toto téma

#21 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2014 - 7:49

Jediný výsledek byl, že mám tu keš zrušit. To za dialog nepovažuji.

 

Jestli proběhlo něco potom, tak o tom nevím, nicméně na moji nabídku, že se pokusím zjistit o koho jde a domluvit nějaký setkání nebo tak něco, tak na to jsi nepřistoupil a tvoje zabejčenost proti jakýmkoli argumentům protistrany byla více než zjevná. Za můj pokus o sjednání kompromisu jsem se dočkal jen toho, že mi od té doby předhazuješ, jací jsme my trampové svině, jak nám to nedaruješ a podobně, což mě fakt docela štve. Sice naprosto chápu, že jsi naštvanej a taky proč, ale na druhou stranu chápu i důvody, argumenty a naštvanost strany druhé.

 

Jinak proti tobě osobně nic nemám, tvoje kešky se mi líbí a rád si zase na nějakou zajdu, ale v tomto problému se už angažovat nebudu a buď tak laskav a vynech z toho i ty mě. No a hlavně nehaž všechny trampy do jednoho pytle. Je sice pravda, že i mezi trampy se najdou debilové ale to se najdou i mezi kačery a nemyslím si, že by to procentuální zastoupení bylo výrazně odlišné.


  • 6
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#22 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2014 - 8:01

Promin Kapso, ale ze se neozves proti hromadnemu pomlouvani kaceru. Tam jsi se dotcen necitil?


  • 0

#23 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2014 - 8:05

Hmm, když to tak tady čtu, říkám si, že je to už spíše do depresivního koutku... Je mi z toho docela smutno.

 

Hmm, škoda, píseň Island od Wabiho Ryvoly jsem měl moc rád...

Teď abych si zpíval leda tu od Mikiho - Cesta na Island :-(


  • 2

#24 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2014 - 8:25

Pokud připomínky trempské strany jsou toho typu, že keš má být tak 200 až 300 metrů od vrcholku, tak to jsem ji mohl udělat na Maliníku u bufetu.

 

Ze strany trempů žádný pokus o seriozní dialog nebyl, pokud za dialog nepovažuji chvástání se v notesu, který je součástí osady, kolikrát tu keš už ukradli.

 

A přitom i trempové vědí, že je to krádež a že správná cesta je jiná. Prostě jste o takové řešení neměli zájem.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#25 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2014 - 8:26

P.S. - Pro ostatní - mezi kačery je i hromada trampů a (nejen) proto mě tohleto házení do jednoho pytle docela dost štve. Navíc tady jde spíš o krajovou specialitu, která se týká jen pár zcela ojedinělých případů v Jizerkách a na Brdech, jinak v celém zbytku republiky (ale třeba i na Slovensku) spolu trampové a kačeři celkem bez problémů vycházejí a mnohde se i kamarádí, protože se obě skupiny nezanedbatelně prolínají.


  • 7
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#26 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2014 - 8:35

Pokud je mezi trempy spoustu kačerů, tak se měli ozvat a vysvětlit ostatním, že když u kešky nejsou souřadnice na kemp, tak to není proto, že je tam máme jen pro sebe, ale proto, že to je mysterka.

 

Obhajuješ neobhajitelné, Kapso. Pokud si trempové mezi sebou nevyřeší vztah k ostatním, tak to za Vás nikdo, a já už vůbec ne, řešit nebude.


  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#27 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2014 - 8:38

Pokud nemají být trempi házeni do jednoho pytle, je jen na jejich komunitě, aby si tyhlety militantní fundamentalisty umravnila, nikdo jiný to udělat nemůže.

 

P.S.: Mám k přírodě blízko a i mezi trempy mám spoustu známých a nemám pocit, že by někdo z nich měl potřebu cokoli ničit...


  • 1

#28 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2014 - 9:22

Pokud je mezi trempy spoustu kačerů, tak se měli ozvat a vysvětlit ostatním, že když u kešky nejsou souřadnice na kemp, tak to není proto, že je tam máme jen pro sebe, ale proto, že to je mysterka.

Obhajuješ neobhajitelné, Kapso. Pokud si trempové mezi sebou nevyřeší vztah k ostatním, tak to za Vás nikdo, a já už vůbec ne, řešit nebude.

 

1. Problém trampů je, že se všichni vzájemně neznají a nejsou nijak organizovaní, takže už jen někoho kontaktovat může být složité. Navíc různí lidé mohou mít na různé věci různé názory a neshodnou se. Podobné je to i mezi kačery a to není problém někoho kontaktovat - jako třeba pravidelné kradení TB/GC i na velmi vyhlášených eventech, kterému nelze nijak zabránit. Prostě tak snadné to není.

 

2. Jinak nic neobhajuju, jen říkám, že chápu jejich důvody (což ještě neznamená, že něco schvaluju nebo obhajuju). Některé skupiny trampů si prostě přejí některá místa utajit před širokou veřejností, stejně jako by kačeři taky nebyli nadšení, kdyby na ty úplně nejlepší kešky někdo tahal davy mudlů. Nebo kdyby ti někdo udělal stage noční kešky přímo pod oknem ložnice a podobně ....


  • 3
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#29 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2014 - 9:23

Kapso, jen by mě zajímalo, když na tom jejich fóru o tobě mluví jako o "trampské legendě" nebo tak nějak, a když se tam sami ptají, co bys na to asi řekl ty, proč ses i tam neozval. Zvláště když tam lítají termíny jako "zasraní kešouni" (slabší povahy prominou, pouze cituji) a podobně. A mimo jiné tam taky padají názory typu, že není potřeba zničit pouze inkriminovanou keš, ale taky všechny v přilehlém okolí, aby si "kešouni" uvědomili, komu to tam všechno patří. Nebo ty názory na téma hubení netopejrů (nechť si prostuduje každej sám) - proč jsi jim například nenapsal, že v jeskyních, kde se zdržujou, se keše zakládat nesmí, že netopejři jsou důvod k archivaci keše, že tam, kde jen zimujou se keš na zimu vypíná... ...zatímco oni tam klidně choděj spát?

 

Je docela zábavný, jak tvrděj, že ostatní lidi, co tam choděj, ničí "genia loci", a ani ve snu je nenapadne, že genia loci by mohli ostatním ničit i oni sami svou přítomností na místě :D. Třeba vyřváváním nějakejch podivnejch písní u ohně v noci uprostřed lesa :D. Možná by teda udělali nejlíp, kdyby na víkend zůstali ve městě, aby chudák ten genius mohl nerušeně spát! V celým tom vlákně na jejich fóru se relativně rozumně vyjadřuje jen jeden, a o tom mám důvodné podezření, že to je kolega Citečka :D.

 

Určitě, jak tu už bylo několikrát řečeno, je to všechno o konkrétních lidech. Házet všechny do jednoho pytle je vždycky kravina. Zamlada jsem taky docela dost jezdila ven a setkávala jsem se tam s nejrůznějšíma lidma. S těma, kterejm šlo prostě o pobyt v přírodě s příjemnejma lidma, který bavilo chodit po lesích, případně i včetně nějakejch romantickejch ideálů a zvyklostí, proč ne. Každej si hraje po svým, to bychom měli chápat víc než kdokoliv jinej :D. A pak taky s těma (většinou kapku "jednoduššíma"), který si i z toho dělali svým způsobem náboženství nebo ideologii, modlu, který slzeli při Rose na kolejích, vyžadovali vstávání při Vlajce, podle oblečení a vybavení kádrovali ty ostatní a osobovali si právo rozhodovat, kdo do lesa patří a kdo ne. Přiznam, že z nich jsme si dělávali docela srandu. Asi dotyčný fórum sdružuje právě takovýhle lidi, co naděláme. Jen nezapomeňme, že to neni žádnej reprezentativní vzorek trampů.

 

Jen mi přijde smutný, že trampskej ideál respektu harmonie s přírodou i mezi lidma navzájem při tom dostává celkem solidně na frak.


  • 14

#30 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2014 - 9:31

Ještě k tématu :D:


Tento příspěvek byl upraven od Jacka: 04 srpen 2014 - 10:19

  • 4

#31 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2014 - 9:43

Kapso, jen by mě zajímalo .... proč ses i tam neozval ....

 

Jacko, taky musím občas pracovat a nemůžu stíhat fakt všechno, ještě jsem to ani celé nečetl.

Nicméně ano, je to Citecka a v podstatě s ním souhlasím.

 

Jinak ale opravdu lituju, že jsem se v tomto vůbec nějak angažoval.


  • 1
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#32 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2014 - 9:51

 

...aby si "kešouni" uvědomili, komu to tam všechno patří.

Nepatří, jsou tam taky jen trpěni jako všichni ostatní. Nejsou daleko doby, kdy trempi byli z lesů vyháněni, viz knížky od Rady a Žáka. Myslím, že to jsou frustrace z toho, že tam začali chodit i jiní, "pod jinou vlajkou". Zahlédl jsem, že jim vadí i "šílení cyklisti". Těm si ale klacek do drátů strčit netroufnou, tak si vztek vybíjejí na keších, které se nemůžou bránit. Že jde vlastně podlý útok ze zálohy jim zřejmě nevadí...


  • 2

#33 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2014 - 10:11

Zajímavý postřeh z výše uvedeného odkazu - že také škodí "padlí trempi" - na kempech si pak dělají bezďácké bytečky :)

To mě docea pobavilo - pač nedávno jsme se bavili, že díky keškám člověk pozná spoustu úkrytů, slují a prostor, kam se pak v nouzi může vrznout ( občanská válka, pogrom, zombie apokalypsa atd.)


  • 6

*


#34 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2014 - 10:13

Jacko, taky musím občas pracovat a nemůžu stíhat fakt všechno, ještě jsem to ani celé nečetl.

Nicméně ano, je to Citecka a v podstatě s ním souhlasím.

 

Jinak ale opravdu lituju, že jsem se v tomto vůbec nějak angažoval.

Jasně, že sis diskuse nevšiml je pochopitelný. Ale teď už o ní vš ;). A kdo jinej by se jako měl angažovat než ten, koho evidentně ctí a respektujou obě strany? :D Samozřejmě je tu riziko, že člověk bude za vola, ale kdyby výsledkem mohlo bejt ukončení toho džihádu, tak to asi za to stojí, mam dojem.


  • 3

#35 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2014 - 10:54

Jasně, že sis diskuse nevšiml je pochopitelný. Ale teď už o ní vš ;). A kdo jinej by se jako měl angažovat než ten, koho evidentně ctí a respektujou obě strany? :D Samozřejmě je tu riziko, že člověk bude za vola, ale kdyby výsledkem mohlo bejt ukončení toho džihádu, tak to asi za to stojí, mam dojem.

 

Abys neřekla, tak jsem napsal už i tam, i když si fakt nemyslím, že by mě nějak extra respektovali (na obou stranách).

 

Spíš si myslím, že je to celé hlavně o tom, že v tomto konkrétním případě je to o tom, že na obou stranách jsou příliš "horké hlavy".

 

A taky je to i trochu o tom, že jiný kraj, jiný mrav - v "mých končinách" spolu nemají (ani neměli) kačeři a trampové žádné problémy.


  • 3
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#36 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2014 - 10:58

zombie apokalypsa 

 

Teda, ze znaj kesouni spousti mist, kde se zbavit mrtvoly, to jsem vedela, ale fakt, ze se tim zaroven pripravuju na zombie apokalypsu na mne mocne zapusobil Tohle riziko jsem uplne prehlidla a podcenila. Dik.

 

Jinak ke zminene problematice - v posledni dobe mi jsou cim dal vic sympaticky moje bejvaly ucitelky, ktery proste hromovym hlasem zarvaly, ze nam to zabavi a vrati az na konci skolniho roku. Ze dobry deti se delej a kdyz se nejsme schopny dohodnout, nebude si s tim blbym autickem teda hrat nikdo, pac ony teda fakt nebudou patrat po tom, kdo si zacal.


  • 6

#37 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2014 - 11:36

Jako vždycky je pravda někde uprostřed. Já chápu trempy, že se bojí, že jim tam budou chodit davy. Vždyť i my tady jsme diskutovali, zda dělat kešku na vyjímečném místě, které by bylo náporem lovců zdevastováno. A zda uměle (PMO, mysterka, multina) neomezit návštěvnost. A kačerů je hodně a pokud jim někdo udělá na kempu bordel, tak se jim nedivím. Ale zase naopak pokud keška někde poblíž kempu nedělá potíže, není důvod se kvůli ní takhle bouřit. Ale jak už bylo zmíněno, je to o lidech a o dohodě a zdravém rozumu.


  • 3

#38 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2014 - 11:43

Teda, ze znaj kesouni spousti mist, kde se zbavit mrtvoly, to jsem vedela, ale fakt, ze se tim zaroven pripravuju na zombie apokalypsu na mne mocne zapusobil Tohle riziko jsem uplne prehlidla a podcenila. Dik.

 

To jsem rád, nicméně systém bohužel nepočítá s kešounskou zombie (navíc požírající trempské nepočaté děti).

Těm je potřeba nejen ustřelit hlavu, ale i zahodit gpsku (případně naopak - dle situace)


  • 0

*


#39 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2014 - 11:46

připomíná mi to bojůvky mezi partami ve Stínadlech :D a pak že jsou tyhle doby prý dávno pryč..aby jednou nedošlo na bitvu koulí někde na poli plném barikád. z palet :D
  • 4

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#40 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2014 - 11:56

To v těch Jizerkách je sice smutný, ale na druhou stranu má Kapsa pravdu. Neházejme všechny trampy do jednoho pytle. tady na Chrudimsku dokonce sami trampové rádi svolili multinu ve své osadě. Jde vždy jen o přístup člověka jako jedince...

 

Přesně tak, je to celé hlavně o pár jedincích. Jinak jen pro zajímavost, o kterou multinu jde?

 

Jako vždycky je pravda někde uprostřed. Já chápu trempy, že se bojí, že jim tam budou chodit davy. Vždyť i my tady jsme diskutovali, zda dělat kešku na vyjímečném místě, které by bylo náporem lovců zdevastováno. A zda uměle (PMO, mysterka, multina) neomezit návštěvnost. A kačerů je hodně a pokud jim někdo udělá na kempu bordel, tak se jim nedivím. Ale zase naopak pokud keška někde poblíž kempu nedělá potíže, není důvod se kvůli ní takhle bouřit. Ale jak už bylo zmíněno, je to o lidech a o dohodě a zdravém rozumu.

 

Moc hezky řečeno, ale lidi jsou různý a někde se domluví a jinde zase ne - navíc jsou to jen 3 - 4 případy v Jizerkách a asi jeden nebo dva na Brdech, všude jinde se dokážou domluvit. Sám znám hafo kešek, které jsou v podstatě přímo trampské (trampy založené), nebo dokonce i přímo na trampských pietních místech (často hodnotnějších a mnohem zajímavějších jak třeba ten nešťastnej Island) a místo ani vztahy mezi kačery a trampy tím nebyly nijak poznamenány.

 

P.S. - Sakra, "Trampské kešky", to by mohl být zajímavý bookmark. :)


  • 2
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama