Přejít na obsah


Fotka
* * * * - 1 Hlasů

Jeden nejmenovaný server s finálkami


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
205 odpovědí na toto téma

#121 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 16:35

Oni stačí dát ověření na indicie, finálkář je nemá.


  • 4

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#122 spyna

spyna

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 16:36

No vidíš. A kamarád jak jsem psal výše, právě kvůli tomu aby nepodporoval ty pochybné stránky, ke svým keším "ověřovač" nedává. Důvod je jednoduchý. Člověk vleze na pochybné stránky, zkopíruje souřadnice a co udělá? Šup a hodí je do "ověřovače" u dané keše. A hned ví jestli jsou souřadnice správné nebo ne. Takhle, když tam "ověřovač" není, není jisté zda jsou na pochybné stránce souřadnice správné nebo špatné. Jeho vysvětlení naprosto chápu, protože částečně znesnadní odlov dané keše i těm, co si jdou rovnou pro výsledek na ty pochybné stránky.

 

Takže jinými solvy poctivý na to doplatí "vy&@#ánci" si stejně najdou způsob jak to obejít... Na můj vkus až příliš častý fenomén řešení problémů v dnešní společnosti. Ještě by někdo mohl vymyslet nějakou směrnici EU a kupu lejster, které by každý kdo jde na finálku musel nejdřív vyplnit. Pak by finálkářů taky určitě výrazně ubylo... :-(.


  • 1

#123 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 16:47

Takže jinými solvy poctivý na to doplatí "vy&@#ánci" si stejně najdou způsob jak to obejít... Na můj vkus až příliš častý fenomén řešení problémů v dnešní společnosti. Ještě by někdo mohl vymyslet nějakou směrnici EU a kupu lejster, které by každý kdo jde na finálku musel nejdřív vyplnit. Pak by finálkářů taky určitě výrazně ubylo... :-(.

 

 

Poctivej si keše vyluští a třeba napíše i ownerům keší o radu, což ten kdo navštěvuje pochybné stránky tuším že neudělá. Směrnice do toho netahej. Dávat ke keším "ověřovač" není povinost. Prostě jsem jen uvedl příklad jak to řeší kamarád a já s ním souhlasím.

 

 

 

Oni stačí dát ověření na indicie, finálkář je nemá.

 

 

Tohle pokud to chápu stejně jako ty, je výborný nápad. Stage 1,2,3 atd.... "ověřovač". Souřadnice kde je keš bez "ověřovače".


  • 1

#124 spyna

spyna

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 17:15

Poctivej si keše vyluští a třeba napíše i ownerům keší o radu, což ten kdo navštěvuje pochybné stránky tuším že neudělá. Směrnice do toho netahej. Dávat ke keším "ověřovač" není povinost. Prostě jsem jen uvedl příklad jak to řeší kamarád a já s ním souhlasím.

 

 

 

 

 

Tohle pokud to chápu stejně jako ty, je výborný nápad. Stage 1,2,3 atd.... "ověřovač". Souřadnice kde je keš bez "ověřovače".

 

Směrnice byly samozřejmě ironie, vím, že ověření není povinnost, jen mi přijde zcela nesmyslné "nedávat jej tam jen proto, že by si tím mohl finálkář ty souřadnice ověřit". A pokud se nepletu, tak všechny ty fake souřadnice, alespoň u keší v zalidněnějších lokacích ve finálkářských databázých stejně dlouho nevydrží... a pak už je to opravdu jen o tom, že "škodíš" těm poctivým. Ale možná má tvůj geokolega u svých keší jiné zkušenosti...


  • 3

#125 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 20:54

Směrnice byly samozřejmě ironie, vím, že ověření není povinnost, jen mi přijde zcela nesmyslné "nedávat jej tam jen proto, že by si tím mohl finálkář ty souřadnice ověřit". A pokud se nepletu, tak všechny ty fake souřadnice, alespoň u keší v zalidněnějších lokacích ve finálkářských databázých stejně dlouho nevydrží... a pak už je to opravdu jen o tom, že "škodíš" těm poctivým. Ale možná má tvůj geokolega u svých keší jiné zkušenosti...

 

 

Jasně, chápu tě. ;)  Ale bohužel je to jako u jiných věcí. Poctivej většinou doplatí na podvodníka.


  • 2

#126 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 21:13

P.S. - Myslím si, že je potřeba o tom mluvit pořád dokola, protože je to to jediné, co se dá dělat proti tomu, aby se to stalo úplně běžným, nebo aby to začínající kačeři nepovažovali za normální.

 

To neustálé omílání dokola mělo za následek, že jsem si je stáhnul i já. A je to úžasná věc. U kešek, které jsem hledal několikrát na různých místech a už jsem je vzdal, jsem se konečně dověděl, kde jsem měl chybu. Jenom přemýšlím, jestli si owner zaslouží můj log.


  • -2

#127 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 21:26

A jsi na světě šťastnější, když víš, kde jsi měl chybu a kde ty keše jsou?


  • 0

#128 KAMPJ

KAMPJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 21:41

Jenom přemýšlím, jestli si owner zaslouží můj log.


Ja si tvuj log urcite nezaslouzim. Nezapomen na to.
  • 0

#129 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 22:18

A jsi na světě šťastnější, když víš, kde jsi měl chybu a kde ty keše jsou?

 

Jistě! Zejména to první.

Ano, mohl jsem se zeptat někoho, kdo kešku vyluštil, případně ownera, což se tady považuje za korektní. Já jsem se zeptal databáze - výsledek je stejný.


  • 0

#130 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2014 - 6:11

Jenom přemýšlím, jestli si owner zaslouží můj log.

 

Takže podle tebe vlastně není dobrák owner, že založil kešku ale ty, že se mu milostivě zaloguješ? Trochu zvrácená logika ....  :(

 

Ano, mohl jsem se zeptat někoho, kdo kešku vyluštil, případně ownera, což se tady považuje za korektní. Já jsem se zeptal databáze - výsledek je stejný.

 

Ano, k cíli (výsledku) vedou různé cesty a výsledek je opravdu stejný. Až se budeš zase u zpráv rozčilovat nad stavem společnosti, tak vzpomeň na to, že je to mimo jiné i proto, že řada lidí uvažuje stejně i v běžném životě.


  • 13
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#131 spyna

spyna

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2014 - 7:41

Jasně, chápu tě. ;)  Ale bohužel je to jako u jiných věcí. Poctivej většinou doplacetí na podvodníka.

 

No já si právě myslím, že na rozdíl od jiných věcí to tak v geocachingu být nemusí. Tady totiž opravdu nejde o život, o peníze, o majetky, apod. ale jen o imaginární body, za který ti stejně nikdo nic nedá (a pak vlastně ještě o smajlíky na mapě, který ale stejně vidíš jen ty). A proto jsem názoru, že je důležitější udělat keš tak, aby bylo její řešení co nejpříjemnější (nemyslím nejlehčí) pro poctivé kačery a až pak případně přemýšlet o tom zda to mohu finálkářům nějak znepříjemnit (já osobně došel k názoru, že přemýšlet nad druhou částí je zbytečné). Ono se totiž asi jinak řeší mysterky člověku, který je každý týden dva na nějakém eventu, zná kupu jiných lidí, kteří mysterky taky loví, a na většinu ownerů v okolí má mobil než těm ostatním mnohdy i začínajícím, kteří všechen tenhle "komfort" nemají. A právě na ty by měl owner myslet, protože to jsou obvykle začínající až lehce pokročilý kačeři. A těm když vezmeš elán tím, že keše "znekomfortňuješ" jen kuli finálkářům, velmi praděpodobně je buď od mysterek a multin zcela odradíš nebo z nich uděláš taky finálkáře. A proto si myslím, že cesta k zušlechtění geokačerstva opravdu nevede přes represivní opatření typu rušení ověření.


  • 6

#132 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2014 - 7:53

Neshodnem se, ale to je úplně jedno. ;)  Právě proto, že nejde o život, peníze, majetky atd.,ale o nějaké imaginární body jak píšeš, tak by se v této hře podvádět nemuselo. Vím, že spoustu lidem ty pochybné stránky leží v žaludku a chtěli by s tím něco udělat. Nicméně je to strašně těžké a třeba já fandím komukoliv, kdo to lidem, kteří chtějí bez námahy získat souřadnice jen aby měli další bod, dokážou znesnadnit. A ano, bohužel je to mnohokrát na úkor těch poctivých lidí.


  • 1

#133 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2014 - 8:22

No já si právě myslím, že na rozdíl od jiných věcí to tak v geocachingu být nemusí. Tady totiž opravdu nejde o život, o peníze, o majetky, apod. ale jen o imaginární body, za který ti stejně nikdo nic nedá ....

 

V podstatě souhlas, jen si vždycky říkám, čeho jsou někteří lidé schopní, když vlastně o nic nejde a děsím se toho, čeho by byli schopní, kdyby opravdu o něco šlo.


  • 4
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#134 spyna

spyna

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2014 - 9:23

Neshodnem se, ale to je úplně jedno. ;)  Právě proto, že nejde o život, peníze, majetky atd.,ale o nějaké imaginární body jak píšeš, tak by se v této hře podvádět nemuselo. Vím, že spoustu lidem ty pochybné stránky leží v žaludku a chtěli by s tím něco udělat. Nicméně je to strašně těžké a třeba já fandím komukoliv, kdo to lidem, kteří chtějí bez námahy získat souřadnice jen aby měli další bod, dokážou znesnadnit. A ano, bohužel je to mnohokrát na úkor těch poctivých lidí.

 

No kdybych to měl brát podle toho co všechno mi při současném stavu geokešingu leží v žaludku, asi už bych nemohl udělat žádnou novou keš a nevyslal do světa žádný dlaší "trekáč". Naštěsí mě vždy v pravý čas osvěží log na jedné z již založených keší, díky kterému si řeknu, že to asi pořád ještě smysl má, a že jeden pěkný poctivý log vynahradí tu popelnici v keši, zmizelá TBčka i logy "Díky za keš" od individuí, kterým owner za víc nestojí...

 

Ale chtějí-li finálkáři boj, dobrá,... "Trochu přitvrdíme. Čas vyjednávání vypršel. Říkejte si tomu extrém, ale navrhuji, abychom šli tvrdě a bez prodlení zaútočili skutečně masovou letákovou kampaní, a zatímco se z ní bude sbírat, nasadíme cirkusáky, alegorické vozy, pouliční divadlo a možná i dobročinné koncerty,..." :D  B) 


  • 6

#135 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2014 - 9:36

Já si tedy nemyslím, že by měly být mysterky nějak "uživatelsky přívětivé". Jako začátečník jsem měl pár desítek keší, než se mi podařilo najít první mysterku, kterou jsem dokázal vyluštit. A i dnes vyluštím tak jednu z deseti, u kterých se o to pokusím. A žíly mi to netrhá.


  • 8

#136 spyna

spyna

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2014 - 10:39

A když jsi měl nalezenou první nebo i desátou mysterku tak už ses nepovažoval za začátečníka (příp. lehce pokročilého)... já tedy jo, je to otázkou toho co si pod těmi slovy představíš (a rozhodně to není jen o počtu nálezů).

"Uživatelská přívětivost" je samozřejmě otázkou záměru ownera s keší, já se jen celou dobu snažím říct, že pokud tam owner ověření dal nebo chtěl dát (tj. byl to jeho záměr) je nesmysl rušit to jen kuli finálkářům... Je-li záměrem ownera udělat keš takovou, aby jí našel v podstatě jen ten komu sám poradí (či mu poradí někdo komu on již poradil), a že i takové keše tu jsou, pak proti gustu...


  • 0

#137 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2014 - 10:49

Po odlovení první mysterky jsem si připadal jako nadkačer :-)


  • 1

#138 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2014 - 11:17

Já si tedy nemyslím, že by měly být mysterky nějak "uživatelsky přívětivé". Jako začátečník jsem měl pár desítek keší, než se mi podařilo najít první mysterku, kterou jsem dokázal vyluštit. A i dnes vyluštím tak jednu z deseti, u kterých se o to pokusím. A žíly mi to netrhá.

 

Naprostej souhlas v plném rozsahu, nicméně je pravda i to, že mysterek je zbytečně moc i na místech, kdy by tradička byla vhodnější. Třeba plácnou na rozhlednu mysterku, tak to fakt nechápu.


  • 3
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#139 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2014 - 11:33

Zakladatelé těchto keší si totiž myslí, že mysterkou vytvoří kačerům více zábavy, protože to není jen o tom jít ven, ale taky luštit a mít radost z vyluštění, takže je pak podle jejich logiky radost dvojnásobná.


  • 0

#140 spyna

spyna

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2014 - 12:01

Po odlovení první mysterky jsem si připadal jako nadkačer :-)

 

A jaké to bylo, prohlédl jsi matrix a začal vidět svět v souřadnicich...  ;)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama