Přejít na obsah


Fotka
* * * * - 1 Hlasů

Jeden nejmenovaný server s finálkami


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
205 odpovědí na toto téma

#161 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2014 - 10:49

Iabbervox, samozřejmě máš pravdu. Tady jde spíše o "lidskou" stránku, kdy i v této hře ve které o nic nejde, dokáží lidé podvádět a myslet si, že čím víc mají bodů tím více budou ostatními obdivováni.

 

// koukám že Zagloba mě předběhl s odpovědí. Je to přesně tak jak píše.


  • 1

#162 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2014 - 10:54

Já se s dovolením zeptám jako blbec (páč po třech letech a 700+ nálezech bych to vědět měl). Existují nějaká závazná pravidla, jak se dobrat souřadnic? Tj. např. luštění ano, finálkářský server nikoli? Já našel pouze tohle: https://www.geocachi...es.aspx#logging

 

Vyjímám: "For physical caches all logging requirements beyond finding the cache and signing the log are considered additional logging requirements (ALRs) and must be optional. Cache finders can choose whether or not to attempt or accomplish such tasks."

 

Existuje někde něco dalšího? Jestli ne, tak tu, s prominutím, řešíte nesmrtelnost chrousta, protože potenciální finálkář neporušuje pravidla hry. Nebo se mýlím? Díky.

No tak asi takhle. Je nejaky zakon, nebo predpis, ktery by ti branil v hospode misto na zachod chodit chcat do kouta? Ja o zadnym nevim. Takze to technicky vzato lze. Zkus se tedy jit v hospode vychcat do kouta. Akorat se nediv, kdyby ti nekdo za to dal pres hubu. S tema finalkama je to stejny.


  • 7

#163 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2014 - 11:05

Modrak: Nemám rád příměry, protože pak se začne řešit příměr a ne původní problém. Nicméně v té hospodě bych to viděl na poškozování cizí věci (stěna, podlaha, je nutno vytřít atd.) a hygiena by byla asi také proti. Nic z toho u finálkaře nenastává.

 

Jinak tedy pokud je finálkaření v souladu s oficiálními pravidly hry, připomíná mi diskuse jednu židovskou anekdotu. Omlouvám se za příměr :-)

 

Pan Kauschnitz přijel s jedním z prvních transportů do Terezína. Poté, co ho němečtí dozorci důkladně poučili o tom, co smí a nesmí, absolvoval pohovor před svými souvěrci, kteří mu tlumočili další příkazy a zákazy.
Když se tomu divil, zeptal se ho nejstarší z nich: -Kde myslíte, že jste?
-V koncentračním táboře,- povídá pan Kauschnitz, -zostřeném židovskou samosprávou.

 

Děkuji za odpovědi, pro mne osobně se tímto otázka vyřešila.


  • -5

#164 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2014 - 11:13

Tady nikdo neříká, že se to nesmí, ale že je to nečestné a nesportovní.


Tento příspěvek byl upraven od Zagloba: 21 srpen 2014 - 11:13

  • 1

#165 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2014 - 11:17

tomy.22: Ještě dodatek. Pokud někdo odvozuje své sebevědomí od čísla na GC.com a očekává obdiv, je to buď člověk s vážným problémem, nebo docela obyčejný blbec. O tom samozřejmě žádná.


  • 2

#166 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2014 - 11:21

Zagloba: Ve hře (tedy nikoli soutěži), kterou z principu hraje každý sám podle sebe tak, aby se u toho co nejvíc bavil? To mi hlava nebere...


  • 1

#167 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2014 - 11:26

Modrak: Nemám rád příměry, protože pak se začne řešit příměr a ne původní problém. Nicméně v té hospodě bych to viděl na poškozování cizí věci (stěna, podlaha, je nutno vytřít atd.) a hygiena by byla asi také proti. Nic z toho u finálkaře nenastává.

Ale prave ze nastava. Poskozuje to tu kes, poskozuje to ownera, poskozuje to ty, co to lustej. Misto kese s par desitkama nalezu tech co to vylustili a napsali pekny logy a dali FP se z toho stane pixla o ktery vi kazdej blbec, ma stovky FI logu o pocasi a owner resi jestli ji ma nekam premistit, nebo radsi rovnou archivovat, nebo jak tomu ma zabranit. V podstate ta kes pak vypada jako ten pochcanej kout v ty hospode.


  • 13

#168 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2014 - 11:28

v této hře ve které o nic nejde, dokáží lidé podvádět

 

A tom, co je podvod, rozhoduje kdo? Kapsa a spol.?

Jaký je rozdíl mezi výměnou souřadnic (indicií, postupů luštění, způsobu ukrytí, apod.) mezi přáteli, na eventu, mailem s neznámým kačerem, prostřednictvím finálek? Co už je podvod a co ne? A kdo o tom rozhoduje?

Mám pocit, že každý má nějakou svoji hranici nastavenou podle toho, jak ho to baví, a každého, kdo jde za tu jeho hranici, považuje za podvodníka.


  • 1

#169 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2014 - 11:41

A tom, co je podvod, rozhoduje kdo? Kapsa a spol.?

Jaký je rozdíl mezi výměnou souřadnic (indicií, postupů luštění, způsobu ukrytí, apod.) mezi přáteli, na eventu, mailem s neznámým kačerem, prostřednictvím finálek? Co už je podvod a co ne? A kdo o tom rozhoduje?

Mám pocit, že každý má nějakou svoji hranici nastavenou podle toho, jak ho to baví, a každého, kdo jde za tu jeho hranici, považuje za podvodníka.

 

Já nic nerozhoduju, jen říkám, co si myslím - což jest, že finálkáře považuju za podvodníky, kteří poškozují tuto hru, její principy, samotné kešky i hráče a hluboce jimi pohrdám.

Jinak ano, mají "právo" to dělat, ale stejně tak mám já stejné právo říkat, co si o tom myslím.

Nemluvě o tom, že naprostá většina jsou ubožáci, co ani nemají koule na to, aby svůj podfuk přiznali a v lozích dělají machry jak "to dali". Hnus velebnosti ....

 

P.S. - To, co tu předvádíš jsou jen berličky, jak omluvit ochcávání hry. Stejně jako není normálnímu člověku potřeba vydávat nějaké nařízení, že nemá chcát v hospodě do rohu, nebo maratonci, že se to běží a nejede na motorce, tak stejně normálnímu kačerovi není potřeba vysvětlovat, že tohle je prostě mysterka, multina, wherigo .... nikoli tradička a že to má svůj důvod.


  • 6
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#170 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2014 - 11:42

Modrak: Psal jsem před pár dny, že zvýšený provoz u keše bych chápal. Na druhou stranu, owner keš zakládá do nějak nastaveného systému a vědomě se podřizuje pravidlům hry citovaným výše. Z nich vyplývá, co a jak se dá očekávat. Listing je návodem, jak se dobrat souřadnic, ale těch se ve virtuálním světě lze dobrat i jinak. Tohle owner bude muset skousnout. Může samozřejmě proti tomu bojovat, fedrovat dotyčné servery klamnými souřadnicemi (není to porušení pravidel jejich provozu?), může brečet po fórech, ale nenadělá s tím venkoncem nic. Protože v konečném důsledku naříká nad tím, že lidi tu hru hrají podle oficiálních pravidel.


  • -6

#171 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2014 - 11:52

A tom, co je podvod, rozhoduje kdo? Kapsa a spol.?

...

Mám pocit, že každý má nějakou svoji hranici nastavenou podle toho, jak ho to baví, a každého, kdo jde za tu jeho hranici, považuje za podvodníka.

 

O tom, koho budu považovat za podvodníka, si rozhoduji já sám. Jestliže podle finálkáře já jako owner musím strpět, když si zaloguje keš, kterou nevyluštil / neprošel, tak on zase musí strpět to, že já ho budu považovat za podvodníka a že to budu příležitostně hlásat. Takhle je to prosté, takhle je to jednoduché.


  • 10

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#172 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2014 - 11:57

Kdo jste si ani jednou nenechali prozradit řešení žádné mysterky, ani jednou jste nežádali cizího kačera o radu, ani jednou jste nevolali příteli na telefonu, když jste nemohli najít, tak hoďte kamenem. Myslím, že takových moc nebude. Používání finálek ve velkém je samozřejmě hnus.


  • 2

#173 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2014 - 12:03

Kdo jste si ani jednou nenechali prozradit řešení žádné mysterky, ani jednou jste nežádali cizího kačera o radu, ani jednou jste nevolali příteli na telefonu, když jste nemohli najít, tak hoďte kamenem. Myslím, že takových moc nebude. Používání finálek ve velkém je samozřejmě hnus.

Ale tady nejde to to, zda někdo žádal o radu či nikoliv. Tady se pranýřují ti, kdo se ani nepokusí mysterku vyluštit a rovnou použijí finální souřadnice. Když se pokusím luštit a nejde mi to, není, podle mě, nic špatného zeptat se na radu. A u multin je to snad už úplně jasné - tam se nic neluští, ty si může projít každý.


  • 2

#174 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2014 - 12:04

Já tedy vyjdu s kůží na trh. Keškařím cca tři roky, moje nálezy si může každý prohlédnout. Když jsem začínal, dostal jsem od kamaráda jakousi excelovou tabulku s vyluštěnými souřadnicemi mysterek, bylo jich snad nějak kolem tisíce. Dnes už bude asi notně zastaralá, a navíc mi mezitím havaroval disk, takže Bůh ví, kde ji vlastně mám. Nikdy jsem ji zatím nepoužil (prosím p.t. obecenstvo, aby si případně udělalo obrázek, jaké typy keší a jak často lovím). Nechápu, proč někdo finálkaří u multin, u wiga mi pak přijde, že dotyčný je už vyloženě sám proti sobě, když si může zahrát cartridge. Ale na druhou stranu si myslím, že je to pořád věc osobní zábavy a že do způsobu získání souřadnic nikomu (a to ani ownerovi) nic není. Nebaví mě mysterky (čest výjimkám, třeba od CleverDog). A otevřeně tu říkám, že kdybych se dověděl, že finálka nějaké mysterky je na opravdu velmi hezkém místě, a zároveň bych nebyl s to ji vyluštit, s klidným srdcem si souřadnice opatřím jinak. S tím, že kešku nepoškodím a zachovám všechna oficální pravidla. Plus tedy bych se asi do logu napráskal, ale já na logy hlavu moc nemám, takže je píšu spíš stručné. Tak co, jsem lump a desperát a patřím pověsit?


  • 0

#175 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2014 - 12:11

Ale na druhou stranu si myslím, že je to pořád věc osobní zábavy a že do způsobu získání souřadnic nikomu (a to ani ownerovi) nic není. ... A otevřeně tu říkám, že kdybych se dověděl, že finálka nějaké mysterky je na opravdu velmi hezkém místě, a zároveň bych nebyl s to ji vyluštit, s klidným srdcem si souřadnice opatřím jinak. ... Tak co, jsem lump a desperát a patřím pověsit?

 

No vidíš to, lump a desperát nejsi, pověsit nepatříš, ale za podvodníka tě považovat budu. A do toho zase není nic tobě. Takže se tu přestaň objahovat a hrej si, jak umíš.


  • 3

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#176 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2014 - 12:15

Modrak: Psal jsem před pár dny, že zvýšený provoz u keše bych chápal. Na druhou stranu, owner keš zakládá do nějak nastaveného systému a vědomě se podřizuje pravidlům hry citovaným výše. Z nich vyplývá, co a jak se dá očekávat. Listing je návodem, jak se dobrat souřadnic, ale těch se ve virtuálním světě lze dobrat i jinak. Tohle owner bude muset skousnout. Může samozřejmě proti tomu bojovat, fedrovat dotyčné servery klamnými souřadnicemi (není to porušení pravidel jejich provozu?), může brečet po fórech, ale nenadělá s tím venkoncem nic. Protože v konečném důsledku naříká nad tím, že lidi tu hru hrají podle oficiálních pravidel.

 

A nebo se na to taky příště vykašle, aby dělal cokoli zajímavějšího nebo vymakanějšího, než "pochcanou zaokapovku" nebo nějakej idiotskej PWT rozházenej po škarpách někde u silnice - což je jen jeden z mála důsledků, který tuto hru zásadně poškozuje v neprospěch všech.

 

P.S. - Owneři, kteří keše zakládají jsou ti, co tuto hru tvoří - nikoli samotní hráči, co jen pasivně sbírají, takže by taky neškodilo trošku pokory a úcty k jejich práci.


  • 4
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#177 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2014 - 12:18

tak stejně normálnímu kačerovi není potřeba vysvětlovat, že tohle je prostě mysterka, multina, wherigo .... nikoli tradička a že to má svůj důvod.

 

Zajímavé, že u společného odlovu nevadí, že to jeden doma vyluštil a ostatní si z toho udělali tradičku.

Ale chápu, že pro Kapsu je to úplně jiný případ a že má potřebu to neustále opakovat.


  • -4

#178 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2014 - 12:20

Na lidi zatížené tím typem uvažování, jaký tu reprezentuje Iabbervox a hájí Vláček a částečně i d-n, sedí označení "fucker". To není odvozeno od "být ostrý jako stíhačka", ale od FuckYou, které tím přístupem ukazují ostatním spoluhráčům, především pak těm, kteří PRO NĚ tu hru (za sveé a ve svém) připravují.

 

Hele, nikoho, kdo na mne zvedá prostředníček, chválit nebudu, to se snad dá pochopit, ne?


  • 5

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#179 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2014 - 12:21

Definice keší z webu provozovatele hry obsahuje i postup, jak se ty keše mají hledat, viz níže - není tam napsáno "nebo si souřadnice opatřete od kamaráda či z nějaké databáze".

Pravidlo s fyzickým zápisem pouze řeší to, že pak nelze mazat log na webu.

Takže z mého pohledu je ten, kdo to hraje jinak, než jaký je návod organizátora hry, úplně jasný podvodník.

A jestli kazí hru ostatním neurčuje on, ale ti ostatní - v tomto případě kazí, protože to většině vadí. A samozřejmě nejvýznamnější hlas má owner, protože ten do toho vložil něco ze svého pro ostatní.

 

Multi-Cache (offset Cache)   A Multi-Cache ("multiple") involves two or more locations. The final location is a physical container. There are many variations, but most Multi-Caches have a hint to find the second cache, and the second cache has a hint to the third, and so on. An offset cache (where you go to a location and get hints to the actual cache) is considered a Multi-Cache.   Mystery or Puzzle Caches The "catch-all" of cache types, this form of geocache may involve complicated puzzles that you will first need to solve to determine the coordinates. Mystery/Puzzle Caches often become the staging ground for new and unique geocaches that do not fit in another category.
  • 5

#180 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2014 - 12:26

A k druhému tématu: tahle hra NENÍ jen o luštění a odlovu krabiček. Je zajímavé, jak moc se na tuhle stránku věci zapomíná, ale ona je to hra i pro tvůrce těch krabiček, kteří se baví vymýšlením, realizací a pak logy.

A zároveň je to hra prakticky pro každého, nesdružuje lidi určitého názorového směru a podobně - a zároveň ani lidi podobného věku či schopností. Tím chci říct, že onu "blbě vyluštitelnou mysterkuů klidně moh dělat kluk holka sotva odrostlý se zkušenostmi a kapacitou Máni od skotáků... nic proti Máňám, samosebou; ovšem hru od Máni a od Foglara lze s trochou snahy odlišit. Přesto si dovolím hájit právo Máni hrát si ;)

 

A k tomu "čištění mapy": můžeš použít funkci "ignore" a pokud ji nenajdeš, zkus inkriminovaná místa na monitoru tvou vůli po dokonalosti iritující vyškrábat ostrou špičkou kapesního nožíku...


  • 6

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama