Přejít na obsah


Fotka
* * * * - 1 Hlasů

Jeden nejmenovaný server s finálkami


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
205 odpovědí na toto téma

#141 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2014 - 12:27

Chvilku jsem měl hroznou radost, pak jsem si přečetl logy, kde lidi psali, jak to bylo jednoduchý a luštili pár minut, a padl na mě splín totálního blbce.


  • 4

#142 Sykype

Sykype

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2014 - 15:28

Není to tak dlouho, co jsme s manželkou luštili kešky ze série matrix u Staré Boleslavi. U některých jsme museli ownery kontaktovat i několikrát, než jsme se konečně proluštili k finálním souřadnicím. No a pak si člověk přečte logy ve stylu "byla to brnkačka, vyluštěno za pár minut". Taky si pak vždycky připadáme jako blbci. Pravdou ale je, že papír snese všechno, takže spoustu logů bereme s hodně velkou rezervou a myslíme si o nich svoje. Těch, co na téhle sérii všechno poctivě vyluštili, asi zas taková kvanta nebudou, což potvrdili i ochotní owneři, kteří měli radost, že to taky někdo luští. Něco jsme ale nakonec i tak dali BF a k jedné mysterce, kterou jsme si spočítali (ale blbě) nás vzali nějací kačeři, které jsme náhodou potkali. Nemáme ale problém to do logu napsat a přiznat.

Jen si tak někdy říkám, jestli není spousta mysterek zbytečně složitých. Je sice prima pocit, když se podaří něco vyluštit, ale místo několikahodinového luštění u počítače bych raději strávil ten čas někde venku.

Tento příspěvek byl upraven od Sykype: 20 srpen 2014 - 15:33

  • 4

#143 Yaro.SH

Yaro.SH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2014 - 15:47

Jen si tak někdy říkám, jestli není spousta mysterek zbytečně složitých. Je sice prima pocit, když se podaří něco vyluštit, ale místo několikahodinového luštění u počítače bych raději strávil ten čas někde venku.

 

Tohle klise mne prijde hodne vtipne. Kdyz je venku pekne, jdu ven. Kdyz je hnusne, tak jsem doma a pokud mam chut, tak lustim.

Otazka jestli neni mysterek moc je stejna, jako otazka, zda neni moc tradicek.  Procentualni zastoupeni nesmyslnych mysterek je podle mne mensi, nez procentualni zastoupeni zbytecnych tradicek.

 

Ohledne tematu:

U svych mysterek jsem kvuli finalkarum zrusil overovatka u tech kesi, kde je reseni jednoznacne. Nechal jsem je jen tam, kde muze dojit k pochybnostem. (a jelikoz je tam vetsina pokusu jen finalkaru (overuji chybne souradnice), tak je asi zrusim taky...

 

Uplne nejlepsi je, kdyz nekdo posila dotaz na overeni souradnic, ktere ziskal z nejmenovanych serveru (a kde jsou spatne) a drze tvrdi, ze ma vylusteno jiz davno... nejen ze podvadi, ale delaji z owneru deb*ly.


Tento příspěvek byl upraven od Yaro.SH: 20 srpen 2014 - 15:54

  • 5
---
Normální je respektovat i jiné postoje - nemusíme dostávat infarkt z toho, že někdo si myslí něco jiného než my. To je podstatou demokracie a plurality.

#144 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2014 - 19:13

... vetsina pokusu jen finalkaru ....

 

Tomu nevěřím a žádám tě o přesný čísla. (až teda geocheck pojede)


  • 0
> Body nesmrdí <
Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#145 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2014 - 20:13

Zakladatelé těchto keší si totiž myslí, že mysterkou vytvoří kačerům více zábavy, protože to není jen o tom jít ven, ale taky luštit a mít radost z vyluštění, takže je pak podle jejich logiky radost dvojnásobná.

No tak to nejspíše je a je to tak v pořádku. Keší je tolik, že nemusím mít všechny. Nevyluštil jsem ji? Nevyluštil - tak na ni nejdu. Támhle je zase příšerná lezecká. Na tu nemám. No tak ji nemám. Třeba někdy půjdu s kamarádem, co má vybavení a dám ji. Nebo ji nebudu mít nikdy. Jak říkáš, žíly mi to netrhá. Ale tamtu D5 mysterku jsem vyluštil a měl jsem radost. A taky jsem dal tolik terénů pětek a tolik 4 a půlek.... A dokázal jsem tohle a tamto taky. Keší je tolik, že si můžu vybírat podle svého gusta a schopností a pokud mne to bude pořád bavit, tak pramen téhle zábavy jen tak nevyschne, a to i bez těch keší, na které nemám buď mozkem, nebo rukama a nohama. Tím chci říci, že si o nápovědy neříkám, na "finálkách" jsem NIKDY nebyl, na každou keš se snažím vylézt/vlézt/proplazit se sám, a pak z toho taky mám radost. Nikdy jsem nezaložil náhradní pytlík (nálezy humuskeší a náhradních sáčků obvykle neloguji jako FI). Samozřejmě, že jsme někdy luštili mysterku a kamarády v hospodě, samozřejmě, že jsme šli nějakou pětkovou keš a tam vylezl on a tam zase já, že se v hospodě zaslechne střípek řešení nebo se jde v partě na keš a někdo ji najde a já vidím, že sám bych ji třeba nedal ale zapíšu se a podobně. A popravdě mám z toho pak vždy velmi rozpačitý pocit. Ale s tímhle přístupem mám, když se podívám na statistiky, příjemný pocit, že jsem zhruba tohle dokázal. A vůbec mi nevadí, že mi toho na mapě svítí tolik a že třeba tamtu keš, která je údajně skvělá, a kterou všichni okolo mají, tak já ne. Protože jsem třeba byl na jiných pěkných keších, které mi udělaly radost a byly těžké. Dívat se na statistiky plné těžkých mysterek, na které jsem se musel ptát či opisovat souřadnice či na statistiky plné vysokých terénů, na které jsem se díval zdola - já nevím, ale tohle by mi teda radost nedělalo. Někde na sérii vylezla holka na strom a zapsala nás všechny co stáli dole. No já to doma ani nezalogoval, k čemu by mi to bylo. Nebudu tu moralizovat protože při tom počtu keší, co mám, je toseví pár takových těch usmolených co jsem si je nezasloužil. Ale rozhodně nehodlám tuhle množinu rozmnožovat; už tak mne štvou, ale snažím se být co nejpoctivější. Vždyť ty slavné "body" zapisuji pro sebe.

Abych řekl pravdu, obdivuji ty, o kterých jsem slyšel, že přestali logovat nálezy a přesto chodí dále na keše. Tohle osvobození je zřejmě nejvyšší level. Jestlipak někdy... Když ty statistiky jsou takové pěkné a motivující...


  • 7

#146 Sykype

Sykype

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2014 - 20:22

Tohle klise mne prijde hodne vtipne. Kdyz je venku pekne, jdu ven. Kdyz je hnusne, tak jsem doma a pokud mam chut, tak lustim.
Otazka jestli neni mysterek moc je stejna, jako otazka, zda neni moc tradicek.  Procentualni zastoupeni nesmyslnych mysterek je podle mne mensi, nez procentualni zastoupeni zbytecnych tradicek.
 
Ohledne tematu:
U svych mysterek jsem kvuli finalkarum zrusil overovatka u tech kesi, kde je reseni jednoznacne. Nechal jsem je jen tam, kde muze dojit k pochybnostem. (a jelikoz je tam vetsina pokusu jen finalkaru (overuji chybne souradnice), tak je asi zrusim taky...
 
Uplne nejlepsi je, kdyz nekdo posila dotaz na overeni souradnic, ktere ziskal z nejmenovanych serveru (a kde jsou spatne) a drze tvrdi, ze ma vylusteno jiz davno... nejen ze podvadi, ale delaji z owneru deb*ly.

 

Možná je to klišé, ale podle mě některé mysterky už člověku ani nepřinášejí radost z luštění. Žhavit si mozkové závity x hodin, dní či týdnů nad tím, co za úžasnou šifru owner vymyslel po 10 pivech, totiž mnohdy hraničí s masochismem. A když u mysterky ještě owner nedá možnost ověření, tak mi to od něj připadá vůči normálním slušným kačerům hodně nefér. Mám zkrátka rád mysterky, které člověka poučí a něčím obohatí a zároveň mají jednoznačné řešení, což u mnoha z nich postrádám. Tím, že se k mysterkám nebudou dávat ověřovadla, proti finálkářům stejně nic moc nezmůžeme, nejvíce tím budou trpět normální kačeři ...


Tento příspěvek byl upraven od Sykype: 20 srpen 2014 - 20:25

  • 6

#147 Yaro.SH

Yaro.SH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2014 - 21:17

Možná je to klišé, ale podle mě některé mysterky už člověku ani nepřinášejí radost z luštění. Žhavit si mozkové závity x hodin, dní či týdnů nad tím, co za úžasnou šifru owner vymyslel po 10 pivech, totiž mnohdy hraničí s masochismem. A když u mysterky ještě owner nedá možnost ověření, tak mi to od něj připadá vůči normálním slušným kačerům hodně nefér. Mám zkrátka rád mysterky, které člověka poučí a něčím obohatí a zároveň mají jednoznačné řešení, což u mnoha z nich postrádám. Tím, že se k mysterkám nebudou dávat ověřovadla, proti finálkářům stejně nic moc nezmůžeme, nejvíce tím budou trpět normální kačeři ...

 

No proto maji kesky oznaceni obtiznost (viz wiki):

Obtížnost 5 – nejtěžší Mystery Cache s velkou časovou náročností a náročností na intelekt cachera. Ne každému se podaří objevit keše s touto obtížností

 

Proste ne kazdy na to ma je vylustit, ale kazdy je chce odlovit...

Kdo nechce travit dlouhe hodiny lustenim, trak at vynecha mysterky s velkou obtiznosti... Ale jsou i kaceri, kteri je miluji.

 

Pro mne nejlepsi mysterka byla Underground od petelika. Stravil jsem jejim lustenim kolik mesicu, ale absolutne stala za to, i kdyz na konci byla jen filmovka.

Nemela overovani ... protoze nekdy je overocvatko jen pro BF a finalkare. Kdyz vylustis, tak vis ze to mas dobre a overovani nepotrebujes. (Coz si myslim, ze je i u mych mysterek)


Tento příspěvek byl upraven od Yaro.SH: 20 srpen 2014 - 21:18

  • 5
---
Normální je respektovat i jiné postoje - nemusíme dostávat infarkt z toho, že někdo si myslí něco jiného než my. To je podstatou demokracie a plurality.

#148 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2014 - 21:38

Možná je to klišé, ale podle mě některé mysterky už člověku ani nepřinášejí radost z luštění. Žhavit si mozkové závity x hodin, dní či týdnů nad tím, co za úžasnou šifru owner vymyslel po 10 pivech, totiž mnohdy hraničí s masochismem.

No vidíš... A mě zrovna tohle luštění třeba baví...   :D 

A určitě nebudu sám... V geocachingu si prostě každý najde to, co mu nejvíc vyhovuje. Mě třeba vůbec neberou T5-ky, ale nemám potřebu proti nim zbrojit, jako tady někteří zbrojí proti složitým mysterkám. Prostě jsem se smířil s tím, že některé keše si nejspíš nikdy neodlovím a tečka... ;)


  • 5

#149 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2014 - 23:01

Jen si tak někdy říkám, jestli není spousta mysterek zbytečně složitých. Je sice prima pocit, když se podaří něco vyluštit, ale místo několikahodinového luštění u počítače bych raději strávil ten čas někde venku.

A ty uz mas odloveny vsechny tradicky co existujou? Nebo co ti brani jit ven bez nekolikahodinovyho lusteni mysterky?


  • 3

#150 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2014 - 3:59

Třeba hraje na to, jak daleko má vyčištěno, jako já.  B)

 

http://www.geocachin...máte-vyčištěno/


  • 0

#151 Sykype

Sykype

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2014 - 4:56

A ty uz mas odloveny vsechny tradicky co existujou? Nebo co ti brani jit ven bez nekolikahodinovyho lusteni mysterky?


Ne, všechny tradičky odlovené nemám. A nikdy mít nebudu. T5 také nelovím, nemám na to vybavení a ani nervy. Tím, co jsem napsal, jsem chtěl jen říct, že mi připadá, že se někdy zbytečně šponuje obtížnost a vytrácí se ten hlavní důvod, proč podle mě geokešing vznikl - abychom měli další důvod vyrazit ven a abychom se podívali na zajímavá místa, na která bychom asi jinak nikdy nezavítali.
  • 6

#152 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2014 - 6:36

No tak to nejspíše je a je to tak v pořádku. Keší je tolik, že nemusím mít všechny. Nevyluštil jsem ji? Nevyluštil - tak na ni nejdu. Támhle je zase příšerná lezecká. Na tu nemám. No tak ji nemám. Třeba někdy půjdu s kamarádem, co má vybavení a dám ji. Nebo ji nebudu mít nikdy. Jak říkáš, žíly mi to netrhá. Ale tamtu D5 mysterku jsem vyluštil a měl jsem radost. A taky jsem dal tolik terénů pětek a tolik 4 a půlek.... A dokázal jsem tohle a tamto taky. Keší je tolik, že si můžu vybírat podle svého gusta a schopností a pokud mne to bude pořád bavit, tak pramen téhle zábavy jen tak nevyschne, a to i bez těch keší, na které nemám buď mozkem, nebo rukama a nohama. Tím chci říci, že si o nápovědy neříkám, na "finálkách" jsem NIKDY nebyl, na každou keš se snažím vylézt/vlézt/proplazit se sám, a pak z toho taky mám radost. Nikdy jsem nezaložil náhradní pytlík (nálezy humuskeší a náhradních sáčků obvykle neloguji jako FI). Samozřejmě, že jsme někdy luštili mysterku a kamarády v hospodě, samozřejmě, že jsme šli nějakou pětkovou keš a tam vylezl on a tam zase já, že se v hospodě zaslechne střípek řešení nebo se jde v partě na keš a někdo ji najde a já vidím, že sám bych ji třeba nedal ale zapíšu se a podobně. A popravdě mám z toho pak vždy velmi rozpačitý pocit. Ale s tímhle přístupem mám, když se podívám na statistiky, příjemný pocit, že jsem zhruba tohle dokázal. A vůbec mi nevadí, že mi toho na mapě svítí tolik a že třeba tamtu keš, která je údajně skvělá, a kterou všichni okolo mají, tak já ne. Protože jsem třeba byl na jiných pěkných keších, které mi udělaly radost a byly těžké. Dívat se na statistiky plné těžkých mysterek, na které jsem se musel ptát či opisovat souřadnice či na statistiky plné vysokých terénů, na které jsem se díval zdola - já nevím, ale tohle by mi teda radost nedělalo. Někde na sérii vylezla holka na strom a zapsala nás všechny co stáli dole. No já to doma ani nezalogoval, k čemu by mi to bylo. Nebudu tu moralizovat protože při tom počtu keší, co mám, je toseví pár takových těch usmolených co jsem si je nezasloužil. Ale rozhodně nehodlám tuhle množinu rozmnožovat; už tak mne štvou, ale snažím se být co nejpoctivější. Vždyť ty slavné "body" zapisuji pro sebe.

Abych řekl pravdu, obdivuji ty, o kterých jsem slyšel, že přestali logovat nálezy a přesto chodí dále na keše. Tohle osvobození je zřejmě nejvyšší level. Jestlipak někdy... Když ty statistiky jsou takové pěkné a motivující...

 

Nádherně řečeno - tesat do kamene, nebo aspoň do geo-wikipedie !

 

Ne, všechny tradičky odlovené nemám. A nikdy mít nebudu. T5 také nelovím, nemám na to vybavení a ani nervy. Tím, co jsem napsal, jsem chtěl jen říct, že mi připadá, že se někdy zbytečně šponuje obtížnost a vytrácí se ten hlavní důvod, proč podle mě geokešing vznikl - abychom měli další důvod vyrazit ven a abychom se podívali na zajímavá místa, na která bychom asi jinak nikdy nezavítali.

 

Chápu oba postoje, někoho holt těžké mysterky baví a někoho zase ne. Na druhou stranu souhlas, že mysterek je zbytečně moc a často nedávají smysl - myšleno tak, že pokud má být pointou kešky luštění, pak nevidím nic špatného na tom, když je finálka "zaokapovka". Pokud ale má keška upozornit na zajímavé místo či historii, pak je určitě mnohem vhodnější tradička (samozřejmě kromě vyslovených špeků, kde jde třeba i o regulaci návštěvnosti z podstatných důvodů).


  • 2
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#153 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2014 - 7:14

Docela by mě zajímalo, jestli na těch finálkových serverech mají před registrací kódy všech mysterek a finálky jen některých, nebo opravdu všechny, které tam najdu mají i zadané finálky... To bych se pak docela divil, kolik mých kešek, i vysloveně hodně lehkých na odlov, tam je...

(Tím pádem nemůžu říct, že jsem nenavštívil finálkové weby, protože jsem se právě díval bez přihlášení, jestli tam mám své keše :-), ale bohužel nezjistím, jestli tam jsou zadané finálky:-( )

 

 

Zrovna tento týden jeden finálkář logoval dvě moje mysterky. Vážně uvažuji, že u dalších mysterek budu nastavovat obtížnost pouze dle uložení, ne podle obtížnosti hádanky. Taky bych to mohl udělat zpětně.

Docela blbost ne? Ztížíš tím postup pro toho, kdo tu mysterku řeší... Pokud to je D5 a ty dáš D2 bude hledat nějaké lehčí řešení... Kvůli pár blbcům budeš kazit hru spoustě lidem, kteří si keše chtějí odlovit poctivě...

 

 

Vidím, že tohle téma je opravdu žhavé, tak se taky přidám. Vždy, když mám trochu času a náladu courám po mapě s keškama. S mejma 2300 nálezama není republika moc žlutá. A když mě zaujme nějaká mysterka tak jí zkusím vyluštit. Občas se to povede a tak si ji uložím do adresáře "Vyluštěné mysterky". Teď jich tam mám 274. Faktem je, že takovejch 10 kousků jsem neluštil, ale vybral si je při "otvírání pokladů". U většiny si samozřejmě nepamatuji jak jsem je luštil, někde ano, ale není jich moc. Sem tam se mi stává, že někam jedu lovit a najednou tam přibude keš, kterou jsem neplánoval :D. Teď přemýšlím, jestli taky nejsem finálkář, protože občas musím logovat "Vypadla mi z navigace ale ani náhodou nevím, jak jsem ji luštil. Díky za kešku."

Jo, tak jako finálkař si začínám připadat taky... Vypočtených keší mám už kolem 400 (možná 500), protože když jsem někam jel, snažím se si oblast trochu vyluštit. A pak vyluštím 10 mysterek a odlovím 2 protože ostatní jsou nesmyslně daleko mimo mou trasu... A bohužel po 3-7 letech si už opravdu princip nepamatuji... Často přijdu na místo a říkám si, doprčic, co se tady luštilo... Naštěstí to mám zapsané, tak si při logování luštění vytáhnu, ale už si stejně nepamatuji, jak dlouho jsem to většinou luštil... Poslední dobou si k luštění začínám psát i poznámky do logů :-). Horší je, že pak občas nenajdu, protože keš byla přemístěna...

 

Tohle klise mne prijde hodne vtipne. Kdyz je venku pekne, jdu ven. Kdyz je hnusne, tak jsem doma a pokud mam chut, tak lustim.

Otazka jestli neni mysterek moc je stejna, jako otazka, zda neni moc tradicek.  Procentualni zastoupeni nesmyslnych mysterek je podle mne mensi, nez procentualni zastoupeni zbytecnych tradicek.

 

Ohledne tematu:

U svych mysterek jsem kvuli finalkarum zrusil overovatka u tech kesi, kde je reseni jednoznacne. Nechal jsem je jen tam, kde muze dojit k pochybnostem. (a jelikoz je tam vetsina pokusu jen finalkaru (overuji chybne souradnice), tak je asi zrusim taky...

 

Uplne nejlepsi je, kdyz nekdo posila dotaz na overeni souradnic, ktere ziskal z nejmenovanych serveru (a kde jsou spatne) a drze tvrdi, ze ma vylusteno jiz davno... nejen ze podvadi, ale delaji z owneru deb*ly.

Ono že luštím, když je venku škaredě - to těžko uděláš, když jedeš za týden někam na dovolenou a připravuješ si kešky... To si pak musíš luštit hned, než tam jedeš... 

 

Dost mě mrzí hlavně ten postup, kdy trestáš poctivé kačery za to, že je mezi námi pár nepoctivců. Bohužel když občas luštím keš den dva před výletem, tak je často ověřovátko jedinou možností, jak si ověřit, že tam mám chybu, protože autor tak rychle neodpoví...

 

Abych řekl pravdu, obdivuji ty, o kterých jsem slyšel, že přestali logovat nálezy a přesto chodí dále na keše. Tohle osvobození je zřejmě nejvyšší level. Jestlipak někdy... Když ty statistiky jsou takové pěkné a motivující...

Má to něco do sebe - oprostit se od bodů. Má to však několik nevýhod:

1) Po pár letech bych už nevěděl, kde jsem byl a kde ne.

2) Nemohl bych poděkovat autorům za jejich práci s keškou (případně říct o stavu keše atp.). Autor si také zaslouží ten log, je to jeho jediná odměna. Takže si myslím, že nelogovat se není správné.


  • 4

#154 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2014 - 7:24

gygant napsal/a 20 Srp 2014 - 21:13:

... Abych řekl pravdu, obdivuji ty, o kterých jsem slyšel, že přestali logovat nálezy a přesto chodí dále na keše. Tohle osvobození je zřejmě nejvyšší level. Jestlipak někdy... Když ty statistiky jsou takové pěkné a motivující...

 

Nádherně řečeno - tesat do kamene, nebo aspoň do geo-wikipedie !

 

Nádherně řečeno to je, jenom bych se trochu pozastavil nad posledním odstavečkem, který bych tedy do kamene určitě netesal. Ony ty logy totiž nejsou jenom pro nálezce samotné, ale i pro další hledače a hlavně ownery, tak se od nich prosím neosvobozujte. Není to jenom o statistikách ;-)


Tento příspěvek byl upraven od alkes: 21 srpen 2014 - 7:29

  • 7

#155 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2014 - 7:28

2) Nemohl bych poděkovat autorům za jejich práci s keškou (případně říct o stavu keše atp.). Autor si také zaslouží ten log, je to jeho jediná odměna. Takže si myslím, že nelogovat se není správné.

 

Dobrý postřeh. Log, pokud možno pěkný, je opravdu jediná odměna ownerovi. Kdybych navštěvoval kešky bez online logu, připadal bych si, že beru, ale nic za to nedávám. Já osobně bych si na nejvyšším levelu nepřipadal...

 

A servery s finálkami? To bych neřešil. Podvodníci byli, jsou a budou. A v tomto případě je jejich společenská nebezpečnost minimální. :)


  • 5

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#156 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2014 - 7:54

Máte s tím nelogováním pravdu, ty vaše argumety proti nelogování jsou rozumné. Možná se na tom mém stesku podílela frustrace ze všech těch nešvarů (=> asi půjdu do geodepresívního koutku). Asi bych stejně nenašel odvahu k tomuto kroku, na to mne přes všechny mrzutosti tohle hraní ještě příliš baví. Mne také těší pěkné logy na vlastních krabičkách a sám se snažím psát vždy dlouhé logy.

 

A ať to není offtopic, tak něco k těm finálkám. Někdy před lety na počátku mi známý říkal, volal, nebo psal email, že tohle existuje, a že tam má nějakou svou mysterku, ať se podívám, jestli ji tam mám taky. Tehdy jsem byl někdy na počátcích, neměl jsem tušení, že něco takového existuje, neměl jsem páru o tom, zda je to podvod, oficální záležitost a podobně. Když jsem tehdy zadal adresu, tak na mne vyběhlo nějaké okno, buď registrace, nebo to chtělo nějaké ty souřadnice, to už po těch letech nevím. V tu chvíli mi došlo, že je to podezřelé, rozhodně jsem neměl pocit, že by to bylo něco korektního či oficiálního, a tím to pro mne skončilo. Zavřel jsem okno a NIKDY jsem už necítil potřebu se tam podívat. Nevím, zda je tam nějaká moje keš, nikdy jsem tam nic nezadal, netuším, co všechno na těch stránkách je atd. Mám pocit, že některé z argumentů, které tu čtou, jsou jen racionalizováním, omlouváním sebe sama - přijde mi to, jako když si alkoholik zdůvodňuje, proč si musel dát skleničku. Tak zkrátka a prostě na finálky se chodit nemusí, není to potřeba. 


  • 3

#157 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 615 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2014 - 9:37

Nádherně řečeno to je, jenom bych se trochu pozastavil nad posledním odstavečkem, který bych tedy do kamene určitě netesal. Ony ty logy totiž nejsou jenom pro nálezce samotné, ale i pro další hledače a hlavně ownery, tak se od nich prosím neosvobozujte. Není to jenom o statistikách ;-)

Ale ono přejde jde se oprostit od bodů a zároveň logovat... Write Note


  • 0
www.povetrnik.cz

#158 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2014 - 10:09

Ale ono přejde jde se oprostit od bodů a zároveň logovat... Write Note

 

Přesně takhle (případně vůbec) loguji mysterky, které jsem nevyluštil, kešky, na které nedosáhnu, apod. (např. při odlovu v partě).

Ale protože jsem si stáhnul soubor s finálkami, už budu navždy vyvrhel a budou mi kázat ti, kteří logují FI na keškách, o které se ani nepokoušeli (protože odlov v partě a tam se to přece smí)


  • 0

#159 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2014 - 10:42

Já se s dovolením zeptám jako blbec (páč po třech letech a 700+ nálezech bych to vědět měl). Existují nějaká závazná pravidla, jak se dobrat souřadnic? Tj. např. luštění ano, finálkářský server nikoli? Já našel pouze tohle: https://www.geocachi...es.aspx#logging

 

Vyjímám: "For physical caches all logging requirements beyond finding the cache and signing the log are considered additional logging requirements (ALRs) and must be optional. Cache finders can choose whether or not to attempt or accomplish such tasks."

 

Existuje někde něco dalšího? Jestli ne, tak tu, s prominutím, řešíte nesmrtelnost chrousta, protože potenciální finálkář neporušuje pravidla hry. Nebo se mýlím? Díky.


  • -5

#160 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2014 - 10:48

Ano, finálkář neporušuje oficiální pravidla hry, ale silně porušuje etická pravidla.


  • 7




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama