Přejít na obsah


Fotka

TB logování


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
98 odpovědí na toto téma

#1 daggi

daggi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2014 - 17:57

Ahoj,

mám malý problém. Vložili jsme TB do keše a než jsme dorazili domů /nestačili ho zalogovat jako  placed/, někdo ho z keše  "grabbed". V logbooku  TB se neobjevuje, že tam TB byl. Není ani v historii keše, kam jsme ho uložili.

Rádi bychom, aby majitel  TB věděl , jak putuje. Přivezli jsme ho ze Švýcarska skoro 1000 km.Dík


Tento příspěvek byl upraven od tomy.22: 24 srpen 2014 - 18:05
přesunuto z poradny

  • 0

#2 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2014 - 18:19

Ahoj,Bohuzel nekteri kaceri nemaji slusne vychovani a delaji tyhle akce grabovani v hodinach po fyzickem vlozeni. Pokud jsis opsal trackovaci cislo, tak si ho muzes grabnout zpet a vlozit ho. Pokud ne, tak maximalne napsat ownerovi o to cislo, ale je mozne, ze nez odpovi, tak uz bude geocoin u nekoho dalsiho...


  • 2

#3 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2014 - 21:45

... a v každém případě sprdnout toho pitomce co neumí počkat. S odkazem na GeoWiki.

Travelbug není zalogován do keše Pokud jsi našel v keši TB, ale zatím není zapsán do jejího inventáře, není třeba panikařit. Je možné, že ho do keše vložil někdo, kdo se ještě nevrátil z dovolené. Pár dní počkej, až předchozí držitel zaloguje vložení do keše. Pro tento účel si můžeš přidat TB do svého seznamu sledovaných (watchlist). Odkaz najdeš v pravém horním rohu listingu. Jakmile někdo zapíše k tomuto listingu log, dostaneš upozornění e-mailem.

Teprve když se delší dobu (řekněme déle než 2 týdny) nic neděje, „vyzvedni“ TB z keše, kde byl naposledy zapsán (retrieve it), nebo jej „seber“ tomu, kdo ho měl u sebe (grab it). Pak je vhodné předmět „protáhnout“ keší, kdes jej našel (viz níže), a poté jej případně i virtuálně vložit do keše, ve které se nyní opravdu fyzicky nachází
.
 


  • 5

#4 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2015 - 22:38

Vyuziju toto tema k dotazu jaky je nejlepsi postup v nasledujici situaci. Dnes jsem nasel TB. Posledni log toho TB je pul roku stary a byl vlozen do jine kese, nez jsem ho nasel ja. Takze mam 14 dni pockat a pak vyzvednout z te kese, kde je ted virtualne, vlozit virtualne do te, kde jsem ho nasel fyzicky a zase vyzvednout?
  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#5 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2015 - 22:47

To bych asi čtrnáct dní nečekal, ale udělal to hned.
  • 0

#6 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2015 - 22:49

Vyuziju toto tema k dotazu jaky je nejlepsi postup v nasledujici situaci. Dnes jsem nasel TB. Posledni log toho TB je pul roku stary a byl vlozen do jine kese, nez jsem ho nasel ja. Takze mam 14 dni pockat a pak vyzvednout z te kese, kde je ted virtualne, vlozit virtualne do te, kde jsem ho nasel fyzicky a zase vyzvednout?

Ano, to je asi správný postup. Akorát kdybys jej chtěl protahovat keškama, které během těch 14 dní navštívíš, tak bys to musel udělat dodatečnou editací svých logů, až jej budeš mít v inventáři. A raději ho nikam mezitím nevkládej, aby ho někdo negrabl přímo z té původní kešky. Druhá možnost je nečekat tak dlouho, a udělat to předtím, než ho budeš chtít někam dát.


  • 0

#7 MK1977

MK1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 245 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2015 - 22:54

Já u svých kousků přímo doporučuju postup nejdřív grabnout a pak took it to přes keš ve které ho dotyčný v takovémto případě nalezl.
  • 0

Navigace: Garmin Oregon 450 Používaná přibližovadla (nejčastější): nohy / Merida Matts Sport 500 černostříbrná / Daewoo Matiz (červený nebo modrý) Doplňky: batoh US Assault II. pískový + fotoaparát Canon EOS 600D + osobní GC Beruška pro štestí (teď už jen kód)


#8 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2015 - 23:42

To bych asi čtrnáct dní nečekal, ale udělal to hned.

A co když v té keši, kde je virtuálně teď, skutečně půl roku ležel, a někdo ho během jednoho, dvou dní vyzvedl, převezl a vložil, aniž by se mezitím dostal na net? Já bych řekla, že počkat ty dva týdny je slušnost.


  • 1

#9 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 0:02

Jacka: Jo, to jsem si neuvědomil.
  • 0

#10 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 8:04

A co když v té keši, kde je virtuálně teď, skutečně půl roku ležel, a někdo ho během jednoho, dvou dní vyzvedl, převezl a vložil, aniž by se mezitím dostal na net? Já bych řekla, že počkat ty dva týdny je slušnost.


Myslím že TB by se měla logovat co nejdříve, osobně mi přijde úplně absurdní že v době kdy má každý smartphone v kapse se někdo může vymlouvat na to že není na internetu. Já bych to klidně uvítal i v pravidlech...vzal jsis TB...fajn ale do 24h ho zaloguj. A ne že musím psát SZ kačerovi s několika tisíci nálezi aby milostivě odlogoval TB které už v keši týden není.
  • -16

#11 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 8:10

Každý má Smartphone ? Přeháníš, navíc spousta kačerů loví s Garminy a telefon má jen na telefonování.

Dále, každý nemá datové připojení, někdo třebas proto, že mu ho zaměstnavatel nezaplatil a většina telefonů nemá dvě SIMky.

No a konečně, v zahraničí si většinou moc dobře rozmyslíš, zda použít datový přenos nebo ne.


  • 10

#12 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 8:21

Každý má Smartphone ? Přeháníš, navíc spousta kačerů loví s Garminy a telefon má jen na telefonování.
Dále, každý nemá datové připojení, někdo třebas proto, že mu ho zaměstnavatel nezaplatil a většina telefonů nemá dvě SIMky.
No a konečně, v zahraničí si většinou moc dobře rozmyslíš, zda použít datový přenos nebo ne.

Tak zaprvé se tady teď nebavíme o zahraničí ne? Tam chápu že to může být problém. Ale promiň můžeš mi říct co máš za telefon že nemá internet? To už bude nějaké pádlo ne...i telefony za 400kc umí internet. A jestli nemáš na mobilu tak máš snad doma ne? Nebo kde si ti kačeři stáhli ty keše? To jim tam snad přistáli sami v tom garminu? Prostě jsem chtěl říct že v době kdy je na každém rohu WiFi zdarma a VĚTŠINA má data v mobilu tak snad není takový problém párkrát kliknout na netu ne.
  • -23

#13 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 8:27

Myslím že TB by se měla logovat co nejdříve, osobně mi přijde úplně absurdní že v době kdy má každý smartphone v kapse se někdo může vymlouvat na to že není na internetu. Já bych to klidně uvítal i v pravidlech...vzal jsis TB...fajn ale do 24h ho zaloguj. A ne že musím psát SZ kačerovi s několika tisíci nálezi aby milostivě odlogoval TB které už v keši týden není.

 

To snad nemyslíš vážně?

 

Znám spoustu lidí, kteří smartphone nemají...

Kromě toho ti ten telefon bude na nic, pokud nemáš data (a třeba v zahraničí to je hodně drahý špás, nebo třeba v místech s pomalým připojením nebo bez něj).

 

Osobně neloguji z mobilu, aby mé logy nevypadaly "TFTC + logováno z ..." a nechci otravovat autora keše WN logy.

 

Pokud spěchám s logováním TB tak zkusím napsat kačerovi, který ten TB nejspíše převezl (vím, že někdy se to nedá zjistit, ale často jo), aby si pospíšil. Může na to zapomenout. A přiznám se, že mě pak celkem mrzí, když mi někdo grabne TB a pak to dává rovnou do další keše po dvou třech týdnech...


  • 11

#14 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 8:38

To snad nemyslíš vážně?

Znám spoustu lidí, kteří smartphone nemají...
Kromě toho ti ten telefon bude na nic, pokud nemáš data (a třeba v zahraničí to je hodně drahý špás, nebo třeba v místech s pomalým připojením nebo bez něj).

Osobně neloguji z mobilu, aby mé logy nevypadaly "TFTC + logováno z ..." a nechci otravovat autora keše WN logy.

Pokud spěchám s logováním TB tak zkusím napsat kačerovi, který ten TB nejspíše převezl (vím, že někdy se to nedá zjistit, ale často jo), aby si pospíšil. Může na to zapomenout. A přiznám se, že mě pak celkem mrzí, když mi někdo grabne TB a pak to dává rovnou do další keše po dvou třech týdnech...


A já znám spoustu lidí co má pevnou linku...
Jde o to že jsi to někde stáhnul ne? Tak to nemůže dotyčný zalogoval dejme tomu do jednoho dne? Já také neloguji v terénu ale až doma i když mobilní data mám,ale vždy ten den. Osobně fakt miluji když mi chodí logy někdy z července minulého roku...to si určitě musí místo a keš dobře pamatovat po takové době...
  • -3

#15 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 9:25

Jak vis, ze posledni presun TB, ktery neni zalogovany, neudelal cizinec, ktery je u nas na dovolene?

 

Je to zbytecna debata. Proste existuli lide, kteri nechteji a nekteri ani nemohou logovat ihned (do jednoho dvou dnu). Duvody mohou byt rozmanite. Nekdo se s podobnou technikou nekamaradi, nechape ji a ovladat se to nenauci - i kdyby chtel. Tak k cemu by mu byla?

 

Mam treba kamaradku s telefonem, na kterem jde opravdu jen volat a posilat SMS, ani fotak nema. (Proc taky, kdyz telefon je na telefonovani, ne? A kdyz nekdo vic nepotrebuje nebo nevyuzuje, proc by si mel kupovat jiny/dalsi delefon?) Internet ma doma a bezne jezdi hlidat vnucku 100 km od domova treba na tyden, kde hleda s GPS. Tam proste logovat nema jak. A takove lidi mam ve svem okoli 2 a urcite nebudou sami. 


Tento příspěvek byl upraven od gord: 18 leden 2015 - 9:26

  • 13

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#16 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 9:36

Vyuziju toto tema k dotazu jaky je nejlepsi postup v nasledujici situaci. Dnes jsem nasel TB. Posledni log toho TB je pul roku stary a byl vlozen do jine kese, nez jsem ho nasel ja. Takze mam 14 dni pockat a pak vyzvednout z te kese, kde je ted virtualne, vlozit virtualne do te, kde jsem ho nasel fyzicky a zase vyzvednout?

Kdyz na takovyto pripad narazim, tak se snazim z logu zjistit kdo ho mohl vyzvednout a prenest, a pokud se mi to podari zjistit, tak dotycneho kontaktuji. V kazdem pripade cekam tyden a  behem te doby mi TB lezi doma na stole. Pokud se nikdo neozve tak ho grabnu, vlozim do cache kde jsem ho nasel a hned vyzvednu a muze dal do sveta.

Vim, ze cizinci loguji s tydenim spozdenim, taktez i domaci, co jsou nekde na dovolene, ci u teticky, tak jim davam cas. Sam loguji TB vetsinou ten samy den nekdy kolem pulnoci a pokud jsem nekde na cestach, tak vypoustim TB az posledni den, aby mne ho nejaky nedockavec negrabnul, nez se dostanu k internetu.

 

Zel posledni dobou se rozmohl nesvar, ze kaceri dany TB jen protahuji pres cache a to velmi znesnadnuje vystopovat kde a kdo ho fyzicky umistil. Tak pak jen cekam tyden a pak grabnu a...


  • 1

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#17 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 10:09

Abych to upresnil. Virtualne je ulozen u Moravske Trebove. Fyzicky jsem ho nasel v Praze. Kazdopadne jsem napsal WN, ze ho mam ja, treba to majitele potesi. A za 14 dni to zaloguju. Jen jeste jeden, mozna hloupy, dotaz. Ten prvni log dam dat retrieve it from cache, ze? Grab it je jen, kdyz to beru od cloveka. Nebo ho mam grabnout?

A k te diskuzi, ktera se zde rozvinula. Osobne sice data mam, kvuli praci synchronizuju mail neustale, ale pockat 14 dni mi nedela problem. Kese vzdy loguju z mobilu vecer z postele, ale nikdy online. Kazdej z nas kesuje trochu jinak. A proste pokazde to nejde zalogovat hned a kdyby se stanovoval nejaky cas do kdy logovat, tak to poctive kacery akorat stresuje a tomu zbytku to bude stejne jedno. A kdo vi, zda by to neskoncilo tim, ze by si tb neprestali ti poctivi brat, aby je pak nekdo nepopotahoval za nesplneni terminu. Takze takhle je to fajn.
  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#18 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 10:56

Abych to upresnil. Virtualne je ulozen u Moravske Trebove. Fyzicky jsem ho nasel v Praze. Kazdopadne jsem napsal WN, ze ho mam ja, treba to majitele potesi. A za 14 dni to zaloguju. Jen jeste jeden, mozna hloupy, dotaz. Ten prvni log dam dat retrieve it from cache, ze? Grab it je jen, kdyz to beru od cloveka. Nebo ho mam grabnout?
...

Grab, pokud ho bereš odjinud, než je zapsaný.


  • 0

#19 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 10:59

Pokud cestovatele ziskam na jinem miste nez je uveden, tak bych graboval (s poznamkou kde), ale uz bych ho do mista nalezu nevkladal a dal tam jen visited.


  • 0

#20 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 11:11

Tak zaprvé se tady teď nebavíme o zahraničí ne? Tam chápu že to může být problém. Ale promiň můžeš mi říct co máš za telefon že nemá internet? To už bude nějaké pádlo ne...i telefony za 400kc umí internet. A jestli nemáš na mobilu tak máš snad doma ne? Nebo kde si ti kačeři stáhli ty keše? To jim tam snad přistáli sami v tom garminu? Prostě jsem chtěl říct že v době kdy je na každém rohu WiFi zdarma a VĚTŠINA má data v mobilu tak snad není takový problém párkrát kliknout na netu ne.

Tys toho asi moc nenacestoval, jinak bys nemohl psát takové bludy.

Není všude wifi na každém rohu (a zdarma už teprve ne), a není jen EU a data za babku...a nejsou jen Češi v cizině, ale taky cizinci u nás...a ne každému platí mobil taťka nebo firma...

 

Nebyly by tyhle problémy, kdyby každý dodržoval 3 jednoduchá pravidla:

1) vložení TB/GC loguj co nejdřív

2) s vyzvednutím počkej na předchozí třeba i přes dva týdny, kontaktuj předchozí

3) nevkládej TB/GC nikam fyzicky dřív, než jej máš virtuálně zapsaný ve svém držení


  • 14




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama