Přejít na obsah


Fotka

TB logování


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
98 odpovědí na toto téma

#21 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 11:34

Tys toho asi moc nenacestoval, jinak bys nemohl psát takové bludy.
Není všude wifi na každém rohu (a zdarma už teprve ne), a není jen EU a data za babku...a nejsou jen Češi v cizině, ale taky cizinci u nás...a ne každému platí mobil taťka nebo firma...

Nebyly by tyhle problémy, kdyby každý dodržoval 3 jednoduchá pravidla:
1) vložení TB/GC loguj co nejdřív
2) s vyzvednutím počkej na předchozí třeba i přes dva týdny, kontaktuj předchozí
3) nevkládej TB/GC nikam fyzicky dřív, než jej máš virtuálně zapsaný ve svém držení

Jaké bludy? Internet je v Čechách pomalu v každý vesnici v hospodě, nemluvil jsem o cizině. A jinak si mysli co chceš...ale mě stačí že jsem byl rok a půl v Americe to si myslím že je cestovaniho až až na to abych ti řekl že i tam je internet na každém rohu. K tvojí poznámce že mi platí data taťka ti řeknu jediné, podívej se první na profil ať víš kolik mi je a neplácáš kraviny.
  • -14

#22 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 11:37

Jinak ale stou trojkou co jsi vypsal souhlasí.
  • 1

#23 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 11:42

Tys toho asi moc nenacestoval, jinak bys nemohl psát takové bludy.

Není všude wifi na každém rohu (a zdarma už teprve ne), a není jen EU a data za babku...a nejsou jen Češi v cizině, ale taky cizinci u nás...a ne každému platí mobil taťka nebo firma...

 

Nebyly by tyhle problémy, kdyby každý dodržoval 3 jednoduchá pravidla:

1) vložení TB/GC loguj co nejdřív

2) s vyzvednutím počkej na předchozí třeba i přes dva týdny, kontaktuj předchozí

3) nevkládej TB/GC nikam fyzicky dřív, než jej máš virtuálně zapsaný ve svém držení

 

Ja bych si dovolil upravit ten prvni bod. na...
vyzvednutí i vložení TB/GC loguj co nejdřív
...za minuly rok se hodne rozmohlo logovani stylem vyjmuti a o 1 minutu pozdeji vlozeni o 100km dal. Pak je to chutovka hledat, kdo geocoin vyzvedl a nezalogoval, protoze ho zapomenul v kapse.


Tento příspěvek byl upraven od Blexa: 18 leden 2015 - 11:42

  • 0

#24 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 11:48

Ja bych si dovolil upravit ten prvni bod. na...
vyzvednutí i vložení TB/GC loguj co nejdřív
...za minuly rok se hodne rozmohlo logovani stylem vyjmuti a o 1 minutu pozdeji vlozeni o 100km dal. Pak je to chutovka hledat, kdo geocoin vyzvedl a nezalogoval, protoze ho zapomenul v kapse.

já ne, protože pak to právě kdejaké pako s mobilem grabne dřív, než se podívá, kde ten TB je zalogovaný, a bordel je na světě


  • 3

#25 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 11:54

Já jen pro pořádek, aby kolega pershing s těma svejma názorama o dostupnosti internetu přistál v reálném světě:

1) můj telefon umí volat a posílat SMS. Nemá žádné internety, navigace, fotoaparáty ani podobné zbytečnosti, je totiž na volání. Nosím ho u sebe jen když jdu ven (a ještě ne vždycky) a nebo když  čekám hovor. Jinak se mi válí na stole a asi tak jednou za den se na něj podívám. Ono se to nezblází. Chytrý telefon na nic nepotřebuju, vystačím si sama. Takových lidí je v mém okolí spoustu a nevšimla jsem si, že by stavem a úrovní své techniky jakkoliv trpěli.

2) moje navigace umí zobrazit keš jako bod. Nemá tam ani hint nebo D/T, natož pak listing. Všechno ostatní musím mít v hlavě nebo na papíru vedle. Proto si mohu užít čiré radosti z kešování, když na keš jdu obvykle připravena a ne abych jako magor kombajnovala každou oblast, do které se náhodně dostanu.

3) o dovolené většinou projedu na kole několik set kilometrů a odlovím několik desítek keší, aniž bych se kdekoliv cestou dostala na net. Trasu a keše podle ní si samozřejmě musím připravit a do navigace nahrát předem doma. I pokud náhodou přespávám v místě, kde bych teoreticky na ten net jít mohla (např. u kamarádky doma), obvykle dorazím pozdě večer a vyjíždím brzo ráno. Zbývající čas tedy věnuju spíše konverzaci s hostitelem a odpočinku než případnému vnucování se na hostitelův počítač za účelem logování.

4) někdy se vyskytuju v místech, kde ten přístup na net vůbec není (jsou rádi, když na kopci za vesnicí chytí signál na mobil), a nevšimla jsem si, že by tím domorodci nějak extra trpěli. Pořád ještě jsou lidé, kteří holdují i jiným kratochvílím, než těm virtuálním :D.

 

Kromě toho čekat s grabnutím cestovatelů jeden až dva týdny se vždycky považovalo za jednu ze zásad slušného chování při geocachingu, pokud vím. Docela mě překvapuje, že to někdo, kdo není úplně zelený nováček, neví.


Tento příspěvek byl upraven od Jacka: 18 leden 2015 - 11:56

  • 18

#26 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 12:03

A svět není jen USA (ačkoliv si to každý amík myslí), a Česko není jen Praha...


  • 11

#27 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 12:17

Já jen pro pořádek, aby kolega pershing s těma svejma názorama o dostupnosti internetu přistál v reálném světě:
1) můj telefon umí volat a posílat SMS. Nemá žádné internety, navigace, fotoaparáty ani podobné zbytečnosti, je totiž na volání. Nosím ho u sebe jen když jdu ven (a ještě ne vždycky) a nebo když čekám hovor. Jinak se mi válí na stole a asi tak jednou za den se na něj podívám. Ono se to nezblází. Chytrý telefon na nic nepotřebuju, vystačím si sama. Takových lidí je v mém okolí spoustu a nevšimla jsem si, že by stavem a úrovní své techniky jakkoliv trpěli.
2) moje navigace umí zobrazit keš jako bod. Nemá tam ani hint nebo D/T, natož pak listing. Všechno ostatní musím mít v hlavě nebo na papíru vedle. Proto si mohu užít čiré radosti z kešování, když na keš jdu obvykle připravena a ne abych jako magor kombajnovala každou oblast, do které se náhodně dostanu.
3) o dovolené většinou projedu na kole několik set kilometrů a odlovím několik desítek keší, aniž bych se kdekoliv cestou dostala na net. Trasu a keše podle ní si samozřejmě musím připravit a do navigace nahrát předem doma. I pokud náhodou přespávám v místě, kde bych teoreticky na ten net jít mohla (např. u kamarádky doma), obvykle dorazím pozdě večer a vyjíždím brzo ráno. Zbývající čas tedy věnuju spíše konverzaci s hostitelem a odpočinku než případnému vnucování se na hostitelův počítač za účelem logování.
4) někdy se vyskytuju v místech, kde ten přístup na net vůbec není (jsou rádi, když na kopci za vesnicí chytí signál na mobil), a nevšimla jsem si, že by tím domorodci nějak extra trpěli. Pořád ještě jsou lidé, kteří holdují i jiným kratochvílím, než těm virtuálním :D.

Kromě toho čekat s grabnutím cestovatelů jeden až dva týdny se vždycky považovalo za jednu ze zásad slušného chování při geocachingu, pokud vím. Docela mě překvapuje, že to někdo, kdo není úplně zelený nováček, neví.


Já chápu že starší generace nemá nové technické vychytávky a ani je nechce...budiž mě to vůbec nevadí. Prvořadě tady šlo ale o logování TB. A jak píšeš že chodíš s navigací...tak si to přeci také stáhneš z netu...nebo mi chceš říct že chodíš po návštěvách a stahujes si keše jen u nich? To asi sotva. A k tomu že neuznávám těch 14 dní...to není pravda...také se mi s TB stalo něco podobného a čekal jsem marně na reakci měsíc až pak jsem ho grabnul. A na závěr chci dodat že jsem rád za pěkné logy co mi přijdou, a kačer který loguje po X měsících od nálezu logicky žádný kloudný nenapíše, protože si to nemůže po takové době ani pamatovat. Z toho důvodu někdy loguji z telefonu, obzvlášť když jich pak mám třeba 20 na zalogování...
  • -3

#28 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 12:25

A svět není jen USA (ačkoliv si to každý amík myslí), a Česko není jen Praha...

Tak schválně v kterém státě si byl že tam nebyl internet, to by mě fakt zajímalo? Dokonce i Korea má internet a ještě jeden z nejrychlejších. USA-online, Španělsko-online, Chorvatsko-online, Rakousko-online, Německo-online, Slovinsko-online, Polsko-online...to mě jen tak narychlo napadlo kde všude jsem byl online. A i teď to píšu z mobilu :-P
  • -5

#29 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 12:27

Já chápu že starší generace nemá nové technické vychytávky a ani je nechce...budiž mě to vůbec nevadí. Prvořadě tady šlo ale o logování TB. A jak píšeš že chodíš s navigací...tak si to přeci také stáhneš z netu...nebo mi chceš říct že chodíš po návštěvách a stahujes si keše jen u nich? To asi sotva. A k tomu že neuznávám těch 14 dní...to není pravda...také se mi s TB stalo něco podobného a čekal jsem marně na reakci měsíc až pak jsem ho grabnul. A na závěr chci dodat že jsem rád za pěkné logy co mi přijdou, a kačer který loguje po X měsících od nálezu logicky žádný kloudný nenapíše, protože si to nemůže po takové době ani pamatovat. Z toho důvodu někdy loguji z telefonu, obzvlášť když jich pak mám třeba 20 na zalogování...

Pěkně děkuju, starší generace :D! Já mam technické vychytávky ráda, ostatně jako celá moje rodina - chytrý mobil mají i moji 75+ rodiče, ale mají ho proto, že ho potřebují pro svou práci. Já nikoliv. Technika má sloužit a né být jen sama pro sebe.  Ano, ty keše si do navigace samozřejmě stáhnu doma předem, ale pak jsem někde třeba dva týdny, ty keše, co mám v navigaci lovím, ale na internet se nemám jak připojit, abych je zalogovala. To snad dá rozum, ne?


  • 8

#30 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 12:33

Pěkně děkuju, starší generace :D! Já mam technické vychytávky ráda, ostatně jako celá moje rodina - chytrý mobil mají i moji 75+ rodiče, ale mají ho proto, že ho potřebují pro svou práci. Já nikoliv. Technika má sloužit a né být jen sama pro sebe. Ano, ty keše si do navigace samozřejmě stáhnu doma předem, ale pak jsem někde třeba dva týdny, ty keše, co mám v navigaci lovím, ale na internet se nemám jak připojit, abych je zalogovala. To snad dá rozum, ne?

Hele za mě v pohodě, vsadím se že nikdo s kým se tady dohaduju nedělá bordel v logach cestovatelů... A za věk se omlouvám, nedíval jsem se na tvůj profil. Prostě stejně nám jde v podstatě o to samé...aby se poctivě logovalo a cestovatelé se neztraceli. ;-)
  • 0

#31 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 12:35

To je marný, když někdo nechce pochopit


  • 0

#32 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 12:39

Hele za mě v pohodě, vsadím se že nikdo s kým se tady dohaduju nedělá bordel v logach cestovatelů... A za věk se omlouvám, nedíval jsem se na tvůj profil. Prostě stejně nám jde v podstatě o to samé...aby se poctivě logovalo a cestovatelé se neztraceli. ;-)

Jenže ten problém je v tom, že právě tím příliš rychlým grabnutím cestovatele, aniž se počká, až se i na netu zaloguje jeho skutečnej pohyb, se zpravidla dosáhne toho největšího bordelu.


  • 11

#33 jezevcik

jezevcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 94 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 12:48

Tak zaprvé se tady teď nebavíme o zahraničí ne? Tam chápu že to může být problém. Ale promiň můžeš mi říct co máš za telefon že nemá internet? To už bude nějaké pádlo ne...i telefony za 400kc umí internet. A jestli nemáš na mobilu tak máš snad doma ne? Nebo kde si ti kačeři stáhli ty keše? To jim tam snad přistáli sami v tom garminu? Prostě jsem chtěl říct že v době kdy je na každém rohu WiFi zdarma a VĚTŠINA má data v mobilu tak snad není takový problém párkrát kliknout na netu ne.

statistické údaje z 06/2014 (zdroj http://www.internetp...bily-a-tablety/ ) :

Vlastnictví smartphonu

V České republice mělo smartphony 31 % obyvatel s výhledem na růst na 39 % do pěti let.

 

Toto jsou pojmy a ne dojmy.

 

PS: V praxi se ale setkávám stále častěji s tím, že majitelé "chytrých" telefonů opravdu ABSOLUTNĚ nechápou, že ostatních 69% "podlidí" nejsou schopni přijmout jejich stráášně veledůležitý mail v tu vteřinu, kdy svůj výplod poslali a děsivě se rozčilují, že neodpovídáme.

 

Preshing je jeden z těch slepotou postižených.

A jak bylo už několikrát řečeno, chci ho vidět v zahraničí, jak ta data platí, nebo jak v horách či lesích loví wifinu zdarma.


  • 14
Dík Jezevčík
Vložený obrázek

#34 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 12:51

...

A jak bylo už několikrát řečeno, chci ho vidět v zahraničí, jak ta data platí, nebo jak v horách či lesích loví wifinu zdarma.

Kdyby se místo psaní podíval třeba na můj profil, tak by (snad) viděl, o čem mluvím...


  • 0

#35 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 12:51

Chápu rychlé grabnutí a také chápu o co jde. Také čekám. Někdy loguji ihned po nalezení, někdy druhý den, někdy za měsíc, nelze určit jak dlouho čekat. Protože někdy čekáte 14 dní, poté zalogujete a 16 den se ozve předchozí člověk co chtěl zalogovat. Tím jsem jen chtěl říct, že nikde není žádné pravidlo jak dlouho čekat s logováním. Je to jen o rozumu, ne o pravidlech. V tomhle případě nejde někomu říkat, že něco udělal špatně. Lze jen snad napsat, že ten kdo vyzvedne TB, by ho měl při první možné příležitosti zalogovat.


  • 2

#36 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 13:04

...Lze jen snad napsat, že ten kdo vyzvedne  vloží TB, by ho měl při první možné příležitosti zalogovat.

Nechtěl jsi to napsat náhodou spíš takhle? Protože zrovna o tom se tady pořád bavíme


  • 0

#37 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 13:08

Ano, máš dr.voto pravdu. Já ještě dodám jen to, že pokud vím že s nedostanu k netu delší dobu, třeba 14 dní až měsíc, tak TB neberu.


  • 3

#38 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 13:16

Kdyby se místo psaní podíval třeba na můj profil, tak by (snad) viděl, o čem mluvím...

A co bych tam měl vidět jako? Že bydlíš v Pardubicích, a tam snad nemáte internet nebo co? Občas se atm vyskytuji a s internetem nemám problém teda. Nebo co jsi tím chtěl říct?


  • 0

#39 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 13:21

statistické údaje z 06/2014 (zdroj http://www.internetp...bily-a-tablety/ ) :

Vlastnictví smartphonu

V České republice mělo smartphony 31 % obyvatel s výhledem na růst na 39 % do pěti let.

 

Toto jsou pojmy a ne dojmy.

 

PS: V praxi se ale setkávám stále častěji s tím, že majitelé "chytrých" telefonů opravdu ABSOLUTNĚ nechápou, že ostatních 69% "podlidí" nejsou schopni přijmout jejich stráášně veledůležitý mail v tu vteřinu, kdy svůj výplod poslali a děsivě se rozčilují, že neodpovídáme.

 

Preshing je jeden z těch slepotou postižených.

A jak bylo už několikrát řečeno, chci ho vidět v zahraničí, jak ta data platí, nebo jak v horách či lesích loví wifinu zdarma.

A ty jsi zřejmě slepotou zasažen také jestli se nedíváš kolem sebe například v MHD...každej má v ruce telefon a rozhodně to nejsou tlačítkový křápy. Nikdy jsem nikoho kvůli tomu jakej má telefon neodsuzoval..to fakt není můj styl! A jinak k tvým statistikám...z kolika dotázaných dělali tu statistiku prosím tě? Mě se třeba nikdo neptal...ani o nikom jiném nevím.


  • -14

#40 jezevcik

jezevcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 94 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 14:37

A ty jsi zřejmě slepotou zasažen také jestli se nedíváš kolem sebe například v MHD...každej má v ruce telefon a rozhodně to nejsou tlačítkový křápy. Nikdy jsem nikoho kvůli tomu jakej má telefon neodsuzoval..to fakt není můj styl! A jinak k tvým statistikám...z kolika dotázaných dělali tu statistiku prosím tě? Mě se třeba nikdo neptal...ani o nikom jiném nevím.

Ach joo!

1) každý mobil s displayem není ještě nutně napojen na internet (fakt, i když Tvůj typ uživatele tomu nikdy neuvěří)

2) to, že se nikdo neptal na to kolik se třeba narodí dětí nebo provozuje mobilů v ČR, ještě fakt neznamená, že statistici jsou pitomci

3) můj odhad Tvého geo-typu: věk okolo 25, bydliště Praha, odloveno do 500 krabek, z toho mimo středočeský kraj tak do 50, TB tak do 100. Majitel "chytrého" telefonu, který nejen nevnímá, ale ani neuznává, že jsou i "hloupé" telefony

4) Toto vlákno začalo takto:

"Ahoj, mám malý problém. Vložili jsme TB do keše a než jsme dorazili domů /nestačili ho zalogovat jako  placed/, někdo ho z keše  "grabbed".

"Ahoj,Bohuzel nekteri kaceri nemaji slusne vychovani a delaji tyhle akce grabovani v hodinach po fyzickem vlozeni."

"V každém případě sprdnout toho pitomce co neumí počkat. S odkazem na GeoWiki."

Všiml sis, že to téma vlákna popisuje přesně chování Tvého geo-typu?


  • 7
Dík Jezevčík
Vložený obrázek




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama