Přejít na obsah


Fotka

Co znamenají přeškrtuté kešky?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
133 odpovědí na toto téma

#121 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2006 - 6:55

Proč stejný problém nemají Slováci ? Na sk jim mapa funguje.


  • 0

#122 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2006 - 21:03

Obávám se, že většina autorů by se na to vydlábla.

Jsem optimistou a myslim, ze nevydlabla. Pokud by stav kesky (OK / disabled) byl menitelny napr. formou rolety, jez by byla editovatelna pouze prislusnym ownerem, pak je udrzba takoveho druhotneho seznamu a tim i cachemapy dle meho skousnutelna. (Samozrejme pouze za predpokladu, ze seznam by byl prolinkovan na prislusne listingy na GC.com.)

Vetsi problem vidim v moznosti replikace puvodni verze v tom, ze si "pamatovala" nalezene a nenalezene. Zatim me nenapada nic jineho nez aby si kazdy nick mohl na seznamu kesek oznacit kesku, kterou uz nasel. Informace ze zakrizkovaneho boxu by se potom ukladala bud v databazi GC.CZ, nebo uzivatelovi do pocitace formou cookie. U tech, kteri maji nalezeno prilis ;) by ale delka cookie snadno presahla unosnou mez.

Vsechno vyse uvedene je dle meho jen drbanim pravou rukou za levym uchem. Nejjednodussi bude se dohodnout s Groundspeakem na nakupu hromadnych dat pro GC.CZ. Naklady by proporcionalne nesli zaregistrovani "uzivatele vyssiho typu", tj. jacisi "premium memberi GC.CZ". Hergot, nechcete si vlastne nekdo zalozit zivnost GC.CZ? Provozovat server, prodavat geoharampadi, poradat akce... Tady jedna podnikatelska prilezitost primo krici ;) Bez penez at uz pro GC.com nebo pro GC.com zprostredkovane pres GC.cz ty pridane sluzby stejne nebudou dlouhodobe fungovat ;)

P.S. Tak a ted jsem asi otevrel Pandorinu skrinku a vsichni "zaslouzili", kteri nostalgicky vzpominaji na doby uz beznadejne minule, me asi ukamenuji :o( Co naplat. Evoluci nezastavime ;)

  • 0

#123 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2006 - 10:59

Proč stejný problém nemají Slováci ? Na sk jim mapa funguje.

Protoze pijou borovicku. a tudiz nestahuji tolik dat, aby se dostali na blocklist. Casem by i na ne doslo.
  • 0

#124 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2006 - 21:07

Naklady by proporcionalne nesli zaregistrovani "uzivatele vyssiho typu", tj. jacisi "premium memberi GC.CZ".

... anebo ze by sponzori? Zavolat do kritizovaneho a nekym temer nenavideneho Picodasu? Nebo ze by Geocachingshop.eu? Prodejcum outdooroveho obleceni? Zkratka dalsim relevantnim, ktere tuzemska (geo)turistika zivi?
  • 0

#125 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2006 - 21:20

Tak jedinej vysledek tyhle debaty, ze vy dobraci jste chromose tak vystresovali, ze z poi.cz svoje data radeji stahnul, diky moc. Kdyz uz nedokazete dat doporadku databazi tady a provozovat legalne tak nechte alespon ostatni kteri delaji neco pro ostatni zit, je mi z toho fuck na bliti. A NEMYSLIM SI ZE CHROMOS SVYM SEZNAMEM COKOLIV PORUSIL - JEN CITOVAL A TO AUTORSKY ZAKON PRIPOUSTI!!!
  • 0

#126 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2006 - 21:46

Jsem optimistou a myslim, ze nevydlabla. Pokud by stav kesky (OK / disabled) byl menitelny napr. formou rolety, jez by byla editovatelna pouze prislusnym ownerem, pak je udrzba takoveho druhotneho seznamu a tim i cachemapy dle meho skousnutelna. (Samozrejme pouze za predpokladu, ze seznam by byl prolinkovan na prislusne listingy na GC.com.)

Vetsi problem vidim v moznosti replikace puvodni verze v tom, ze si "pamatovala" nalezene a nenalezene. Zatim me nenapada nic jineho nez aby si kazdy nick mohl na seznamu kesek oznacit kesku, kterou uz nasel. Informace ze zakrizkovaneho boxu by se potom ukladala bud v databazi GC.CZ, nebo uzivatelovi do pocitace formou cookie. U tech, kteri maji nalezeno prilis ;) by ale delka cookie snadno presahla unosnou mez.

Jsi moc velký optimista..Kromě stavu to tam musíš zadat i zadat. jenže kromě těch co budou ochodný to dělat budou další, kterým se do toho chtít nebude, další o tom nebudou vědět a zbytek to přímo odmítne. A k čemu to bude, jestli se do toho sytému dostane třeba jen 75%(podle mého nereálné) kešek

Vsechno vyse uvedene je dle meho jen drbanim pravou rukou za levym uchem. Nejjednodussi bude se dohodnout s Groundspeakem na nakupu hromadnych dat pro GC.CZ. Naklady by proporcionalne nesli zaregistrovani "uzivatele vyssiho typu", tj. jacisi "premium memberi GC.CZ". Hergot, nechcete si vlastne nekdo zalozit zivnost GC.CZ? Provozovat server, prodavat geoharampadi, poradat akce... Tady jedna podnikatelska prilezitost primo krici ;) Bez penez at uz pro GC.com nebo pro GC.com zprostredkovane pres GC.cz ty pridane sluzby stejne nebudou dlouhodobe fungovat ;)

P.S. Tak a ted jsem asi otevrel Pandorinu skrinku a vsichni "zaslouzili", kteri nostalgicky vzpominaji na doby uz beznadejne minule, me asi ukamenuji :o( Co naplat. Evoluci nezastavime ;)

Nejjednodušší by bylo, aby groundspeak umožnil lokalizaci gc.com a vyslyšel volání některých uživatelů například po předgenerovaných gpx pro státy. Oboje by mu možná nalákalo další platící uživatele a to druhé by odlehčilo serverům.
  • 0

#127 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2006 - 21:36

Tak jedinej vysledek tyhle debaty, ze vy dobraci jste chromose tak vystresovali, ze z poi.cz svoje data radeji stahnul, diky moc. Kdyz uz nedokazete dat doporadku databazi tady a provozovat legalne tak nechte alespon ostatni kteri delaji neco pro ostatni zit, je mi z toho fuck na bliti. A NEMYSLIM SI ZE CHROMOS SVYM SEZNAMEM COKOLIV PORUSIL - JEN CITOVAL A TO AUTORSKY ZAKON PRIPOUSTI!!!

Mozna uz Chromosovi doslo, ze krmi daty blby neschopny vlastniho zivota, ktery umej jen vysavat. Ani ten nick nemas svuj, vosle.
  • 0

#128 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2006 - 21:41

z poi.cz svoje data radeji stahnul, diky moc. Kdyz uz nedokazete dat doporadku databazi tady a provozovat legalne tak ...

Prumerna mzda v CR je druha nejvyssi ve stredni a vychodni Evrope. Zivotni uroven obyvatelstva jiz davno presahla 70% prumeru EU. Jsme clenove NATO, EU. Jsme plnohodnotna zeme, kde ziji vzdelani, pracoviti a hrdi lide. Jiz nemusime zebrat, jiz nemusime krast...

  • 0

#129 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2006 - 21:47

Tak jedinej vysledek tyhle debaty, ze vy dobraci jste chromose tak vystresovali, ze z poi.cz svoje data radeji stahnul, diky moc. Kdyz uz nedokazete dat doporadku databazi tady a provozovat legalne tak nechte alespon ostatni kteri delaji neco pro ostatni zit, je mi z toho fuck na bliti. A NEMYSLIM SI ZE CHROMOS SVYM SEZNAMEM COKOLIV PORUSIL - JEN CITOVAL A TO AUTORSKY ZAKON PRIPOUSTI!!!

Ja bych zase byl docela rad kdyby webmaster zverejnil IPadresu cloveka kterej se dopousti prasarny nejvetsiho kalibru a pise pod nickem nekoho jinyho. V jeste lepsim pripade kdyby ji porovnal s registrovanyma nickama, urcite by se shoda nasla.....
Clovece to jste opravdu takovej ubozak ze musite psat timhle zpusobem?????
  • 0

#130 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2006 - 21:56

Nejjednodušší by bylo, aby groundspeak umožnil lokalizaci gc.com a vyslyšel volání některých uživatelů například po předgenerovaných gpx pro státy. Oboje by mu možná nalákalo další platící uživatele a to druhé by odlehčilo serverům.

Ja premyslel nad schudnejsim "malym pokrokem v mezich zakona" ;) To, co uvadis je jiste zadany cilovy stav. Verim, ze k tomu dojde, jen mezitim uplyne spoooousta vody.
  • 0

#131 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2006 - 22:29

Jsi moc velký optimista..Kromě stavu to tam musíš zadat i zadat. jenže kromě těch co budou ochodný to dělat budou další, kterým se do toho chtít nebude, další o tom nebudou vědět a zbytek to přímo odmítne. A k čemu to bude, jestli se do toho sytému dostane třeba jen 75%(podle mého nereálné) kešek...

No, popravde, pote, co jsem zacal pouzivat PQ a GSAK, uz cachemapu opravdu nepotrebuji. Takze na gc.cz lezu jen kvuli foru. Ale posledni dobou uz se mi sem nechce ani koukat, abych si nezkazil naladu :-(

Co mne opravdu mrzi, ze se prestaly stahovat i fotky do alba, kde jsem vzdy rychle mohl prohlednout, co kdo a kde za vikend nafotil. A pak ze nejde tak snadno rychle projit logy ostatnich v Cesku za predchozi den (treba pomoci RSS). Stahovani GPX a cachemapu klidne ozelim, to poskytuje v trochu jine mire PM.
  • 0

#132 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2006 - 22:05

To je jiste zadany cilovy stav, jenze dosazitelny az za dlouho a pouze revoluci. Ja proto premyslel jen nad schudnejsim "malym pokrokem v mezich zakona" ;)

Nejsem si jistý schůdností cesty malého pokroku. První varianta (udělejme si sami) se mi zdá nereálná z důvodů co už jsem napsal a pokud to nebude kompletní, tak jí uživatelé nepřijmou. Vždyť jakej tu byl povyk když se půlka kešmapy zarchivovala a teď si představ, že teď tam půlka kešmapy nikdy nebude. A ta druhá varianta... nevím co by bylo těžší, jestli donutit groundspeak aby se pochlapil a trochu na gc.com zapracoval, nebo ho podojit o legální data pro další distribuci.
  • 0

#133 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2006 - 22:12

Groundspeak by mohl slyset na jeho reklamu na gc.cz, co myslite? Te mapky CR s novyma keskama je fakt skoda,. tu mi nenahradi ani zlaty membership v gc.com :-(
  • 0

#134 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2006 - 22:41

A pak ze nejde tak snadno rychle projit logy ostatnich v Cesku za predchozi den (treba pomoci RSS).

Pokud stahuješ pq pravidelně pro celou čr, tak bys ty logy mohl vysosnout z pq. Teda prošvihneš některé logy pokud jich na kešce bylo víc jak 5 mezi stažením pq. Snad jsem i viděl nějaké makro do gsak, které zobrazilo logy najednou. Nebo by asi nebyl problém ho napsat.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama