Přejít na obsah


Fotka

Co znamenají přeškrtuté kešky?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
133 odpovědí na toto téma

#101 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2006 - 12:53

Dekuji za upozorneni.

Takže předpokládám autora. No a na POI.CZ už cache nejsou. :-(

  • 0

#102 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2006 - 11:04

Uz to tady bylo receno mockrat PQ a GSAK a je vystarano. Priprava na vikendovy lov, nezabere ani 10 minut

Stando, máš nahranou databázi PSČ? S tou lze velice rychle zadat centre point nejen podle PSČ, ale i podle názvu obce. (Clyde už má aktualizovanou databázi PSČ s více než 3000 sídly v ČR, akorát ji zatím nepublikoval. Stejně tak už má i databázi Slovenska - taky nepublikovaná... Myslím, že s tím čeká na další patch.)
  • 0

#103 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2006 - 12:35

Problém je v tom, že místo toho, aby tu práci za peníze udělal jediný programátor v gc.com pro celý svět, tak si musí celý svět kupovat další sw a příslušnou práci udělat každý člověk sám a pokaždé znovu, a to i kdy zrovna není zběhlý v tvorbě nějakých maker na jemu neznámém sw apod.


Já bych to tak černě neviděl ;-) GSAK je placená alternativa (placená jednou pro vždy, žádné placené upgrady), zdarma lze použít třeba EasyGPS.
Popořadě:
Tvorba maker je triviální a je popsaná v dokumentaci. V praxi se jedná o textový soubor, který obsahuje jeden nebo více příkazů s proměnnou. I zde už je celá řada lidí, kteří makra vytváří a umí s tím pomoct (předvést apod.) I Králově Poli se jeden takový najde, o Brnu či Praze nemluvě ;-)
Na geocaching já sám používám dva programy: MapSource koupený v balíku s mapou a GSAK koupený zvlášť. Nic dalšího není potřeba.
Už to tu nakousl Standa: z GSAK můžeš vyexportovat cache včetně kompletního listingu do html a uložit do PDA nebo mobilního telefonu (Groundspeak razí heslo, že papír je dražší než Channel 5).
V GSAK můžeš vytvářet vlastní poznámky (já je mám např. u multin nebo mysterek), které se ti exportují jako log.
V GSAK si můžeš libovolně hrát s ikonami bodů při exportu do GPS.
Chceš upravit exportovaný název, nebo si chceš místo popisu do GPS nahrát hint? V GSAK si můžeš zvolit, co chceš kam nahrát a v jaké podobě.
Hlavně se toho neboj. Zkus si nainstalovat GSAK, nějaké vzorové gpx soubory jsou přiloženy v balíku (nebo mi napiš, já ti pošlu třeba tvoje okolí a klidně ti pošlu i na míru upravená makra) a vyzkoušej si to. Moje zkušenost je taková, že když jsem poprvé nahrál do GSAK gpx, sedl jsem si na prdel a od té doby nevycházím z údivu a nechápu, že jsem bez toho mohl existovat ;-)
  • 0

#104 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2006 - 14:26

Pokud je mi znamo, Groundspeak nechce a brani se tomu, aby mu nekdo bagroval databazi, natoz aby nekdo vysledky bagrovani nekde publikoval. Budiz! Ale chceme li mit pohodlne seznam v nasi republice v GPX, da se to resit, pokud budeme chtit!

Napriklad pri brouzdani netem jsem tuhle narazil na zajimavou obezlicku, jak na to nekde jinde vyzrali! Jednoduse... udelali si VLASTNI databazi waypointu. Ta databaze nevznika zadnym bagrovanim dat z geocaching.com, vznika tak, ze do ni lide zadavaji svoje souradnice waypointu. Takze tato databaze neni vubec zadnym majetkem Groundspeaku. A ze se zadavane waypointy 'cirou nahodou' shoduji se souradnicemi kesi a ze u kazdeho waypointu je i URL, ktere 'cirou nahodou' ukazuje na nejakou kes na geocaching.com, to je vec, ktera licenci Groundspeaku nijak neodporuje. :-)

Ano, znamena to, ze kdokoliv zalozi novou kes, musi navic zadat souradnice duplicitne do teto databaze (ci kdykoliv to opravit, pokud sesouradnice zmeni), nicmene vzhledem k mnozstvi nove zakladanych kesi na nase uzemi by to zase nemusela byt takova prekazka. Navic z principu by tyto udaje nutne nemusel zadavat autor kese (i kdyz to by bylo nejvodnejsi), ale muze tyto informace vkladat kdokoliv.

Pokud by se tam ukladal i datum zalozeni kese, tak by nebyl ani problem generovat GPX za nejake obdobi.

  • 0

#105 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2006 - 11:39

Stando, máš nahranou databázi PSČ? S tou lze velice rychle zadat centre point nejen podle PSČ, ale i podle názvu obce. (Clyde už má aktualizovanou databázi PSČ s více než 3000 sídly v ČR, akorát ji zatím nepublikoval. Stejně tak už má i databázi Slovenska - taky nepublikovaná... Myslím, že s tím čeká na další patch.)

Mam, hned jak jsi to zverejnil. Centre point je prvni, co zadam a pak treba 50km okruh. Nahrnu do GPS a jedu.
  • 0

#106 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2006 - 11:43

Stando, máš nahranou databázi PSČ? S tou lze velice rychle zadat centre point nejen podle PSČ, ale i podle názvu obce. (Clyde už má aktualizovanou databázi PSČ s více než 3000 sídly v ČR, akorát ji zatím nepublikoval. Stejně tak už má i databázi Slovenska - taky nepublikovaná... Myslím, že s tím čeká na další patch.)

Mam, hned jak jsi to zverejnil. Centre point je prvni, co zadam a pak treba 50km okruh. Nahrnu do GPS a jedu.
  • 0

#107 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2006 - 13:33

V GSAK si můžeš libovolně hrát s ikonami bodů při exportu do GPS.


Pár lidí včetně mne tu trochu trápí nemožnost změnit v GSAK symbol typu cache při exportu do GPX/LOC souboru. Např. pro MapSource, nebo pozdější nahrání do GPS. MapSource navíc poskytuje dokonalý offline přehled kešek nad mapou a pokud jsem nechtěl mít v sobě zmixované různé typy kešek, bylo nutné provést více exportů z GSAK do GPX/LOC.
Takže jsem upravil původní utilitku na filtrování a změnu symbolů keší (GCZF/GPXF) tak, aby nově fungovala nad soubory, ktere GSAK exportuje a aby zvládla přímo i GPX soubory z geocaching.com. K dispozici ji nabízím zde:
   gcsym.mioncz.net
Na případných vylepšeních a úpravách se bude v budoucnu pracovat. Připomínky vítány.
Uvítám radu, zda a jak lze po exportu z GSAK automaticky na ten vyexportovaný soubor spustit tento externí program - možná je to jednoduché, ale nemám moc času to studovat :-)

  • 0

#108 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2006 - 21:57

Já bych to tak černě neviděl ;-) GSAK je placená alternativa (placená jednou pro vždy, žádné placené upgrady), zdarma lze použít třeba EasyGPS.
Popořadě:
Tvorba maker je triviální a je popsaná v dokumentaci. V praxi se jedná o textový soubor, který obsahuje jeden nebo více příkazů s proměnnou. I zde už je celá řada lidí, kteří makra vytváří a umí s tím pomoct (předvést apod.) I Králově Poli se jeden takový najde, o Brnu či Praze nemluvě ;-)
Na geocaching já sám používám dva programy: MapSource koupený v balíku s mapou a GSAK koupený zvlášť. Nic dalšího není potřeba.
Už to tu nakousl Standa: z GSAK můžeš vyexportovat cache včetně kompletního listingu do html a uložit do PDA nebo mobilního telefonu (Groundspeak razí heslo, že papír je dražší než Channel 5).
V GSAK můžeš vytvářet vlastní poznámky (já je mám např. u multin nebo mysterek), které se ti exportují jako log.
V GSAK si můžeš libovolně hrát s ikonami bodů při exportu do GPS.
Chceš upravit exportovaný název, nebo si chceš místo popisu do GPS nahrát hint? V GSAK si můžeš zvolit, co chceš kam nahrát a v jaké podobě.
Hlavně se toho neboj. Zkus si nainstalovat GSAK, nějaké vzorové gpx soubory jsou přiloženy v balíku (nebo mi napiš, já ti pošlu třeba tvoje okolí a klidně ti pošlu i na míru upravená makra) a vyzkoušej si to. Moje zkušenost je taková, že když jsem poprvé nahrál do GSAK gpx, sedl jsem si na prdel a od té doby nevycházím z údivu a nechápu, že jsem bez toho mohl existovat ;-)

A dá se GSAK používat bez PM?
  • 0

#109 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2006 - 14:40

To me taky napadlo, ze bych timto zpusobem mohl obhajit "sve" soubory na poi.cz, ale nazev waypointu ve tvaru GCXXXX se moc okecat neda.
  • 0

#110 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2006 - 13:44

   gcsym.mioncz.net
Na případných vylepšeních a úpravách se bude v budoucnu pracovat. Připomínky vítány.
Uvítám radu, zda a jak lze po exportu z GSAK automaticky na ten vyexportovaný soubor spustit tento externí program - možná je to jednoduché, ale nemám moc času to studovat :-)

Možná by to šlo stejně, jako když z GSAK voláš mapsource... Nemám to teď tady, ale můžu to zkusit později.
  • 0

#111 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2006 - 13:47

Pár lidí včetně mne tu trochu trápí nemožnost změnit v GSAK symbol typu cache při exportu do GPX/LOC souboru.

Symbol zmenit lze, ale pouzije se stejny jako pri exportu primo do gps.

Uvítám radu, zda a jak lze po exportu z GSAK automaticky na ten vyexportovaný soubor spustit tento externí program - možná je to jednoduché, ale nemám moc času to studovat :-)

Asi leda udelat makro co exportne a spusti program
  • 0

#112 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2006 - 12:21

A dá se GSAK používat bez PM?


Dá, ale otázkou pak je, kde seženeš potřebné GPX soubory.
Ono sice lze použít i LOC soubory, ale ty obsahují jen nezbytné minimum informací a tak spousta výtečných funkcí GSAK zústane nevyužita.
Naposled jsem třeba pokusně pomocí GSAK databáze a GPX souborů vygeneroval žebříček návštěvnosti na mých krabičkách :-)
  • 0

#113 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2006 - 15:03

Nazev waypointu podle mne nevadi, vadi spis to, ze nemas v ruce onen zdroj dat... kdybys jim ukazal: "data mam tady z te stranky!",a na te strance ta data byla, vcetne rozhrani na pridavani a administraci tech waypointu, navic pokud by u kazdeho waypointu jasne bylo videt, ze ho tam nekdo zadal tehdy a tehdy (pripadne i s nejakou nezavadnou identifikaci uzivatele), tak by nemohli rict ani popel, ne?

Jde o to mit prokazatelne svoji databazi, u ktere nic nenasvedcuje tomu, ze by data vznikla nejakym automatickym generovanim z gc.com.

O tom, ze bych si ja nemohl nazvat svuj waypoint GCXXXX, tomu mi zabranit nemuzou, stejne tak jsem se v licenci Groudnspeaku nejak nedocetl nic o tom, ze bych nemohl publikovat URL odkaz na nejakou exustujici cache... (snad se nemylim...)

  • 0

#114 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2006 - 12:26

Symbol zmenit lze, ale pouzije se stejny jako pri exportu primo do gps.
Asi leda udelat makro co exportne a spusti program


při exportu do GPX/LOC se opravdu nedaří symboly změnit podle makra. Chybí na to v exportním dialogu chlíveček. Je tam jen checkbox, že bude použít stejná změna symbolu jako při posledním odeslání do GPS. Ale nějak to nikdy nezafungovalo.
Ale už jsem to zdárně obešel - při exportu do formátu GDB pro Mapsource libovolné makro naštěstí vybrat a spustit lze, takže exportuji do GDB a následně v MapSource uložím do GPX a je to vyřešeno. Výpis toho makra je na konci stránky s tou utilitkou chsym (ta tím pádem v případě použití GDB file není potřeba)
  • 0

#115 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2006 - 21:11

Naposled jsem třeba pokusně pomocí GSAK databáze a GPX souborů vygeneroval žebříček návštěvnosti na mých krabičkách :-)

Co, že tam není Zbraslav cleaner?!
GSAK nepodporuje Webcam cache?
  • 0

#116 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2006 - 15:36

Tohle prece uz existuje, a je na tom videt, ze to dost dobre nejde. Viz opencaching atd. Sledovat vice zdroju, a zadavat to do nich je nerealne. Mnoho pokladu je tam i tam. Ale pri disablovani, pripadne ruseni musi autor editovat vice mist. Pro me a asi pro vetsinu casove a chutove nerealne. Soubory s body vzal cert, to je rozumne resit pm clenstvim, nebo i zakladnim, a stahovanim u zdroje. Co me mrzi, je ta hezoucka prehledna mapka s milymi kazdodennimi hvezdickami :(. A hezke vyhledavani s primym pouzitim ceskych uzivatelu.
  • 0

#117 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2006 - 21:22

Co, že tam není Zbraslav cleaner?!
GSAK nepodporuje Webcam cache?


No, jen proto, že event a webcam nepovažuji za krabičkovou cache :-) Jednoduše jsem udělal žebříček fyzicky existujících keší
  • 0

#118 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2006 - 15:52

opencaching je ale neco uplne jineho nez o cem tady mluvim ja!

Opencaching je snad zcela nezavisly system se vsim vsudy, svoje cache, svoje logovani navstev, atd.

Ja mluvim jen o svoji nezavisle databazi waypointu. Vse by se odehravalo standardne na gc.com. Jen kdyz zakladas, rusis ci premistujes cache, zadal bys udaje o waypointu jeste jednou paralelne nekam jinam. Nic vic!

Tim bychom ziskali zpet to o co jsme prisli, byla by to zcela legalni cesta a ziskali bychom vymozenosti, ktere ani pri dobre vuli s PM nemas!

  • 0

#119 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2006 - 14:26

info o progrese jednania s Grounsdspeakom - momentalne je micek na strane Bryana, caka sa na jeho odpoved. Snad po Vianociach sa ozve...
  • 0

#120 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2006 - 15:55

opencaching je ale neco uplne jineho nez o cem tady mluvim ja!


Opencaching je snad zcela nezavisly system se vsim vsudy, svoje cache, svoje logovani navstev, atd.

Ja mluvim jen o svoji nezavisle databazi waypointu. Vse by se odehravalo standardne na gc.com. Jen kdyz zakladas, rusis ci premistujes cache, zadal bys udaje o waypointu jeste jednou paralelne nekam jinam. Nic vic!

Tim bychom ziskali zpet to o co jsme prisli, byla by to zcela legalni cesta a ziskali bychom vymozenosti, ktere ani pri dobre vuli s PM nemas!

Obávám se, že většina autorů by se na to vydlábla. A pokud to z gc.com bude přepisvat někdo jiný a ne autor, tak to bude nejspíš stejně legální jako nasosnutí robotem.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama