Přejít na obsah


Fotka

Co znamenají přeškrtuté kešky?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
133 odpovědí na toto téma

#81 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2006 - 22:46

Možná že bys výhody PM v češtině pochopil ? Tak nebuď líný jako veš (resp. jako Miták) a ty informace si v češtině přečti ! (na http://wiki.geocaching.cz - "články A-Z" a pak "Premium Member")

MYSLÍM, ŽE UŽ NEEXISTUJE NIC CO SE TÝKÁ GEOCACHINGU, CO BY NEBYLO NĚKDE DO ČEŠTINY PŘELOŽENO, TAKŽE UŽ SE NA TU ANGLIČTINU NEVYMLOUVEJTE...

Naprostý souhlas.Pro dříve narozené(já 1961) dobrá zpráva-angličtina není v Azbuce! Strašně by mě zajímalo,jak by "geokačer.cz" logoval třeba na stánkách "geokačena .romania."
  • 0

#82 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2006 - 12:35

Celková GPX data prakticky nejsou potřeba, máme přece vynikající Skryšotlač :-)
A má to jednání nějaký časový horizont?

ano v zasade sa len dopracuvava zmluva, po podpisani oboma stranami sa to moze spustit. Bryan z Groundspeaku je velmi ochotny najst riesenie, ktore bude vyhovovat obidvom stranam, navyse to bude pre nas zdarma.
  • 0

#83 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2006 - 13:54

PM je svým způsobem taky komerční produkt. A cena PM je jasně daná. To by určitě oslovilo víc lidí mít možnost přístupu na web v češtině. Aspoň si to naivně myslím.

A to si nalejme cisteho vina, ja myslim, ze vetsinu lidi neoslovuje ani tak web v cestine jako kompletni seznam kesi CR v gpx souboru na jedno kliknuti zadarmo. Chodili by pro nej treba i na stranky napsane chetitskym pismem. Aspon si to cynicky myslim :-).
  • 0

#84 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2006 - 14:29

No já si myslím, že jakékoliv (např. Seedcorpovy) řeči o zpoplatnění stránek gc.cz s tím, že oni nahoře (gc.cz versus gc.com) se už nějak dohodnou jsou naprosto mimo mísu - jsme chudá malá země s pár cachema a američani na nás právem kašlou, proč by měli rozmělňovat svoje dobré fungující stránky do lokálních distributorů, když si stačí zaplatit PM na gc.com a používat jen gc.com (sorry, ale výmluvy s neznalostí angličtiny při těch pár potřebných větách fakt neberu). Jsem skeptik a dle mého jediná možnost jak legálně v budoucnu dostat obsah gc.com do ČR je takový, že by Seedcorpové a podobní ukázali svoji štědrost, rozbili prasátko (nechci být hnusný, ale pochybuju že by byli až tak bohatí a štědří) a odkoupili společnost Groundspeak (pokud by ji vůbec někdo prodával, že ?
  • 0

#85 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2006 - 21:34

Uz jsem to chtěl kolikrát napsat, protože mi to přijde podivné: na poi.cz je ke stažení pravidelně aktualizovaný seznam všech kešek v ČR...
  • 0

#86 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2006 - 12:48

Obávám se, že ten gpx bylo to nejužitečnější z celého gc.cz. Do cachemapy jsem se v životě nepodíval, statistiky mne nezajímají. Myslím, že takových bude více.
Přístup GC.COM je možná trochu krátkozraký, jestli si budou všichni všechno stahovat skrýšotlačí a geotoadem, které představují obrovskou zátěž pro jejich server, tak to za chvíli odpadne. Chápu finanční otázku, ale představa, že si dalších pár set až tisíc lidí spustí i vícekrát týdně geotoad a ST pro pár set keší znamená oproti předchozímu stavu řekněme milion přístupů navíc a to většinou nakumulovaných v podobnou dobu (stejná země). To může způsobit časem i záměrné bannování příslušných uživatelů, aby se jim server nehroutil.
No uvidíme.
  • 0

#87 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2006 - 16:48

Uz jsem to chtěl kolikrát napsat, protože mi to přijde podivné: na poi.cz je ke stažení pravidelně aktualizovaný seznam všech kešek v ČR...

a ZDROJ DAT ? Tady jde přece o to poskytovat waypointy legálně, samozřejmě by nebyl praktický problém aby kdokoliv z PM poskytoval svoje stažené PQ, ale vzhledem k tomu, že nechceme Groundspeak nasrat na to vůbec nikdo ani nepomyslel
  • 0

#88 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2006 - 23:11

Uz jsem to chtěl kolikrát napsat, protože mi to přijde podivné: na poi.cz je ke stažení pravidelně aktualizovaný seznam všech kešek v ČR...

To jo, ale tam nejsou moje nalezene a archivovane cache.... Jinak to znam, databaze radaru Hmmmmmmmmm
  • 0

#89 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2006 - 13:25

Ja vzdy naopak stahoval na GC.COM, k tomu jsem GC.CZ nepotreboval. Ale mapku a statistiky jsem pouzival rad. Myslim, ze takovych bude vic! :-)))
  • 0

#90 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2006 - 14:03

Obávám se, že ten gpx bylo to nejužitečnější z celého gc.cz. Do cachemapy jsem se v životě nepodíval, statistiky mne nezajímají. Myslím, že takových bude více.
Přístup GC.COM je možná trochu krátkozraký, jestli si budou všichni všechno stahovat skrýšotlačí a geotoadem, které představují obrovskou zátěž pro jejich server, tak to za chvíli odpadne. Chápu finanční otázku, ale představa, že si dalších pár set až tisíc lidí spustí i vícekrát týdně geotoad a ST pro pár set keší znamená oproti předchozímu stavu řekněme milion přístupů navíc a to většinou nakumulovaných v podobnou dobu (stejná země). To může způsobit časem i záměrné bannování příslušných uživatelů, aby se jim server nehroutil.
No uvidíme.

Taky by se Skrysotlac, GeoToad a podobne nemel podle "terms of use" pouzivat. Robot je zkratka robot, ac se o simulaci cloveka aspon snazi... Ja bych ale treba 500 cachi i s listingama vlastnorucne klikal tyden.
Moc diky vsem, co se to tu snazi dat dohromady. Mistni databaze, hledani a prehledne zobrazeni v mape mi fakt docela chybi.
  • 0

#91 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2006 - 17:24

Obávám se, že ten gpx bylo to nejužitečnější z celého gc.cz. Do cachemapy jsem se v životě nepodíval, statistiky mne nezajímají. Myslím, že takových bude více.
Přístup GC.COM je možná trochu krátkozraký, jestli si budou všichni všechno stahovat skrýšotlačí a geotoadem, které představují obrovskou zátěž pro jejich server, tak to za chvíli odpadne. Chápu finanční otázku, ale představa, že si dalších pár set až tisíc lidí spustí i vícekrát týdně geotoad a ST pro pár set keší znamená oproti předchozímu stavu řekněme milion přístupů navíc a to většinou nakumulovaných v podobnou dobu (stejná země). To může způsobit časem i záměrné bannování příslušných uživatelů, aby se jim server nehroutil.
No uvidíme.

Realisticky - nehovorim, ze som za alebo proti pristupu Groundspeaku: geotoad a pod. je super. ale pouziva ho len mala hrstka ludi, co na Groundspeak velky dopad nema. Daj si hladat geotoad v tychto forach a zistis ze som ho aspon 10x odporucil niekomu, kto potreboval GPX download. Neviem, ze by niekto napisal ze to skusil a ze to vyriesilo jeho problem. Tipujem ze to dokopy pravidelne spusti par desiatok ludi na svete, pre ostatnych je stiahnutie programu z webu, spustenie, vyplnenie pomerne velkeho zadavacieho formulara - aby to davalo zmysel, dalej pouzitie vystupu a to vsetko pre neanglo-americkych v cudzom jazyku velka bariera.
Ludia chcu hotovu vec - GPX download.
  • 0

#92 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2006 - 22:29

Obávám se, že ten gpx bylo to nejužitečnější z celého gc.cz. Do cachemapy jsem se v životě nepodíval, statistiky mne nezajímají. Myslím, že takových bude více.
........

Nojo, ale když pro ostatní platí to, že GPX soubory jsou za peníze pro PM :-(
Ty servery jsou živé z reklamy, prodeje geo předmětů a z poplatků PM.
Pokud nevystačíš s tím, co je k dispozici v základu, tak si zaplať PM, tak to prostě je.

  • 0

#93 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2006 - 22:49

a ZDROJ DAT ? Tady jde přece o to poskytovat waypointy legálně, samozřejmě by nebyl praktický problém aby kdokoliv z PM poskytoval svoje stažené PQ, ale vzhledem k tomu, že nechceme Groundspeak nasrat na to vůbec nikdo ani nepomyslel

Hm, tak tady to asi moc legální nebude :-(

  • 0

#94 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2006 - 9:49

Nojo, ale když pro ostatní platí to, že GPX soubory jsou za peníze pro PM :-(
Ty servery jsou živé z reklamy, prodeje geo předmětů a z poplatků PM.
Pokud nevystačíš s tím, co je k dispozici v základu, tak si zaplať PM, tak to prostě je.


Já vím, rozumím tomu, ale zdejší gpx byl pro mne mnohem lepší než pocket query. Během několika vteřin jsem měl přes mapsource aktuální stav celé ČR v gps. Jako PM budu muset udělat spoustu práce a spotřebovat spoustu času pro to, abych dosáhl stejného výsledku, nadefinovat PQ, zpracovat došlé maily, těch několik souborů došlých v průběhu několika dní dát dohromady a vyházet duplicity, pak nakonec teprve šoupnout do gps. Práce jak na kostele. A pokud třeba se odpoledne dozvím, že jedu někam na služebku, a vstávám ve dvě ráno, tak abych takto začal zpracovávat aktuální data, nevím, radši si to odpustím a ušetřený čas věnuji spánku.
Klidně si PM zaplatím, pokud bych měl možnost si kdykoliv třeba i s omezením na jednou denně (nebo za dva dny) stáhnout všechny keše určité země a to bez omezení počtu. Omezení na 500 kousků je dost velké pokud nevím přesně, kde všude se budu pohybovat. Viz třeba Praha a okolí. To vyžaduje složité definice jednotlivých území a člověk nikdy nemá jistotu, že něco nepropadlo nepokrytou dírou.
Prostě zdejší GPX pro ČR a SR byl mnohem jednodušší a praktičtější než PM PQ. Velkému množství lidí určitě ušetřil spoustu času a práce.
Myslím, že pro všechny by byla lepší varianta ta, že PM by měl právo po přihlášení stahovat tento "český" gpx, případně by mohl GC.COM připravovat oficiálně gpx pro jednotlivé státy bez logů apod., a PM by si je mohli stahovat či nechat zasílat mailem. Vůbec by to nezatěžovalo jejich server, protože tyto zazipované gpx jsou malé a byly by předgenerované pro každý den, zdaleka by to nezatěžovalo tak jako neustálé interaktivní dotazy do databáze.
Myslím, že by se všem ulehčilo, jak GC.COM, tak nám, a finančně by si na své taky přišli, třeba pro mne by to byl hlavní důvod pro zakoupení PM.
Ale to asi je jen sen, protože GC.COM nemá zájem svá data vydávat tak jednoduše, aby je někdo nevykradl komplet a neudělal databázi jinou jinde. Ale tomu by prave mohla zabránit podmínka jeden stát za den, což v praxi neomezuje, a vykrádání znemožní, protože by data pro větší území nikdy nemohla být aktuální.
  • 0

#95 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2006 - 11:52

Hm, tak tady to asi moc legální nebude :-(


No to taky není... dotyčný cacher riskuje, ze mu Groundspeak odstaví účet, až na to náhodou přijde...
  • 0

#96 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2006 - 10:31

Já vím, rozumím tomu, ale zdejší gpx byl pro mne mnohem lepší než pocket query. Během několika vteřin jsem měl přes mapsource aktuální stav celé ČR v gps. Jako PM budu muset udělat spoustu práce a spotřebovat spoustu času pro to, abych dosáhl stejného výsledku, nadefinovat PQ, zpracovat došlé maily, těch několik souborů došlých v průběhu několika dní dát dohromady a vyházet duplicity, pak nakonec teprve šoupnout do gps. Práce jak na kostele. A pokud třeba se odpoledne dozvím, že jedu někam na služebku, a vstávám ve dvě ráno, tak abych takto začal zpracovávat aktuální data, nevím, radši si to odpustím a ušetřený čas věnuji spánku.
........

Tohle je ovšem návrh na vylepšení vlastností PM účtů a ne obecné právo pro všechny :-(

  • 0

#97 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2006 - 10:33

Já vím, rozumím tomu, ale zdejší gpx byl pro mne mnohem lepší než pocket query. Během několika vteřin jsem měl přes mapsource aktuální stav celé ČR v gps. Jako PM budu muset udělat spoustu práce a spotřebovat spoustu času pro to, abych dosáhl stejného výsledku, nadefinovat PQ, zpracovat došlé maily, těch několik souborů došlých v průběhu několika dní dát dohromady a vyházet duplicity, pak nakonec teprve šoupnout do gps. Práce jak na kostele.


Ano, proto jsem si pořídil GSAK a on tohle všechno dělá za mě. Na počátku jsem nadefinoval několik maker a dnes mi funguje všechno na několik kliknutí myši:
- na první klik nahraju nové body (co region, to zvláštní databáze; v každé databázi vkládám do pole "state" zkratku pro kraj)
- na druhý klik (pokud chci) sloučím jednotlivé regiony do jedné velké databáze (proč mám extra databázi? protože bodů je více, než se mi vejde do gps;)
- na třetí klik vygeneruji gpx soubor pro mapsource
- na čtvrtý klik otevřu tento gpx (z GSAK) v mapsource
Body nahrávám z GSAK, ne mapsource.
V GSAK mám nastavený filtr, který mi odstraní všechny Temporarily Disable cache - nemusím je nahrávat do gps.
Pokud bych je chtěl nahrát, nahrají se se symbolem hrobečku ;-)
Na počátku byla práce a chvíle špekulování, teď už všechno funguje naprosto dokonale a bez nutnosti další práce.
  • 0

#98 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2006 - 12:19

Dekuji za upozorneni.
  • 0

#99 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2006 - 10:49

Ano, proto jsem si pořídil GSAK a on tohle všechno dělá za mě. Na počátku jsem nadefinoval několik maker a dnes mi funguje všechno na několik kliknutí myši:

Tak tak. Bez GSAKu to byla drina jak popisuje JosefK. Ted je to sranda, jak popisuje Tom. Navic tam mame korigovane souradnice dopredu vylustenych mysterek a pokud jeste pouziju export do html, mame v PDA offline vsechny nenalezene. Uz to tady bylo receno mockrat PQ a GSAK a je vystarano. Priprava na vikendovy lov, nezabere ani 10 minut
  • 0

#100 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2006 - 11:24

Problém je v tom, že místo toho, aby tu práci za peníze udělal jediný programátor v gc.com pro celý svět, tak si musí celý svět kupovat další sw a příslušnou práci udělat každý člověk sám a pokaždé znovu, a to i kdy zrovna není zběhlý v tvorbě nějakých maker na jemu neznámém sw apod.
Je to prostě velmi neefektivní a může to dopadnout tak, že člověk místo nějakého geokešingu si jen ničí záda sezením u počítače a snahou z něho něco dostat (chápu,že někoho to může bavit,ale já PC chápu jen jako prostředek, ne jako cíl). Nebo je GC jen pro lidi, kteří jsou schopni a ochotni programovat různé sw a makra a ti co to neumí či na to nemají čas, tak nechť se zabývají něčím jiným? Původně určitě ne. Bohužel svět se stává světem programátorů a kdo jimi není, nerozumí registrům, kompilacím, pearlům a kdoví čemu ještě, nemá na to čas, má většinou smůlu. Programátoři jsou zde proto, aby ostatním např. ulehčovali rutinní práci, tak jako zase lékaři mají léčit a ne vyplňovat formuláře apod. Picodas vyrobil mapu ČR proto, aby si ji nemusel nedokonale vyrábět každý sám znovu a znovu. A samozřejmě každý za tuto práci dostane své peníze. Tak to má být.
Ale zaplatit PM a pak třeba i několik dní čekat než mi přijde mail s příslušnou oblastí, pokud vůbec přijde, nebo na volné okno, kdy není vyčerpán denní limit, no nezdá se mi to ideální.
Myslím, že můj předchozí návrh by byl dobrý pro všechny strany. Já zaplatím a za to by měl být určitý komfort, pokud chci komfort větší, jsem ochoten i více zaplatit. Pokud bude možné stahovat celý stát dle jména, jsem ochoten platit i 4 USD místo 3. Ale zase studovat další už třístý padesátý osmý drobný program který řeší můj jeden konkrétní problém z mnoha mi přijde zbytečné. mám rád komplexní řešení, ne zalepování děr.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama