Přejít na obsah


Fotka

Komentáře odpůrců PT


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
113 odpovědí na toto téma

#21 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2014 - 20:35

Taky smazáno :) ale můj názor zůstává, nechávaji mě v klidu čelenky, t5ky, podvodní, série, obrazce, podzemní atd atd, každýho podle gustu co ho baví, ale pwt už jsou za hranou. Kačeři si ještě víc navykají plácat razítka doprostřed prázdné stránky, dávat na webu uni logy i keším mimo pwt atd atd. No, snad si to lidi uvědomí a tenhle úlet co nejdříve pomine.

Jo, souhlasím, naprosto.

A ty obecný logy mě serou, až to hezký není. Zvlášť, když přijede skupinka lidí do nějakého města, to kompletně vyplení a všude plivnou stejnej log (každej maličko jinej, ale ke každý keši stejnej). Ať je to lehká keš, krátká keš nebo dlouhá hyper složitá mysterkomultina. Měl jsem velký nutkání to teď jedný grupě na svých keších promazat.


  • 1
:)

#22 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2014 - 20:45

Cóóóóó? Problémy s mapou? Očima? Omylem zapnutý nějaký filtr? (honem identifikovat, jak jsi to udělal, bude se hodit)

......Dnes, o více než 4 roky později, existují powertraily pouze tři, o......


  • 0

#23 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2014 - 21:16

sadmanwholikesblues: Mám to podobně s T5 kešemi. Pár z nich jsem zkusil, nic přitažlivého na nich nevidím a také mě nikdo z lovců nedokáže přesvědčit co z toho má (stejně tak u dlouhých multin kde se člověk štráduje padesát kiláků po horách pro jeden jediný bod). Prostě každý máme něco co nás baví a některé mudly ti nechytne geocaching ani když je zavedeš k té nejvymazlenější krabce v okolí. A to jsou podle mě T5ky mnohem horší, minimálně v počtu nehod a úmrtí. Ale - je to součást hry a tak to beru. Když potkám v okolí někoho kdo se ptá kde je nějaká dobrá stromovka, tak jej na nějakou pošlu - rozhodně mu neříkám aby si desetkrát vylezl na ten buk u kterého jsme se potkali a že ten odpad ze stromu sundám kamenem.
 
K tomu tématu nemám co dodávat, tam jsme se prostě zasekli. Ty odkazuješ na jejich pravidla, já tvrdím že v pravidlech není vše. Dokud jeden z nás na ten Groundspeak nenapíše, tak budeme stále očima brouzdat po narýsované kružnici a hledat její konec.

 

Cóóóóó? Problémy s mapou? Očima? Omylem zapnutý nějaký filtr? (honem identifikovat, jak jsi to udělal, bude se hodit)

Jsem zastáncem toho, s čím k nám byl přiveden FCPT a co jsem se dozvěděl na eventu v Náchodě - že "Power Trail", "Power Line" či "Hundred caches" je sto a více keší v těsné blízkosti podél cest, na kterých se dá odlovit co nejvíc keší v co nejkratším čase. Zbytek jsou obrazce nebo série. Nebýt tomu tak, pak by to nebyl First Czech Power Trail, ale spíš tak Twentyfirst Czech Power Trail. A tomu mi u nás odpovídá jen JTJPT, DSGC a VT.


  • -7

#24 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2014 - 21:32

sadmanwholikesblues: Mám to podobně s T5 kešemi. Pár z nich jsem zkusil, nic přitažlivého na nich nevidím a také mě nikdo z lovců nedokáže přesvědčit co z toho má (stejně tak u dlouhých multin kde se člověk štráduje padesát kiláků po horách pro jeden jediný bod). Prostě každý máme něco co nás baví a některé mudly ti nechytne geocaching ani když je zavedeš k té nejvymazlenější krabce v okolí. A to jsou podle mě T5ky mnohem horší, minimálně v počtu nehod a úmrtí. Ale - je to součást hry a tak to beru. Když potkám v okolí někoho kdo se ptá kde je nějaká dobrá stromovka, tak jej na nějakou pošlu - rozhodně mu neříkám aby si desetkrát vylezl na ten buk u kterého jsme se potkali a že ten odpad ze stromu sundám kamenem.
 
K tomu tématu nemám co dodávat, tam jsme se prostě zasekli. Ty odkazuješ na jejich pravidla, já tvrdím že v pravidlech není vše. Dokud jeden z nás na ten Groundspeak nenapíše, tak budeme stále očima brouzdat po narýsované kružnici a hledat její konec.

 

k 1. odstavci - paralela s T5 podle mne neni uplne odpovidajici, protoze T5 nepostihuje tak velkou oblast jako PWT. Navic konkretne tento typ se da snadno odfiltrovat, aby neobtezoval ty, co o nej nemaji zajem. Argument o poctu umrti je IMO mimo misu, protoze ani jeden z nas nema k dispozici zadne vypovidajici statistiky a take nemyslim, ze je tutne resit pouze extrem. Napr. problematicke parkovani v neprehlednych usecich PWT (sam jsem videl) je podle mne docela castym jevem. Smrtaky na T5 rozhodne tak caste nejsou - podle me zkusenosti (ani ne tak z T5 na ktere nechodim, ale z lezeni po skalach) se lide pohybujici se v extremnim terenu naopak snazi bezpecnost zvysit, nez aby ji podcenovali.

k 2. odstavci - nemyslim, ze jsme v kruhu. Pravidla samozrejme nepopisuji kazde "uprdnuti", ale jsou v nich zakotveny naproste zaklady hry. A Tebou obhajovany zpusob odlovu je s nimi v primem rozporu. Nerozumim tedy tomu, o co se opira Tve tvrzeni, ze je vse v poradku. Pokud je totiz zcela jasne napsano "Takto ne.", pak je tim zcela jasne receno vse. A tvrdit, ze "v pravidlech neni napsano vse" mi prijde stejne, jako bys tvrdil, ze pokud je nekde napsano "vracejte tuto vec na stejne misto, kde byla", tak se to nemusi delat, protoze tam neni napsano i "neodnasejte to odsud".


Tento příspěvek byl upraven od sadmanwholikesblues: 12 listopad 2014 - 21:33

  • 12

#25 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2014 - 21:34

...K tomu tématu nemám co dodávat, tam jsme se prostě zasekli. Ty odkazuješ na jejich pravidla, já tvrdím že v pravidlech není vše. Dokud jeden z nás na ten Groundspeak nenapíše, tak budeme stále očima brouzdat po narýsované kružnici a hledat její konec....

Ale zrovna tohle (zákaz přesouvání keší) je tam hned dvakrát (minimálně):

 

Nějak mi to nedalo a ještě jsem sáhl na http://www.geocaching.com/guide/ a zde je citace:

 

"When you find the cache, sign the logbook and return it to the cache. You can take an item from the cache if you like - just make sure to leave something of equal or greater value in its place. When you are finished, put the cache back exactly as you found it, even if you think you see a better spot for it. Finally, visit the cache page to log your find and share your experience with others."

 

Volný překlad zvýrazněné části: "Když jsi hotov, vrať cache zpět, přesně na místo kde byla (tak jak jsi ji našel) a to i když si myslíš, že je zde lepší skrýš."

 

Dovolil bych si požádat obhájce "žabičkování" (např. Tiskar94) o stejnou oficiální citaci, která ale naopak legalizuje diskutovaný způsob odlovu.

 

EDIT:

A ještě jedna citace ze stejného zdroje:

"Please do not move a cache from its original location. If you feel that the cache may not be located in the correct location, please email the cache owner directly or post a log on the cache listing page, notifying the owner of your concern. Cache owners are responsible for maintaining their cache placements."

 

  • 7

#26 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2014 - 21:57

Dal jsem ti palecek hore, ale myslim, ze hned tak nepomine. O priliv novych "sil" chtivych dohnat a predehnat stavajici lovce se jeste nejakou dobu urcite bude starat kombinace dostupnosti techniky a siroka propagace GC (viz masove akce poradane CaGeo, paradoxne pry s cilem - mimo jine - kultivovat geocaching u nas...). Asi trochu OT, tak pardon. Ja to kdyztak zase smazu, stejne je to mlaceni 100x vymlaceny slamy a remcanim tady se na skutecnosti nic nemeni...


Ono bude plně stačit, když se lidi zamyslí nad tím, co pro ně takový lov znamená do vzdálenější budoucnosti. Jo, může je to teď bavit, že jim za den vyletí konto o 400, ale má to přínos do budoucna? Rozhodně ne...na T5kách se naučí třeba uzlování, v podzemí překonají strach z pavouků, u potápění objeví krásy podvodního světa, u série se podívají do lesa, kde lautr nic není, ale nadechnou se čerstvého vzduchu, najdou dobré houby...ale co pwt odlovený žabičkováním za den, nic...nebo já nevim, třeba se pletu, ale mě nic nenapadá :) Ale jestli se ty lidi zamyslí, to je věc druhá :)
  • 16

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#27 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2014 - 22:04

Ano, je to tam. Ani v jednom z citovaných odstavců není nic o powertrailech, ale ani o  Moving keších. Znamená to, že Moving keše nemáme přesouvat, když to tyhle dva odstavce zakazují? Ne, jsme opět u toho že tam není vše a dokud někdo z nás na Groundspeak nenapíše, zase popojíždíme po kružnici.

 

sadmanwholikesblues: Powertraily jsou u nás tři, T5 keší je 854. O nehodách na T5 keších jsem už slyšel, o autonehodě při parkování na powertrailu ještě ne. Ale o tom jsem diskutovat nechtěl, chtěl jsem jen říct že každý má rád něco jiného a jak by se k tomu mělo přistupovat.


  • -9

#28 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2014 - 22:17

Ano, je to tam. Ani v jednom z citovaných odstavců není nic o powertrailech, ale ani o  Moving keších. Znamená to, že Moving keše nemáme přesouvat, když to tyhle dva odstavce zakazují? Ne, jsme opět u toho že tam není vše a dokud někdo z nás na Groundspeak nenapíše, zase popojíždíme po kružnici.

...

Ale houbeles, přestaň plácat. Všiml sis, že už řadu let nelze žádnou Moving keš publikovat? (teda pokud ten fakt "moving" před reviewerem nezatajíš, že). Nebude to právě proto, že keše mají podle současných platných pravidel ležet na místě a nemají se přesouvat?

Moving keše (ty pravé) mají výjimku, a jsou na dožití, jako některé další typy. Nedělej, že to nevíš.

Až budou na Hradě hledat mluvčího prezidenta, přihlas se, máš všechny předpoklady pro tu funkci.


  • 15

#29 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2014 - 22:27

 O nehodách na T5 keších jsem už slyšel, o autonehodě při parkování na powertrailu ještě ne.

 

Tak zrovna jedna nehoda na powertrailu mela za nasledek okamzitou archivaci vice jako tisicovky kesi z jednoho PWT. .


  • 0

#30 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2014 - 22:42

Ano, je to tam. Ani v jednom z citovaných odstavců není nic o powertrailech, ale ani o  Moving keších. Znamená to, že Moving keše nemáme přesouvat, když to tyhle dva odstavce zakazují? Ne, jsme opět u toho že tam není vše a dokud někdo z nás na Groundspeak nenapíše, zase popojíždíme po kruznici.

Po kruznici nejedeme, ale prijde mi, ze proste nemas argument, resp. nemas se o co v pravidlech oprit, tak placas nesmysly. Jak uz napsal dr.vota, Moving cache uz neexistuji, nelze je zalozit a pouze nechali par dozit. Stejne jako webky nebo virtualy. Zminovat u tech pravidel specialne PWT nemusi - proste pro ne plati stejna pravidla jako pro ostatni kese.
A jak jiz jsem rikal, podlozenou statistiku nehod nemame ani jeden, tak je zbytecne ji resit.

To k-lord: Mas k tomu nekde nejake info prosim?
  • 3

#31 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2014 - 1:30

Odpůrci..och..to je tak revoluční !!!!


  • 1

*


#32 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2014 - 7:33

Moving keše (ty pravé) mají výjimku, a jsou na dožití, jako některé další typy. Nedělej, že to nevíš.

Já to vím, ale nic to nemění na tom že stále na to dožití existují, jsou lovitelné a v těch dvou odstavcích o tom nic není.


  • -3

#33 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2014 - 7:42

Stále plácáš páté přes deváté. To že tam něco není, nijak nemůže anulovat to co tam je. Žabičkování je v přímém rozporu s pravidly a tím že najdeš dalších X nesmyslů které v pravidlech popsány nejsou a stejně existují, tím to nezměníš.


  • 11

#34 Brownie

Brownie

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2014 - 7:43

Ehm... Jak souvisí moving cache na dožití, které již nelze zakládat, a které mají specifická pravidla, s nově založeným PWT? :blink: Čím dál tím víc se řítíš do pekel i se svými smyšlenostmi. :ph34r:


Tento příspěvek byl upraven od Brownie: 13 listopad 2014 - 7:49

  • 8

#35 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2014 - 9:38

Já to vím, ale nic to nemění na tom že stále na to dožití existují, jsou lovitelné a v těch dvou odstavcích o tom nic není.

Tak jinak - PWT se sklada z tradicnich kesi, pro ktere plati zcela jasna pravidla pro tradicky. Tedy jejich presouvani je pravidly primo zakazano. Moving cache nehraji roli, nebot se jedna o jiny typ cache.

Jen me tak napadlo - nebylo by tedy nejlepsi zalozit PWT uplne bez fyzickych schranek? Earthky je prece taky nemaji a tim padem podle Tve, Tiskari94, logiky neni nutne mit fyzickou schranku ani u ostatnich typu.


  • 12

#36 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2014 - 10:18

Přesně tak. PWT pravidla neznají, opravdu se jedná o prachobyčejné tradiční keše. A ty (Tiskaři94) jako owner bys měl na hráčích přímo vyžadovat, aby dodržovali pravidla, která jsou pro tradiční keše a ne je dokonce nepřímo nabádat, aby je porušovali (a kdy ne přímo nabádat, tak aspoň slibovat, že to budeš tolerovat). To samé by měli dělat revieweři. To je to, co mě hlavně vadí na PWT. Že se tam toleruje porušování pravidel a obhajuje se to tím, "že se tak na PWT přece dělá". Pravidla jsou natolik jednoduchá, že by něměl být problém je dodržovat. A pokud začneme tolerovat porušování pravidel tady, za chvíli to rozleze do celé hry.

Mě ani tak nevadí PWT jako takový, ať si spánembohem existuje, když to někoho baví zakládat a lovit. Ale ať se neporušují pravidla a to jak GC, tak i dopravní (parkování na nepřehledných místech) a možná i další.


Tento příspěvek byl upraven od Zagloba: 13 listopad 2014 - 10:21

  • 20

#37 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2014 - 10:41

Jestli můžu, zeptal bych se na to, proč by měl zakladatel pwt řešit dopravní předpisy a parkování?
Přece každý řidič ví, kde může a kde nemůže zastavit a stát. A pokud nedodržuje pravidla sil. provozu, je to jeho zodpovědnost. Za to zakladatel pwt přece nemůže...
  • 1

#38 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2014 - 10:53

Já jsem se nezmínil, že by měl owner řešit dopravní předpisy, pouze, že by měl vyžadovat pravidla GC. Ta poslední věta byla o tom, co mě osobně vadí na PWT. Jistě, že kačer řidič je zodpovědný kde zastaví, stejně tak jako kačer lovec na jiné keši že nepoleze do zákazu vstupu atd. Bohužel PWT ve větší míře svádí k porušování i dopravních pravidel. A to je to, co mi vadí.


  • 3

#39 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 615 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2014 - 10:59

Jestli můžu, zeptal bych se na to, proč by měl zakladatel pwt řešit dopravní předpisy a parkování?
Přece každý řidič ví, kde může a kde nemůže zastavit a stát. A pokud nedodržuje pravidla sil. provozu, je to jeho zodpovědnost. Za to zakladatel pwt přece nemůže...

 

Ano, svoboda je ale spojená s tou zodpovědností. Když budu chtít udělat jakoukoliv keš a nebude možné u ní bezpečně zaparkovat (např. křížky u cesty) tak tu keš prostě nezaložím. Já prostě vím, že honibodi a ignoranti na pravidla kašlou a klidně odstaví auto v zatáčce na krajnici, ale i když je nemám rád tak je přece vědomě neohrozím. Společnost a tím i geocaching je plný ignorantů a bezohledných lidí a já se k nim nehodlám připojit.


Tento příspěvek byl upraven od weselka: 13 listopad 2014 - 11:00

  • 9
www.povetrnik.cz

#40 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2014 - 11:10

Jestli můžu, zeptal bych se na to, proč by měl zakladatel pwt řešit dopravní předpisy a parkování?
Přece každý řidič ví, kde může a kde nemůže zastavit a stát. A pokud nedodržuje pravidla sil. provozu, je to jeho zodpovědnost. Za to zakladatel pwt přece nemůže...

 

To je výmluva z kategorie "Norimberk". Při zakládání keše (no, vlastně při čemkoli...) by měl člověk přemýšlet, jak se to projeví navenek. Takové "collateral damage".  Pokud negativa budou malicherně malá, budiž; jinak zapracovat na minimalizaci, anebo nedělat.

Pokud převáží individuální zájem, pokud je pro autora vlastní zájem podstatnější, dojde ke konfliktům. A pokud je owner nějaký konzumní "po mně potopa", nějaký "JÁ I.", pak je konfliktů spousta.

 

PWT není než ochcávka typu lanovky na třítisícovku - taky budeš na vrcholku, že jo. Něco chci - spoustu odlovů (všimněte si, že neříkám okřídlené slovo "body" - to je totiž nepřesné), a tak si "trošku" pomůžu. Keše loženě uložené co dvěstě metrů u pohodlné komunikace se přece jen loví snadněji než když budou roztroušené po lese jedna na km2.  A když jsem ochoten si takhle trošku pomoci, pomohu si trošku i s dalšími věcmi okolo, co mě omezují, komplikují mi moji... no, snahu snad ne; můj cíl. Třeba dopravní předpisy. Slušné chování. Pravidla tý hry, co hraju. Pravidlo o nenápadnosti. Poškozování okolí.

 

Myslete na to, že v téhle chvíli (PWT) jsme VIDĚT.

 

Pořád tu probíráme třeba žabičky, nebo další negativa spojená s PWT. Je třeba si uvědomit, že bez PWT by se nedělaly. Eo ipso, špatné je PWT, neb je špatné, co z něj pochází. TO JE CELÉ. Není to o baví nebaví; mě třeba bavily mé oběhy; to ale na věci nic nemění.


Tento příspěvek byl upraven od Citecka: 13 listopad 2014 - 11:13

  • 21

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama