Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Keška v obchodě - je to stále možné?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
59 odpovědí na toto téma

#1 fhonsa

fhonsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2014 - 13:25

Zdravím, měl bych několik otázek ohledně umístění kešky v obchodě (kavárna). V zahraničí jsem se s tím několikrát setkal - přijdete třeba do baru, řeknete heslo a barman vám kešku vydá.

 

První otázka je, jestli je takovéhle keše možné stále zakládat (obchod má omezenou otevírací dobu, což by bylo v listingu zdůrazněno a doba napsána).

 

Druhá otázka - předpokládám, že je proti pravidlům pokud si umístím kešku do svého obchodu, abych nabídnul v rámci listingu nebo nějakého kuponu v krabičce slevu pro kačery na konzumaci - ale prostě je mi blbé, když už ke mě dotáhnu kolegy kačery, kteří by se nakonec rádi posadili na kafe, nedat jim slevu. Tudíž - jak je možné s ohledem na pravidla takovou slevu nabídnout? Třeba jim říct, potom co si sednou že dostanou jako "kolegové" slevu (nebo jim to sdělit při placení), nebo je možné zmínit tuto slevu i v listingu či v samotné krabičce?

Listing nebude samozřejmě o kavárně ale o budově ve které se nachází a neobsahoval by žádné informace o nabídce prodejny, cenách apod. - jen informaci že se nachází v prodejně, aby bylo vidět, že nevnucuji někomu konzumaci v mé prodejně!

 

Proč chci umístit kešku v prodejně? Jednak jí budu mít neustále na očích a nehrozí vykradení prodejny a zadruhé takovou kešku je možné udělat mnohem nápaditější než nějakou, kterou musíte zamaskovat a hlavně - nebude to další mikrokeš v centru.

 

Budu rád za jakoukoli reakci a odpověď na mou otázku.


  • 0

#2 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2014 - 13:43

Ptej se svého reviewera.


  • 0

#3 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2014 - 13:44

Proč chci umístit kešku v prodejně? Jednak jí budu mít neustále na očích a nehrozí vykradení prodejny a zadruhé takovou kešku je možné udělat mnohem nápaditější než nějakou, kterou musíte zamaskovat a hlavně - nebude to další mikrokeš v centru.

Tak tohle mě fakt pobavilo :D :D :D!

I v Praze je pár keší v hospodě, čajovně, kavárně, ale vzhledem k tomu, že pravidla se průběžně mění a ne vždy je na to někde nějaký upozornění (viz velikost keše - ještě nedávno na dvou místech v anglický verzi pravidel dvě různý verze), bych dotaz na tvým místě položila spíš v sekci pro revírníky Ještě bych doporučovala v listingu zmínit, že keš u obsluhy, ale nikdo samozřejmě neni nucen si tam cokoliv objednávat.


  • 1

#4 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2014 - 13:44

Jde to, ne?

GC1F0FW

A žije i v archívu:

GC19PE0

Na Cejlonu je to prý běžné, říkal mi owner GC2BVW6, kačeři si tam musí o krabičku požádat. Osobně to moc rád nemám, ačkoli jsem extrovert a klidně si o kešku řeknu. Je to podle mne za hranou pravidel o komerci a povolení tohoto modelu by spustilo hrozivou lavinu komerčních keší v hotelích a hospodách.


Tento příspěvek byl upraven od Trhac: 08 prosinec 2014 - 13:45

  • 1

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#5 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2014 - 13:48

Osobně to moc rád nemám, ačkoli jsem extrovert a klidně si o kešku řeknu.

Mi osobně dost baví ty vytřeštěný zraky štamgastů, když vpadnu do nějaký zahulený putyky a žádám si u pana vrchního kešku. Ale pivo ani grog mi teda ještě nikdo z nich neobjednal :D!


  • 0

#6 Rico Reviewer

Rico Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2014 - 13:56

...

 

Z mého pohledu je to jednoznačně komerční keš a pokud bych ji měl schvalovat já, tak ji velmi pravděpodobně nepustím. Keš v infocentru ještě v pohodě, v zámku a jiné kulturní památce jakž takž, ale v restauraci, kavárně a podobně ne.


  • 13

#7 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 672 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2014 - 14:03

Jde to, ne?

GC1F0FW

 

Ale to je docela stará krabička. 

Dnes se na to kouká jinak :huh:


  • 0

#8 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2014 - 14:08

Pokud ti ten barák patří a nebo ho máš pronajatej apod., furt ještě máš možnost na něj keš poměrně bezpečně instalovat z vnější strany, kde na ni taky uvidíš - např. zamčená dopisní schránka nebo výklenek se skříňkou ala elektrickej rozvod (ale jasně označit, aˇto kačeři poznaj) apod. a klíč někde v krabičce za vývěskou s jídelním lístkem. A do listingu pak samozřejmě výrazně napsat, že obsluha kavárny je o keši informována, aby se lidi nebáli to lovit.


  • 2

#9 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2014 - 14:14

Viz tahle skoro čerstvá GC45832


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#10 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 420 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2014 - 14:24

Já tedy mám s podobnými kešemi coby těžký introvert docela problém, V infocentru to ještě zvládám, ale v provozovnách občerstvení mi je prostě blbý říct si jen o keš a nic nekoupit. A taky jsem si o jednu keš prostě neřekla, protože jsem v jednom hotelu nedokázala najít recepci, bylo tam jakési bludiště, restaurace, ale jednoznačná recepce ne - tak jsem radši zmizela be keše. Taky nikdy nevím, kdo všechno o keši ví, případně má či nemá vědět, tak se nechi ptát každého.


  • 2

#11 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2014 - 14:31

Pamatuju krásnou archiválii v Turnově....přijít sám v sobotu v deset večer do zaplivané čtyřky (před kterou mě místní kamarád-mudla varoval), sednout si ke stolu a požádat obrovského vrchního s vizáží Krakonoše o "vytahaný rukáv" a pak nad jeho luštěním strávit k pobavení štamgastů skoro hodinu....pěkně jsem se tenkrát zapotil....  a to jsem introvert jak z učebnice...ale já bych tyhle keše nezavrhoval, pokud není schránka vydána jen v případě útraty......to už by pak nesměli vůbec být v místech kde se platí vstup. zmiňovaná keš http://coord.info/GC2GTN3


  • 3

tarmara.png


#12 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2014 - 15:06

Já osobně tyhle kešky "uvnitř" nerad. Teď o víkendu jsem lovil jednu - listing čtu pochopitelně až při logování (vím, moje chyba), na souřadnicích marně hledám, pak ze zoufalství nahlédnu do listingu a zjistím, že odlov se bude konat, až bude otevřeno. No nakonec jsem se tam dostal v otvírací době, tak vše dobře dopadlo, ale jak píše Jacka - radši zamčenou schránku někde venku.


  • 2

#13 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2014 - 15:07

Mi osobně dost baví ty vytřeštěný zraky štamgastů, když vpadnu do nějaký zahulený putyky a žádám si u pana vrchního kešku. Ale pivo ani grog mi teda ještě nikdo z nich neobjednal :D!

 

A teď si vezmi, že si neřekneš o kešku ale o "keš" ...


  • 1

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#14 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2014 - 15:12

Z posledni doby bych zminil treba GC4REQA  JInak to určitě není nic zvlastniho. Podobně je to třeba na Jiraskově chate na Dobrosove


Tento příspěvek byl upraven od Dobesch: 08 prosinec 2014 - 15:13

  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#15 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2014 - 15:57

Kešky uvnitř jsem ulovil dvě, jedna byla moje první "uvnitř" a druhá byla na Křivoklátu, kde bych jinak neměl puzzle. Jinak se těmto keším vyhýbám. Jednou jsem třeba luštil multinu a finálová stage byla na benzince. Tak jsem se zase otočil a šel pryč.

 

Nicméně pokud bych měl takový dům, udělal bych nějakou důmyslnou keš zvenku. Můžeš si dovolit věci, které na cizím domě nejdou. Falešné zvonky, světlo, kamera, dutý práh, otáčecí bednění sklepního okna, nějaká elektronická vychytávka a stovky dalších věcí. A kačery nadchneš mnohem víc, než když jdu dovnitř.


  • 8

#16 Taddeo

Taddeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2014 - 16:11

Vzpomínám si např. na tuto GC248E7, PM Samurajova pomsta v Praze (nyní už je v archivu). Keška byla v restauraci se zahrádkou, takže stačilo říct obsluze o "poklad" (ne o keš, to už byl problém :D ) a pak následovalo celkem fajnové hraní si. Jelikož to nějaký čas zabralo, tak mě ani nenapadlo si k tomu nedat pivko a mám pocit, že jsem u toho i poobědval.

 

Neměl jsem s tím žádný problém, kdo chtěl, zašel si tam. Ale řekl bych, že hlavní bude, jak to daný owner pojme. Dokážu si představit, že by to projít nemuselo.

 

Infocentra, zámky apod. neřeším. Poslední zajímavá z tohoto soudku je ve Vysokém Mýtě, GC5DMPT VM - Muzeum karosářství, je na pokladně, v info centru, a expozice stojí určitě za to.


  • 0

Taddeo.png


#17 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 304 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2014 - 16:18

Taky jsem raději když nemusím nikam dovnitř. Ztrácí to ten adrenalinový náboj.
  • 1

#18 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2014 - 16:24

A teď si vezmi, že si neřekneš o kešku ale o "keš" ...

Pokud na takový místo přijdu ve svém obvyklém všednodenním oblečení, tak už je vcelku jedno, o co si řeknu, výsledek je stejný :D

 

Nicméně pokud bych měl takový dům, udělal bych nějakou důmyslnou keš zvenku. Můžeš si dovolit věci, které na cizím domě nejdou. Falešné zvonky, světlo, kamera, dutý práh, otáčecí bednění sklepního okna, nějaká elektronická vychytávka a stovky dalších věcí. A kačery nadchneš mnohem víc, než když jdu dovnitř.

Osobně mi míň vadí jít někam dovnitř a přímo požádat někoho, o kom jsem si jistá, že o keši ví, než na cizím baráku před očima kolemjdouích hrabat ve zvoncích, prazích, světlech a kamerách, kde si tím, že majitel a další pozorující ví, zdaleka tak jistá nejsem.


  • 4

#19 Korismata

Korismata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 159 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2014 - 16:33

Asi tu budu jeden z mála, ale já mám prostě tyhle keše rád a občas je i cíleně vyhledávám. Člověk si na chvíli sedne do teplíčka, projde si v klidu celou krabici, vymění CWGčka, prolistuje logbook a pokud to má na starosti dokonce nějaký kačer, tak si i popovídám. Prostě mě tato keš potěší více, než nějaká mikro kdesi, kde se pořád ohlížím, aby mě nikdo neviděl, CWG měnit nemohu protože nejdou a o nějaké celkové pohodě nemluvím...


  • 3

#20 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2014 - 16:45

Nicméně pokud bych měl takový dům, udělal bych nějakou důmyslnou keš zvenku. Můžeš si dovolit věci, které na cizím domě nejdou. Falešné zvonky, světlo, kamera, dutý práh, otáčecí bednění sklepního okna, nějaká elektronická vychytávka a stovky dalších věcí. A kačery nadchneš mnohem víc, než když jdu dovnitř.

Taky mě napadlo si zabudovat keš do domku, nejlíp přímo pod okno, za nímž sedím a pracuju, abych se mohl přes záclonku bavit výhledem. Ale geožena mi to vymluvila, že by nám kolegové rozebrali zeď  ;)


  • 1

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama