Přejít na obsah


Fotka

Nové challenge


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
448 odpovědí na toto téma

#61 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 9:25

Dejte pokoj.

 

Pánové, nikde (zatím...) nepsáno pravidlo "zakládat jen takové keše, který se mě líběj".

 

Tohle asi lovit nebudu, je to statistika a té moc nedám, na to jsem líný lempl. Na druhou stranu - uvědomte si, že ve hře, jako všude, dochází časem k vyhoření. Pokud podobný počin bude motivací, která kačera nahodí opět k vyšší intenzitě a tedy i prožitku z lovení, je to dobře. A že to nenahodí všechny? Taky dobře. Asi potřebujem jinou výzvu.

 

Snad mi jí někdo někde vymyslí... ;)


  • 9

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#62 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 9:31

A že naváději statistické čelenky k manipulaci s realitou? No jo, no. To navádějí. To pokušení bude ještě vyšší, než když si matrixuješ sám pro sebe. Jenže...

 

Jeden bude mít zážitek ze splnění matrixu jen pro to splnění. Hurá. Že posunul pár datumů nálezů? No co. Ví o tom, v lepším případě, jen on sám. Ví o sobě, co je zač. A pořád tu hrozí riziko, že se to dozví i další... ;)

 

A jindy zase - Radek CZ-CACHER se mnou jel v Alp, kde jsme s vypětím a rizikem, neb mimo sezónu a počasí, odlovili někde ve 2000mnm jedinou keš za den. Byla asi třetí poslední do kalendáře, kdyby to prošvih, čeká další rok. Ten adrenalín a radost z nálezu mikrovky ve skále nepopíšeš.

 

Tak si to porovnej.


  • 9

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#63 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 9:32

Protože GS.

 

Předpokládám, že jediným důvodem je to, aby nevznikaly kešky jen kvůli splnění challenge (nebo rovnou celé PWT, o které se autor nebude starat). Na druhou stranu by to bylo alespoň nějaké ocenění autorů kešek a ne jen bodohoničů :-).

Bohužel by se určitě našli lidé zakládající odpad jen kvůli těm čelenkám, stejně jako se dnes najdou ti, co kvůli statistikám logují "jindy" nebo bez nálezu. Vše má své pro a proti.

 

Samozřejmě by to muselo být omezené, aby kačeři nezakládali plívy, třeba výjimkou umožňující zakládat pouze challenge vztahující se k favoritům. Třeba nasbírej alespoň na 3 keších více než 30FP. Nebo jak píše tulák údržby, životnost apod. To by byly teprve výzvy a jako bonbonek by z nich mělo užitek i mnohem více lidí, než jen ti, kteří je odloví. S tím souvisí i to co píše Citecka, protože víc kvalitních keší = menší šance vyhoření.


  • 1

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#64 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 9:34

Teď mne napadlo - nebylo by košer logovat si vlastní čelenku jako "splněnou"? :D Ta se přece nehledá, za to je jen WN...


Tento příspěvek byl upraven od Citecka: 03 březen 2015 - 9:36

  • 2

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#65 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 9:56

Challenge bude tak do 100 keší, teď to nemám jak filtrovat. Ale je jasné, že počet challenge je, v porovnání s celkovým počtem keší, nevýznamný.

 

V ČR je keší obsahujících "Challenge" přesně 114 (nearchivovaných) - stačí použít nové hledání.

 

Když jsem tu psal o zakládání keší, tak jsem nemyslel že bude podmínka jen naházet po okolí stovku petek ale bude to mít i kvalitativní podmínky. Např počet mašliček, nutnost údržby, životnost.

Samozřejmě by to muselo být omezené, aby kačeři nezakládali plívy, třeba výjimkou umožňující zakládat pouze challenge vztahující se k favoritům. Třeba nasbírej alespoň na 3 keších více než 30FP. Nebo jak píše tulák údržby, životnost apod. To by byly teprve výzvy a jako bonbonek by z nich mělo užitek i mnohem více lidí, než jen ti, kteří je odloví. S tím souvisí i to co píše Citecka, protože víc kvalitních keší = menší šance vyhoření.

 

Samozřejmě taky si myslím, že při podobném nastavení by to byl přínos, ale na druhou stranu jsou to hodně úzce profilované podmínky. To bys potom měl jako dělat pravidla pro Challenge jen kvůli tomu, abys to omezil na podmínku zalogování u keší třeba dle matrixu.

 

Např. podmínka "Založ 5 kešek" je pro většinu autorů lehce splnitelná i bez toho, že by musely být doplňující podmínky. Normální člověk se o svou keš stará a bude chtít, aby se líbila. A dělat doplňující pravidla jen kvůli těm, co to chtějí očůrat založením humus keše, to raději ať nevznikají.

 

 

Popravdě řečeno původní koncept BONUSOVEK, kdy odlovení bonusovky byla výzva - odlovíš několik keší, které vedou k bonusu a potom odlovíš bonusovku, kterou GS předělal do výzev a úplně to překopal se mi líbil daleko více.


  • 0

#66 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 10:01

Jen pár poznámek:

- tuhle sérii jsme vymýšleli přes rok, od podzimu 2013, listingy byly založené 24. 3. 2014

- původní nápady byly ještě mnohem ostřejší

- Modrákovy jednobarevné Matrixy měly být původně součástí této série, po dohodě je převzal čistě na sebe

- jedním z efektů série mělo být, aby masoví kombajnéři nemohli alespoň některé z těch výzev snadno zalogovat

- ano, výzvy nás baví

- série je publikovaná ze tří čtvrtin, v terénu je ještě šest krabiček, u kterých ladíme znění podmínek (už žádná T5, na ty můžete bez obav, že byste se museli s materiálem do tohoto lesa vracet)

- když se podíváte jen kousek za hranice, třeba k Lipsku, najdete opravdu mnohem drsnější výzvy; nevšiml jsem si, že by to nějak ostatní řešili - buď to odloví nebo se o to pokusí nebo si toho nevšímají

- zakládací výzvy jsou pravidly bohužel zakázané, takový nápad jsme měli také

- ignore list funguje

- gratuluji prvním lovcům k nočním xTF nálezům a děkuji za pěkné logy

- a omlouvám se těm, kteří mají tyto keše jako jediné neodlovené v celé republice a nemohou je aktuálně zalogovat


  • 15

Klidně se rozčilujte.


#67 tulakmikess

tulakmikess

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 11:01

Lipská keš GC39M3Z je opravdu brutální.

Forest je jen slabej odvárek.


Tento příspěvek byl upraven od tulakmikess: 03 březen 2015 - 11:13

  • 1

#68 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 11:18

Vytáhnout se 500krát na nějakou větev pro petku je houno oproti takovéhle challenge, najít 6 keší B)

GC5F3JZ


Tento příspěvek byl upraven od prazskychytrak: 03 březen 2015 - 11:21

  • 3

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#69 ptacopysk

ptacopysk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)
  • LocationPraha 6

Publikováno 03 březen 2015 - 13:21

Samozřejmě by to muselo být omezené, aby kačeři nezakládali plívy, třeba výjimkou umožňující zakládat pouze challenge vztahující se k favoritům. Třeba nasbírej alespoň na 3 keších více než 30FP. Nebo jak píše tulák údržby, životnost apod. To by byly teprve výzvy a jako bonbonek by z nich mělo užitek i mnohem více lidí, než jen ti, kteří je odloví. S tím souvisí i to co píše Citecka, protože víc kvalitních keší = menší šance vyhoření.


Počet FP nevypovídá zas tolik o kvalitě keše. Spíš podprůměrná keš na frekventovaném místě v Praze bude mít víc FP než krásná celodenní multina někde v Beskydech. A série keší s relativně krátkým životem, kde jsou sice řemeslně nadprůměrné schránky, všechny vedle cesty a vlastně ani nejsou schované, za účelem získat co největší počet FP se také v Česku objevily. Osobně mi vůbec nevadí, že challenge založené na ukrytých keší nejsou povoleny.

Ani nesdílím častý názor, že kačer, který nic nezaložil, komunitě nic nepřinese. Mnohem víc si cením kačera co nic nezaložil, ale který nalezenou keš nechá ve stavu, jak ji našel, píše pěkné logy, občas připojí zajímavou fotografii, čas od času někomu pomůže s údržbou, než někoho, kdo vše i pěkné propracované kešky loguje TFTC, po odlovu keš jen tak nezamaskovanou pomalu odhodí na zem, ale založí pár průměrných keší, o které se téměř nestará.

Tento příspěvek byl upraven od ptacopysk: 03 březen 2015 - 15:28

  • 10

#70 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 13:36

Vytáhnout se 500krát na nějakou větev pro petku je houno oproti takovéhle challenge, najít 6 keší B)

GC5F3JZ

 

Tak to je teprve Hospoda na Mýtince :-)


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#71 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 13:44


- ignore list funguje

Asi tak. :)


  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#72 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 13:44

Počet FP nevypovídá zas tolik o kvalitě keše. Spíš podprůměrná keš na frekventovaném místě v Praze bude mít víc FP než krásná celodenní multina někde v Beskydech. A série keší s relativně krátkým životem, kde jsou sice řemeslně nadprůměrné schránky, ale všechny u cesty a vlastně ani nejsou schované, za účelem získat co největší počet FP už se v Česku taky byly. Osobně mi vůbec nevadí, že challenge založené na ukrytých keší nejsou povoleny.


Je pravda, že plívy ala mystery "můj oblíbený seriál" apod, by to stejně nezastavilo a ignore je ignore :)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#73 ptacopysk

ptacopysk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)
  • LocationPraha 6

Publikováno 03 březen 2015 - 13:50

Já z nových challenge keší také příliš radostí nehýřím, neboť jsou důvodem, proč na mnou vlastněných a mnou spravovaných keších přibudou další motivační a potěšující logy ve stylu:

"Hodila se mi do matrixu, díky za krabku!" nebo: "Rychlý odlov cestou kolem; hodila se mi do kalendáře."  Jen místo "kalendářů" a "matrixů" to teď budou navíc i "yellow dny" či "regular dny..."

 

 

Jenže u tohoto typu lovců bys hezký log zřejmě nedostal ani v případě, že by se jim do žádné challenge nehodila. Místo "Rychlý odlov cestou kolem; hodila se mi do kalendáře." bys měl "Rychlý odlov cestou kolem", případně nebo takový ten oblíbený dvacetiřádkový hromadný log, kde se dozvíš o tom jaké bylo počasí předchozí den o sto kilometrů dál, ale je tvá keš zmíněna jen na konci větou "toto byla jedna z nich". Já si myslím, že ownera může  potěšit, že nějakému kačerovi pomohla jeho krabka výrazně ke splnění nějaké zajímavé challenge, ale nesmí to být jediné, co log obsahuje.


  • 3

#74 Ladvanice

Ladvanice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 406 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 14:21

Challenge se často opakují, ale tato serka mě nijak neuráží :). A řekl bych, že ostudu si udelal nekdo jinej než ouneři.  ;) 


  • 5

#75 ptacopysk

ptacopysk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)
  • LocationPraha 6

Publikováno 03 březen 2015 - 14:22

Předsi když někoho na něco vyzvu, tak si stojím za tím, že na to mám. Ale v tomto případě to tak není. Jinak takový a podobný mam v ...

Je hromada dalších challenge, kde je owner příkladem toho, že se to dá splnit a má to, což tady jaksi pokulhává.

 

 

je to o poměřování

 

Smyslem challenge keší nemá být poměřování, kdo na to má a kdo na to nemá. Proto ani není třeba, aby owner měl výzvu splněnou. Výzva by měla být pro kačera motivací lovit nové keše, na které by se možná jinak nevykopal. A také je pro mnohé kačery zábavné sbírat potřebné kešky jako takové dílky puzzle, kdy pak máte radost, že jste ho složili. Třeba moc pěkná je Czech Challenge - Regions, o které si myslím, že pro mnohé kačery byla pěkným námětem na celodenní výlety. Z Challenge Forest jsou tam také takové, třeba Challenge 5x5 motivuje kačera v zahraničí lovit i něco jiného než tradičky a trochu si procvičit cizí jazyky. Highlander challenge může někoho motivovovat k tomu, aby konečně zkusil vysokohorskou turistiku, místo aby lovil další powertrail u silnice opodál. Různé everyday challenge můžou kačera motivovat udělat si každý den alespoň jednu krátkou procházku. A komu se challenge keše nelíbí, lovit je nemusí. Nejsou tak frekventované, aby to vadilo okolní přírodě nebo ostatním krabičkám, nejsou na takových místech, aby zabíraly atraktivní místo pro jiné, běžné keše.
 


Tento příspěvek byl upraven od ptacopysk: 03 březen 2015 - 14:36

  • 5

#76 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 15:17

Jenom s tím poměřováním. Ty "každý den něco" jsou dost těžké, zvlášť pro ty, co už keškujou delší dobu. Už minulý rok, kdy byly odznáčky za každý srpnový den jsem narážel na to, abych každý den si došel pro nějakou krabičku a zároveň jsem měl nějakou další v záloze..... Podobné výzvy jsou u mne adepty na ignor list. A když někam jedu za hranice na dovolenou? Tak kešky beru jako vedlejší produkt a raději poznávám místa jako taková. A nějak mi to ani žíly netrhalo. To jsem si například raději v jednom starém přístavním městě zašel na kafe, poseděl s ním na přístavním molu a kochal se.... A neměnil bych


  • 6

#77 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 15:23

Podobné výzvy jsou u mne adepty na ignor list.

A to jako proč ??? :o


  • 0

#78 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 15:27

Dám příklad, jedna z "každodenních" výzev je, odlovit každý den kešku velikosti regular. Zkus si jenom vyfiltrovat, kolik jich máš v okolí a odhadnout, kolik nejen času, by jsi musel obětovat na splnění.... To mi víc potěšení za zlomek nákladů přinese dobrá kniha a k tomu trocha lahodného moku


  • 8

#79 ptacopysk

ptacopysk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)
  • LocationPraha 6

Publikováno 03 březen 2015 - 15:30

Dám příklad, jedna z "každodenních" výzev je, odlovit každý den kešku velikosti regular. Zkus si jenom vyfiltrovat, kolik jich máš v okolí a odhadnout, kolik nejen času, by jsi musel obětovat na splnění.... To mi víc potěšení za zlomek nákladů přinese dobrá kniha a k tomu trocha lahodného moku


Taky tu challenge nemáš lovit 366 dní v kuse, ale "vyplnit kalendář", klidně v průběhu pěti let.

Tento příspěvek byl upraven od ptacopysk: 03 březen 2015 - 15:31

  • 3

#80 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 15:32

Nedělej si s tím vrásky a sázej to na ignore :) tohle jsou nakopávačky pro pár kačerů trpících jakýmsi vyhořením, které už zřejmě nudí kupříkladu všudypřítomná zajímavá místa, která gc často ukazuje a zatím ještě netuší, že pravou lásku naleznou v nekonečných statistikách :)
  • 1

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama