Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.9.2

geoget

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
235 odpovědí na toto téma

#81 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2015 - 20:38

Waypointy se nemazou pres "Trvale smazat", to je pro kesky. Jen v ramci zrychleni vstupnich kontrol nezjistuji, jestli vsehcno oznacene jde doopravdy takto smazat.  Vyhodim varovani, a pak az kdyz jde do tuheho, tak se to probere.

 

Na mazani waypointu slouzi volba "Smazat waypoint"...

 

Nicmene take naprosto nechapu tu snahu neco odmazavat z databaze. casto lidi argumentuji tim,z e to nechteji mit v GPSce. jenze tam se neexportuje databaze, ale zobrazeny seznam. A ten se snadno vyfiltruje jak zrovna potrebujes.


  • 0

#82 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2015 - 20:39

Jo, tak to jo, tvuj pripad je legitimni!

Pak je opravdu nejjednodussi ty stare waypointy oznacit a smazat. Ale tou spravnou volbou!


  • 0

#83 Geomatik z FAV

Geomatik z FAV

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2015 - 21:37

Díky za odpověď, smazat waypoint funguje správně i při označení více WP najednou. Zase jsem ohledně GG o něco chytřejší. Volba trvale smazat je v kontextové nabídce díky použité ikoně jaksi nápadnější a vůbec mě nenapadlo hledat nějakou jinou pro waypointy.


  • 1
Mám rád přírodu a nemám rád její "ochránce".

#84 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2015 - 21:56

Ohledne toho odmazavani z databaze. Ja to delam, pac celou tu databazi pretahnu do a:draku. Nebo i v tomto pripade to nema smysl? Rad se poucim.
  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#85 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2015 - 23:50

Ohledne toho odmazavani z databaze. Ja to delam, pac celou tu databazi pretahnu do a:draku. Nebo i v tomto pripade to nema smysl? Rad se poucim.

Nějak není jasný kontext. Pokud chceš databázi zmenšit do aDrake, tak samotné odmazání pár waypointů nic neřeší. Odmazání pár keší taky ne. Navíc bys pak musel udělat vakuum databáze. A co ty keše co odmažeš ? Ty už nebudeš potřebovat ?
Já raději napíšu jak to dělám já.
Moje databáze má asi 2 giga, to je na volný prostor v mobilu poměrně dost a navíc to často tahám ze vzdáleného počítače po někdy velmi pomalém Internetu. Takže si udělám výřez z této velké databáze. To se dělá tak, že se z normální databáze GeoGet.db3 vyexportují keše podle nějakých kritérií do GPX v2, to zachová naprosto všechny údaje co jsou v databázi. A tenhle GPX soubor hned naimportuju do prázdné databáze CachDb.db3, kterou pak tahám do aDrake. Tahle cestovní databáze má většinou mezi 100 a 250 MB, podle toho na jak dalekou cestu se chystám. Na popsaný postup mám udělanou několikařádkovou dávku do Combine.
  • 1

#86 Jarda Hlávka

Jarda Hlávka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2015 - 5:13

Můžu mít dotaz? Zachová tento postup i vytvořené Tagy např. otaguji "Vylet" a pak v adrake filtruji. Jsem to testoval a jediný způsob jak jsem tam dostal vytvořené tagy tak bylo kopírování databáze. Což mě mrzí, protože takto bych si jen vyexportoval seznam jak píšeš a bylo by to hned.


  • 0

Huawei Ascend G630 - a:Drake plus - GeoGet


#87 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2015 - 7:17

Můžu mít dotaz? Zachová tento postup i vytvořené Tagy např. otaguji "Vylet" a pak v adrake filtruji. Jsem to testoval a jediný způsob jak jsem tam dostal vytvořené tagy tak bylo kopírování databáze. Což mě mrzí, protože takto bych si jen vyexportoval seznam jak píšeš a bylo by to hned.

Proč myslíš, že HaLuMa nedělal nějaké funkce pro práci s databázemi ? Tj. rozdělování, slučování a tak podobně. Právě proto, že export do proprietárního formátu zachová úplně všechno!
A není to tak složité si to vyzkoušet.
  • 0

#88 Jarda Hlávka

Jarda Hlávka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2015 - 8:24

Arne1 díky za tip, doučím se to a vyzkouším.


  • 0

Huawei Ascend G630 - a:Drake plus - GeoGet


#89 wadesss

wadesss

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2015 - 8:30

Zdravím.Našel jsem drobnou chybku.Pokud dám seřadit dle favorites tak se seřadí,ale řazení bere v potas prioritně první číslici.

Tak to vypadá např. takhle :

1,11,190,2,24,3,31.......Podle mne by bylo správně : 1,2,3,11,24,31,190....


  • 0

#90 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2015 - 8:44

Abys mohl radit podle favorites, musis sis tam pridat sloupec... a ten sloupec jsi pridal blbe. Nezaskrtnul jsi tam, ze chces ciselne razeni. ;)


  • 1

#91 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2015 - 8:54

Nějak není jasný kontext. Pokud chceš databázi zmenšit do aDrake, tak samotné odmazání pár waypointů nic neřeší. Odmazání pár keší taky ne. Navíc bys pak musel udělat vakuum databáze. A co ty keše co odmažeš ? Ty už nebudeš potřebovat ?
Já raději napíšu jak to dělám já.
Moje databáze má asi 2 giga, to je na volný prostor v mobilu poměrně dost a navíc to často tahám ze vzdáleného počítače po někdy velmi pomalém Internetu. Takže si udělám výřez z této velké databáze. To se dělá tak, že se z normální databáze GeoGet.db3 vyexportují keše podle nějakých kritérií do GPX v2, to zachová naprosto všechny údaje co jsou v databázi. A tenhle GPX soubor hned naimportuju do prázdné databáze CachDb.db3, kterou pak tahám do aDrake. Tahle cestovní databáze má většinou mezi 100 a 250 MB, podle toho na jak dalekou cestu se chystám. Na popsaný postup mám udělanou několikařádkovou dávku do Combine.

Byla to reakce na "Nicmene take naprosto nechapu tu snahu neco odmazavat z databaze." Rad se priucim neco noveho, pripadne rad zjistim, proc delam veci spatne. Nepovazuji se za zkuseneho, ani pokrocileho uzivatele GeoGetu. 

Ja odmazavam treba archivovane eventy, pripadne jine archivovane kese mimo moje "lovici" uzemi, nebo ignorovane kese (nevim, jak je pak v A:Draku vyfiltrovat, aby se mi neukazovali). Vakuum databaze nedelam, nevim co to je:(. S combine neumim. Dik za podnet, mrknu na to Vakuum a Combine a zamyslim se, zda tvuj pristup neni pro me vyhodnejsi.


  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#92 wadesss

wadesss

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2015 - 8:58

Abys mohl radit podle favorites, musis sis tam pridat sloupec... a ten sloupec jsi pridal blbe. Nezaskrtnul jsi tam, ze chces ciselne razeni. ;)

Omlouvám se tohle jsem přehlédl.Díky za nakopnutí.


  • 0

#93 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2015 - 9:26

Erebi: Odmazavat cokoli z databaze, je trochu zbytecne z nekolika duvodu:

  • databazi (databazove aplikaci) je uplne jedno, zda v ni je 1000 nebo 10000 bodu
  • pokud mazes body (WP), ktere jsou soucasti kese, pri dalsi aktualizaci se ti do databaze zase vrati
  • odmazani bodu nema ani vliv na velikost databazoveho souboru - objemove nejvic mista zabiraji logy, smazanim WP usetris byty a navic se to nijak neprojevi, dokud neudelas Vacuum, coz neni uplne bezna operace

Domnivam se, ze pro presun databaze do aDrake v telefonu je u bezneho uzivatele velikost nezajimava. Osobne mam telefon plecku a davam tam databazovy soubor veliky 400 MB. Jedine, co mi vadi, je pomale vykreslovani bodu na mapu, protoze vzdy se prochazi cela databaze. (Chtelo by to nejak optimalizovat, ale to sem nepatri, to je do jineho vlakna.)


Tento příspěvek byl upraven od gord: 10 duben 2015 - 9:27

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#94 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2015 - 9:56

Erebi: Odmazavat cokoli z databaze, je trochu zbytecne z nekolika duvodu:

  • databazi (databazove aplikaci) je uplne jedno, zda v ni je 1000 nebo 10000 bodu
  • pokud mazes body (WP), ktere jsou soucasti kese, pri dalsi aktualizaci se ti do databaze zase vrati
  • odmazani bodu nema ani vliv na velikost databazoveho souboru - objemove nejvic mista zabiraji logy, smazanim WP usetris byty a navic se to nijak neprojevi, dokud neudelas Vacuum, coz neni uplne bezna operace

 

 Ja odmazavam cele kese, nikoli waypointy. Odmazavam ty kese, u kterych vim, ze mi uz k nicemu nebudou - pr. archovovane eventy. Vychazel jsem z toho, ze tim jednak snizim velikost databaze (byt nepatrne), kterou proste pretahnu do telefonu a taky, ze pri mene zaznamech v databazi bude A:Drake pracovat svizneji (byt nepatrne). 

Nicmene netvrdim, ze muj postup je spravny a rad se poucim. Zatim jsem pochopil, ze vy si delate pro A:drake z te velke databaze databazi mensi s vami vyfiltrovanyma bodama a tu pak davate do A:Drake. 


  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#95 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2015 - 10:08

Ja odmazavam treba archivovane eventy, pripadne jine archivovane kese mimo moje "lovici" uzemi, nebo ignorovane kese ...

 

To musí dělat docela veliký binec při generování statistik.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#96 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2015 - 10:13

Dokud neni databaze > 2GB, neni sebemensi duvod se vubec zdrzovat nejakym odmazavanim. Pricemz uplne cela CR je nejakych 400MB. Takze bych rekl, ze drtiva vetsina uzivatelu nemusi delat vubec nic!

 

Pouhe odmazani cehokoliv s celkovou velikosti databaze vubec nehne. Jen se to puvodne obsazene misto oznaci jako volne, a pri nejake pristi prilezitosti se obsadi novymi daty.  Aby se soubor opravdu zmensil, je treba provest dalsi kroky a prebalit uplne celou databazi do nove. To je dalsi zdlouhava operace.

 

A co se tyce adrake, tak rozdil nejakych par kesi, ani nejakych tisic kesi, ba dokonce ani nejakych 10000 kesi mi nepripadlo jako hmatatelny vykonostni rozdil. Nejhorsi je vykreslovani kesi na mape. Ale i na mem prastarem telefonu s jednojadrovym 400MHz procesorem je to zalezitost tak na nejake dve-tri vteriny. Nic tragickeho!

 

Edit: opraveny jednotky. ;)


Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 10 duben 2015 - 11:55

  • 3

#97 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2015 - 10:27

Dokud neni databaze > 2GB, neni sebemensi duvod se vubec zdrzovat nejakym odmazavanim. Pricemz uplne cela CR je nejakych 400GB. Takze bych rekl, ze drtiva vetsina uzivatelu nemusi delat vubec nic!

 

Pouhe odmazani cehokoliv s celkovou velikosti databaze vubec nehne. Jen se to puvodne obsazene misto oznaci jako volne, a pri nejake pristi prilezitosti se obsadi novymi daty.  Aby se soubor opravdu zmensil, je treba provest dalsi kroky a prebalit uplne celou databazi do nove. To je dalsi zdlouhava operace.

 

A co se tyce adrake, tak rozdil nejakych par kesi, ani nejakych tisic kesi, ba dokonce ani nejakych 10000 kesi mi nepripadlo jako hmatatelny vykonostni rozdil. Nejhorsi je vykreslovani kesi na mape. Ale i na mem prastarem telefonu s jednojadrovym 400MHz procesorem je to zalezitost tak na nejake dve-tri vteriny. Nic tragickeho!

Pak je tedy to mazani opravdu nesmyslne. Diky za info.

 

 

To musí dělat docela veliký binec při generování statistik.

1) mazu eventy, na kterych jsem nebyl, takze nevidim duvod, proc by to melo pak zlobit

2) statistiky jsem nedelal a delat nebudu, nejsou pro me podstatne (coz ale ma kazdy jinak)


  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#98 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2015 - 10:30

jeste bych doplnil, ze samotnemu Geogetu nijak nevadi ani databaze vetsi nez 2GB. Je to jen hloupe omezeni maximalni velikosti souboru na Androidu. (je to dano souborovym systemem)


  • 0

#99 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2015 - 11:14

Dokud neni databaze > 2GB, neni sebemensi duvod se vubec zdrzovat nejakym odmazavanim. Pricemz uplne cela CR je nejakych 400GB. Takze bych rekl, ze drtiva vetsina uzivatelu nemusi delat vubec nic!

 

 

Jen bych opravil tu hodnotu. cela CR je urcite pod 400 MB. Jinak naprosto souhlasim.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#100 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2015 - 11:14

Dokud neni databaze > 2GB, neni sebemensi duvod se vubec zdrzovat nejakym odmazavanim. Pricemz uplne cela CR je nejakych 400GB. Takze bych rekl, ze drtiva vetsina uzivatelu nemusi delat vubec nic!

...

Celá ČR bude spíš  400MB, ne GB.

Já mám přes 2GB, cca 2,5GB a ani na tom androidu nepozoruji, že by s tím byl zásadní problém.

Mazat z databáze jakékoliv už stažené keše je blbost.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama