Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.9.3 - prázdninový

geoget

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
310 odpovědí na toto téma

#241 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2015 - 14:28

Ale on někdo dělá mysterky, kde se počítá s azimutem na desetinná místa? Nepíšu že ne, jen že já o žádné takové nevím.


Klidně i na šest desetinných: GC4YK0Y (ODYSEA 20.646615 AZIMUTU). :)
A znám jich hodně, kde je projekce pár kiláků a tím pádem i azimut minimálně na desetiny není od věci...
 
Edit: Jo a ještě jedna hodně speciální keš GC58MX2 (Ústí - Praha). Tam je finální místo zadáno pouze azimutem a tak je Vincentyho iterační výpočet na geoidu minimálně na 6 desetinných míst naprostou nezbytností...


Tento příspěvek byl upraven od kiReGPS: 19 říjen 2015 - 14:46

  • 0

#242 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2015 - 14:44

Já znám většinou takové, že keš je 20-500m od stage pod nějakým azimutem. A musím potvrdit, že ten půl kilometr v lese, ještě potokem, podlezem pod tratí, a pak ve svahu, na konci udělal hodně velkou chybu (azimut skákal a asi jsem odklikl o stupeň vedle) a že jsem tu boudu jak kráva velkou nemohl najít. U těch opravdu vzdálených je už asi nutno vědět, jak to autor počítal, případně z jaké to odměřil mapy. Případně mít jistotu, že to počítal geodeticky správně.


  • 0

#243 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2015 - 14:46

Nejlepší je přeložit pacienta na plicní... aneb, bavme se tu hlavně o Geogetu, obecnou debatu na tema projektovane mysterky by bylo vhopdne premistit do jineho vlakna. ;-)


  • 0

#244 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2015 - 15:00

Promiň, promiň... :)  Když ono to s tím GeoGetem tak hezky souviselo. Dokonce uvedené příklady ukazují, jak je GG šikovný nástroj - umí přesnou projekci Vincentyho formulí a to se jak vidno může u některých keší sakra hodit...


  • 0

#245 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2015 - 15:03

Ciste ze zvedavosti, zkousel to nekdy nekdo porovnat s tim FizzyCalcem?


  • 0

#246 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2015 - 15:11

GG ne, ale u zmíněné GC58MX2 jsem Vincentyho vzorec přepsal do Excelu a na výsledek FizzyCalcu (což je mimochodem velmi užitečný nástroj) to sedělo minimálně na deset desetinných míst. Za domácí úkol to nacpu do GeoGetu a dám vědět...


  • 0

#247 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2015 - 17:13

Otestováno:

 

Výpočet azimutu a vzdálenosti mezi dvěma body

FizzyCalc ukazuje azimut i vzdálenost s přesností na 6 desetinných míst. Excel ukazuje při tomto zaokrouhlení naprosto stejný výsledek. Ani GeoGet není pozadu. Ukazuje výsledek zaokrouhlený na jednotky metrů a desetiny stupňů, ale sedí na výsledek Excelu i FizzyCalcu.

 

Projekce bodu daným azimutem a vzdáleností

Opět bez chybičky! Projekce na vzdálenost 10 000 km vychází přesně (v rámci souřadnic na běžná tři desetinná místa v minutách). Jen je trochu matoucí nutnost zapsat výchozí bod před projektováním. Ale po deseti minutách boje jsem to ale dal...  :)


  • 0

#248 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2015 - 17:16

... po prepnuti na zalozku "interni" bys mel ty souradnice videt az na trinact desetinnych mist.


  • 0

#249 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2015 - 18:09

Tam vidím jen výslednou souřadnici po provedení projekce, azimut a vzdálenost dvou bodů jsou vidět jen zaokrouhleně. Ale nevadí - přesnost výpočtu je v řádu 10-9, takže můžeš být rozhodně spokojen...  :)


  • 0

#250 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 21 říjen 2015 - 16:19

Teď jsem zjistil, že se mi nedaří smazat přidaný waypoint - klinu na něm pravým tlačítkem - vyberu trvale smazat - odkliknu hlášku, že bude definitivně vymazán - ze seznamu zmizí, ale když si znovu načtu danou kešku, tak u ní stále je.
S tím taky souvisí, že když si "smažu" waypoint (a je jedno jestli jen klávesou DEL nebo tím nepovedeným trvalým smazáním) tak stisk kláves CTRL + F5 by měl kešku znovu načíst, ale smazané waypointy se tím znovu neobjeví a je třeba celou kešku smazat ze seznamu a pak si jí třeba podle GC kódu znovu načíst a teprve potom se u ní objeví všechny waypointy
  • 0
A kdo netuší nic o Kreténské organizaci, tak zde se dozví víc

#251 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2015 - 17:28

Ty tam nemas v menu nad sebou tyto tri funkce?

  • přidat waypoint
  • změnit waypoint
  • smazat waypoint

Volba "trvale smazat" bydli v menu body a ne v menu waypointy. Ma to svuj duvod! A proto to waypoint nesmaze. Smaze to jen cely bod i s jeho podrizenymi waypointy... Pokud ale neni oznaceny prave matersky bod, funkce radeji neudela nic.

 

CTRL+F5 slouzi k obnoveni zobrazenych udaju podle databaze. Treba kdyz se v databazi mezitim neco zmenilo. Neslouzi k pridavani novych radku, ktere nejsou zobrazeny!

Predstav si, ze si vyfiltrujes treba jen nektere typy waypointu, a prvni obnoveni seznamu by ti tam pridalo i vsechny ostatni. To by byl rev!


  • 2

#252 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 21 říjen 2015 - 17:46

Díky za vysvětlení.
  • 0
A kdo netuší nic o Kreténské organizaci, tak zde se dozví víc

#253 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2015 - 19:04

Nemas zac. ;)


  • 0

#254 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 18:11

Taky dik za vysvetleni, uz jsem s tim taky parkrat bojoval a pouzival jsem "trvale smazat" neb se mi to zdalo jako spravne. Ale zatim ten problem nepresahl rozpoznavaci hranici a tak jsem to zatim neresil, jen jsem se nekolikrat podivil. Tak ted uz snad nebudu tapat ktere tlacitko pouzit.

 

Ted jen najit ty waypointy ktere jsem chtel kdysi smazat :wacko: ...


  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#255 nopek

nopek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2015 - 7:14

Už podruhé tento měsíc se mi stalo, že jsem odešel od keše s prázdnou, protože jsem zapomněl kód k odemknutí. Dá se v geogetu u keše změnit hint (v tomto přípdadě za kód), abych na to nemusel do budoucna myslet a zobrazil si to pak přímo v Oregonu? Nesměl by se teda přepisovat aktualizací keše. Nebo je nějaké jiné jednoduché řešení? Zatím dávám kódy do poznámky k finálnímu bodu, ale poznámku pak v navigaci nevidím, takže je mi to naprd :-/ Dííky


  • 0

#256 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2015 - 7:33

To, co vidis ci nevidis v navigaci, zalezi na pouzitem exportu. Jsou i exporty, kde si muzes sam definovat, co a jak se ti ma v navigaci konkretne ukazat. Neni tedy problem zaridit, aby se ti treba tvoje poznamka prilepila k hntu, nebo na zacate listingu... proste jak chces!

 

Rozhodne neni spravne to resit prepisovanim hntu, ten by se ti opravdu zaktualizoval. Spravne misto je ta poznamka, a pak si jen poresit export k obrazu svemu.

 

Napriklad ja mam v navigaci kese jako POI generovane PoiEtrexem, a tam ty hinty a sve poznamky mam. S jinymi exporty ti musi poradit nekdo jiny, ja je sam nepouzivam a tak je neznam. Vsadim se ale, ze tento probloem uz par lidi vyreseny ma.

 

Takze klicova otazka je - cim to exportujes do navigace?


  • 1

#257 nopek

nopek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2015 - 9:30

GPX - pro nové Garmin GPS. Používám i POI, přes POI loader, ale to aktualizuju jen párkrát za rok :-/


  • 0

#258 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2015 - 12:15

Ackoli zadny ze jmenovanych exportu nepouzivam, pokud si pamatuju z doby, kdy jsme to s Medwynem delali, oba exportuji poznamku ke kesi i k waypointu.

 

EDIT: a kdyby ne, staci preci upravit sablonu, ne?


Tento příspěvek byl upraven od gord: 23 říjen 2015 - 12:16

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#259 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2015 - 12:20

Presne tak, staci upravit pomoci Editoru sablon (najdes mezi pluginama) a pridat tu poznamku kam chces :)


  • 0

#260 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2015 - 12:32

Já mám pocit, že ten export pro nové Garminy poznámky připíše na začátek listingu.

Ale upravoval jsem ho, tak nevím, jestli jsem si to tam nepřidal, upravoval jsem to kvůli něčemu jinému.

A možná lepší, než k finálce je lepší tu poznámku psát přímo ke keši, nevím, musel bych vyzkoušet.

Ale běžně si do poznámek píšu třeba bonusová čísla, akorát by je to chtělo psát je k finálce (bonusovce) a ne ke keším, protože kdybych je někdy náhodou v terénu potřeboval, musel bych je dolovat po jednom - a z POI, protože nalezené si do GPX už neexportuju. A POI exportní makro jsem neupravoval, tak nevím, jestli poznámky zahrne do listingu.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 23 říjen 2015 - 12:33

  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama