Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Nově zaregistrovaná-logování


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
41 odpovědí na toto téma

#1 Lamaon-line

Lamaon-line

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 02 August 2015 - 18:03

Ahoj, mám dotaz. Moje kamarádka už nějakou dobu lovila se mnou, zaregistrovaná ale nebyla. Teď se nějak rozhodla se registrovat, začalo ji hledání bavit. Otázka zní: Může si u keší, které jsme našly spolu ještě před její registrací, zalogovat FI, i když není zapsaná v Logbooku, nebo je musí opět "najít" a zapsat se tam? Díky za odpovědi. LoL
  • 0

#2 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 02 August 2015 - 18:25

Logovaly jste jako tým, teď došlo k rozdělení. Ať si zaloguje kešky, které jste našly, a napíše, že se osamostatnila.
  • 0

#3 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 02 August 2015 - 19:27

Ale pokud je to tak, že máš svůj vlastní osobní nick, který jsi používala a budeš používat předtím / potom, co s Tebou lovila kamarádka, byl bych opatrnější.

Teoreticky by se kamarádka měla zapsat do keší znovu, prakticky bych to asi řešil zalogováním a prosbou, aby jí owner takové zalogování povolil.

Pokud by chtěla být hodně korektní a nechtěla to přitom obcházet celé znovu, ještě by ty keše mohla zalogovat jako Write note a čekat na souhlasu ownera, ale to by se někde taky nemusela dočkat  :P 


  • 1
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#4 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 02 August 2015 - 19:32

Takže pokud spolu nelovily od registrace tazatelčina nicku, tak to vlastně není tým?
  • 0

#5 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 02 August 2015 - 19:40

Já bych řek, že pokud nick nezakládaly společně jako "týmový" s tím, že budou lovit spolu, tak není. Ale je to o úhlu pohledu... ;)


Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 02 August 2015 - 19:41

  • 1
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#6 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5543 příspěvků(y)

Publikováno 02 August 2015 - 19:54

No, většina lidí to asi bude tolerovat, ale může se stát, že jí to někdo smázne.

 

Správně by měla být napsaná v logbooku ....


  • 5

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#7 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 02 August 2015 - 22:34

Není zapsána v logbooku, nemá nárok na log. Tečka. 


  • -2

#8 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 03 August 2015 - 8:13

Zase mi prijde zbytecne, aby se ta nase zabava zmenila v byrokratickou buzeraci.

 

Proste to zkus zalogovat se strucnym vysvetlenim. Pokud se to nejakemu ownerovi nebude libit a log ti smaze, zkus mu to vysvetlit. A pokud ani to nezabere, tak se na to vykasli. Owner ma pravdu v tom, ze neni zapsana v logbooku, takze si log nevynutis. Ale verim, ze vetsina bude mit pro takoveto rozdeleni pochopeni. A pro tech par ostatnich se svet nezbori.


  • 26

#9 MistrVichr

MistrVichr

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 03 August 2015 - 10:04

Taky jsem pro, aby napsala ownerovi a pokud bude mít alespoň trochu pochopení tak to přijme a případně dohledá log kamarádky aby si ověřil zda je reálné aby tam byly obě.
To jak napsal Canoppy1 "není v logbooku, nemá nárok" je dle mého hloupost. Jako owneři schováváte logbooky? Všechny? A co takhle promočené, plesnivé a podobně znehodnocené? Pokud bychom se na to dívali takhle, tak po čase bych neměl nárok na "spoustu" logů. A to by asi nebylo moc korektní :-)
  • 0

#10 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 03 August 2015 - 10:21

Pokud jste byly na mých keších tak ať se zaloguje. Je to HRA a né byrokracie.....


  • 4

#11 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 03 August 2015 - 10:54

V pravidlech je jasně řečená podmínka pro uznání logu, že kačer musí být zapsán v logbooku (mimo virtuálky, web cam atd....). Je jen a pouze na ownerovi, jestli takovýto log uzná.


  • 2

#12 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2739 příspěvků(y)

Publikováno 03 August 2015 - 11:06

Haluma to krásně shrnul.

 

Mé manželce, která když jsme se seznámili se mnou chvíli chodila na kešky bez účtu, než se rozhodla si svůj založit (takže se vlastní přezdívkou nezapisovala) říkal, že si může zalogovat i kešky, které jsme navštívili společně s odkazem, že tam byla se mnou, jen ještě neměla nick. Že většina rozumných vlastníků keší ji log uzná. Nechtěla. Dodnes ještě některé navštívené kešky nemá odlovené. A to jsou některé už archivované...


  • 0

#13 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 03 August 2015 - 11:40

To jak napsal Canoppy1 "není v logbooku, nemá nárok" je dle mého hloupost. 

Když už cituješ, cituj mě prosím pořádně a v úplnosti.
Není to hloupost; je to jedno z mála závazných groundspeakovských pravidel, která jste ještě nestačili pokřivit ve jménu svatého grálu "ať si to každý hraje, jak chce." 
Za čtyři roky, co s námi hru hraješ, bys toto pravidlo již mohl znát, myslím. 



 


Tento příspěvek byl upraven od Canoppy1: 03 August 2015 - 13:19

  • -1

#14 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1044 příspěvků(y)

Publikováno 03 August 2015 - 13:04

Vyskytují se případy, kdy kačer změnil nick. Systém to umožňuje a promítne to u dříve odlovených keší zpětně, takže v databázi je najednou kačer zalogován s jiným nickem než v keších. Budeme chtít, aby dotyčný předchozí logy smazal a ty keše obešel/objel znovu? Určitě ne. Osobně bych se tomu i hodně bránil, přece jenom je v tom spousta investovaného času a financí.

 

A tohle na co se zakladatelka vlákna ptá, je v podstatě stejný případ. Nově registrovaná kačerka na místech byla, keše viděla, určitě nějaké nezanedbatelné procento z nich sama fyzicky objevila, pouze tam chybí její nově zvolený nick. Takže fundamentalistické lpění na "liteře zákona" podle mého skromného názoru tady určitě není na místě.


  • 1

#15 MistrVichr

MistrVichr

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 03 August 2015 - 13:24

Když už cituješ, cituj mě prosím pořádně a v úplnosti.
Není to hloupost; je to jedno z mála závazných groundspeakovských pravidel, která jste ještě nestačili pokřivit ve jménu svatého grálu "ať si to každý hraje, jak chce."
Za čtyři roky, co s námi hru hraješ, bys toto pravidlo již mohl znát, myslím.

Sorac, ale na mobilu se mi to takhle blbě píše. Nicméně pravidla znám ale když už jsi takový nekompromisní znalec pravidel, mohl jsi tazatelce nabídnout i jiné alternativy, které GS umožňuje.
Co se týká citace, pokud jsem se Tě jakýmkoliv způsobem dotkl, je mi líto. Příště se polepším.


  • 0

#16 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 03 August 2015 - 13:57

Mě se to nedotklo; vzhledem k jízlivému vyznění tvojí odpovědi si myslím, že se to dotklo spíše tebe. ;-) 
Je fajn, že pravidla znáš. Teď jen ještě nepovažovat je za hlouposti... Ostatně, proč hrát hru, o níž si myslím, že její pravidla jsou hloupá? Nedává mi to smysl. 


  • 2

#17 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 03 August 2015 - 14:24

@Canoppy1: Líbí se mi, jak je ti vždycky (ať tady, nebo na "jiných" sítích) všechno jasné... :(

Víš, on svět není černobílý...

 

Jo - a souhlasím s tím, co píše HaLuMa ;)


  • 2

#18 MistrVichr

MistrVichr

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 03 August 2015 - 14:28

Teď už jsme trochu víc OT. Máš pravdu, trochu se mě to dotklo, ale reagoval jsem na Tvůj příspěvek, ve kterém nebyla zmínka, že je to výklad pravidla ;) má reakce byla pouze na Tvůj názor. A jak jsem již psal, je to hra a pravidla umožňují konstruktivní řešení situací, takže striktně dodržovat některé body dle mého názoru nejde.


  • 1

#19 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1857 příspěvků(y)

Publikováno 03 August 2015 - 14:49

Byla jsem ve stejné situaci jako zakladatelka vlákna a Romanova manželka = na keše jsem před svou registrací chodila ve společnosti kačera, který měl SVŮJ nick už nějaký čas ( v tu dobu už cca rok a půl nebo dva ). Učila jsem se zacházet s GPS, vysvětloval mi pravidla, co je která keš a jak na ni....během přibližně půl roku jsem tak pár keší i našla dřív než můj "geoučitel" ( nebo mi chtěl udělat radost a nechal mě je najít dřív? ), ale řadu z nich nemám dodnes zalogovaných, protože jsem je našla ještě před svou registrací a tak by mě je ani nenapadlo zpětně logovat - právě proto, že nejsem zapsaná v logbooku a nemáme společný nick, pouze jsem se coby mudla učila a rozhodovala, jestli budu hru hrát. Ano, je to hra, ale osobně ctím pravidlo zápisu v logbooku a tak jsem některé keše z onoho půlroku šla po pár měsících nebo letech hledat znovu, i když jsem si je poměrně dobře pamatovala. K dalším jsem se znovu nedostala a tak je zalogované nemám - podstatné je, že si je moc dobře pamatuji a něco mi daly. Třeba první sbírání indicií na Korábu a počítání souřadnic. :) Na keš, kterou jsem viděla kdysi jako svou úplně první jsem vzala v rámci jejího zácvku dceru - a konečně jsem se i zalogovala, zatímco dcera-mudlodoprovod  ne. Stále ještě nehraje, ale věřím tomu, že pokud hrát začne, bude logovat jen keše, které najde po své registraci - ona sama někdy kolem dvanácti let, když jsem ji směrovala k založení nicku, konstatovala, že podstatné snad je, že se něco naučila než aby ji naskakovalo nějaké čísílko. Stejně tak navštívila i pár eventů......

Záleží, jak kdo tuhle situaci cítí - pokud byl nick jen kamarádky, osobně bych keše zpětně nelogovala. Většina z nás časem stejně pochopí, že hra nám dává víc a podstatnějších věcí než je počet nálezů. ;)


  • 6

#20 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 03 August 2015 - 15:23

To jsou zase dramata :( Co to znamená "...když není zapsaná v logbooku"? Když vyrazíme na kešky, tak se vždy logujeme pod nickem Sobikovi (jako rodina) a ne Sobikovi via Radim, Martina, Rebeka a Áva. Takže jestli lovili spolu a logovali se jako "Čumáčci zamilovaní" a také tak vystupovali jako tým, pak když po rozpadu týmu si chce někdo dologavat něco zpětně, tak jako owner v tom nevidím problém....

 

Zalogoval bych na všech "Found It" a do logu uvedl jako pozn. že je to po rozdělení týmu a původně v logbooku zalogováno jako "xy". A pokud se najde někdo, kdo to smaže, tak bych ho kontaktoval znovu a vysvětlil okolnosti, případně bych takovou keš oželel do statistik (zážitek už mám z odlovu v týmu) nebo tam pokud to je možné zašel znovu a zalogoval se tedy i solo.


  • 4




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama