Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Nově zaregistrovaná-logování


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
41 odpovědí na toto téma

#21 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2015 - 15:36

 

 

A tohle na co se zakladatelka vlákna ptá, je v podstatě stejný případ. Nově registrovaná kačerka na místech byla, keše viděla, určitě nějaké nezanedbatelné procento z nich sama fyzicky objevila, pouze tam chybí její nově zvolený nick.

a pokud se na to podívám  z druhý strany ;) , pokud tam byla s kamarádkou kačerkou, byla tam jako "mudla" a kamarádka kačerka ji ty keše jako mudlovi neměla vůbec ukazovat... :D


Tento příspěvek byl upraven od miki6: 03 srpen 2015 - 15:37

  • 0

#22 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2015 - 16:30

To jsou zase dramata :( Co to znamená "...když není zapsaná v logbooku"? Když vyrazíme na kešky, tak se vždy logujeme pod nickem Sobikovi (jako rodina) a ne Sobikovi via Radim, Martina, Rebeka a Áva. Takže jestli lovili spolu a logovali se jako "Čumáčci zamilovaní" a také tak vystupovali jako tým, pak když po rozpadu týmu si chce někdo dologavat něco zpětně, tak jako owner v tom nevidím problém....

 

Zalogoval bych na všech "Found It" a do logu uvedl jako pozn. že je to po rozdělení týmu a původně v logbooku zalogováno jako "xy". A pokud se najde někdo, kdo to smaže, tak bych ho kontaktoval znovu a vysvětlil okolnosti, případně bych takovou keš oželel do statistik (zážitek už mám z odlovu v týmu) nebo tam pokud to je možné zašel znovu a zalogoval se tedy i solo.

Sobíku, nepochopil si to (a s tebou někteří další výše v diskuzi):
Slečna keše nenalezla jako členka nějakého týmu. Nalezla je (či spíše je nalezla její kamarádka, která jí je ukázala) bez jakékoliv registrace na GC.com. Což by nebyl až takový problém, kdyby nález zapsala i fyzicky do logbooku. To se bohužel nestalo. 


  • 0

#23 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2015 - 16:44

Vyskytují se případy, kdy kačer změnil nick. Systém to umožňuje a promítne to u dříve odlovených keší zpětně, takže v databázi je najednou kačer zalogován s jiným nickem než v keších. Budeme chtít, aby dotyčný předchozí logy smazal a ty keše obešel/objel znovu? Určitě ne. Osobně bych se tomu i hodně bránil, přece jenom je v tom spousta investovaného času a financí.

 

A tohle na co se zakladatelka vlákna ptá, je v podstatě stejný případ. Nově registrovaná kačerka na místech byla, keše viděla, určitě nějaké nezanedbatelné procento z nich sama fyzicky objevila, pouze tam chybí její nově zvolený nick. Takže fundamentalistické lpění na "liteře zákona" podle mého skromného názoru tady určitě není na místě.

Irelevantní.
Tím, že se hledač zapíše do logbooku, splní pravidlo o zápisu. To, jak a kolikrát si následně změní nick, nehraje roli; ke splnění podmínky logu došlo. 


Já první keš našel někdy v roce 2008. Nález jsem si snad dokonce do logbooku zapsal (jak a pod jakým "jménem" si už moc nepamatuji). Mezi lety 2008 až 2011 (tedy přd tím, než jsem si pořídil vlastní registrovaný GC profil) jsem měl tak 80 nálezů. Některé jsem možná zapsal do logbooku; většinu však nikoliv. Ale že bych si je zpětně dologovával, to by mě ani ve snu nenapadlo. 


Tento příspěvek byl upraven od Canoppy1: 03 srpen 2015 - 16:44

  • 3

#24 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2015 - 20:01

Záleží, jak kdo tuhle situaci cítí - pokud byl nick jen kamarádky, osobně bych keše zpětně nelogovala. Většina z nás časem stejně pochopí, že hra nám dává víc a podstatnějších věcí než je počet nálezů. ;)


Těch kešek asi není tolik, tazatelka jich má 27, ale její kamarádka chce mít (třeba) přehled o místech, která navštívila. Ale máte pravdu, že v logbooku zapsaná není. Taky jsem viděl kešku vysoko na stromě...

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 03 srpen 2015 - 20:09

  • 2

#25 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2015 - 20:30

Pokud by kamarádka chtěla (třeba) mít přehled o místech, která navštívila, je tu ještě vždycky možnost napsat zážitky pomocí WriteNote. ;)

Jinak jsem moc ráda, že tu s námi byla chvíli Anad - to je dáma, kterou jsem viděla loni při eventu k 10 letům gc na Plzeňsku a která spolu se syny moc zajímavě vyprávěla o začátcích gc. Tam jsem měla pocit, že tihle první kačeři jsou nějak víc pohodoví, víc si hru užívají - jsou opravdu hraví a nápadití - a neřeší, jak co obejít. Sešla se jich tam celá řada, některé občas venku potkám a vždycky mám příjemný pocit, že jim jde o zábavu, setkání s podobně založenými a postiženými, pokud je příležitost, baví mě poslouchat jejich zážitky. Docela by mě zajímal jejich názor na takové blbosti jako je logování pár keší nalezených před registrací - pochybuji, že by někdo z nich něco takového udělal.


  • 4

#26 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2015 - 22:22

Vyskytují se případy, kdy kačer změnil nick. Systém to umožňuje a promítne to u dříve odlovených keší zpětně, takže v databázi je najednou kačer zalogován s jiným nickem než v keších. Budeme chtít, aby dotyčný předchozí logy smazal a ty keše obešel/objel znovu? Určitě ne. Osobně bych se tomu i hodně bránil, přece jenom je v tom spousta investovaného času a financí.

 

A tohle na co se zakladatelka vlákna ptá, je v podstatě stejný případ. Nově registrovaná kačerka na místech byla, keše viděla, určitě nějaké nezanedbatelné procento z nich sama fyzicky objevila, pouze tam chybí její nově zvolený nick. Takže fundamentalistické lpění na "liteře zákona" podle mého skromného názoru tady určitě není na místě.

Tohle je naprostej nesmysl. Kdyz pripustis tohle, pak pripoustis naprostou anarchii. Logovani kese kde nejsem zapsanej jen na zaklade toho ze prohlasim ze jsem tam nekdy byl a kes mozna videl, mozna taky ne je uplnej nesmysl. Pokud poripustis tohle, tak Jonea splnuje podminku vzdy. Pohyboval se nekde kolem kese a narozdil od dotycne aspon mel v te dobe zalozeny ucet. Zmena nicku je neco jineho, to je zdokumantovana zmena a vim ze pepa drive byl vzdy jarda (jeste drive franta a uplne puvodne zase pepa, kdyz to vezmu do extremu) a da se to sledovat. Sice se mi ani to moc nelibi, ale budiz, to neporusuje pravidla, do notesu se zapsal. Ale pokud bysme pripustili to ze kdokoliv muze prohlasit ze na nejaky kesi kdysi s nekym byl, tak uz je to uplne o nicem. Pokud mu to nekdo uzna tak prosim, ale v zadnym pripad bych to tu nestavel do roviny ze to tak ma byt a ze owner ktery to neuzna je nejakej prudic. Neni, jen se ridi zdravym rozumem a psanymi pravidly. Soudnyho cloveka co respektuje pravidla by ani nenapadlo neco takoveho pozadovat, jak zminuje zvedavka.

 

A vubec nejlepsi je klasicky prispevek do diskuze od Citecky Sobiku, ktery vehementne diskutuje o rozdeleni teamu, tedy o necem naprosto jinem nez o cem to vlakno je. Zadny team tady nebyl a nedeli se. Pred napsanim prispevku doporucuji seznamit se s obsahem vlakna. Kdo tomu neni ochoten venovat tech par minut, at se radeji nezapojuje a nemate ostatni. Dekuji.


Tento příspěvek byl upraven od Modrak: 03 srpen 2015 - 22:36

  • 6

#27 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2015 - 22:33

Modrák: od Citečky? To napsali Sobikovi, ne? O týmu jsem jako první psal já. Dobře, tohle tým nebyl.
  • 0

#28 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2015 - 22:35

sorry, sem se uklik, jasne ze Sobici. Opraveno, dekuji


Tento příspěvek byl upraven od Modrak: 03 srpen 2015 - 22:36

  • 0

#29 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2015 - 23:52

Tak si to rozeberme:

 

 

Tohle je naprostej nesmysl. Kdyz pripustis tohle, pak pripoustis naprostou anarchii. Logovani kese kde nejsem zapsanej jen na zaklade toho ze prohlasim ze jsem tam nekdy byl a kes mozna videl, mozna taky ne je uplnej nesmysl. Pokud poripustis tohle, tak Jonea splnuje podminku vzdy. Pohyboval se nekde kolem kese a narozdil od dotycne aspon mel v te dobe zalozeny ucet.

To je trošičku rozdíl. Jonea tohle údajně dělá systematicky (i když jsem už měl tu čest jeho log vidět v keši na vlastní oči). Tady jde o pár bodů a kdyby se tazatelka nezeptala a zalogovala, tak se to nikdy nikdo nedozví.

Kromě toho takový HaLuMa a s ním dalších asi 20 kačerů to je ochotno tolerovat a nejsíš vědí proč.

 

 

Zmena nicku je neco jineho, to je zdokumantovana zmena a vim ze pepa drive byl vzdy jarda (jeste drive franta a uplne puvodne zase pepa, kdyz to vezmu do extremu) a da se to sledovat.

Tohle je nesmyslné tvrzení právě od tebe, to není zdokumentovaná změna. Schválně si zkus změnit nick třeba na Žluťák a všude (kromě volných textů v logu pokud to tam někdy někdo napsal) budeš jako Žluťák a owneři budou moci právem řvát, že žádný Žluťák není v papírových logboocích napsaný. A úplně stejně se to při nejbližší změně projeví na project-gc.

Tohle platí třeba i pro kombinace D/T, viz například tebou iniciovaná změna u Lamovy keše v Domažlicích.

 

 

Ale pokud bysme pripustili to ze kdokoliv muze prohlasit ze na nejaky kesi kdysi s nekym byl, tak uz je to uplne o nicem. Pokud mu to nekdo uzna tak prosim, ale v zadnym pripad bych to tu nestavel do roviny ze to tak ma byt a ze owner ktery to neuzna je nejakej prudic. Neni, jen se ridi zdravym rozumem a psanymi pravidly. Soudnyho cloveka co respektuje pravidla by ani nenapadlo neco takoveho pozadovat, jak zminuje zvedavka.

Zdravý rozum podle mého říká, že dokud nejde o život, tak jde o ho.no. Připusť, že geokešing je o ničem. Je to dobrá záminka něco dělat, někam jít, někam vylézt, mít dneska nějaký cíl, ale nic víc. Jestli někdo povyšuje body nade vše, tak to celé zplošťuje.

Ta začátečnice zřejmě má nějaký důvod, proč o ty body stojí. Možná to ve skutečnosti odlovila ona a ta druhá jen logovala. Nevíme, nebyli jsme u toho. Za dva měsíce, jak jí body přibudou, nad tím nejspíš mávne rukou.

 

Ale jako nebezpečný precedens vidím zavádění bezduchého lpění na psaných pravidlech někam, kde to vůbvec není třeba, tedy do nezávazné hry. A nejsem sám, viz předchozí příspěvky: "byrokratická buzerace" nebo "život není černobílý".

Z historie víme, že právě důsledná aplikace zákonů stála v jistých obdobích mnoho lidských životů a schovávalo se za ní mnoho mnoho navenek spořádaných občanů. A to už sranda končí.

 

Modráku, vždycky jsem tě měl za rozumného kačera, ale tady mám pocit, že jsi přispěchal na pomoc kamarádovi a stejně jako on přeceňuješ formální aspekty geokešingu nad těmi faktickými: dobrou náladou, adrenalinem, setkáváním podobně postižených...

 

                                              díky, phrkt


  • 1

#30 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2015 - 0:52

Systematicky to chce udelat prave zminovana kacerka. Jonea to dela spis nahodne. Ale o to myslim az tak nejde.

 

Ad zmena nicku - me vadi i tohle, ale slusnej kacer ma v profilu historii a zjistit to jde. Logy beru jako platny v dobe zapisu a to kazdej loguje pod svym nickem. Zpetna historie ve finale zjistitelna je, i kdyz treba ne na prvni pohled. Je to neco jinyho nez tvrzeni ze jsem na kesi byl s Frantou. Kdybych se prejmenoval a nezdokumentoval to nejak jasne a verohodne, nedivil bych se kdybych s uznavanim logu mel problem.

 

Ad zdravy rozum - precti si co jsem napsal. Nerikam ze to kacer nesmi udelat. Ale je nesmysl tohle povazovat za normu a vnucovat ji ostatnim. Kdyz budu chtit, uznam. Kdyz nebudu chtit, neuznam. Pokud uznam, porusuji pravidla, ale samozrejme nejsem puntickar a muzu je porusit, zrovna tak jako treba prekracuji povolenou rychlost. Ale nerikej mi ze to delat mam. Argument ze to schvaluje 20 kaceru pro me neznamena vubec nic. Casto v zivote delam veci jinak nez je zvykem a vetsinou je to spravne.

 

V podstate se ale fakt bavime o nicem. Kdybych GS nemel web samou diru, ma mimo jine osetreno aby neslo logovat pred vznikem uctu. A nemeli bychom se o cem bavit.

 

Mas pravdu v tom, ze geocaching je o nicem. Asi tak jako clovece nezlob se. Presto kdyz nekdo bude nasazovat figurku bez sestky, budu s tim mit problem. Kdyz to bude obhajovat tim ze jsem malichernej a moc baziruju na pravidlech, tak mi furt neprijde ze ma pravdu. Kdyz si tak budou hrat mezi sebou tak mi to az tak nevadi, ale tezko muzou chtit po mne abych jim to taky uznaval. Ze jich je 20 na veci nic nezmeni. A kdyz do toho clovece nezlob se zacnes tahat lidsky zivoty, tak uz si jen poklepu na celo.

 

Ja zas ti muzu rict, ze sranim na pravidla jde spousta veci do pruseru. Napriklad sranim na konvergencni kriteria v Eurozone dojde k naprostymu rozkladu Evropy. Maly demo zacina bejt k videni v Recku, jestli se nestane zazrak tak to uvidis za nejakej cas ve velkym, na celym uzemi, a mozna (pravdepodobne) i s tema mrtvejma. Jen proto ze se sere na pravidla i na zdravej rozum, protoze preci bez nich je vsechno cool a proc se nejak svazovat.

 

O jakym kamaradovi mluvis mi taky neni jasny. Projel jsem si to cely a za kamarada si netroufam povazovat nikoho z diskutujicich.


  • 7

#31 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2015 - 1:14

Ať to čtu shora dolů, nebo zdola nahoru, tak pořád tu diskuzi nechápu. Pokud vím, tak jsme všichni, kdo se registrovali na GC.com, souhlasili s pravidly. Takže, proč tady vlastně pořád všude diskutujeme o tom, jak je porušovat. Za všechny to tady asi nejlépe vystihl Modrák.

 

.....Mas pravdu v tom, ze geocaching je o nicem. Asi tak jako clovece nezlob se. Presto kdyz nekdo bude nasazovat figurku bez sestky, budu s tim mit problem. ....

 

 

A asi nejenom on.


  • 3

#32 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2015 - 6:36

Připadá mi, že tu jdete do extrémů.

 

Nikdo neříká, že si dotyčná / dotyčný může vynucovat uznání všech logů bez zápisu = to by bylo porušování pravidel. Snad ve všech příspěvcích zaznělo, že může zkusit zalogovat, nejlépe s vysvětlením, že lovila s někým a případně smazání logu to zkusit dotyčnému vlastníku kešky vysvětlit. To snad neznamená, že na to má právo. Vlastník kešky má právo ten log smazat, protože není v logbooku, ale většina rozumných vlastníků podobné logy uzná, právě proto, že geokešing je hra! A to tu říká většina těch, kteří jsou pro.

 

Připouštím, že je to cesta, jak umožňujeme "podvodníkům" zalogovat si pár nálezů navíc. Ovšem pokud se autor kešky zeptá toho dotyčného na kterého se ten kačer odkazuje, že s ním lovil, tak se to přece dá snadno prokázat... A to mi jako důkaz toho, že tam dotyčný byl stačí. A co si koupíš za body? Nic... Ani tu úctu, zvlášť když vidím toho, co je v žebříčku v ČR první a vidím často jeho DNF logy "nalezeno"... 


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 04 srpen 2015 - 6:36

  • 3

#33 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2015 - 7:01

Obdobne jako spousta jinych jsem nasel sve prvni kese jako doprovod kamarada dlouho pred zalozenim uctu. V kesich zapsany jsem, vzdy pokazde jinak. Zapsat si je me samozrejme napadlo. Ale racio v hlave mi reklo, ze by to nebylo fer. Nelituju toho..co slo, to jsem odlovil uz sam a pokazde si vzpomnel, ze uz jsem tam byl a bylo to proste nostalgicke. Takze ackoli chapu ty pohnutky, ktere vedou k tomu si to zapsat, doporucuju se na tech par kesi neupinat a casem si je odlovit.

Uznani toho logu bude na ownerovi. Dle pravidel ma plny narok ho smazat a neudela tim nic spatneho. A rozhodne to z nej nedela pedanta a cloveka, co slepe lpi na pravidlech. Naopak si myslim, ze je dulezite, aby takovi owneri ve hre byli. To, ze vetsina owneru bude zrejme takovy log tolerovat, je uz vec druha.
  • 2

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#34 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2015 - 7:39

Sice tu máme dlouhatánskou diskusi, ale všechna ta slova pomíjí jeden fakt:

 

Celé je to mezi ownerem keší a tou jednou konkrétní kačerkou. Ostatním je do toho prd.

 

Jen se ta daná kačerka dozvěděla, že je tu spoustu lidí, co jen pindají na téma "jak to má dělat ten druhý ..."


  • 8

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#35 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2015 - 7:42

 

Zpetna historie ve finale zjistitelna je, i kdyz treba ne na prvni pohled.

To by mne docela zajímalo jak.

 

 

Ale je nesmysl tohle povazovat za normu a vnucovat ji ostatnim. Kdyz budu chtit, uznam. Kdyz nebudu chtit, neuznam. Pokud uznam, porusuji pravidla, ale samozrejme nejsem puntickar a muzu je porusit, zrovna tak jako treba prekracuji povolenou rychlost. Ale nerikej mi ze to delat mam. Argument ze to schvaluje 20 kaceru pro me neznamena vubec nic. Casto v zivote delam veci jinak nez je zvykem a vetsinou je to spravne.

Snad jsem to nevnucoval. Jen píšu o tom, že hledět na psané normy jako na Písmo svaté dle mého názoru nelze, a že to tak vidí i jiní. Ano, je to překračování pravidel, ale v daných situacích s tím nemám problém. A počítám s tím, že se to někomu jinému nebude líbit. A nezávisle na tom on může porušovat zase jiná pravidla, což se zase nemusí líbit mně.

 

 

V podstate se ale fakt bavime o nicem. Kdybych GS nemel web samou diru, ma mimo jine osetreno aby neslo logovat pred vznikem uctu. A nemeli bychom se o cem bavit.

Jako člověk, který léta programoval vím, že některé díry je lépe neošetřovat, protože tím můžu znemožnit zadání něčeho, co je korektní, ale s čím nikdo při analýze úlohy nepočítal...

 

 

Mas pravdu v tom, ze geocaching je o nicem. Asi tak jako clovece nezlob se. Presto kdyz nekdo bude nasazovat figurku bez sestky, budu s tim mit problem.

Tady to vidím trochu jinak. V člobrdu začínají hráči ve stejný okamžik a pro všechny ta hra taky najednou končí a opravdu hrají proti sobě.

Tady je to hřiště mnohem větší, každý začíná a třeba končí někdy jindy a fakticky hraje jen sám proti sobě a možná se poměřuje jen s nejbližšími geopřáteli. A mne opravdu nezajímá, jak se kdo staví k jakému pravidlu. Každý si bojuje svůj vlastní boj a dobře tomu tak. Je to přece o ničem...

 

 

Ja zas ti muzu rict, ze sranim na pravidla jde spousta veci do pruseru. Napriklad sranim na konvergencni kriteria v Eurozone dojde k naprostymu rozkladu Evropy.

Tohle je asi jedna/jedna, průser může vzniknout jak bazírováním na pravidlech, tak jejich odmítáním. A odhadovat evropský vývoj si opravdu netroufám.


  • 0

#36 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2015 - 8:32

Ono taky je to o te kvantite a o tom ze se jedna o zacinajici kacerku. Ja mam taky nejakej log bez zapisu. Snad jeden, mozna dva. Jsou to takovy ty situace kdy clovek najde znicenou kes, domluvi se s ownerem a z nejakejch duvodu se oboustranne shodnou na tom ze log plati i bez podpisu. Ale za x let a tisice nalezu mam fakt jen jednotky takovejch pripadu. Ostatni mam bez nalezu, DNF, mam i nejakej nalez pred vznikem uctu, samozrejme nezalogovanej. Mam i nejaky kese kde jsem zapsanej a presto jsem si to nezalogoval jako FI. Snazim se mit k tomu co zaloguju uctu.

 

Zacit geokarieru tim ze mam 27 FI bez zapisu mi neprijde jako stastny i z psychologickyho pohledu na vec. Tady si furt nekdo stezuje ze lidi neznaji pravidla, delaji kraviny, nedelaji fair-trade, finalkari, zaloguji T5 kes ze ji videli viset na strome, a delaji milion jinejch nepristojnosti. Jenze cesta k tomuhle je prave pres tu anarchii. Kdyz nekdo zacne tim ze zaloguje 27 kesi u kterejch sice byl, ale nesplnil zakladni podminku logu, tak jak asi to s nim pak bude pokracovat dal? Podle me je chyba uz u ty kacerky co polozila dotaz, ze vubec tohle pripousti, misto aby vec rovnou postavila do roviny zadnej podpis=zadnej log, kasli na ne, je jedno jestli je mas zalogovany, najdeme spoustu jinejch. Ja bych v takovy situaci jednoznacne kamosovi rekl ze takovyhle logovani neprichazi v uvahu, aby vedel ze pravidla proste se dodrzuji. Pak ma dost casu na to aby casem zjistil kdy a jak se daji porusovat.

 

No a hlavne si nedovedu predstavit zalogovani FI v tyhle situaci bez predchozi individualni konzultace s ownery vsech kesi. Coz, pokud to nebyl PWT s jednim ownerem, je docela opruz, pri tomhle poctu. Polovina jich vubec neodpovi, nekteri ji napisou at to zaloguje, najde se par co ji posle do haje, Vysledek je ze korektne (se souhlasem ownera) jich dokaze zalogovat treba polovinu, za cenu znacnyho usili. Rozhodne to nejde postavit tak, ze tady (az na par prudicu jako jsem ja) je vetsina pro, tak tam nafrkej FI logy a nazdar. Ten dotaz kterym zaclo tohle vlakno by se musel plozit jednotlive kazdymu ownerovi PRED logovanim FI.

 

Vec na ktere se myslim shodneme naprosto vsichni je ze je to pouze v kompetenci ownera konkretni kese. Tohle snad nezpochybnil vubec nikdo. Tak at se slecny obrati na ne, jestli jim to stoji za to. Jinej vystup asi z tohodle vlakna nejde udelat.


  • 4

#37 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2015 - 8:56

Souhlas, Kolombo to shrnul stručně a přesně. Všechno ostatní je informační šum.


  • 0

#38 CCI4695

CCI4695

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)
  • LocationPevná hráz míru a socialismu

Publikováno 04 srpen 2015 - 10:35

Sakra to je debata! Vždyť o nic nejde,jen o nějaký bod a k čemu? Tahle hra ,alespoň mě dává více než jen ten bodík,zápis do matrixu a nevím co ještě. A hrají to jen lidé,tak se nedivme, jak se někdo chová. Svědčí to o jejich charakteru! Hezký den :)  


Tento příspěvek byl upraven od CCI4695: 04 srpen 2015 - 10:36

  • 1

#39 Anad

Anad

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2015 - 15:17

Zdravím Zvědavku noční a ostatní účastniky diskuze. Fora sleduji velmi často už deset let. Ale k příspěvkům se vyjadřuji jen vyjímečně.

Zajímavé téma. Po registraci jsem nekteré keše nalezené s geokolegou navštívila znova, abych byla zalogovaná. A některé nemám zalogované dodnes. A jsou to ty nejlepší (nejstarší) kousky. A ještě jsem to vylepšila tím, že nemám zalogované ani ty, jejichž owner je muj kolega(učitel) a byla jsem na nich před registrací.  Říkal mi, abych si je zalogovala, ale mě to přišlo, že bych si ten svůj geocaching pokazila. Ale ted váhám. Možná, že si jednu jeho keš zaloguji, když mi to dovolil. Hodí se mi totiž do challenge. To je ale dilema.


  • 4

#40 Lukas&Verca

Lukas&Verca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2015 - 8:11

Pripeprena diskuze, jak tak koukam. V GC se deji hrozne cunacinky viz jak jiz nekdo psal logovani FI, pokud ji dotycny nenasel, mnohokrat  v dobe, kdy kes byla znicnena/ odnesena. To vse se deje velice casto. Kazdou chvili vidim jak deset lidi napise ze ji nenaslo, nekdo kdo ji zna potvrdi, ze tam neni a pak lup par vytecniku do doby opravy zaloguje FI. To me osobne vadi vic.

Pokud budu chtit bazirovat na pravidlech a akceptuji tymy a rozdeleni tymu: je nekde napsano, ze nesmim do tymu nekoho pribrat? Jak muze nekdo odpovedne rici, ze to nebyl tym? Tym co nemel dlouheho trvani a rozdelil se, no a?!

Docela chapu ze dotycna chce mi kese zalogovany, urcite ji nejde o body. To muze za jedno odpoledne klidne strelit nejakej powertrail se stovkama kesek, mimochodem dalsi zbytecna cunarna, dle meho nazoru kazici hru. Dokazu si predstavit, ze chce jen mit v mape smajlika, ktereho kdyz na danem miste uvidi, tak si vzpomene na vylet s kamoskou a vybavi je si zazitky z onoho vyletu. My to alespon mame dost podobne.


  • 6




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama