Přejít na obsah


Fotka
* * * * - 3 Hlasů

a:Drake 5.00


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
280 odpovědí na toto téma

#181 pangogo

pangogo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2015 - 14:03

5. rijna? To nic neni! Kdyz se treba podivam na muj Geoget, tak nejstarsi nevyrizene tickety mam z roku 2009. :P

 

Ale vazne, trocha respektu k lidem, kteri vam vsem venuji i ten volny cas, co zrovna zbyl, by neuskodila. Nic naplat, nejde jen o pracovni vytizenost, ale treba i o touhu se venovat vlastni rodine, zvlast kdyz v ni jsou male deti.

 

Ono i to postezovani lze napsat tak trochu s pokorou, protoze vyjadreni typu: "lemple, prdis na nas!" nezni moc motivacne. Ale jinak vsem preju hezky adventni cas! ;)

Ach jo, pokorne jsem zadal log, pokorne jsme pridal crash log, pokorne cekam skoro tri mesice a kdyz si postezuju na nulovou odezvu, tak jeste nakonec dostanu vynadano (i kdyz jemne a s gracii:).

 

Mimochodem, mam dve male deti, programuju a dojizdim kazdy den 100km do prace.

 

Vsem rovnez preji krasne svatky:)


  • 0

#182 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 616 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2015 - 16:09

Ten, kdo tu postoval starší verzi jsem já :-).
Nechci ji házet přímo na net, takže ji pošlu na žádost mailem...
  • 1

#183 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2015 - 8:38

Je to Feature nebo Bug: Pokud mám v nastavení mapy, že se mají zobrazovat pouze "Current Cache only" waypointy a ve filtru Have found? nastaveno na "Not Found", tak pokud vyberu cache kterou už mám odlovenou (FI log), tak se mi nezobrazí její waypointy na mapě. Vím, že je tam nastavený ten filtr a že to je asi jen otázka pohledu, ale pokud vyberu přímo nějakou keš (je jedno jak), tak bych u ní chtěl vidět waypointy, protože je to je "Current Cache".... :)


  • 0

tarmara.png


#184 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2015 - 16:15

Mimochodem, mam dve male deti, programuju a dojizdim kazdy den 100km do prace.

A programujes ve volnem case neco za co nemas moc penez? Nebo vubec zadne penize? Tvrda cisla: licence na aD+ stoji 100Kc. Dle GPlay ho ma aD+ licenci 500-1000 uzivatelu. Tak pocitej me optimisticky tech 1000. To je 100k Kocourkovských čudlů. Takhle se ta částka může zdát celkem velká, ale je to jedna částka a ne měsíční příjem. A uvažujme dál. Zanedbáme daně a odvody. Čistá hodinová mzda relativně kvalitního programátora s business znalostmi je cca 250Kc - takze tech 100k odpovídá cca 400h neboli 50MD (man/day). Za takřka 4 roky práce (nebudu počítat reuse kodu z PocketDrake). Pokud těch 50 MD rozprostřeme do 4 let, tak to máme cca 1 den v měsíci. Reálně to bude méně, protože i licencí se prodalo míň jak 1000. Buďme rádi, že jak LudekV, tak HaLuMa tak další dělají co dělají. Kdo z vás jim (i když máte třeba aD+) na vánoce pošle něco přes paypal, nebo jinudy? Já osobně mám taky dvě děti, taky dojíždím 100km do práce, v práci taky programuju a radši jsem omezil melouchaření (i dobročinné), protože mě právě demotivovali lidi co obzvláště v dobročinném melouchaření jen prudili a nepomohli. A jsem rád, že aD a GG jsou v rukou pánů, kteří musí mít motivace plné kapsy, že se na nás nevykašlou. Ano, pokud budu mít SLA, že se musím ozvat na bug do X hodin, tak to budu muset udělat. Ale tihle pánové s námi žádná SLA nemají.

Mě aD taky padá, sem tam, ale dá se to snést. Čím více je používán, tím víc padá, na JTJPT mi byl schopen padnout na každé 10té keši (což je jednou za 15 minut). 

Nikdo nás nenutí ty softy používat, nelíbí se (ať už soft nebo autorův styl (ne)komunikace? Alternativ je dost viz android a https://play.google....ocaching&c=apps


  • 4

tarmara.png


#185 pangogo

pangogo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2015 - 19:27

Sakra, ja si jen trochu postezoval, ze jsem nedostal nejakou smyslupnou odpoved. Kdyby mi nekdo napsal: "nemam na to cas, sorry", tak to vemu a kdyz nebudu dale spokojenej jdu jinam.

Krome toho, byl jsme spokojenej s predchozi verzi 4.x a:Drake Plus (tedy koupenou, byt za pakatel, to priznavam), nikdo se mne neptal a prevalcovala mi ji verze nova, fungujici na 60 %.

Takze nevim, proc se nemuzu ozvat (po 3 mesicnim cekani) aniz by me za to nekdo nezacal nadavat. Tohle je moje posledni poznamka k danemu tematu, protoze se nehodlam nechat napadat lidmi, jako jsi ty.


  • 0

#186 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2016 - 19:02

Zkoušeli jsme dnes a:Drake na dvou přístrojích: Samsung Galaxy Trend Plus (můj, hrozný low-end) a tablet Lenovo (Petr.Zablati). Projevila se podivná, zajímavá chyba. Ačkoli GPSstatus na obou přístrojích ukazoval +- stejnou polohu, i a:Drake ve volbě menu GPS ukazoval +- stejnou polohu na obou přístrojích, ale na mapě a:Drake na Lenovu ukazoval polohu s chybou několika set metrů. Na Samsungu toto bylo v pořádku.

 

Na Samsungu jsem pozoroval ještě jednu chybu: při přiblížení mapy  na měřítko asi 100m se přestaly zobrazovat ikony keší. A nejen zobrazovat, při tapnutí na display se nezobrazil seznam blízkých keší, jen možnost založit waypoint. a:Drake prostě přestal vidět keše v databázi.

 

Třetí problém: při nastavení, že se má upřednostňovat souřadnice finálky před výchozími, se také nezobrazuje ikona. Ale s keší se v tomto případě počítá, v seznamu keší od místa tapnutí se hledaná keš zobrazí, navigační čára vede na správné místo,  jen se nezobrazuje ikona.

 

Mimochodem, na Samsungu se mi stává, že je ohlášen pád a:Drake, potvrdím odeslání zpětné vazby, poděkuje to a a:Drake běží dál. Obvykle pak nepracuje správně, ale neukončí se pádem. Předpokládám, že toto je spíš chyba androidu, ne a:Drake.


  • 0

#187 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2016 - 21:58

Hlásím, že jsem (aspoň trochu) zpět. Měl jsem teď trochu složité období po zdravotní stránce, takže na kešky ani a:Drake jaksi nezbývala síla. Snad už bude lépe.

Pro začátek jsem publikoval verzi 5.05, která opravuje pár drobných problémů. K řešení těch větších se teď už (doufám) zase dostanu. Pokud v předchozí diskuzi něco přehlédnu, ozvěte se znova, ale, prosím, ne všichni najednou a nečekejte okamžité reakce. Díky.


  • 3

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#188 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2016 - 22:38

tak já hned nahlásím závadu, co byla i v předchozí verzi:

Při pokusu zkopírovat text z listingu, při podržení prstu, skočí listing nahoru na začátek, a začátek a konec výběru se prakticky nedá posouvat, pořád to poskakuje. Takže zkopírovat vzorec na výpočet waypointu prakticky nejde. Ale třeba v poznámce to funguje dobře.

A:drake 5.05 android 5.1.1 Samsung galaxy S6


  • 0

#189 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2016 - 22:41

dr.vota: Jo, o tom vím, starý telefon mi to nedělal, na novém se to projevilo, ale zatím jsem to neřešil, nicméně podívám se na to.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#190 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2016 - 22:43

dr.vota: Jo, o tom vím, starý telefon mi to nedělal, na novém se to projevilo, ale zatím jsem to neřešil, nicméně podívám se na to.

nejsem sám, v pátek jsem mi to potvrdil i PJIY, má jiný hw

A je to dost problém, na terénní multiny a mysterky


  • 0

#191 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 341 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2016 - 22:53

Vítej zpátky Luďku, ani nevíš jak jsme všichni (nikoliv nezištně :D) rádi. Každopádně přeji, ať zdraví slouží...

Jinak předpokládám, ze preferovaný kanál je github. Platí to stále?
  • 0

#192 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2016 - 7:19

Juchů, rádi tě vidíme opět. :)


  • 1

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#193 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2016 - 7:58

Taky přeji hodně zdraví.

A hlavně ať se dokurýruješ... Pokud tu někdo bude kafrat, že nemá opravené chyby včas, tak se nedej, zdraví je přednější :-).

Vždyť i ta nynější verze funguje docela dobře, až na pár mušek.


  • 0

#194 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2016 - 8:50

Jinak předpokládám, ze preferovaný kanál je github. Platí to stále?

 

Ano, stále platí, že chyby se hlásí na github, tam se v tom dá vyznat, v diskuzi ne.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#195 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2016 - 17:53

Ahoj, dneska jsem si nainstaloval a:drake do synova tabletu a hned mám problém.

Když tablet připojím k pc, tak nikde nemohu najít adrake složku- měla by být hned v první úrovni.

A mám zapnuté skryté soubory.

Nevíte co jsem udělal špatně.

Předem děkuji za odpověď.


  • 0

#196 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2016 - 18:23

nektera zarizeni potrebuji udelat reload souboroveho systemu, aby se zmenena slozka objevila i pro pripojeny pocitac.

 

Napriklad ja udelam v AD export fieldnotes. Pak pripojim telefon k PC, ale vidim tam starou predchozi verzi. Zatimco v telefonu samotnem vidim aktualni verzi. Po reloadu karty vydim vse spravne i v PC.

 

Na ten reload jsou ruzne programky na GooglePlay, ale pro vyzkouseni staci jednoduchy pokus - restartni cely tablet a pak to zkus pripojit.


  • 1

#197 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 18 únor 2016 - 19:25

no mě spíš zaráží to, že by a:Drake složka měla být hned v první úrovni, já ji mám schovanou dost hluboko:
\Interní úložiště\Android\data\cz.adrake
\Karta SD\Android\data\cz.adrake

  • 0
A kdo netuší nic o Kreténské organizaci, tak zde se dozví víc

#198 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2016 - 19:34

Kdysi mohla byt ta datova slozka prakticky kdekoliv. U nekterych verzi ale nmuze byt jinde, nez v tebou zminenych lokacich, protoze jinam tu apliakci ten Android nepusti k zapisu...


  • 0

#199 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2016 - 22:25

Zajímavé, já mám Android 6 a mám ji "nahoře". Ale je fakt, že jsem začínal na Kitekatu a vše novější je jen update
  • 0

#200 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2016 - 7:17

Děkuji vám za rady.

To HaLuMa: podívám se po tom reloadu, protože přímo v tabletu složku adrake vidím, ale ne když ho napojím přes PC.

To Kreten8: Tady se o tom píše- http://adrake.cz/dok...ser:ziskani_dat

  1. Vypni a:Drake
  2. Přepni telefon do režimu USB disku a připoj ho k PC (řekněme, že se objeví jako E:)
  3. Při prvním připojení proveď následující kroky
    1. V ADS najdi konfigurační soubor - E:\adrake\aDrake.ini

 Budu na tom pracovat až večer, tak uvidím kam se posunu.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama