Přejít na obsah


Fotka
* * * * - 3 Hlasů

a:Drake 5.00


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
280 odpovědí na toto téma

#221 Jarda Hlávka

Jarda Hlávka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2016 - 7:24

Díky Luďkovi za další vývoj nové verze :-)

 

Testoval jsem trošku na lovu o víkendu, tak pár postřehů - dotazů. Po vypnutí displeje telefonu na staré verzi fungovalo pípnutí při přiblížení ke keši, dle nastavení Signál v aplikaci.

Byla to příjemná věc, člověk měl telefon v kapse a po pípnutí už jen dohledal keš.

Teď mi to nefunguje, došlo k nějaké změně, zvuky mám nastavené defaultně na 200m a 30m?

GPS se po znovu rozsvícení displeje načítá o trošku déle než se to přesune na mapě na aktuální polohu. Starší verze se mi načetla takřka ihned, je zde nějaká změna?

Aplikace občas při překliknutí do mapy spadne, jak v keši, tak v hlavní nabídce, ale stačí znovu zapnout a hned to zase najede.

Telefon mám stále stejný Huawei G630, Android 4.3, a:Drake poslední verze 5.08

Děkuji předem za nějaké info.


  • 0

Huawei Ascend G630 - a:Drake plus - GeoGet


#222 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2016 - 8:44

V této části se nic neměnilo už dlouho.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#223 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2016 - 14:23

Tak o víkendu jsem testoval novou cerzi, padala stejně jako předchozí - tj prakticky na každé keši. Nejčastěji když jsem chtěl ťuknout log.
  • 0

#224 Irwing_W

Irwing_W

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2016 - 19:58

Ahoj,

ohlašuji chybu, která je ve verzi 5,07 i 5,08. Zaloguji Found it a zároveň TB visited, drop off a odešlu. Na stránkách se u logu kešky objeví správné datum, ale u předmětů je datum o den posunutý dopředu.

Irwing_W

 

Upřesnuji: Visited mi hodilo o den dopředu, ale drop off hodí správné datum. Viz mé logy 16. - 18. 3.


  • 0

#225 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2016 - 20:57

Zuřím.
Ťukl jsem vedle a místo uložení FN z toho bylo odeslání na web. aDrake se ani neobtěžoval zeptat jestli to myslím vážně ! Zrušit ta operace nejde ! A co je nejhorší, po odeslání mi všechny FN pomazal - a to zase bez dotazu/varování ! Takže teď to budu jako magor po jednom opravovat a následně GeoGetem zase stahovat zpět. Přitom mám odesílání na web v konfiguraci aDrake výslovně zakázané !
  • 0

#226 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2016 - 21:16

Až se vyzuříš, jdi do Nastavení -> Logy a vyber si v Odeslání na web možnost vždy se zeptat. Pak ti vyskočí dotaz, ze  kterého se dá normálně odejít šipkou zpět.

To smazání FN po publikaci je snad logické, ne. Jinak bys mohl omylem zalogovat totéž znova.

Mimochodem, jak se v konfiguraci výslovně zakáže odeslání na web?


  • 2

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#227 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2016 - 22:37

Tak tohle jsem zdá se vůbec nepochopil. Já nastavení "uložit jako field notes" považoval za zákaz odesílání - prostě slovo uložit nechápu ve významu "na web" ale lokálně, na web bych čekal slovo "odeslat".
  • 0

#228 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2016 - 9:08

Ona je to jedna z voleb "Odeslani na web", takze to smysl asi dava. Ale ze by to bylo "kristalove jasne", tak to mi tedy dosud taky nebylo. Zjevne chybi nejake to vysvetleni jak s cim zachazet. Ted jsem si vyzkousel, ze se vzdy log ulozi, ale pokud nedam odeslat, zustava jen ulozen. Pri odeslani vstupuje do hry tato volba. Takze jeste upresnujici otazka (ne, ze bych to potreboval nebo aktualne chtel vyuzit): je mozne automaticky ulozenim logu odeslat i na web? To ma delat ta volba "Ihned publikovat jako log"? Pokud ano, to to trochu koliduje s mymi predchozimi vetami.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#229 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2016 - 23:59

Ahoj, prosím o radu.

a:Drake Plus používám v případě nejasností v terénu a na logování v terénu. Takže on-line. Ve volbě mam (nebo se snažím mít) neustále zakroužkován Zdroj dat - Geocaching Live. Jenže se mi to samo překroužkovává na Databázi. Mnohokrát jsem se snažil Zálohovat, i Obnovit nastavení s tím Geocaching Live. (v pravém horním rohu)  Jenže se to vždycky, nečekaně vrátí na Databázi. Což pak nenajde aktuální nejbližší keše místa, kde jsem. I při nastavení Geocaching Live to dost často neaktualizuje (některé keše nevidí) jak má. Až třeba na několikátý pokus aktualiazace z webu. Jenže nevím, zda je nebo není aktualizováno. Stává se mi, že v GPS mám keš. A v a:Drake Plus ji vidím až na několikeré přepínání na Geocaching Live a Aktualizování. Třeba taky i na 5. až 8. pokus - i víc. Je to dost nepříjemné, zdržuje to a vlastně někdy ani nevím, zda mám všechny keše v seznamu.

A zejména po delší době, zobrazit nejbližší keše je utrpení, které mi trvá třeba půl hodiny, i déle... 

Pak to ale vždycky naběhne a funguje správně. Ale po operaci, kterou jsem předtím prováděl X-krát...

Neřešil jste někdo něco podobného?? Nápad, co s tím? Možností nastavování moc není. Což je dobře:-)

Používám verzi: 5:08, snad aktuální.

 

Také mi to občas hlásí, že nejsem Premium member a že mám omezená oprávnění. Dám OK a funguje to. Ale to je prkotina. Jsem Premium i mám Plus vezi a:Drake.

 

Tyto věci mi dělala i zdarma verze, tak jsem si koupil Plus. Ale je to stejné.

Když to funguje správně, tak je to super apka do terénu! Díky za ní.

Díky za pomoc.


  • 0

#230 lusk665

lusk665

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2016 - 7:53

 ....Ve volbě mam (nebo se snažím mít) neustále zakroužkován Zdroj dat - Geocaching Live. Jenže se mi to samo překroužkovává na Databázi. Mnohokrát jsem se snažil Zálohovat, i Obnovit nastavení s tím Geocaching Live....

Puvodne jsem si myslel, že by to mohlo souviset se ztratou pripojeni k internetu a automatickym prepnutim na data z databaze, ale v tomto pripade to hodi chybovou hlasku.

Odzkousel jsem si ruzne kombinace a dosel jsem k tomu, ze je v podstate jedno jaky mas v nastaveni zatrzeny Zdroj dat.

Pokud ve Filtru pouzijes LUPU v horni liste, tak se provede filtr z databaze. Pokud z rozbalovaciho menu das Hledat Live, tak se nactou data z internetu. 

Dle mojich zkusenosti je ikona Lupy na hlavni obrazovce pouze vysledek prechoziho filtrovani, kde se meni jen vzdalenosti ke kesi dle zmeny polohy. V minulosti se v tomto seznamu, pokud ve filtru bylo zatrzeno Nenalezene kese, bud nalezene kese oznacili nebo odmazali. Coz bylo dobre na serii, kde je stejny nazev a neztracite prehled jaka je nejblizsi neodlovena kes.


  • 0

62st - Sony Xperia T  XPERIA Z1 Compact - a.Drake - GeoGet


#231 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2016 - 14:30

Nevim proc, ale na novem telefonu mam nove komplikace, ktere jsem doposud nemel. Tak treba vas neco napadne. Snad se mi to podari radne popsat.

1) zadam indicie zjistene v terenu do patricneho okna. Ale kdyz dam editovat bod a vypocitat vzorce, tak tam uz nemam tu posledni neznamou propsanou.
2) pres vypocet vzorcem vypoctu bod, dam ok, jsem tedy v editaci waypoinu a kdyz dam zase ok, tak to vyhodi chybu a souradnice se do bodu nenactou. Ale obcas, kdyz vyskocim uplne z kese a zase do ni vlezu, tak tam ten waypoint je, ackoli tam predtim nebyl a hlasil chybu.

Nejaky napad?
  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#232 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2016 - 15:49

... upresnujici otazka (ne, ze bych to potreboval nebo aktualne chtel vyuzit): je mozne automaticky ulozenim logu odeslat i na web? To ma delat ta volba "Ihned publikovat jako log"?

 

Log se ukládá do telefonu buď ikonkou diskety nebo automaticky ukončením editoru šipkou zpět. Pokud ho chceš hned poslat na web, je na to ikonka šipky. Pak je tam dvojí, resp. trojí volba - uložit (na geocaching.com) jako fieldnotes, rovnou publikovat nebo zobrazit dialog na výběr z těchto dvou variant.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#233 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2016 - 18:52

Puvodne jsem si myslel, že by to mohlo souviset se ztratou pripojeni k internetu a automatickym prepnutim na data z databaze, ale v tomto pripade to hodi chybovou hlasku.

Odzkousel jsem si ruzne kombinace a dosel jsem k tomu, ze je v podstate jedno jaky mas v nastaveni zatrzeny Zdroj dat.

Pokud ve Filtru pouzijes LUPU v horni liste, tak se provede filtr z databaze. Pokud z rozbalovaciho menu das Hledat Live, tak se nactou data z internetu. 

Dle mojich zkusenosti je ikona Lupy na hlavni obrazovce pouze vysledek prechoziho filtrovani, kde se meni jen vzdalenosti ke kesi dle zmeny polohy. V minulosti se v tomto seznamu, pokud ve filtru bylo zatrzeno Nenalezene kese, bud nalezene kese oznacili nebo odmazali. Coz bylo dobre na serii, kde je stejny nazev a neztracite prehled jaka je nejblizsi neodlovena kes.

Lupu v horní liště nepoužívám. A internetem to vzhledem k častosti a vpodstatě pravidelnosti taky být nemůže.

Lupa na ploše by mohla být (logicky, dle mého úsudku) hledat podle filtru. Pokud hledám filtrem (na ploše) tak to tou lupou pak najdu. Takže když nemám nic nastaveno ve filtru, tak by to mělo najít nejbližší keše...??  Což nakonec pak i tak funguje.

 

Zkusím se tedy zeptat jinak:  Jak, najdu nejbližší keše on-line?  Samozřejmě za předpokladu že fungují data a je aktivní GPS:-)

 

Dnes jsem to zase zkoušel cestou autem. A po X aktualizacích atd (jak jsem popisoval výše) mi to třeba najde keše. Ale nejbližší cca 16 km daleko...  Pak zase různě laboruju a aktualizuju a najednou se objeví správný seznam:-) Což mi celkem trvalo třeba skoro půl hoďky.


  • 0

#234 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2016 - 10:32

ja možný import trasy z basecampu?

nejak som na to neprišiel


  • 0

#235 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2016 - 12:21

ja možný import trasy z basecampu?

nejak som na to neprišiel

 

Ne, žádný import trasy tam není.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#236 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2016 - 9:12

Tak sa mi rano upgradoval na 5.09
Smola, nejde. Kliknem na nastavanie, posledne kese alebo ine tak padne. Jedine co ide je nacitanie mapy. Dam nacitat kes a padne.
LG3, android 5.0.2
  • 0

#237 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2016 - 9:31

Mně nová verze padá na CAT S50 okamžitě hned po startu a to i při vypnuté GPS.
Na Dell Venue 7 se sice spustí, ale spolehlivě spadně při kliknutí na libovolnou keš, případně na nastavení. Též i při vypnuté GPS.
  • 0

Etrex 30 + GPI generator + Geoget + a:Drake Plus nebo Locus Pro na CAT S50, Wine, Debian testing


#238 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2016 - 10:02

Ludku, daj nam sem predchadzajucu verziu.
Nechcem prechadzat na iny SW
  • 0

#239 atomista

atomista

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2016 - 10:02

Také mi po upgradu aplikace hned spadne. Všiml jsem si, že aDrake.ini má nulovou velikost, ale jeho obnova ze zálohy nepomůže. Napsal jsem na to bug 336 do githubu.


  • 0

#240 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2016 - 10:10

Hlásím taky pád při pokusu otevřít libovolnou cache v nové v5.09. :o


  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama