Přejít na obsah


Fotka

Premium Member - být či nebýt?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
261 odpovědí na toto téma

#121 RMH Lysec

RMH Lysec

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2015 - 18:26

Jsem BM kromě jednoho zkušebního měsíce,kdy jsem měl možnost si vše zkusit.

Pro mě je hlavní to,že jakožto BM jsem zvyklý na C:Geo a to je podle mě xkrat lepší než ten jejich výtvor,ikdyby byl zadarmo.

Vyzkoušel jsem aplikací samozřejmě víc,ale tohle podle mě vede.Nemusím řešít kam pojedu,stahovat PQ,nepotřebuju sedět hodinu před odjezdem u kompu a ukládat.Všechno vidím hned v mobilu.

Nepotřebuju mít xTF a možná by mě upozornění v půlce šichty spíš naštvala,než potěšila.

Samozřejmě svědomí mě tak trochu hlodá,ale ikdybych GS platil PM,C:Geo bych chtěl používat dál.Kdybych po zaplacení nějaké částky mohl využívat tuhle appku legálně,třeba s jen PM keškama a s upozorněním mailem na Eventy,byl bych spokojený


Tento příspěvek byl upraven od RMH Lysec: 15 říjen 2015 - 18:30

  • 3

#122 tulakmikess

tulakmikess

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2015 - 12:29

Nedávno jsem si zakoupil PM bohužel jsem byl zklamán.

 

očekával jsem

1)  lepší filtrování

2)  lepší mapy

 

 

PM mi přinesl

1) pár prémiových keši

2) možnost dávat stužky

 

 


  • 0

#123 mirecek7

mirecek7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2015 - 12:43

Jsem BM kromě jednoho zkušebního měsíce,kdy jsem měl možnost si vše zkusit.
Pro mě je hlavní to,že jakožto BM jsem zvyklý na C:Geo a to je podle mě xkrat lepší než ten jejich výtvor,ikdyby byl zadarmo.
Vyzkoušel jsem aplikací samozřejmě víc,ale tohle podle mě vede.Nemusím řešít kam pojedu,stahovat PQ,nepotřebuju sedět hodinu před odjezdem u kompu a ukládat.Všechno vidím hned v mobilu.
Nepotřebuju mít xTF a možná by mě upozornění v půlce šichty spíš naštvala,než potěšila.
Samozřejmě svědomí mě tak trochu hlodá,ale ikdybych GS platil PM,C:Geo bych chtěl používat dál.Kdybych po zaplacení nějaké částky mohl využívat tuhle appku legálně,třeba s jen PM keškama a s upozorněním mailem na Eventy,byl bych spokojený


  • 0

#124 Bublinka24

Bublinka24

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2015 - 14:13

Po asi půl roce keškování jako BM jsem koupila PM - hlavně kvůli nakrmení zrovna objeveného GeoGetu . Jinak využívám PQ, notifikace, píšu poznámky ke keším - třeba u multin napíšu v Locusu odpovědi pro u jednotlivých stagí do mobilu a hned pošlu, takže když pak keš otevřu doma, poznámky hned vidím a nemusím nic přepisovat, hledat papírky apod. Poznámky jsou tam navždycky. Taky přepisování souřadnic na vyluštěné je fajn. Co bych uvítala, kdyby se ty vyluštěné keše s upravenými souřadnicemi posunuly rovnou na správné místo jako to umí Locus. Jinak k hodnocení používám FP pokud nějaké zrovna mám a každou keš hodnotím v GCvote hvězdami. Přijde mi to objektivnější.

Za chvíli mi PM vyprší, tak přemýšlím, jestli obnovit. No asi jo, některé funkce by mi chyběly. Track kód za prodloužení by určitě potěšil :-)

S kešemi pracuju hlavně v GeoGetu a v Locusu - oba mají víc funkcí než GS servery.


  • 0

#125 (SOS)

(SOS)

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2015 - 16:26

Dnes mi končí PM, kdyby se dalo koupit šest měsíců za 500,- tak bych do toho (na jaře) šel. Tři měsíce jsou málo a rok je pro mě moc. Přes zimu již neplánuji několikadenní túry a hledat kešky v lese pod sněhem se mi moc nechce. Na těch pár keší přes zimu mi BM postačí. Na léto si opět PM pořídím, protože ve spojení s Geogetem je hledání keší příjemnější.
Po ránu mě čekalo nepříjemné zjištění, že se mi PM automaticky prodloužilo a přišel jsem tak o 10eur. V nastavení jsem už vypnul automatické prodloužení. Tak mám pocit, že jsem za sponzoroval.

Tento příspěvek byl upraven od (SOS): 29 říjen 2015 - 8:17

  • 0

#126 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2015 - 8:42

PM jsem temer od zacatku meho kesovani (prvni cca rok jsem nebyl, ale to stejne nebylo moc kesi, tak nebyl problem si je opisovat rucne :)).

Za me:

1) Vyuzivam PQ

2) Vyuzivam notifikace

3) Vyuzivam bookmarky

4) Rad rozdavam FP kesim, ktere si to zaslouzi

5) NEvyuzivam API misto PQ (ale to je proto, ze v dobach, kdy API nebylo, jsem se naucil pracovat jen s PQ a tenhle zpusob mi vyhovuje a nevim proc bych mel menit neco, co mi vyhovuje)

6) VYUZIVAM API na takove ty drobnosti - upload field notes, aktualizace jedne konkretni kese v terenu pokud mam starsi offline PQ data a mam pocit ze se mohlo neco zmenit, a tak

 

Co si myslim ze je s mymi 30$ (nebo €? Ani nevim v cem to ted platim) spatne?

1) Jak mnozi zminovali, nekoncepcnost a nedotazenost webu. Milion nedodelanych funkci, na ktere uz nikdo nikdy nesahne. Tohle by se melo zasadne zmenit. Vzhledem k tomu, ze jedine, na co tech mych 30$ je je provoz groundspeaku, jehoz jedinym viditelnym vystupem pro nas kacery je prave ten web, tak si myslim, ze tam by se melo soustredit VESKERE usili tehle firmy. V soucasnosti se tak nedeje, bylo by fajn, kdyby to v budoucnu bylo jinak.

2) Nelibi se mi neustale omezovani toho co je mozne a smerovani celeho GC do jedne nalajnovane linie, ze ktere neni mozne vybocit. Nelibi se mi americky styl "miliony tradicek o nicem", bohuzel s kazdou zmenou v teto oblasti mam pocit, ze presne tam GS vsechno tlaci. Nemyslim ted nutne zmeny pravidel kvuli masovosti hry, ale tech zmen bylo za posledni roky mnohem vic a vetsina z nich s masovosti vubec nesouvisi. Libila by se mi treba vetsi lokalnost GC, kdy by si revieweri dane zeme mohli vic kecat do toho, co zrovna v tehle zemi bude mozne a co nebude, a GS by daval jen velice obecny ramec. Protoze uprimne, GS nemuze znat mentalitu lidi nekde tady v Evrope a bohuzel se ukazuje, ze snazit se napasovat americky model na CR neni uplne vhodne. Naopak revieweri znaji mistni situaci vice nez dobre a nejlepe vedi, co hraci u nas chteji. Napriklad povinne betatesty pro prvozakladatele, ruzne specialni eventy (putovni, vlakove, ...) atd.

... no, to je vlastne vsechno :)

 

Budu si PM platit i na dale? ANO, protoze:

1) Nedokazal bych si udelat dostatecne kvalitni pripravu na vypravu, prislo by mi to jako bych oslepl, kdyz bych prisel o nastroje, ktere vyuzivam...

2) Nemyslim si, ze kdyz jim prestanu platit, tak se chytnou za hlavu a zacnou resit ty roky trvajici problemy

 

A jeste male postesknuti na zaver:

Vadi mi pristup nekterych BM typu "proc bych si platil PM, kdyz se k datum stejne dostanu jinak - od kamarada, geojarry, c:geo, ...". Osobne bych uvital, kdyz by groundspeak venoval mnohem vice usili znemozneni tehle cechackovskych vychcavek, aby notoricti BM kteri ho "nepotrebuji" (ty uvozovky jsou dulezite, nijak tu neutocim proti tem, kteri skutecne pouzivaji BM clenstvi v souladu s podminkami ktere GS nastavil a treba prave opisuji ty souradnice rucne), zjistili, ze ho vlastne potrebuji a ze jestli chteji uzivat komfortu, ktery jim PM poskytuje, tak proste budou muset zaplatit nebo se smirit s tim, ze ten komfort mit nebudou.


  • 18
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#127 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2015 - 9:54

Nedávno jsem si zakoupil PM bohužel jsem byl zklamán.
 
očekával jsem
1)  lepší filtrování
2)  lepší mapy

Máš alespoň Google satelitní, většinou jsou o chlup lepší jak ESRi WorldImaginery. Jinak on je to problém, celosvětově najít mapy rozumné kvality.
  • 0

#128 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2015 - 11:14

Vadi mi pristup nekterych BM typu "proc bych si platil PM, kdyz se k datum stejne dostanu jinak - od kamarada, geojarry, c:geo, ...". Osobne bych uvital, kdyz by groundspeak venoval mnohem vice usili znemozneni tehle cechackovskych vychcavek, aby notoricti BM kteri ho "nepotrebuji" (ty uvozovky jsou dulezite, nijak tu neutocim proti tem, kteri skutecne pouzivaji BM clenstvi v souladu s podminkami ktere GS nastavil a treba prave opisuji ty souradnice rucne), zjistili, ze ho vlastne potrebuji a ze jestli chteji uzivat komfortu, ktery jim PM poskytuje, tak proste budou muset zaplatit nebo se smirit s tim, ze ten komfort mit nebudou.

 

V zásadě souhlasím, pouze s tím „osobně bych uvítal, kdyby Groundspeak věnoval mnohem více úsilí znemožnění...“ to nevidím tak jednoduše, protože většina těchto programů pracuje na principu parsování načtené HTML stránky, ze které získávají tyto informace. To znamená, že se tváří jako normální webový prohlížeč a jejich aktivitu lze velmi těžce odhalit, snad jedině filtrováním obrovského počtu přístupů z jedné konkrétní adresy, která naznačuje použití robota. A bránit se tomu lze ještě hůř - nejčastější problémy těmto programům způsobuje změna struktury stránky, stačí se podívat, kolik dotazů, že něco nefunguje, se vyrojí po nějaké změně (a většinou se přijde na to, že se jedná o problémy tohoto „nelegálního“ programu); jenže autoři časem vydají novou verzi akceptující změněnou strukturu a jede se dál. Je možné se pokoušet otevírat plný listing s údaji do nějakých vyskakovacích oken apod., ale to je všechno problematické a otravuje to i ty poctivé, no nevím.

 

Na druhou stranu těžko odsuzovat někoho, kdo si třeba načtenou stránku uloží na disk (umí to každý browser) a pomocí nějakých nástrojů si z ní následně některé další informace získá. Nakolik takováto činnost odporuje Terms of Use Groundspeaku těžko říct, osobně si myslím, že nikoliv, neboť v bodě 2.D.i. se píše pouze o zákazu automatického přístupu ke službám, což tento případ není (přistoupili jsme pomocí prohlížeče), a v bodě 2.D.ii. se píše o zákazu zařazovat stránky do jiných stránek nebo aplikací, což také není. Stejně tak podle mého názoru neodporují ToU různé skriptové nadstavby v prohlížečích (především ve Firefoxu nebo Chromu) za předpokladu, že aktivně nenačítají žádné stránky a pouze parsují aktuálně načtenou stránku, na kterou si uživatel kliknul v prohlížeči.

 

Problém je hlavně v přístupu (v myšlení) těch, kdo tyto programy používají. Kde je poptávka, tam se časem objeví i nabídka. Pokud ti dotyční sami necítí jako problém, že de facto něco kradou, ale ještě se tím chlubí a posmívají se těm, co nekradou, jací jsou hlupáci, že platí za to, co oni si nakradou zadarmo, pak se proti tomu efektivně moc dělat nedá. Prakticky asi jediné - zrušit BM a veškeré informace zpřístupnit jen PM. A to GS nechce.

 

A pak je tu ještě jeden úhel pohledu: Nikdo nejsme svatí a každý z nás si určitě aspoň jednou stáhnul nějaký film nebo písničku z webu. Proč jsme to ve většině případů udělali? (Odmysleme si lidi, kteří to tak dělají z principu.) Buď v oficiální nabídce vůbec nebyly anebo jenom jako součást nějakého (dražšího) celku, kde jsme o ten zbytek nestáli. A tady by asi GS mohl něco udělat a už to taky bylo v tomto vlákně několikrát zmíněno: Rozhodně by mohl nabídnout PM na jiný časový úsek, než jen měsíc nebo rok, klidně by dalšími variantami mohlo být čtvrt roku a půl roku. Myslím si, že takový problém by to pro GS nemuselo znamenat a že by se tím zvýšil počet lidí, kteří si PM zaplatí, viz např. (SOS). Stejně tak by asi prospělo, kdyby šly zaplatit i částečné služby, ne jen kompletní balík. Ale obávám se, že pro Američany je $30 ročně asi dost nezajímavá částka, že se GS do této změny nepohrne, přece jenom to znamená změny na serveru a asi i jinde a tedy náklady.


  • 3

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#129 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2015 - 11:28

A proto by mel byt benefit za PM takovy, ktery BM vykradanim z webu proste neziska.


  • 5

#130 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2015 - 11:53

Proti tomu žádná, ale HaLuMo, máš nějakou představu, co by to mohlo být? Mě totiž nic smysluplného nenapadá.
  • 0

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#131 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2015 - 12:11

Napriklad tim, ze toho API bude umet mnohem vic, nez co nabizi web. Dneska je to naopak. Vzdyt jsi v situaci, kdy vykradaci webu maji nektere informace dostupne pohodlneji nez ti, kteri pouzivaji oficialni API!


  • 5

#132 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2015 - 12:13

... to nevidím tak jednoduše, protože většina těchto programů pracuje na principu parsování načtené HTML stránky ...

 

Omezím počet zobrazených stránek (listingů) např. na 10 za hodinu.


Tento příspěvek byl upraven od Vláček: 29 říjen 2015 - 12:14

  • -2

#133 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2015 - 12:15

Napriklad tim, ze toho API bude umet mnohem vic, nez co nabizi web. Dneska je to naopak. Vzdyt jsi v situaci, kdy vykradaci webu maji nektere informace dostupne pohodlneji nez ti, kteri pouzivaji oficialni API!

 

Ano, i s tím souhlasím, ale pořád mě nenapadá, co víc by to API mohlo nabízet, aby to bylo atraktivní a nedalo se to získat z webu. Proto se tě ptám, jestli máš nějakou představu. Já totiž ne a přijde mi to, že se GS dostal do slepé uličky.


  • 0

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#134 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2015 - 12:18

Omezím počet zobrazených stránek (listingů) např. na 10 za hodinu.

 

No vidíš to a tím právě omezíš i ty slušné kačery. Zobrazit legálně 10 stránek za hodinu, tj. 1 stránku za 6 minut, není žádný problém. Ano, můžeš navýšit počet listingů, které půjdou zobrazit. Ale stejně to půjde jednoduše obejít, např. přes proxy. Nelegální stahovače to příliš neomezí, slušné kačery to ovšem omezit může citelně.


  • 1

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#135 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2015 - 12:32

Ano, i s tím souhlasím, ale pořád mě nenapadá, co víc by to API mohlo nabízet, aby to bylo atraktivní a nedalo se to získat z webu. Proto se tě ptám, jestli máš nějakou představu. Já totiž ne a přijde mi to, že se GS dostal do slepé uličky.

 

Opravdu nechci travit svuj volny cas delanim detailnich analyz, ktere k nicemu nebudou. Ale treba z fleku mne napada treba:

 

Proc si BM na webu muze vyhledavat vsechny druhy kesi, ale pres API jen tradicky?

 

Nebo proc si jako PM mohu pres API pridat kes do bookmarku, ale uz ne ji z bookmarku odebrat? A tak dale. Pri delsim hloubani bych toho vymyslel spousty.


  • 0

#136 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2015 - 12:36

Omezím počet zobrazených stránek (listingů) např. na 10 za hodinu.

 

Hodně blbej nápad...

Když si vezmu, tak při logování klidně za hodinu otevřu víc jak 30 listingů. Já osobně sice jsem PM, ale myslím, že i BM by to dost omezovalo. A co ty případy, kdy jsou někteří na sdílené síti se stejnou IP adresou???


  • 4

#137 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2015 - 12:39

Nebo proc si jako PM mohu pres API pridat kes do bookmarku, ale uz ne ji z bookmarku odebrat? A tak dale. Pri delsim hloubani bych toho vymyslel spousty.

 

Mně by se líbila i funkce, kdy by šlo přes API vkládat i komentář k bookmarku... Chtěl jsem si vést bookmark s komentáři, ale nakonec to ztroskotalo na přidávání těch komentářů... Sice z GG jsem přidal keš do bookmarku snadno, ale pak to znamenalo podle abecedy tu keš zdlouhavě vyhledávat v bookmarku a pak bookmark editovat. A pokud ten bookmark byl větší, už to jde hůře. Proč to nejde najednou při přidání rovnou přidat i poznámku.


  • 0

#138 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2015 - 12:44

Patřím mezi (velice) spokojené uživatele c:geo, považuju ho za skvělý specializovaný webový prohlížeč a přitom  mi to nijak nebrání v tom si platit PM a je mi proto proti srsti, že je považován za nelegální. Jak už bylo výše napsáno, kde je poptávka, vytvoří se i nabídka. No a c.geo i jiné programy vznikly jako reakce na skutečnost, že samotný GS nedokázal nabídnout dostatečně kvalitní software pro hledání keší.

 

Přivítal bych proto, kdyby se GS místo restriktivní politiky vůči  třetím stranám nabízejícím alternativy a doplňky s nimi dokázal nějak rozumně dohodnout a ty nejlepší a nejžádanější třeba i nabízel oficiálně. Z hlediska firemní image by tím určitě získal.


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 29 říjen 2015 - 12:46

  • 3

#139 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2015 - 13:00

Hodně blbej nápad...

Když si vezmu, tak při logování klidně za hodinu otevřu víc jak 30 listingů. Já osobně sice jsem PM, ale myslím, že i BM by to dost omezovalo. A co ty případy, kdy jsou někteří na sdílené síti se stejnou IP adresou???

 

Nevěřím tomu, že BM kačer lovící desítky keší denně si je připravuje legálním způsobem.

A není potřeba řešit IP adresu, když má každý svůj login. Jasně, musely by se omezit informace pro nepřihlášené uživatele.

 

Neříkám, že toto je ta správná cesta, jenom jsem chtěl ukázat, že existuje jednoduché řešení proti vychcávkám založeným na parsování stránek.


  • -4

#140 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2015 - 13:20

Nevěřím tomu, že BM kačer lovící desítky keší denně si je připravuje legálním způsobem.

 

To je dost nebezpečně generalizující tvrzení. Navíc to, že si někdo při logování otevře za hodinu víc jak 30 listingů, ještě automaticky neznamená, že všechny keše nalezl za jediný den, mohl lovit třeba v klidu jednu až dvě denně a pak logovat po týdnu najednou.

 

 

jenom jsem chtěl ukázat, že existuje jednoduché řešení proti vychcávkám založeným na parsování stránek.

 

Ano, podle hesla: „Na každý problém existuje minimálně jedno jednoduché a rychlé nesprávné řešení.“ Fakt to má víc negativ než pozitiv. Je to na úrovni toho, když někteří autoři wherigo, chtíc znesnadnit nepoctivým lovcům co nejvíc odlov, do hry vkládali tajné pojistky, které pak v důsledku chyby nebo nedomyšlenosti neumožnily hru dohrát především těm, kteří ji hráli poctivě.


  • 6

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama