Přejít na obsah


Fotka

Czech geocoin 2007 - verejna sutaz o navrhy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
120 odpovědí na toto téma

#101 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2007 - 10:35

Saman: vyzera to zaujimavo, ale bol by som za celokovovy vzhlad, proste fakt stara minca. S reliefom nebude problem (ten technicky prevod, o to sa postaraju vo firme ktora robi mince). Jedine este rozmyslam nad napisom DO NOT KEEP ME, dal by som tam nieco ine, len momentalne nemam cas ani chut nieco vymysliet...

Díky Šamane, že jste na mne počkali.[:)] Jinak sorry, na to pivo jsem nedorazil, neb se skutečně na Vysočině našel jeden plac, kde se dalo lyžovat tak jsem prostě musel .[:D] Rodina byla silnější než já. Ale k věci. Já jsem také pro ten celokovový vzhled, možná bych to viděl třeba ještě tak místo té červené dát černou (až budu mít chvilku, tak se na to mrknu a zkusím to namalovat, jak to bude vypadat, dočkejte času jako geocacher kvasu). K těm nápisům. Nevím proč by tam měl být vůbec nápis DO NOT KEEP ME. Přeci mince jsou od toho aby se sbíraly, mamon se má hromadit a i když geomince mají kolovat, nápis který by k tomu bych tam nedával. Docela bych se přimlouval nechat ty původní nápisy na minci beze změny (pokud to nenaráží na nějaké problémy s autorskými právy či co, a dál bych se přimlouval i za nějaký nápis česky. Přeci jen latina je sice latina, nicméně mi to přišlo docela moc italský. Nevím, ale to je jen můj pocit. Nicméně očekávám, že o umístění textů a jejich obsahu se tu jistě povede ještě vášnivá diskuze.

 


  • 0

#102 helixik

helixik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2007 - 22:34

stanleypaulGC:

Díky Šamane, že jste na mne počkali.[:)] ...... Nicméně očekávám, že o umístění textů a jejich obsahu se tu jistě povede ještě vášnivá diskuze.

 

upřímně řečeno, zdá se mi že o minci 2007 nemá nikdo zájem...
žádnou vášnivou diskuzi bych nečekal.... :-(
zatím na plné čáře vítězí neexistující návrh...
po pravdě jsem smutný....
  • 0

#103 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2007 - 7:58

helixik: upřímně řečeno, zdá se mi že o minci 2007 nemá nikdo zájem...
žádnou vášnivou diskuzi bych nečekal.... :-(
zatím na plné čáře vítězí neexistující návrh...
po pravdě jsem smutný....

Já ne, já jsem nadšený. Trochu tvůj pesimismus nechápu. Pokud se ti něco a současném návrhu nelíbí, tak piš, nikdo ti v tom nebrání. Není třeba tu debatovat o tom, že se někdo do diskuze nezapojuje.

Tak znovu napíšu svůj názor:

Texty na coinu by měly zůstat v latině, rozhodně nepočeš'tovat. Přidat jen povinné GC prvky (formuli "trackable on gc.com", tracknum), hlášky typu "do not keep me" vynechat a snažit se zachovat původní vzhled a rozvržení. A v barvě kovu, bez dobarvovaných ploch, takže ve stylu CZ coinu 2006
Má jít o GC repliku groše. Řekl bych, že to bude poslední návrh historické mince, který si originální vzhled jistě zaslouží. Návrhy typu Karlštejn už mohou hýřit barvami a nijak jim to neuškodí. Ale Geogroš by si opravdu zasluhoval vzhled pravé mince.

K tomu návrhu Karlštejnu - je povedený, ale osobně bych raději na coinu viděl nějaký jiný, pěkný hrad - třeba Bouzov. Nebo třeba i nějakou působivou zříceninu [;)] Karlštejn je na můj vkus až příliš profláklá turistická atrakce a je to jeden z mála hradů, který nemám vůbec rád - byl jsem na něm jen dvakrát a potřetí mne tam už nikdo nedostane [:)]  .


  • 0

#104 Ježo

Ježo

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2007 - 10:21

Nápad s mezikružím se mi moc líbí, akorát v tom případě bych se přimlouval za větší velikost než je 1.5in. Jen nevím, jak by se to projevilo na výsledné ceně.

  • 0

#105 helixik

helixik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2007 - 14:27

Mion:

helixik: upřímně řečeno, zdá se mi že o minci 2007 nemá nikdo zájem...
žádnou vášnivou diskuzi bych nečekal.... :-(
zatím na plné čáře vítězí neexistující návrh...
po pravdě jsem smutný....

Já ne, já jsem nadšený. Trochu tvůj pesimismus nechápu. Pokud se ti něco a současném návrhu nelíbí, tak piš, nikdo ti v tom nebrání. Není třeba tu debatovat o tom, že se někdo do diskuze nezapojuje.

Tak znovu napíšu svůj názor:

Texty na coinu by měly zůstat v latině, rozhodně nepočeš'tovat. Přidat jen povinné GC prvky (formuli "trackable on gc.com", tracknum), hlášky typu "do not keep me" vynechat a snažit se zachovat původní vzhled a rozvržení. A v barvě kovu, bez dobarvovaných ploch, takže ve stylu CZ coinu 2006
Má jít o GC repliku groše. Řekl bych, že to bude poslední návrh historické mince, který si originální vzhled jistě zaslouží. Návrhy typu Karlštejn už mohou hýřit barvami a nijak jim to neuškodí. Ale Geogroš by si opravdu zasluhoval vzhled pravé mince.

K tomu návrhu Karlštejnu - je povedený, ale osobně bych raději na coinu viděl nějaký jiný, pěkný hrad - třeba Bouzov. Nebo třeba i nějakou působivou zříceninu [;)] Karlštejn je na můj vkus až příliš profláklá turistická atrakce a je to jeden z mála hradů, který nemám vůbec rád - byl jsem na něm jen dvakrát a potřetí mne tam už nikdo nedostane [:)]  .

Nazdárek... helixik je prostě pesimista... :-)

Karlštejn byl čistě první nápad... sám bych byl také klidně pro nějakou zříceninu (mám je mnohem raději), ale už jsem slyšel ty komentáře, že na Českém coinu musí být něco maximálně známého... a podobně... návrh coinu byl spíše prvotním nápadem na zadní stranu, kde se mi líbil nápad s vlajkou... přední strana byl jen návrh designu a rozložení textů, a prvotní nápad že by tam mohla být nějaká plastická památka... právě jsem čekal "diskuzi" na téma, Karštej ne zkusme něco jiného... ale většina komentářů byla... hmmm dobry... ale ja jsem pro geogros...

ke geogrosi... podle mne když se odstraní původní texty... případně zamění... tak za prvé už to stejně nebude groš... za druhé pokud se nechá původní staré písmo... nebude to čitelné... a když se zamění písmo na nějaké čitelnějější (viz v návrhu arial) tak to bude paskvil...

varianta s přidáním okruží, mi připadla dobrá z důvodu, že se bude moci zachovat původní peníz naprosto nezměněn... jiná barva okruží zase výrazně oddělí moderní novou část od původní staré... pokud by se udělal celý peníz jen v barvě kovu i s okružím... původní peníz nevynikne...

k mému postesknutí nad tím, že se do diskuze nikdo nezapojuje... já to nikomu nevyčítám... jen mi připadá, že coin 2006 se vydával někdy na začátku zimy, a je stále ještě živý... lidé ho třeba teprve chystají k vypuštění... a starat se o nový coin je brzo... byť je to jen návrh... a než se vyrobí, bude to trvat... z toho jsem dedukoval a komentoval, že o coin není zřejmě zatím zájem... jestli tudíž tuto diskuzi časově neposunout...

jinak kolegáčkové... hlavně klid... helixik je pesimista a ještě flegmatik... :-)
  • 0

#106 Lachtan_

Lachtan_

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2007 - 14:53

No mě se moc líbí Helixikův návrh groše s mezikružím. Jen ta červená barva mi tam trochu razí. Pokud bude mince vypadat nějak podobně, určitě si několik kousků pořídím.
  • 0

#107 Broupal

Broupal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2007 - 16:10

Já bych to shrnul za sebe:

  • GeoGroš
  • Mezikruží
  • Barva kovu (mince)
  • Písmo čitelné co nejvíc podobné původnímu
  • Ikonka Černý lev (z rěch návrhů výše)
To je tak všechno, co mě zatim napadá.

  • 0

#108 suhajici

suhajici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2007 - 16:22

Jako kutnohorák si musím přihřát polívčičku. Groš se sice jmenuje pražský, ale byl ražen v Kutné Hoře z kutnohorského stříbra[:)]. Kdo by chtěl jeho repliku, tak si jí může koupit ve Vlašském dvoře nebo najít kešku Kutná Hora gotická. Takže pokud se bude mince v tomhle provedení dělat, tak si zamlouváme nejmíň dva kusy.

  • 0

#109 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2007 - 11:22

Tak trochu souhlasím s Helixikem, že i já jsem očekával bouřlivější diskuzi, proto ty moje obavy abych vůbec stihl hlasování mezi geogrošem a Karlštejnem nebo jiným návrhem. Zdá se mi, že to trochu usnulo[:(].

Ale k věci. Zopakuji mé postřehy. Preferuji geogroš, ale moc se mi líbí i Karlštejn. Je pravda, že Karlštejn je zprofanovaný, ale na druhou stranu (možná bohužel) turistům hned řekne, že je to český hrad, je to pro ně něco známého, třeba takový Bousov nebo jiný hrad (motiv, zřícenina nebo jiný český motiv) jim tolik neřekne. I když i já vnímám dnes Karlštejn spíš jako symbol, ale do jeho návštěvy se mi pranic nechce. Ale je pravda, že se mi líbí zejména ten motiv vlajky na rubu, na Karlštejnu netrvám, i když se mi to provedení líbí. Co se týká barevnosti přední strany Karlštejnu se mi díky tomu, že jsem v poslední době pár geomincí viděl, jsem za to, aby hrad byl plastický, v barvě kovu (zlato, stříbro, nikl, to je jedno), vnější mezkruží bych nechal v barvě kovu taky a sice jako leštěný s písmem jakoby vyrytém do této leské plochy (teda ne vystouplé ale vyryté písmo, abychom si rozumněli. Okolí Karlštejnu bych nechal zmatovět, aby tam byl ten rozdíl, proti tomu mezikruží a proti plastickému hradu. Takže přední strana žádná další barva, zadní strana s barevnou vlajkou (návrh zadní strany se mi zdá přijatelný pro všechny, aspoň podle neexistujících reakcí). Dopředu bych nechal ještě (někam) vložit text s názvem Karlštejn, taky už to tady v diskuzi proběhlo. Toť vše ke Karlštejnu, děkuji všem zúčastněným a Helixikovi za práci i zpracování námětu. Rád bych tuto minci viděl jednou in natura. Tím neříkám, že to musí být letos, ale jak už tady bylo řečeno, prý existuje i možnost vydat letos dvě mince. Snad by to bylo i rentabilní, nevím, možná Šaman by nám to vysvětlil.

Jak jsem však řekl, rád bych preferoval geogroš. Takže se domnívám, že se mi z dosud navrhovaných variant nejvíce líbila možnost umístit do středu mince groš v původní podobě, bez změn textů, s povrchem ne příliš lesklým, aby to evokovalo původní mírně ošoupanou minci. Nevím, jestli se takového vzhledu u nové mince dá dosáhnout, ale takhle by se mi to líbilo. No a ve vnějším mezikruží bych viděl ostatní texty, tak jak bylo navrhováno, třeba v té latině, bez toho DO NOT KEEP, ale tak aby se to netřískalo s původními texty na minci(groši). Chci tím říci, že ty texty nemohou být asi stejným druhem písma (jednak by se to nedalo lehce přečíst, jednak mít pod sebou dva texty stejného tvaru a stejného počtu písmen je trochu, ehm, nevyniklo by to asi moc dobře). Taky provedení vnějšího mezikruží by se mi líbilo právě lesklé, a opět v barvě lesklého kovu aby vynikl ten kontrast proti mírně zašlému, matnějšímu ošoupanému groši uprostřed. Takže opět ŽÁDNÁ barva. Platí pro obě strany. Písmo doplňkových textů nechávám na zvážení ostatním, jak co se týká tvaru písma tak co se týká toho, jestli to písmo na mezikruží bude vystouplé podobně jako na groši nebo naopak zapadlé(vyryté dovnitř). Já osobně preferuj spíše vyryté dovnitř, ale nevylučuji, že pokud uvidím finální návrh, že změním názor. A co se týká ikony, jsem spíše za korunku, opět jen v jednobarevném, černém provedení (viz předchozí návrhy), ale klidně překousnu i toho lva, nevidím v tom velký rozdíl. 

Jo a velikost celé mince bych viděl na těch 35-38 mm v průměru, jak už tady bylo navrhováno. 

Uff, zdá se, že jsem se opět rozepsal, tak sorry, pokud jste někdo při čtení umírali únavou. [|-)] 

Standa[:D] 


  • 0

#110 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2007 - 11:31

suhajici: Jako kutnohorák si musím přihřát polívčičku. Groš se sice jmenuje pražský, ale byl ražen v Kutné Hoře z kutnohorského stříbra[:)]. Kdo by chtěl jeho repliku, tak si jí může koupit ve Vlašském dvoře nebo najít kešku Kutná Hora gotická. Takže pokud se bude mince v tomhle provedení dělat, tak si zamlouváme nejmíň dva kusy.

Já sice nejsem Kutnohorák, ale z jedné návštěvy (jedné z více návštěv, KH se dá vidět mnohokrát a stále je co objevovat) jsem si přivezl repliku Pražského groše. Dlouho jsem ji nosil v peněžence mezi mincemi, až jsem ji jednou poslal do světa jako předmět který jsem vyměnil za jiný v keši. Tuším, že to byla keš Břevnovský klášter. Tehdy jsem nevěděl ještě nic o trackovacích číslech, ale pak mne napadlo, že bych po světě nechal kolovat TB s připojeným grošem jako trackable travel bug. No, zatím jsem se nedostal do K.Hory, abych si koupil jiný kus groše. Takže mám aspoň motivaci se tam brzo zastavit.Dokonce jsem pak uvažoval i o možnostech nějak do té mince doplnit trackovací číslo třeba z jiné mince a tu nechat spát v šuplíku, nebo tak něco, ale zatím nemám nový groš. No a pak jsem se dostal k této diskuzi a jsem rád, že nápad zvěčnit groš pro geopříznivce celého světa napadl taky někoho jiného a že se ten nápad docela ujal. Takže nakonec do K.Hory pro groš možná ani nebudu muset.Pokud by vyšel ten návrh s tím geogrošem, tak už ani nemusím. Grošů bude po světě lítat dost. [;)] I přesto zdravím Kutnou Horu i Kutnohoráky!!!!!


  • 0

#111 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2007 - 11:39

Do třetice, snad dneska naposled[:)]

Může někdo, kdo se zúčastnil Geopiva presentovat, jaké (jestli vůbec) závěry ohledně navrhované mince pro rok 2007 z posezení vzešly? Nějak se mi zdá, že to mohlo být téma, které se tam mělo(mohlo) probírat ale reakce zatím žádná. Že by  jste ještě vyspávali geoopičku?[B][D][B][D][<:o)][+o(][|-)][8-)][N][C][:S]

[:D]Standa


  • 0

#112 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 751 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2007 - 12:09

Tohle si z geopiva fakt nevybavuju (mimochodem - jeste jsem nezalogoval - laptop tam vydrzel v bezpeci do rana, jak otevreli, tak jsem tam nabehl a vyzvedl si ho).
Karlstejn bych spis nechal na nejakou ceskou obdobu Regions of Germany (sada ruznych minci se spolecnou serii trackovacich kodu, mohly by tam byt mistni pametihodnosti jednotlivych oblasti). I kdyz pro Cesky Kras by se mi vic libila skala u Sv. Jana nebo trilobit.


  • 0

#113 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 940 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2007 - 12:51

stanleypaulGC:

Do třetice, snad dneska naposled[:)]

Může někdo, kdo se zúčastnil Geopiva presentovat, jaké (jestli vůbec) závěry ohledně navrhované mince pro rok 2007 z posezení vzešly? Nějak se mi zdá, že to mohlo být téma, které se tam mělo(mohlo) probírat ale reakce zatím žádná. Že by  jste ještě vyspávali geoopičku?[B][D][B][D][<:o)][+o(][|-)][8-)][N][C][:S]

[:D]Standa

to si robis srandu? [:P] Pri sto opivenych ludoch nieco preberat a dobrat sa k zmysluplnemu vysledku? 1.cesky coin nie je zalezitost prazka, ale ceska, forum mi pride ako dobry nastroj. 2. schodzuje sa na eventoch v Plzni alebo Pardubicich [;)], cielom prazskeho geopiva je, aby sa ludia dali dohromady a citili sa prijemne.

Situacia je momentalne taka, ze sa este caka na finalny navrh geogrosa od A.dameka, potom si vyberieme. 


  • 0

#114 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2007 - 10:11

Saman:

stanleypaulGC:

Do třetice, snad dneska naposled[:)]

Může někdo, kdo se zúčastnil Geopiva presentovat, jaké (jestli vůbec) závěry ohledně navrhované mince pro rok 2007 z posezení vzešly? Nějak se mi zdá, že to mohlo být téma, které se tam mělo(mohlo) probírat ale reakce zatím žádná. Že by  jste ještě vyspávali geoopičku?[B][D][B][D][<:o)][+o(][|-)][8-)][N][C][:S]

[:D]Standa

to si robis srandu? [:P] Pri sto opivenych ludoch nieco preberat a dobrat sa k zmysluplnemu vysledku? 1.cesky coin nie je zalezitost prazka, ale ceska, forum mi pride ako dobry nastroj. 2. schodzuje sa na eventoch v Plzni alebo Pardubicich [;)], cielom prazskeho geopiva je, aby sa ludia dali dohromady a citili sa prijemne.

Situacia je momentalne taka, ze sa este caka na finalny navrh geogrosa od A.dameka, potom si vyberieme. 

Tak to neber tak tragicky, jen jsem si myslel, že i při pivu se to mohlo trochu probírat[;)]. Jinak koukám účast byla mohutná, tím spíš se na toto téma mohlo narazit. I když vím, že v plánu eventu bylo něco jiného. Ale při tom počtu lidí se nemohu ubránit jedné klasické větě : .. to zas bylo v alejích nablito.... [:D]

OK, keep relaxing 


  • 0

#115 Ivank

Ivank

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2007 - 10:38

Tak jsem si po pár dnech pročetla všechny příspěvky a držím všechny palce co mám (a nějaké si ještě vypůjčím) návrhu helixíka! Takto provedený geogroš je elegantní, netváří se jako stará pravá mince, na nic si nehraje. Je to krásná mince a to tmavě červené okruží jí velice sluší!

Oli 


  • 0

#116 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2007 - 10:58

No my ostatní diskuzi sledujeme a čekáme, kdy konečně přijde to avizované hlasování, protože nic konstruktivního nejsme schopni vymyslet a taky máme tak trošku pocit, že se to pytlíkuje v Praze a my my jsme tak bokem [:)]. Aspoň tak soudím podle sebe.

Co se týče těch návrhů, tak helixikův groš s červeným okrajem je naprosto úžasný, beru ho tak jak je včetně nápisů [Y]. Karlštejn taky není zlej, nejlepší je asi matně stříbrný s tmavě šedým okrajem. Ale ten bych podpořil jen v případě, že příští rok nám tam dáte Moravský kras [:P][:D]


  • 0

#117 Vodnik60 team

Vodnik60 team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2007 - 17:21

Toto vlákno je už příliš dlouhé a nepřehledné. Asi by stálo za to návrhy shrnou a dát vedle sebe. Nejlépe v novém vlákně a vyhlásit hlasování. Groš s červeným okrajem se mi též líbí. Souhlasím s Ivank, nedělejme repliku, ale originální coin inspirovaný grošem.
  • 0

#118 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 940 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2007 - 18:04

este chvilku prosim o trpezlivost, s adamekom som si pisal minuly piatok, ak do konca tyzdna nebude jeho navrh, pojdeme rozhodovat o stavajucich.

  • 0

#119 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2007 - 23:04

Saman: este chvilku prosim o trpezlivost, s adamekom som si pisal minuly piatok, ak do konca tyzdna nebude jeho navrh, pojdeme rozhodovat o stavajucich.

OK, taky se mi zdá, že to nějak zamrzlo. Jinak bych se taky přimlouval za znovupředstavení všech variant , vlákno je docela dlouhý.

 


  • 0

#120 Barba.cz

Barba.cz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2007 - 11:11

po dloouhe dobe jsem nakouknul na forum a prestoze jsem nechtel, musim reagovat. Geogros nema chybu!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama