Přejít na obsah


Fotka

Czech geocoin 2007 - verejna sutaz o navrhy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
120 odpovědí na toto téma

#61 A. da Mek

A. da Mek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2007 - 12:06

helixik: barva mince matná stříbrná...
použité barvy: tmavě šedá, modrá, bílá, červená...
to co je na obrázcích světle šedé je čistý kov...

přední strana s Karlštejnem by měla být plastická...
s pozadím bílým nebo v barvě čistého kovu...

To se mi líbí, jenom bych všechno kromě vlajky udělal v barvě kovu - tak jak je to na slovenským geocoinu. Asi nějak takhle:

  • 0

#62 helixik

helixik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2007 - 12:35

A. da Mek:

helixik: barva mince matná stříbrná...
použité barvy: tmavě šedá, modrá, bílá, červená...
to co je na obrázcích světle šedé je čistý kov...

přední strana s Karlštejnem by měla být plastická...
s pozadím bílým nebo v barvě čistého kovu...

To se mi líbí, jenom bych všechno kromě vlajky udělal v barvě kovu - tak jak je to na slovenským geocoinu. Asi nějak takhle:.........

totok taky není špatné :-)
já sám mám tedy raději ony barevné stříbrné (styl viz. ŠamanCoin)...
(víc se mi třeba líbí i polský coin, než slovenský.... ale to je čistě subjektivní pohled :-)

  • 0

#63 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2007 - 12:35

Taky si s tím trochu hraju. Ten bronzový návrh A.da Mek se mi taky líbí, jen proto, abychom se mohli prát více jsem si pohrál s předchozím návrhem a zkusil jsem tam frknout pod Karlštejn zeměkouli (resp. jen poledníky a rovnoběžky, ale lepší podklad nemám, tohle jsem trochu poopravil ze slovenského geocoinu, možná někdo má lepší podklad.... A možná A. da Mek by to uměl udělat jak by to mohlo vypadat v reliefu. Jinak jsem příznivec geogroše, ale vázne finální úprava, ten Karlštejn mi přijde jako nejlíp finalizovaný. Aspoň máme všichni o čem přemýšlet, možná to bude vhodný námět na debatu na Geopivu 23.2. se Šamanem.....

 

Takže sorry, buď jsem takový stupído nebo nemám skutečně možnost  do tohohle příspěvku uploadovat ten můj obrázek?  Jak vám ho teď ukážu?  Asi ho někomu pošlu emailem a třeba vám ho ukáže. Nebo mi poraďte jak to udělat. Díky

 

(Edited: poslal jsem to Šamanovi)


  • 0

#64 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2007 - 13:38

Ještě bych měl jeden nápad k tomu Karlštejnu. Pro nás je jasné, že to je Karlštejn. Ale zahraniční  geocacheři  můžou trochu tápat. Já vím, že ani Slováci nemají na svém geocoinu název té hory (já osobně taky nevím co je to za horu, selským rozumem bych řekl že Kriváň, opravte mne pokud se mýlím [:)], ať neumřu nepoučen)  ale právě proto bych doporučoval dát tam k tomu Karlštejnu  název Karlštejn nabo třeba zeměpisné souřadnice.  Určitě můžou mnozí namítat, že téměř v každé publikaci nebo v letáku o Česku je Karlštejn zobrazen, a člověk na něj narazí už na letišti a možná na každé recepci hotelu při příjezdu, ale i tak. Ale možná na ten geocoin narazí někde někdo mimo republiku a pak by to mohl být zrovna důvod, proč do Čech jet na výlet, ne [:)]?

To je jen můj názor, nemusíte souhlasit.


  • 0

#65 A. da Mek

A. da Mek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2007 - 13:40

stanleypaulGC: udělat jak by to mohlo vypadat v reliefu.

GIMP:
Vezmu si čistej bílej obrázek, v menu vyberu "Filters - Map - Bump Map", a v tom dialogu v selekci "Bump map" si vyberu z ostatních otevřených obrázků ten který chci vyrazit, vypnu "Compensate for darkening" a zapnu "Invert bumpmap".


  • 0

#66 A. da Mek

A. da Mek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2007 - 14:28

stanleypaulGC: ...zkusil jsem tam frknout pod Karlštejn zeměkouli...
Asi ho někomu pošlu emailem a třeba vám ho ukáže.

Tak tady to je:

  • 0

#67 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 940 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2007 - 15:16

Toz to ja som sice zastanca geogrosa, ale ked uz ten Karlstejn, tak radsej bez tej zemegule. btw niekde dolu by mohol byt maly napis Karlstejn. Asi by nebol problem urobit obe mince...

  • 0

#68 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2007 - 16:16

Saman: Toz to ja som sice zastanca geogrosa, ale ked uz ten Karlstejn, tak radsej bez tej zemegule. btw niekde dolu by mohol byt maly napis Karlstejn. Asi by nebol problem urobit obe mince...

Myslíš jako geogroš i ten Karštejn s českou vlajkou na rubu (klidně bez zeměkoule, ale s tím malým nápisem). Jsem taky pro obě mince[Y][H]  


  • 0

#69 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2007 - 16:19

Mně se tam ta zeměkoule docela líbí! Nápis Karlštejn by to asi opravdu chtělo... Ale hrozně moc se mi líbí i ten návrh geogroše!!! Vzhledem k tomu, že s vydáním slovenského coinu jsem do dáli odhodila své předsevzetí nekupovat si coiny (kvůli ztrátám), tak tyhle české, pokud by vyšly oba, bych si oba klidně pořídila, jsou moc pěkné oba !!!
  • 0

#70 drevokocur

drevokocur

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2007 - 17:55

tak som si to konecne pozrel...

gros aj helixikov navrh (povodny, ale so spravne otocenou vlajkou) vyzera pekne, vidim, ze bud to skonci niecim este genialnejsim alebo aspon vytvorime zasobu designov na niekolko rokov dopredu.

 

 


  • 0

#71 A. da Mek

A. da Mek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2007 - 19:47

Jakou zvolit velikost geogroše? Stejnou jako měl groš (28mm) nebo to zvětšit na velikost stejnou jako loňský Czech geocoin (35mm)?
(Prague geocoiny mají dokonce 38mm.)

A jakou použít ikonku: korunku nebo lva, a stříbrné (černobílé) nebo v národních barvách:




  • 0

#72 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 940 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2007 - 20:12

tych 35-38 mm optimalnych, priklanam sa k 35 - ikonka som za ciernu korunu

  • 0

#73 Lucecitka

Lucecitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2007 - 20:17

Ta mince s Karlštejnem je fakt pěkná - taky jsme o tomhle motivu uvažovali, ale nějak jsme to nestihli realizovat...

A ikonka pro geogroš - rozhodně černá korunka [;)]


  • 0

#74 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2007 - 22:10

A. da Mek: Jakou zvolit velikost geogroše? Stejnou jako měl groš (28mm) nebo to zvětšit na velikost stejnou jako loňský Czech geocoin (35mm)?
(Prague geocoiny mají dokonce 38mm.)
A jakou použít ikonku: korunku nebo lva, a stříbrné (černobílé) nebo v národních barvách:

Původní groš byl menší, ale hlavně i podstatně tenčí , než jsou obvyklé rozměry geocoinů.  Jsem ale i tak v tomto případě pro těch 35mm průměru a větší tloušťku mince, podobně jako u CZ coinu 2006. Sice tak bude geogroš větší a podstatně těžší než originál (za použití stejného materiálu [:)]), ale to vadit nebude. A černou ikonku s korunou pokládám za ideální. Zašlé stříbro také chytá barvu do černa, no ni?


  • 0

#75 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2007 - 9:46

Ještě než si přečtu, co za poslední noc přibylo v názorech a nápadech na Czech geocoin 2007 jsem při brouzdání na internetu narazil na docela zajímavou minci. Asi by to mohl být příspěvek k možnému ztvárnění geogroše. Tohle je nějaká mince vydaná k jednotné měně Euro, to ale není tak důležité. Důležitější a důvod proč tady s ní otravuji, je ztvárnění, tedy groš, malý uprostřed a okolo místo, kde mohou být další nápisy a texty, číslo, atd. Tak to jen naokraj. Přečtu co jste napsali vy ostatní a třeba se ještě ozvu.[:)] Standa



  • 0

#76 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2007 - 9:52

No, koukám, tady už se pokročilo od mince až k ikonce a velikosti geogroše. [Y][:)]  Pokud jde o můj soukromý názor, souhlasil bych se Šamanem, cca 35mm průměr, ikonka černá korunka.

Jinak zdá se, že návrhů je na jednu minci v podstatě dost, chce to je finalizovat, po pravdě ať vyhraje geogroš nebo geoKarlštejn, budu smutný, protože obě mince se mi líbí čím dál víc......[:'(] Nejlíp uděla obě dvě [:)]Standa


  • 0

#77 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2007 - 10:14

Tohle je hodně dobré. Navíc kontrast mezi jakoby matným středem a lesklým okrajem podle mého názoru vypadá velmi luxusně.

  • 0

#78 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 940 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2007 - 11:13

tak tvorcovia, nastal cas na finalizaciu navrhov, cas sa nam krati [:)]

  • 0

#79 A. da Mek

A. da Mek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2007 - 11:24

Saman: tych 35-38 mm optimalnych, priklanam sa k 35

Jak jsem se zběžně díval po webu, tak se mi zdá že velkou část geocoinů představují ty barevné (jako je třeba pražský) a mají většinou těch 38.1 mm, neb jest to kulatých jeden a půl palce.
(Na druhou stranu, těch originálních 28 mm by se akorát vešlo do mikrokeší z krabiček od filmů.)
  • 0

#80 A. da Mek

A. da Mek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2007 - 11:45

stanleypaulGC: groš, malý uprostřed a okolo místo, kde mohou být další nápisy a texty, číslo, atd.

Taky už mě podobné řešení napadlo - uprostřed groš o původním průměru 28mm a okolo do těch geocoinových 1.5in zbývá pás o šířce 5mm na nápis o trackování jednoduchým moderním písmem. Ale pak se mi to zdálo tak nějak málo stylový.
Jinak další obrázek groše jsem našel na
http://detektory.han...mincovnictvi/26


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama