Přejít na obsah


Fotka

Czech geocoin 2007 - verejna sutaz o navrhy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
120 odpovědí na toto téma

#81 Broupal

Broupal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2007 - 23:35

Tak já taky napíšu svůj názor. Mě se líbí ten Geogroš, popravdě i ten Karlštej je hezkej, ale já sem spíš pro groš. Pokud jde o velikost, tak těch klasických 35mm, pokud jde o ikonku, tak sem pro černýho lva.

  • 0

#82 helixik

helixik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2007 - 1:38

Nazdárek... když už jsem se tedy namočil do návrhu Geocoinu...
Případně mé návrhy berte jako předběžný návrh 2008... :-)

předkládám tedy možnosti, které z varianty Karlštejnu vycházejí...

Hlavně se nerozhodujte podle toho jak je která varianta zvizualizovaná !!! Jednou se mi stín od Karštějnu povedl tuhle, jindy onde - s tím by si jistě musel a určitě poradí případný výrobce mince... ;-)

výchozí opravená skyca:


          velikost mince cca 38mm...

          Ikonky ???:

          


varianta A:


barva mince matná stříbrná...
použité barvy: tmavě šedá, modrá, bílá, červená...
okraje mince zvýrazněny tmavě šedým podlkadem...
přední strana s plastickým Karlštejnem s bílým pozadím...
varianta B:


barva mince zlatá...
použité barvy: tmavě šedá, modrá, bílá, červená...
okraje mince zvýrazněny tmavě šedým podlkadem...
přední strana s plastickým Karlštejnem s bílým pozadím...
varianta C:


barva mince matně stříbrná...
použité barvy: tmavě šedá, modrá, bílá, červená...
okraje mince zvýrazněny tmavě šedým podlkadem...
přední strana s plastickým Karlštejnem s pozadím v barvě kovu...
varianta D:


barva mince zlatá...
použité barvy: tmavě šedá, modrá, bílá, červená...
okraje mince zvýrazněny tmavě šedým podlkadem...
přední strana s plastickým Karlštejnem s pozadím v barvě kovu...
varianta E:


barva mince matně stříbrná...
použité barvy: modrá, bílá, červená - použito pouze na prapor...
přední strana s plastickým Karlštejnem - celá mince v barvě kovu...
varianta F:


barva mince zlatá...
použité barvy: modrá, bílá, červená - použito pouze na prapor...
přední strana s plastickým Karlštejnem - celá mince v barvě kovu...

Uffff ufff... toť vše.... :-)
  • 0

#83 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 940 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2007 - 16:10

Takze dnes konci termin predkladania navrhov, zajtra prebehne diskusia a skusime zvolit vitazny navrh, pripadne sa poradit, aky postup zvolime.

  • 0

#84 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2007 - 9:29

Mohu-li svůj názor (nevím, jak bude závěrečná diskuze vypadat a jestli se jí stihnu účastnit), tak ještě pár poznámek.Než všichni zasedneme k hlasovací klávesnicím, měli bychom si uvědomit pár důležitých věcí.  Za prvé nejlépe samozřejmě vypadá skice. Není sice plastická, ale je barevná, proto vypadá tak dobře. Ve skutečnosti ta mince bude vypadat spíše jako varianty F a E. To je plastické, bez doplnkových barevných ploch (mimo vlajky, samozřejmě). Proto jsou tu možnosti, které to napraví, to jest doplní se barvy. Dle mého, soukromého názoru pak asi vyjde nejlépe varianta A, ale asi bude technologicky nejhůře a nejdráže zpracovatelná, i když v celkovém počtu pkusů to bude třeba jen pár korun na kus. Pokud bychom se drželi loňské mince která byla jen v barvě kovu, já bych před omalovánkami dal přednost variantám E a F, které my přijdou nejhezčí. Ale jinak díky autorovi za prima srovnání, dal si s vizualizací všech možností práci, a pokud vyjde v hlasování jako letošní mince geoKarlštejn, bude se mi líbit kterýkoli, nejvíce ve stříbrné podobě. 

Druhou poznámku bych měl k nápisu Karlštejn. Myslím, že tak jak je zobrazen, je moc výrazný. Já bych doporučoval, aby byl výrazně menší, umístěný nejlépe ve spodní části obrázku Karlštejnu, někde v podhradí, jinak to vypadá, že Karlštejn má něco společného s názvem mince  a že jej významově stavíme na roveň státní vlajce (doufám že nebudu za tento názor ukamenován). Druhá varianta by mohla být menším písmem vpravo vedle hlavní věže.

To je z mé strany vše. Já sice preferuji spíše geogroš, ale finální návrh tu ještě nebyl, tak uvidíme.   [Y]


  • 0

#85 Babky

Babky

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2007 - 21:12

Nemuzu mluvit za vsechny Babky, ale osobne jsem urcite pro gros. Ten druhy navrh se mi zda prilis vsedni, tuctovy, je libivy, ale myslim, ze vetsi reklamu ceskemu geocachingu a Cecham vubec udela originalnejsi gros, treba to v nekom vzbudi zajem o nasi historii a potkame Japonce i jinde nez na Karlstejne :)

  • 0

#86 edheldil

edheldil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2007 - 22:56

Ja jsem pro GeoGros, ma originalni vzhled (mineno v porovnani s normalnimi GC) a prodle mne je proste krasny [:)]

 


  • 0

#87 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2007 - 23:16

Tak jak, stále nikdo nevyrukoval s finálně konkurenceschopným geogrošem? A já se tak těšil......[:'(] Dělejte s tím někdo něco, já na tomhle staroušovi nemůžu malovat, musíte to vzít za mne [:D] Zkuste někdo třeba rozpracovat ten malý groš (cca 28mm v průměru doplněný o okolní prostor tak aby mince měla cca 35-38mm. A v tom volném prostoru můžou být texty a povinné nápisy. Vždyť už se to tady probíralo.
  • 0

#88 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 940 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2007 - 0:19

dnes som si zabudol doma notebook a v praci som okupoval pocitace kolegyniam, ked tam nahodne neboli, tak sa az teraz dostavam k moderovaniu tejto diskusie. Poprosim A.dameka, aby skusil dopracovat finalne dopracovat navrh geogrosa, potom dame hlasovat medzi geogrosom a Karlstejnom.

  • 0

#89 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2007 - 23:20

Saman: dnes som si zabudol doma notebook a v praci som okupoval pocitace kolegyniam, ked tam nahodne neboli, tak sa az teraz dostavam k moderovaniu tejto diskusie. Poprosim A.dameka, aby skusil dopracovat finalne dopracovat navrh geogrosa, potom dame hlasovat medzi geogrosom a Karlstejnom.

Jak dlouho bude probíhat to hlasování, já jen že musím na pár dní odjet a nebudu na internetu dřív než v pondělí.  Snad to do té doby počká.

Jo a tím pádem přijdu i o geopivo[:'(]........

Standa[H]


  • 0

#90 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 940 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2007 - 23:35

to neboj, este tu nie je finalny navrh, takze sa zatial hlasovanie nekona. Aj keby prisiel hned, par dni to bude. Uvidime, mozno nebudeme ani hlasovat a dohodneme sa.

  • 0

#91 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 985 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2007 - 15:30

Ahoj,

a co coin ve tvaru republiky? Ten by se Vam nelibil? Mne docela ano, posilal jsem narychlo sesmoleny obrazek (trochu vys). Nema totiz klasicky kulaty tvar, coz se mi docela zamlouva. Nevim jestli nahodou to pak neni moc narocne na vyrobu, ale odchyleni od kulateho tvaru se mi nezda spatne.

Nicmene kdyz je rec o minci s motivem Karlstejnu ci grose, osobne jsem pro gros.

     Michal


  • 0

#92 helixik

helixik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2007 - 0:52

Ach jo... furt tu jen slyším geogroš... geogroš... :-)
ale jak bude vypadat nikde není... :-)
takže tady je první návrh ať se je o čem hádat... :-)
A.da Meku - promiň že jsem se ti začal vrtat v nápadu...


  • 0

#93 edheldil

edheldil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2007 - 1:22

Tahle barevna kombinace je moc hezka, jsou to ostatne heraldicke barvy ceskeho kralovstvi [:)]

Mne se to libi! 


  • 0

#94 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2007 - 7:52

Helixikuv navrh se mi líbí. Sice jsem si původně představoval, že by geogroš neměl kolem sebe dodatečné mezikruží, ale díky tomu, že je plný historických nápisů v latině, do kterých by nebylo radno zasahovat, je tohle zřejmě jediné schůdné řešení. Chvíli jsem váhal nad tou červenou barvou, ale nakonec mi přijde lepší, než jakákoliv jiná. Maximálně snad jedině, kdyby groš měl stříbrné zabarvení, mohlo by být to "mezikruží" v barvě černé.

Ale stejně bych byl nejraději, kdyby byl celý coin v barvě kovu , jenže tady to opravdu asi nejde dořešit


  • 0

#95 Inri

Inri

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2007 - 8:39

Sakrys, to vypada pekne. To bych si snad uz i ja konecne poridil svuj GC.

  • 0

#96 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2007 - 8:53

Je to moc pěkné. Tohle bych okamžitě bral.

Řešilo se tady už, jak technicky převést reliéf groše do podkladů vhodných pro výrobu? Teď všechno vidíme jen v ploše, neznáme souřadnice Z.
 


  • 0

#97 A. da Mek

A. da Mek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2007 - 8:59

Mion: Ale stejně bych byl nejraději, kdyby byl celý coin v barvě kovu , jenže tady to opravdu asi nejde dořešit

Jde jenom o to rozhodnout, jaké nápisy tam budou.
Já bych to viděl asi takhle:
  • na rubu (kolem lva), místo #*GROSSI:PRAGENSES*
    #CZECH:GEOGROAT:MMVII
  • na líci (kolem korunky) vnitřní, místo #WENCEZLAVS:SECVNDVS
    #*DO:NOT:KEEP:ME!*
  • vnější, místo #DEI:GRATIA:REX:BOEMIE
    #TRACK:ON:GEOCACHING:COM

  • 0

#98 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2007 - 9:14

A. da Mek: Jde jenom o to rozhodnout, jaké nápisy tam budou.
Já bych to viděl asi takhle:

  • na rubu (kolem lva), místo #*GROSSI:PRAGENSES*
    #CZECH:GEOGROAT:MMVII
  • na líci (kolem korunky) vnitřní, místo #WENCEZLAVS:SECVNDVS
    #*DO:NOT:KEEP:ME!*
  • vnější, místo #DEI:GRATIA:REX:BOEMIE
    #TRACK:ON:GEOCACHING:COM

To by určitě šlo, o přímou kopii se přece stejně nesnažíme


  • 0

#99 RaRoch

RaRoch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2007 - 9:33

Jsem pro ponechani puvodniho vzhledu mince a vše potřebně řešit v přidaném mezikruží - viz helixikuv navrh.


  • 0

#100 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 940 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2007 - 10:53

vyzera to zaujimavo, ale bol by som za celokovovy vzhlad, proste fakt stara minca. S reliefom nebude problem (ten technicky prevod, o to sa postaraju vo firme ktora robi mince). Jedine este rozmyslam nad napisom DO NOT KEEP ME, dal by som tam nieco ine, len momentalne nemam cas ani chut nieco vymysliet...

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama