Přejít na obsah


Fotka

SmartCom GPS na N73


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
66 odpovědí na toto téma

#21 36

36

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2008 - 11:59

Misha kulicka napsal/a:
Cím převádíte body do wpt? Dělal jsem to kamarádovi programem Gps babel, je v nem na výběr nekolik druhů wpt, ale nějak dobře to nefunguje. Některé načte, jiné restartují telefon...


jak jizje zminovano GPS babel v pohode zvladne...
  • 0

#22 zskal

zskal

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2008 - 20:13

To 36: Cestu, kterou jsem si vytvořil v Ozi jsem uložil jako "cestu", takže ve formátu *.rte . Tu jsem si natáhl do SmartComGPS a potom jsem si na mobilu zapl "sledování po cestě". Jenže není to tam moc vychytané...vpravo dole se ukáže šipka s nápisem "špatná cesta" a ukazuje pořád jiný směr. Už jsem trochu přišel na to jak to asi funguje...Správný směr to neoznačí nijak...prostě se žádná šipka neobjeví, ale je potřeba v nastavení zadat blízkost trasy tak na 15 m a pak se šipka ukáže jen pokud jsem mimo víc jak těch 15m. Samozřejmě v blízkosti keše je třeba nastavit citlivost na 1m.
  • 0

#23 36

36

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2008 - 23:07

to zskal: ahaa diky za odpoved. Jeste 2 dotazky: To sledovani jsi dal na zacatek cesty, nebo na konec cesty? Jinou moznost tam totiz nevidim.... a lze nejak stavajici *.plt vyexportovat do *.rte? Moc diky za odpovedi. I kdyz jsem se snazil to prelouskat v manualu, stejne jsem to nepochopil....
  • 0

#24 zskal

zskal

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2008 - 12:45

To 36: Sledování jsem zvolil "po cestě" což je vlastně na konec cesty. Převod .plt na .rte možná v něčem jde udělat, ale nejsem si moc jistý. Soubor .plt je vlastně trasa, kterou přístroj zaznamená při pohybu a soubor .rte je vytvořená cesta....z té vlastně záznamem vznikne trasa. Myslím, že v tom ani není nijaký rozdíl. Když použiješ trasu .plt, tak ji taky můžeš použít pro navigaci. Já jsem si to jen chtěl vyzkoušet v tomto programu hlavně pro plánování cest na kolo.
  • 0

#25 36

36

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2008 - 15:01

presne tak. Planovani cest na kolo :) me prave taky neni porad jasny rozdil mezi trasou a cestou. Navic kdyz i trasu *.plt si muzu v ozim naplanovat... no nic diky za odpovedi, budu prakticky zkouset....... :)
  • 0

#26 Trainzak

Trainzak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2008 - 21:45

Zajímalo by mě, jak dlouho vám N73 vydrží navigovat na jedno nabití?
  • 0

#27 zskal

zskal

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2008 - 9:01

Trainzak:neměl jsem možnost to takhle moc otestovat, ale modul LD-4W by měl na jedno nabití vydržet 11 hod. N73 jsem měl na kole se zapnutým SmartComGPS a přehrávačem asi půl dne a nevšiml jsem si téměř žádné spotřeby. Podsvícení displaye jsem měl ale vypnuté a zapínal jsem si jej jen podle potřeby.
  • 0

#28 Trainzak

Trainzak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2008 - 11:09

A jak jste celkově spokojeni s N73 v přírodě? Spadla vám někdy na zem? Jak moc je odolná? Koupili jste si někdo další baterii pro zvýšení výdrže? Nevíte o nějakém hliníkovém pouzdře? Jaké další programy kromě SmartComGPS ještě používáte pro Geocaching?
  • 0

#29 Mates168

Mates168

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2008 - 13:05

Tak moje dojmy sou, že N73 vydrží... blbý je jenom to, že se dost rychle poškrábe, takže by to nějaký pouzdro fakt chtělo! Na zem mi spadla několikrát a vždycky vydržela v pohodě... nová baterie neni po roku používání potřeba. SmartComGPS moc nepoužívám - ted mam Garmina 60 CSx, ale používal sem hlavně tomtom a Handy GC. + u mysterek a multin nějaký listingy v offline formátu... tod vse.
  • 0
Vložený obrázek
ORGANIZATION TEAM MEMBER
rád zodpovím vaše dotazy ohledně eventu MAFIE

#30 zskal

zskal

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2008 - 20:56

Já N73 navlíkám do tohoto pouzdra: http://obchod.sunnys...-n73-cerne.html a jezdím s ní i na kole s tímto držákem:http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/09258116/krusell-drzak-na-kolo-bikeholderkit.html . Po malé úpravě drží perfektně a myslím že toto pouzdro i dostatečně tlumí otřesy. Samozřejmě do většího deště to nebude...
  • 0

#31 36

36

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2008 - 9:01

zskal napsal/a:
Já N73 navlíkám do tohoto pouzdra: http://obchod.sunnys...-n73-cerne.html a jezdím s ní i na kole s tímto držákem:http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/09258116/krusell-drzak-na-kolo-bikeholderkit.html . Po malé úpravě drží perfektně a myslím že toto pouzdro i dostatečně tlumí otřesy. Samozřejmě do většího deště to nebude...


Hele zajimalo by mne co znamena ta mala uprava :)
Ja tam mam jen gumicku aby se mi na to na riditkach furt netocilo co ty?

JInak s vydrzi. Telefon mi vzdy cky dojde driv nez gps Modul.
Pokud mam porad zaple podsviceni tak vydrzi +-6 hodin (plne nabity)
ale pokud vypinam displej (mam to pak v batohu) a to vydrzi i 2 dny

Nicmene smartcom gps je pro mne ve spojeni se slusnymi mapami genialni software, na lepsi jsem zatim nenarazil

No a hlinikovy pouzdro by mne taky docela zajimalo....
  • 0

#32 zskal

zskal

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2008 - 12:11

36: Ano, přesně tu gumičku jsem měl na mysli. Bez ní se to točí jak na kolotoči. Dost se divím, že to takhle vymysleli...SCGPS je opravdu výborný. Jen bych malinko upravil vkládání bodů a nějaké maličkosti, ale to se dá skousnout. Nevíš jaký je rozdíl mezi verzemi 1.53 a 1.55 krom toho, že 1.55 umí interní GPS u N95? Já mám 1.53 a jsem spokojený, ale možná, že ve verzi 1.55 už dotáhli nějaké drobnosti.
  • 0

#33 36

36

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2008 - 12:28

nekde jsem cetl ze verze 1.55 je totozna s 1.53 a rozdil je skutecne jen v podpore internich gps chipu.
  • 0

#34 Trainzak

Trainzak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2008 - 18:54

Nemohli byste ukázat na fotce, jak konkrétně vypadá N73 připevněná na kole a jak máte provedenou tu úpravu pomocí gumičky?
  • 0

#35 zskal

zskal

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2008 - 21:03

Jediná fotka kterou mám s N73 na řídítkách je tady: http://zskal.wz.cz/N73.jpg . Není tam ale vidět to uchycení a ta gumička, ale to je stejně strašně jednoduché. Prostě si jen pod spodní klip pouzdra provlečeš gumičku a pak ji na řidítkách přetáhneš přes držák mobilu. Pokud mi to vyjde, tak ti to zítra bliknu podrobněji.
  • 0

#36 zskal

zskal

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2008 - 20:22

Ukazuje vám SmartComGPS letní čas?Já jsem to tedy v nastavení nikde nenašel a docela mě to točí, protože když zároveň fotím, tak po přiřazení GPS údajů k snímku musím provádět korekci...:-(
  • 0

#37 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2008 - 20:29

Ukazuje, vubec nic jsem nikde nenastavoval.
  • 0

#38 zskal

zskal

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2008 - 21:33

maaaca: můžeš prosím napsat jakou verzi SCGPS máš a popř. jaký používáš GPS modul?Děkuji
  • 0

#39 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2008 - 23:04

Verze to je 1.53b, pouzivam GPS modul Navicore 240 (od patka jsem ho ale nemel pusteny, jestli myslis ze to ma na to vliv)
  • 0

#40 zskal

zskal

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2008 - 11:43

maaaca: díky, už je to OK. Jsem lama...nějakým záhadným způsobem jsem v mobilu posunul datum a to způsobilo zimní čas na GPS...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama