Přejít na obsah


Fotka

SmartCom GPS na N73


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
66 odpovědí na toto téma

#41 maja19

maja19

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2008 - 8:18

jak dostáváte pozice chahí do wpt? Když jich tam chci dát 2O, tak je z toho můžu picnout to tam dávat po jedné. Používám E51, LD-3W a SmartCom GPS. Prosím pomozte. tady, nebo icq, email.
  • 0

#42 Spook

Spook

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2008 - 8:39

Zkus Geoget
  • 0

#43 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2008 - 15:57

Jeste nez jsem se stal PM (cimz se mi to cele dosti zjednodusilo) jsem stahoval body primo v listingu jako "LOC waypoint file", otevrel jsem je v EasyGPS a tam si udelal takovou "databazi" kesi na ktere jsem se chystal. Nakonec jsem to GPSBabelem prekonvertoval do wpt a nahral do telefonu. Ted co jsem PM, tak si stahuji PQ a jeste si je barvim v GSAKu podle typu kesi, tak je to uz o necem jinem...
  • 0

#44 Trainzak

Trainzak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2008 - 15:04

Nevíte proč vždycky, když importuju waypointy vygenerované třeba ze Skrýšotlače se pak při navigaci v seznamu objevují jen jako hint (tedy description) a ne podle jména? Pokud je zadám ručně tak je vše v pořádku. Když ale pak ty importované waypointy edituju tak je vidět že je název i popis je zadán správně (tedy název keše a hint) ale stejně se pak ve výberu waypointů se zobrazuje jen hint.
  • 0

#45 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2008 - 12:22

maaaca napsal/a:
Ted co jsem PM, tak si stahuji PQ a jeste si je barvim v GSAKu podle typu kesi, tak je to uz o necem jinem...


A jak se to barvi, on umi SmartcomGPS ukazovat waypoints ruznymi barvami?
edit: no jo umi, to sem vubec nevedel, parada
  • 0

#46 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2008 - 5:00

Tak sepliz podelte, jak se to barvi aby se waypoints ukazovaly ve SmartComGPS ruznymi barvami...
  • 0

#47 TEA_CR

TEA_CR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2008 - 8:15

Skleba napsal/a:
Tak sepliz podelte, jak se to barvi aby se waypoints ukazovaly ve SmartComGPS ruznymi barvami...


Zdravím kolegáčky!
Už to tu proběhlo v jiném vlákně... s úspěchem a úsměvem :P používám opičí skriptík od Ebika. Naprostá paráda, doporučuji... A jak to vypadá? Jsou tam rovnou jednotlivé zastávky, případně parkoviště, barvy jsou obsaženy v onom WPT kódu. Ebik to udělal skvěle :), ještě jednou děkuji (zelená, žlutá, modrá a tuším hnědá pro Earthcache).

- Tradiční
- Multi
- Mystery

HOWGH :P!

A teď padám ven ;)!
  • 0
LOVU ZDAR Vložený obrázek!
TEA_CR

#48 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2008 - 11:06

Skleba napsal/a:
Tak sepliz podelte, jak se to barvi aby se waypoints ukazovaly ve SmartComGPS ruznymi barvami...


No tak ja to delam v GeoGetu exportnim makrem wpt-color (od pmoravec) ktery se da stahnout primo na strance GeoGetu. Trochu sem si ho teda upravil - presunul nazev cache z nazvu waypointu do popisu aby nezabiral tolik mista z mapy.
  • 0

#49 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2008 - 15:50

TEA_CR to vypada zajimave, jdu vyzkouset, no jinak zkusim jeste nastavit nejak GSAK, snad z toho neco pouzitelnyho vypadne.
  • 0

#50 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2008 - 20:00

Hm tak sem taky dnes zazil problemy se sipkou ze se neupdatuje... mam podezreni ze je to poctem waypointu, mel sem jich nactenych asi 1200, driv jen malo. Mate nekdo podobnou zkusenost? Docela mrzute, znate nejaky soft ktery by umozil mit v mobilu treba celou CR a podle potreby generovat maly seznam wpt v okoli aby to Smartcom zvladl?
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet

#51 alalanto

alalanto

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2008 - 16:21

Zdravím vás, sháním český návod pro SmartCom GPS pro S60...mám N73 a teprvá s navigací začínám. Omlouvám se jestli se to tu už neřešilo, ale prohledal jsem vše co se dalo a nenašel to... předem díky za každou radu
  • 0

#52 mumaci

mumaci

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2008 - 15:52

Takze uz to jde. Ted mam jiny problem. Instaluju to jako beznou aplikaci. Ovsem pri instalaci se me to zepta, zda chci instalovat na kartu nebo do telefonu. Zvolim tedy na kartu, ale slozky si to udela v telefonu. Uz jsem ztraceny, zkousel jsem pet ruznych instalaci a porad nic... Nevite nekdo co s tim? Diky za odpovedi.
  • 0

#53 Milancer

Milancer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 181 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2008 - 20:26

Myslim ze je to normalni. Program se nainstaluje do e:\system\apps\smartcomgps\... ale slozky \data\smartcomgps\... se vytvori v telefonu i na karte. Mapy a body se pri startu nacitaji z obojiho. Kam se budou ukladat trasy a body si nastavis primo v programu.
  • 0

#54 mumaci

mumaci

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2008 - 9:56

Jo mas pravdu,pak se mi to povedlo taky. Dekuju za info ;)
  • 0

#55 Mikas4444

Mikas4444

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2008 - 21:41

maaaca napsal/a:
Jeste nez jsem se stal PM (cimz se mi to cele dosti zjednodusilo) jsem stahoval body primo v listingu jako "LOC waypoint file", otevrel jsem je v EasyGPS a tam si udelal takovou "databazi" kesi na ktere jsem se chystal. Nakonec jsem to GPSBabelem prekonvertoval do wpt a nahral do telefonu.
Ted co jsem PM, tak si stahuji PQ a jeste si je barvim v GSAKu podle typu kesi, tak je to uz o necem jinem...

Ahoj, zkoušel jsem si v GSAKu přebarvit cache a waypointy, změnit název cache a do popisu dát hint. Funguje v poho, v OZI se to zobrazí přímo parádně ... ale po nahrání WPT do Smarcom mi program padne. V podstatě jsem zjistil, že Smartom zkousne jen Defaultně vyexportované WPT z GSAKu. Nemáte s tím nějakou zkušenost ? Testoval jsem to na exportu do WPT pro OZI. Díky !!
  • 0

#56 Mikas4444

Mikas4444

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2008 - 7:24

Tak jsem na to přišel ... hloupost. Stačilo ve Smartcom vymazat původní body a ty nové, "přebarvené" a s hintem v popisu nahrát "načisto". Asi se tam tloukly rozdílné formáty (ty původní byly vyexportovány v defaultním nastavení)
  • 0

#57 Mikas4444

Mikas4444

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2008 - 18:50

Mikas4444 napsal/a:
Tak jsem na to přišel ... hloupost. Stačilo ve Smartcom vymazat původní body a ty nové, "přebarvené" a s hintem v popisu nahrát "načisto". Asi se tam tloukly rozdílné formáty (ty původní byly vyexportovány v defaultním nastavení)

Sám sobě si odpovím: To je ovšem pěkná kravina Mikas. Problém je v tom, že pole describtion v Smartcom GPS může obsahovat max 480 znaků. Pokud je některý hint delší, program se ukončí.
Vyřešil jsem to v GSAK příkazem %macro=>s odkazem na vlastní makro.gsk, ve kterém jsou příkazy pro ořezání délky hintu:
$_Special=LEFT($d_Hints,200)
# $_Special=LEFT(%c_hint,30)
# $_Special=SmartName($d_Hints,300)
No a protože do Describtion dávám ještě další informace o obtížnosti, autorovi, ... ořezávám hint na 300 znaků a vše funguje.
Ještě si obarvím cache podle typu - a pak vše uložím přímo z GSAK na kartu mobilu do příslušného adresáře pro smartcom ve formátě WPT.:)
  • 0

#58 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2008 - 20:12

Dik to se hodi vedet az mi zas taky bude neco padat...
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet

#59 Mafi5bj

Mafi5bj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2009 - 18:30

Tak se mi podařilo konečně z MoZiGa nasypat waypointy do SmartComu v použitelném tvaru, ale zarazila mě jiná věc. Názvy bodů jsou každý v neprůhledném barevném rámečku a když jich je hodně, překrývají mapu tak, že tam toho moc vidět není. Dá se to zobrazení nějak změnit?
  • 0

#60 alesd

alesd

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2009 - 16:10

Ahoj, zkousel jsem zaznam trasy ve SmartComGPS nasypat do Ozi exploreru. Mam vsak jeden problem - pokud si trasu prehravam primo ve smartcomu, je vse, tak jak to v realu bylo - kdyz nasypu trasu do Oziho, je trasa nejakym zpusobem divne zkracena /az na desetinu delky/. Nevite nekdo co s tim? Diky za jakoukoliv odpoved. EDIT: kdyz nasypu do mapy points from track, tak tam jsou najednou vsechny, ale trasu mi to celou rozhodne nezobrazi , nevite teda nekdo?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama