Přejít na obsah


Fotka

Návrhy na zlepšení serveru GC.cz


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
69 odpovědí na toto téma

#1 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2007 - 10:20

Navazuji na toto vlákno. Sem pište své připomínky, dotazy a návrhy. Snažte se však prosím být realističtí hlavně s ohledem na rozsah vašich projektů. Dále je nutno vzít v potaz skutečnost, že jak vlastní server (Community Server), tak i wikipedie (MediaWiki) jsou vpodstatě "hotové" systémy, kde lze upravovat jen do určité míry. Nové funkce se pak (většinou) přidávají pomocí plug-inů (viz kalendář). Díky!

Předmětem číslo jedna je samozřejmě cachemapa!

Choze


  • 0

#2 pepa.z.pocernic.test2

pepa.z.pocernic.test2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 170 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2007 - 10:33

Jestli by nestálo se podívat na strukturu fóra. Založit třeba vlastní fórum pro populární programy jako je třeba gsak. A možná by se dalo vymyslet i další.

Jo, kdy bude mapa? 


  • 0

#3 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 940 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2007 - 10:52

preposlal som Chozemu mail od Pepy, takze Pepa, budes mat pracu [:)]

  • 0

#4 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2007 - 10:58

Rozdělení diskuze je fajn nápad! Zatím teda asi určitě pro GSAK. Klidně sem pište další návrhy.

Co se týče cachemapy, pak odkážu na titulní stránku - už je tam upravený text. Teď mi poslal Šaman Pepův návrh, tak až se tím prokoušu a vykomunikuju s Honzou, ozvu se.

Choze


  • 0

#5 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 940 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2007 - 16:58

este ma napada, vypadol link na skrysotlac, zasluzilo by si to taktiez dat hore za kalendar, resp. niekam medzi, pripadne zriadit kolonku nastroje a dat to tam - ak nahodou nevies o co ide - http://www.geocachin.../skrysotlac.php

  • 0

#6 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2007 - 20:28

Mě osobně by víc vyhovovalo, kdyby se nové příspěvky zobrazovaly nahoře a řadily se od nejnovějšího po nejstarší. Dnes je tomu naopak a já musím po nekolika desítkách příspěvků ve vlákně listovat na další stránky.

Nevím jak je to technicky možné a co na to ostatní. :o)

Gerdík


  • 0

#7 pepa.z.pocernic.test2

pepa.z.pocernic.test2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 170 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2007 - 20:36

gerdik:

Mě osobně by víc vyhovovalo, kdyby se nové příspěvky zobrazovaly nahoře a řadily se od nejnovějšího po nejstarší. Dnes je tomu naopak a já musím po nekolika desítkách příspěvků ve vlákně listovat na další stránky.


Nevím jak je to technicky možné a co na to ostatní. :o)


Gerdík



Zkusil sis to tak v profilu nastavit?


  • 0

#8 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 940 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2007 - 20:38

to si mozes nastavit sam a manualne uz od zaciatku, mas to vpravo hore pri kazdom vlakne, mozes sortovat bud newest to oldest alebo naopak [:)]

  • 0

#9 maty

maty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2007 - 22:17

Ja zase nemam u prispevku odkaz "Rychla odpoved" :( Moc mi chybi, fnuk.
  • 0

#10 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2007 - 22:47

Vůbec jsem si toho přepínače nevšimnul. Dík.

Pak jse vše v poho.


  • 0

#11 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2007 - 0:28

Saman: este ma napada, vypadol link na skrysotlac, zasluzilo by si to taktiez dat hore za kalendar, resp. niekam medzi, pripadne zriadit kolonku nastroje a dat to tam - ak nahodou nevies o co ide - http://www.geocachin.../skrysotlac.php

Podobne bych navrhoval nahore v liste odkaz Wiki prejmenovat napr. na "Encyklopedie GC", "Navody GC" ci "Co a jak v GC" - rade lidi s pocitaci mene zzitych pojem wiki vubec nic nerika a netusi, ze tam najdou to hlavni do zacatku-jak zacit, navody, co je co.... Rada cacheru by si pak spise existence wiki vsimla a nepsala by sem dotazy, co tam jsou ve clancich zodpovezene... 


  • 0

#12 pepa.z.pocernic.test2

pepa.z.pocernic.test2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 170 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2007 - 5:54

minarjo:

Podobne bych navrhoval nahore v liste odkaz Wiki prejmenovat napr. na "Encyklopedie GC", "Navody GC" ci "Co a jak v GC".

 I tohle spoustě lidí nic neřekne, možná by bylo nejlepší to nazvat "Tohle přečti první", nebo nějak podobně.

Nebo dát do diskuzí vedle čudliku "Odeslat" červený text "Před položení dotazu zkus použít hledání, google, nebo se podívej do wiki.".

 


  • 0

#13 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2007 - 7:41

Zatím jsem zkusil jedno rychlé řešení, které jste asi nepřehlédli [;)]. Prosím o názory.

Choze


  • 0

#14 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2007 - 7:43

maty: Ja zase nemam u prispevku odkaz "Rychla odpoved" :( Moc mi chybi, fnuk.

To je divný... a bylo tam předtím? Já ho tam mám...

Choze 


  • 0

#15 maty

maty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2007 - 9:16

Ne, nikdy jsem ho nemel. Videl jsem to u kamarada, takze az tam jsem si uvedomil, ze jsem o neco ochuzen...
  • 0

#16 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2007 - 10:26

Mně by se hodilo tlačítko, které by bylo někde po ruce a jehož stisknutím by se nastavily všechny thready jako přečtené.

Využívám prakticky jen pohled na nepřečtené příspěvky a když už toho mám několik stránek, tak musím do fór, jít do každé kategorie, kliknout tam a tam...

Nebo máte někdo nějakou fintu, jak to všechno "přečíst" najednou?


  • 0

#17 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2007 - 12:16

maty: Ne, nikdy jsem ho nemel. Videl jsem to u kamarada, takze az tam jsem si uvedomil, ze jsem o neco ochuzen...

Pak už jenom Honzu napadá, zda nemáš nastavený jiný layout stránek, téma nebo něco?

Choze 


  • 0

#18 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2007 - 12:46

Choze & Debora:

maty: Ne, nikdy jsem ho nemel. Videl jsem to u kamarada, takze az tam jsem si uvedomil, ze jsem o neco ochuzen...

Pak už jenom Honzu napadá, zda nemáš nastavený jiný layout stránek, téma nebo něco?

Choze 

Jo to by mohlo byt tim. Ja tam rychlou odpoved take nemam, ale pamatuju si, ze kdysi jsem ji videl (nejak mi ale stejne prisla k nicemu) . Ted mam nastaveny celkem minimalisticky mne vyhovujici layout s dvema uzkymi listami nad prispevkem a tlacitky v rade, ale zjistil jsem, ze v menu nastaveni bud zmizel rozbalovaci seznam s ostatnima rozlozenima nebo jsem uplne slepej a nebo to bylo jinde a ja jsem zapomnel kde a nemuzu to tima padem vyzkouset. Nevite, kam se nastaveni layoutu podelo (popripade kde je odjakziva)?

edit: beru zpet. Rychlou odpoved tam mam, ale jsem slepej a tim, ze ji nepouzivam se mi ji zrejme podarilo zcela vytesnit z mysli. S tim rozlozenim  si ale porad nevim rady.


  • 0

#19 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2007 - 13:52

Saman: este ma napada, vypadol link na skrysotlac, zasluzilo by si to taktiez dat hore za kalendar, resp. niekam medzi, pripadne zriadit kolonku nastroje a dat to tam - ak nahodou nevies o co ide - http://www.geocachin.../skrysotlac.php

Fertig! [:)]

Choze 


  • 0

#20 maty

maty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2007 - 20:08

njn, a co a kde mam nastavit ? a jake hodnoty to ma mit ? a ma byt forum Personalizovane ?
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama