Přejít na obsah


Fotka

Návrhy na zlepšení serveru GC.cz


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
69 odpovědí na toto téma

#41 pepa.z.pocernic.test2

pepa.z.pocernic.test2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 170 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2007 - 13:55

Pokud už někde není zveřejněn, tak by se mezi odkazy mohl dát i odkaz na globální rss.

  • 0

#42 pepa.z.pocernic.test2

pepa.z.pocernic.test2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 170 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2007 - 18:53

Pehta:

pepa:

http://charoon.aspweb.cz/komentare.ashx?tema=mobilni

http://charoon.aspweb.cz/komentare.ashx?tema=programypc

http://charoon.aspweb.cz/komentare.ashx?tema=garmin

Snad jsem nic nezapomněl. Asi to časem předělám, aby bylo možné zadat téma číslem fóra, aby to bylo obecnější. A pokud to vyhovuje takhle více lidem, tak by asi bylo lepší rss podle téma vytvářet přímo na gc.cz. teda pokud mi něco neuniklo a už to tady není :-)


Super, přesně takto jsem si to představoval... Díky

Pro případ, že by zase vzniklo nové fórum, jsem udělal "univerzální" kanál http://charoon.aspwe...ashx?forum={ID}, kde {ID} je číslo fóra.Když se podíváte na url fóra, tak je to to číslo. Například http://charoon.aspwe...e.ashx?forum=9.

Zkusil jsem adminovi nabídnout, že bych ty kanály udělal přímo tady, aby to nefungovalo takhle šíleně, ale zatím bez odezvy. Tak se třeba pochlapí a udělá to sám :-) (Pokud mi neuniklo, že už tu jsou :-))


  • 0

#43 wwwerca2

wwwerca2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2007 - 17:42

Mozna by bylo fajn udelat nejakej mensi chat nebo neco podobneho. Problemy by se resily primo mezi sebou a rychleji a clovek by si i lepe pokecal[:)]

  • 0

#44 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2007 - 20:44

Chat by byl fajn, ale hlavně vyhoďte gratulace z aktivních témat [;)]
  • 0

#45 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2007 - 0:00

mitak: Chat by byl fajn, ale hlavně vyhoďte gratulace z aktivních témat [;)]

Take bych chtel moc poprosit, aby se gratulace vyradily z aktivnich vlaken a neprectenych prispevku, popripade kdyby to slo nejak personalizovat, nebo do rozbalovaciho seznamu nahore pridat polozku "vsechno krome gratulaci".

Situace je naprosto neunosna a bude jen hur! Resim gratulace otevrenim vlakna s gratulacemi, otevrenim menu nastaveni a klikem na oznacit jako prectene...(spoustu zbytecnych kliku, spoustu casu nez se nactou stranky...). Udelal jsem tento ukon pred asi peti minutami a ted to zase vypada jako by se tak vubec nestalo.[:S]

Prosil jsem o nejake osetreni gratulaci v seznamech aktivnich a neprecetenych uz nekdy v lednu, kdy se preslo na Community server, ale bez odezvy, objevili se dokonce i hlasy lidi (konkretne tedy myslim jeden), kterym to takto naopak vyhovuje. Jestli vyhovuje i nadale, byla by asi nejlepsi perzonalizace.... samozrejme pokud je vubec mozna.

Pokud jde se soucasnou situaci v ramci Community Serveru neco udelat, zkuste to prosim. Verim, ze je mnoho uzivatelu, kterym by to pomohlo... jak je ostatne videt i z vedlejsiho vlakna na toto tema.

 


  • 0

#46 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2007 - 7:05

mitak: Chat by byl fajn, ale hlavně vyhoďte gratulace z aktivních témat [;)]

Jdeš na to dobře, už si to začínám pamatovat [;)].

Ne, vážně - podívám se na to...

Choze
 


  • 0

#47 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2007 - 9:58

mitak: Chat by byl fajn, ale hlavně vyhoďte gratulace z aktivních témat [;)]


Ohledne chatu - adminum by se dala usetrit prace vyuzitim jiz hotoveho produktu treti strany, treba i vcetne resourcu. Dobre a jednoduse to maji celkem propracovano na meebo.com (server poskytujici sluzby pro IM primo z web prohlizece)


priklad - viz testovaci geocachig.cz meebo room.


Je tam navic fce "Embed of your site", takze lze mit primo funkcni okno chatu (roomu) na geocaching.cz


  • 0

#48 cyne

cyne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2007 - 10:00

no chat by nebyl, spatny, protoze by se na nej jednoduseji pripojilo vice lidi, ale jinak uz existuje IRC kanal geocaching.cz dostupneho treba na irc.felk.cvut.cz , i kdyz co si pamatuju tak nejaky brnak neco rikal o nem a nejach cajzlech ;)
  • 0

#49 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2007 - 11:26

Choze & Debora:

Jdeš na to dobře, už si to začínám pamatovat [;)].

Ne, vážně - podívám se na to...

Choze

Chihi, to sem čekal, že budu muset otravovat dýl a hlasitějc: Tak teda VYHOĎTE TY GRATULACE Z AKTIVNÍCH VLÁKEN !!! [Y] [:D]


  • 0

#50 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2007 - 11:27

cyne: no chat by nebyl, spatny, protoze by se na nej jednoduseji pripojilo vice lidi, ale jinak uz existuje IRC kanal geocaching.cz dostupneho treba na irc.felk.cvut.cz , i kdyz co si pamatuju tak nejaky brnak neco rikal o nem a nejach cajzlech ;)


Já to nebyl [;)]


Sice o IRC kanálu vím, ale přišlo mi, že o něm ani ti cajzli pořádně neví. Navíc mi chat přijde pro drtivou většinu lidí snadnějc použitelný, takže je velká pravděpodobnost, že by byl víc využitý/zábavnější.


  • 0

#51 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2007 - 14:09

Mion:

Ohledne chatu - adminum by se dala usetrit prace vyuzitim jiz hotoveho produktu treti strany, treba i vcetne resourcu. Dobre a jednoduse to maji celkem propracovano na meebo.com (server poskytujici sluzby pro IM primo z web prohlizece)

priklad - viz testovaci geocachig.cz meebo room.

Je tam navic fce "Embed of your site", takze lze mit primo funkcni okno chatu (roomu) na geocaching.cz

Vypadá to dobře, zkusím to navrhnout Honzovi. Problém je, že se uživatelé chatu budou muset znova registrovat. Díval jsem se i po chatech, které spolupracují s Community Serverem, ale to je už placený produkt - myslím že psali $300 za licenci na doménu...

Choze 


  • 0

#52 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2007 - 16:30

Opravdu tady chcete chat? Já tedy nevím, ale nějak se mi nezdá, že lidé, které z geocachingu znám, chtějí trávit čas na chatu. Už fórum je jeho docela velký žrout. Chat jsme jinak spustili před časem na našich webech (Živě, MobilMania...), a přestože o něj byl zpočátku mezi uživateli zájem, nakonec je z toho mrtvá služba. A to tam máme i puberťáky, co nám na fóru denně tráví hodiny. :)

Jinak pro chat používáme free produkt PCPIN: http://www.pcpin.com/.

 


  • 0

#53 PedroKV

PedroKV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 277 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2007 - 21:11

marekl:

Opravdu tady chcete chat? Já tedy nevím, ale nějak se mi nezdá, že lidé, které z geocachingu znám, chtějí trávit čas na chatu. Už fórum je jeho docela velký žrout. Chat jsme jinak spustili před časem na našich webech (Živě, MobilMania...), a přestože o něj byl zpočátku mezi uživateli zájem, nakonec je z toho mrtvá služba. A to tam máme i puberťáky, co nám na fóru denně tráví hodiny. :)



Marek má pravdu, vždyť se podívejte po fórech, pořád ty samý lidi, bylo by tam pusto.

  • 0

#54 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2007 - 23:51

Choze & Debora:

Grako: Je to jen takové malé rýpnutí.[6]

Nešlo by tu také udělat kategorii, kde by si člověk mohl zabrat místo (popř. řadu míst) kde hodlá uložit keš a to by měl „rezervované“ třeba na měsíc? Možná by to pomohlo, možná taky ne.[:P]

No, nápad je to dobrý, ale v globálním měřítku si myslím nerealizovatelný. Už jenom proto, že ne všichni kačeři čtou fóra. Jinak diskuze o blokaci souřadnic na GC.com už tu proběhla, zkus podívat tam...

Choze 

O to ani tolik nejde, ti co zakládají ve větší míře a plánují to s větším předstihem (né ve smyslu - tady je pěkné místo, vytáhnout krabičku, nadepsat, schovat do pařezu, 10 vteřin měřit a jít dál) se sem stejně dívají.

Když by ale někdo dejme tomu plánoval od Března velký cache projekt a ty by jsi sem teď dal blokování na to místo, tak by se na to stejně z vysoka vys.... a tu cache tam o víkendu dal...
Tímhle stylem bychom to blokování mohli za pár měsíců zase rušit.


  • 0

#55 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2007 - 1:58

alkes:

objevili se dokonce i hlasy lidi (konkretne tedy myslim jeden), kterym to takto naopak vyhovuje.



Tím myslíš asi mě. V současné době jsem v tomhle ohledu jaksi rozpolcen. Na jednu stranu je fajn tam ty gratulace mít, ale na druhou stranu to způsobuje hroznej bordel. Mně by vyhovovalo, kdyby se jednoduše jedorázově dalo označit všechno jako přečtené, čímž by se částečně eliminovaly ty nekonečné záplavy gratulací, ale asi to není technicky možné, takže nejlepší by asi fakt bylo, aby si to každý mohl nastavit, jak mu to vyhovuje. Jestli to je technicky možné.


  • 0

#56 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2007 - 2:02

Czecho Cowboy:

Když by ale někdo dejme tomu plánoval od Března velký cache projekt a ty by jsi sem teď dal blokování na to místo, tak by se na to stejně z vysoka vys.... a tu cache tam o víkendu dal...
Tímhle stylem bychom to blokování mohli za pár měsíců zase rušit.

Logické by bylo, aby sis to už v březnu zarezervoval a neměl pak žádnej problém, ne?

Každopádně souhlasím s názorem, že to asi nemá smysl, jelikož se sem nedívají všichni.


  • 0

#57 PedroKV

PedroKV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 277 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2007 - 9:37

abakus:

alkes:

objevili se dokonce i hlasy lidi (konkretne tedy myslim jeden), kterym to takto naopak vyhovuje.

Tím myslíš asi mě. V současné době jsem v tomhle ohledu jaksi rozpolcen. Na jednu stranu je fajn tam ty gratulace mít, ale na druhou stranu to způsobuje hroznej bordel. Mně by vyhovovalo, kdyby se jednoduše jedorázově dalo označit všechno jako přečtené, čímž by se částečně eliminovaly ty nekonečné záplavy gratulací, ale asi to není technicky možné, takže nejlepší by asi fakt bylo, aby si to každý mohl nastavit, jak mu to vyhovuje. Jestli to je technicky možné.



Já mám jasno, Gratulace jsou ztrátou času, diskového prostoru a přenosové kapacity. Pokud chci někomu pogratulovat, udělám to osobně, pokud si chci nechat pogratulovat, dám si to do profilu. Nikdy by mě nenapadlo založit na to fórum. Třeba se ještě dočkáme fóra Gratulace II, kde se bude gratulovat k narozeninám, Gratulace III k maturitě a jiným zkouškám, Gratulace IV k první manželce a prvnímu rozvodu aj.

  • 0

#58 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2007 - 11:09

PedroKV:

......
Já mám jasno, Gratulace jsou ztrátou času, diskového prostoru a přenosové kapacity. Pokud chci někomu pogratulovat, udělám to osobně, pokud si chci nechat pogratulovat, dám si to do profilu. Nikdy by mě nenapadlo založit na to fórum. Třeba se ještě dočkáme fóra Gratulace II, kde se bude gratulovat k narozeninám, Gratulace III k maturitě a jiným zkouškám, Gratulace IV k první manželce a prvnímu rozvodu aj.

To je tedy sakra divnej názor.

Ale asi by na gratulace mělo být zvláštní okénko, mimo ostatní diskuse.


  • 0

#59 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2007 - 11:12

PedroKV:

Já mám jasno, Gratulace jsou ztrátou času, diskového prostoru a přenosové kapacity. Pokud chci někomu pogratulovat, udělám to osobně, pokud si chci nechat pogratulovat, dám si to do profilu. Nikdy by mě nenapadlo založit na to fórum.

Hmm, a jak že se dozvíš, že má někdo geojubileum? To jako neustále procházích profily cca 50 uživatelů?

Já mám sice na to jakýsi systém, ale tam mám cca 20 lidí, víc už by stejně nebylo přhledné. Zbytek monitoruju ve fórech. Nehldě k tomu, že některé gratulace jsou dost netradičníé, např. Harwey 30 založených.


  • 0

#60 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2007 - 12:10

abakus: Tím myslíš asi mě.

Jojo. Myslim, ze jsi to byl zrovna ty [:D]

 

PedroKV:
Já mám jasno, Gratulace jsou ztrátou času,diskového prostoru a přenosové kapacity. Pokud chci někomupogratulovat, udělám to osobně, pokud si chci nechat pogratulovat, dámsi to do profilu. Nikdy by mě nenapadlo založit na to fórum. Třeba seještě dočkáme fóra Gratulace II, kde se bude gratulovat k narozeninám,Gratulace III k maturitě a jiným zkouškám, Gratulace IV k prvnímanželce a prvnímu rozvodu aj.


Jak ale vidis, je i spoustu lidi, kterym vlakno s gratulacemi prijde prospesne a pouzivaji ho. Kdyby ne, tak by pravdepodobne ani nevzniklo a kdyby vzniklo, nebyly by s nim takove problemy jako ted, protoze by do nej nikdo neprispival.

Musi se jenom udelat trochu poradek, aby to bylo schudne pro vsechny. Treba tlacitko pro "precteni" uplne vseho by myslim ale nepomohlo. Odstranilo by to i zpravy z jinych vlaken, ktere me naopak zajimaji.

Podle mne by vzhledem k povaze gratulaci ani nemuselo vadit jedno prekliknuti do zvlastni sekce, jako to bylo na starem foru. Pokud ale vadi, tak aspon aby ostatnim sly na jedno kliknuti odfiltrovat... (ale stabilne, ne aby se kazdych pet minut musely pres tri mezistranky oznacovat jako prectene) Popripade by o moznostech mohla byt vyhlasena zde na foru anketa. To tedy samozrejme predpoklada, ze ty moznosti vubec jsou...


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama