Přejít na obsah


Fotka

Klistata


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
284 odpovědí na toto téma

#201 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 14 June 2011 - 7:34

Jarous1 napsal/a:
Ale, už jste někdo zkoušel B-komplex REPELENT ?


viz můj příspěvek na str. 10 "Přidán 06.06.2011 07:59" :)

ale neber to jako bernou mincy, asi lepší než nic. Já to beru pořád dále. Někde se tu dočteš, že zase jemu to naprosto funguje. Doporučuji B-komplex, repelent, dlouhé kalhoty.

Zásada je, každý večer své krásné mladé svalnaté tělo pořádně prohlédnout! - můžete k tomu použít i partnera (jeho pohlaví si každý volí sám)
  • 0

#202 m.e.d.v.e.d.i.

m.e.d.v.e.d.i.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 14 June 2011 - 8:35

Nedávno jsem si na rychlo koupil repelent Predator, nastrikali jsme nohy boty ruce. 2 ze 3 lidi nic. Ja osobne 2 kousky po celodenim litani v lese v trave po poli apod. Navic u me to bylo spis zpusobeno tim, ze jsem se nastrikal dost spatne a navic se hodne potim takze se nastrik brzo "smeje" a mel by se obnovit (na obalu psali ze proti klistatum vydrzi nastrik zhruba 4 hodiny) my byli v terenu hodin zhruba 6. Dlouhy kalhoty jsem samozrejme nemel :D
  • 0

#203 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 14 June 2011 - 9:07

lubbez napsal/a:
Boreliozy se nebojím ta se dá dnes léči bez problémů (vlasní zkušenost).

Blízká, téměř osobní zkušenost - nepodceňovat borelku. Pokud to prošvihneš a necháš projít až do vyšší fáze, což se může stát, máš smolíka. Záleží, kam ti to sedne. Na vyléčení je pozdě. Očkování proti encefalitidě doporučuji. Ale rozhodně nefunguje jako repelent.
  • 0

#204 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4547 příspěvků(y)

Publikováno 14 June 2011 - 10:04

O víkendu jsme byli na Mořině a já nachytal pět klíšťat, manželka ani jedno. Za celý život měla klíšťata jen dvě, já jen letos už přes dvacet.
  • 0

#205 ZuZu-18764

ZuZu-18764

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 162 příspěvků(y)

Publikováno 14 June 2011 - 13:20

pockat pockat. po B komplexu se pribere? Protoze mam pocit, ze nijak uzasne nefunguje. Dobrala jsem prvni baleni a po kazdem kesovani v lese neco najdu. Tak jestli nefunguje a jeste "skodi" tak si pro tu druhou krabicku nejdu ;)
  • 0
Kazda keska se da zdolat v sukni, ale roky dokazovani jsou pryc.

#206 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 14 June 2011 - 14:09

No, a proc si myslis, ze by to melo nejak ucinkovat, kdyz ani v pribalovem letaku toho B-komplexu o klistatech nepisi ani carku? Pisi tam jen a jen o komarech! (Alespon v tom, co jsem ted nasel na internetu...) :P
  • 0

#207 OakFamily

OakFamily

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 14 June 2011 - 14:43

Zapojte moderní techniku a je to!
http://new.e-conrad....710011-komarled

B)
  • 0

#208 Danar2004

Danar2004

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 16 June 2011 - 8:32

Ten odpuzovač, mno nevím, moc tomu nevěřím.. Být klíštětem a lézt po někom, tak stejně nevím kam lézt abych byl z dosahu ;)

Jinak se podělím o čerstvou zkušenost s klíšťaty.
Před týdnem jsme byli v lese a na loukách s vysokou trávou (takže pořád brodění cca 60cm vysokým porostem) cca od 18h do 02h ráno. Kontrolovali jsme se až doma. Já našel 1 lezoucí a 2 zakousnutá, přítelkyně 1 lezoucí.
Včera jsme byli v přibližně stejné oblasti cca od 21h do 00h, použili jsme poprvé repelent Predator forte na nohy, kalhoty a boty a výsledek byl tento: Ještě v lese jsem si z lýtka vyndaval jedno klíště, potom při kontrole a vyklepávání u auta jsem přítelkyni sundal 2 lezoucí z kalhot. Doma přítelkyně už byla čistá (nebo my slepí) a na mě bylo jedno lezoucí a dalších 5 zakousnutých!
Takže výsledek je za kratší dobu a s repelentem víc klíšťat! A to se vyplatí :D
Oblečení jsme byli stejně jako minulý týden, já kraťasy, přítulka dlouhé kalhoty.
Neříkám, že repelent je špatný, možná jsme se napoprvé nastříkali špatně, nebo málo. Také při brodění mokrou trávou se asi dost omyje. Dále jsme mohli prolézt nějakou klíšťovou metropoli. Také bylo po dešti, minulý týden bylo úplné sucho. Je dost aspektů, které to mohly ovlivnit, ale výsledky každopádně překvapily :D. Píšu to tu jen pro zajímavost a aby si z toho kdo chce vzal informace.
Na závěr se zmíním o vytahovátku co jsme si koupili za 70Kč v lékárně. Je to tohle www.otom.com. Funguje opravdu bezvadně, žádné trhání, mám pocit, že se klíště pustí samo - žádná ranka v kůži, klíště pak vesele běhá dál a hledá, kde se zas zahryznout. Velmi doporučuji!
  • 0

#209 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 16 June 2011 - 9:00

Koukám, že se tady docela míchají rady na komáry s radami na klíšťata. Komár je takové to malé, co lítá, bzučí a píchá. Klíště je takové to ještě menší, co se plíží travou a přisává se. Klíště je mrcha odolná a přípravky, které jsou určené na komáry, na klíšťata většinou ani trošku nefungují.
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#210 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 16 June 2011 - 20:10

Ja myslel, ze když smíchám komára a klíště, tak ze vnikne koště. :D
  • 0

#211 parnie

parnie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 16 June 2011 - 20:20

Teda já už klíště neměl ani nepamatuju. Dycky si doma dáváme horkou sprchu a pak se prohlížíme a už fakt hodně dlouho žádné klíště ;) Není možné, že by se klíště utopilo? Nebo pustilo tím šokem z koupele? :D Za to komáři po mě jdou jako kačeři po FTF:D
  • 0

#212 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 16 June 2011 - 20:47

Na klíšťáky je prý nejlepší mazat se pivem ;) (né, moje zkušenost to není, na mě prostě nejdou)
  • 0
Abych nebyl kačer teoretik, mám si raděj zajet na nějaký PT??

#213 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 16 June 2011 - 20:49

Danar2004 napsal/a:
... www.otom.com. Funguje opravdu bezvadně, žádné trhání, mám pocit, že se klíště pustí samo - žádná ranka v kůži, klíště pak vesele běhá dál a hledá, kde se zas zahryznout. Velmi doporučuji!


A prej že hlavně nevytáčet :-). Možná tak běhaj proto, že hledaj sosáček :D:D. Na druhou stranu, za mých mladých let jsme na zamořených Slapech tahali klíšťata způsobem "trochu Nivei na mřížkovaný sterilní mul, jednou otočit a klíště bylo venku" Ještě že tenkrát nebyly ty encefalytídy a boreliózy B)
  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#214 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 16 June 2011 - 21:12

Byly, ale asi se to neřešilo.
  • 0
Abych nebyl kačer teoretik, mám si raděj zajet na nějaký PT??

#215 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 16 June 2011 - 22:54

Valicek1 napsal/a:
Byly, ale asi se to neřešilo.


nebyly, resp nebyla ;)
  • 0

#216 Popina

Popina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 432 příspěvků(y)

Publikováno 17 June 2011 - 6:59

Ohledně očkování proti encefalitidě: Stojí to přesně 2x 555 Kč (tzv. Zrychlená dávka, která se může podávat i v létě). Dostanete jednu a za dva týdny, kdy nesmíte dostat klíště (já v té době chytl hnedka dvě) druhou. Poté už jste imunní a za rok musíte jít na přeočkování... Poté trvá standartně 4 roky. Myslím si, že 1110 ,- je za zdraví docela malá částka.
  • 0

#217 ZuZu-18764

ZuZu-18764

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 162 příspěvků(y)

Publikováno 27 June 2011 - 12:53

na vytahovani se da koupit i specialni pinzeta v lekarne. stoji kolem 30,- je plastova a funguje uzasne. Puvodne jsme ji meli na psa, ale uz jich mame vic a i na lidi. Kliste z toho vyvazne zcela zive, ovsem je nasledne zabito velice drsnym zpusobem (utopenim, pripadne spalenim na plynu)
  • 0
Kazda keska se da zdolat v sukni, ale roky dokazovani jsou pryc.

#218 Kuprum

Kuprum

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 27 June 2011 - 13:05

Zrovna se mi na lokti rozjíždí po třech týdnech od kousnutí klíštětem krásné mezikruží a tak si budu moci ověřit jak naše medicína pokročila v boji s boreliozou. Minule to bylo před 9 lety. :(
  • 0
Teprve nalezená krabka dává vyjížďce nebo vycházce smysl

#219 Kuprum

Kuprum

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 30 June 2011 - 9:12

Kuprum napsal/a:
Zrovna se mi na lokti rozjíždí po třech týdnech od kousnutí klíštětem krásné mezikruží a tak si budu moci ověřit jak naše medicína pokročila v boji s boreliozou. Minule to bylo před 9 lety. :(



A je to tady. Doxybene ráno, večer tři týdny. Máme nebezpečného koníčka;)
  • 0
Teprve nalezená krabka dává vyjížďce nebo vycházce smysl

#220 Do-bby

Do-bby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 30 June 2011 - 11:05

jsem to tu tak procital a pres jeden odkaz kde jsem to prochazel vic jsem se dostal az sem: http://www.borelioza...si_sve_kliste/? chcete to tem malim sra*um vratit i s uroky?? :P vyhlasuji valku kačeří vs klíšťata :)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama