Přejít na obsah


Fotka

Klistata


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
284 odpovědí na toto téma

#241 geobublina

geobublina

    Bublina

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2011 - 10:40

To budu muset řešit... v půlce září jsem si pořídila boreliozu. A na jare nebo kdy se to ockuje proti klistovce se asi budu muset nechat oockovat! oproti tomu je borelioza celkem sranda /aspon v tom prvnim stadiu:/ Na druhou polovinu tymu vubec nejdou:)
  • 0

#242 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2012 - 6:44

Už letos rostou? :)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#243 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2012 - 6:59

Nevím jestli už rostou, z vandru jsem žádné nepřinesl, ale pro jistotu se zrovna dneska jdu nechat očkovat - poprvé po těch letech strávených v přírodě :-) Jinak, zdravotní pojišťovny mají akci "1 dávka zdarma" pro vakcíny na klíšťovku. Takže pro zájemce... Každá pojišťovna to má jinak, je dobré nastudovat podmínky na jejich webech.
  • 0

#244 blind_clown

blind_clown

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2012 - 7:40

fremen.cz napsal/a:
Už letos rostou? :)


Já už si jedno z geovýletu přivezl :(
  • 0

#245 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 317 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2012 - 7:40

Já hlásím jedno zlikvidované při pokusu o infiltraci... nestihlo se přisát...
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#246 Doc Bogeyman

Doc Bogeyman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2012 - 8:19

Loni na podzim jsem měl jedno po mnoha letech bez. A to se ještě zřejmě ze zoufalství přisálo až doma několik hodin po výletu a ihned bylo odhaleno a odmontováno. Symptomy žádné nemoci jsem na sobě nepozoroval (tedy kromě ulítlého smyslu pro humor a podobných projevů, jimiž jsem trpěl i dříve). Moje hypotéza je taková, že těm potvorám prostě nechutnám. Asi je to krevní skupinou nebo čím ... ;)
  • 0

#247 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2012 - 8:39

Já už jedno v sobotu taky vytahoval. Každý rok jich z keší přinesu víc než deset.
  • 0

#248 Do-bby

Do-bby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2012 - 9:23

ja uz mam info od znameho o jednom klisteti mesic zpatky a o 7mi klistatech pred 14 dny :)
  • 0

#249 Michalowic

Michalowic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 312 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2012 - 9:25

Taky už jsem letos měl, dokonce dvě. :@ A asi čtyři jsem sestřeloval z navigace nebo oblečení. Letos otravují dost brzo..
  • 0
:: Garmin Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO + Atlas Czech 2013 NT ::

Pokud kačer nehledá kešky, ani nechlastá na geoeventu, tak sedí u počítače a hádá se s ostatními kačery na diskusním fóru. Smyslem diskuse na fóru je dokázat, že všichni ostatní jsou blázni a on je letadlo, zatímco ostatní se snaží dokázat totéž. (necyklopedie)

#250 Jarouch

Jarouch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 162 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2012 - 14:07

Někde jsem četl že jim nechutnají lidé co pijou pivo, u mě to funguje.
  • 0

#251 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2013 - 9:07

OPDCITY napsal/a:nakaženo maximálně 4 procenta klíšťat???

Což při deseti klíšťatech ročně znamená chytnout nakažené klíště ob rok. (Já jich mívám víc.) Takže si myslím, že očkování za to stojí. S tím, že je potřeba se i nadále proti nim bránit, protože borelióza je asi 3x častější a taky to není žádná sranda.
  • 0

#252 jindoo

jindoo

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2013 - 9:50

Nevím jestli to tu už v minulých létech neproběhlo. Navedl mě na to jeden doktor, klíště vytáhnout a ranku ukamžitě zakapnout jodovou tinkturou, ale pravou, ne jodisolem apod. To je prý už moc naředěné
  • 0

#253 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2013 - 10:52

OPDCITY napsal/a:
fascinují mne citově vyděračské reklamy s malou bezbrannou holčičkou, která se v lese musí bát už jen vlka. Ano, přes děti se reklama na očkování dělá dobře, jenže proč nikdo nezmíní, že i při nejvyšší infikovanosti klíšťat u nás z celé Evropy je nějakou nemocí nakaženo maximálně 4 procenta klíšťat???


Zlatá slova. Outdoorsexuálové v goretexu na brdské hřebenovce mezi Cukrákem a Jílovištěm jsou bez očkování zcela obětováni k potupné smrti v husté džungli.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#254 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2013 - 10:58

OPDCITY napsal/a:
fascinují mne citově vyděračské reklamy s malou bezbrannou holčičkou, která se v lese musí bát už jen vlka. Ano, přes děti se reklama na očkování dělá dobře, jenže proč nikdo nezmíní, že i při nejvyšší infikovanosti klíšťat u nás z celé Evropy je nějakou nemocí nakaženo maximálně 4 procenta klíšťat???

Proto za sebe říkám - OČKOVÁNÍ NIKDY. Repelent, klíště vždycky namydlím a vykroutím, ať si vymýšlí pinzety a udělátka, babička mi je vždycky vykroutila proti směru hodinových ručiček. Co se mi ale moc líbí je takovej ten gel na zmrtvení klíštěte. Jen ho namažete, mu se zalepí huba a skoro samo se pustí. Ten používám u robotka, aby to teda bylo košer podle současných trendů. Název si jistě každý sám najde.


O marketingu farmaceutických firem si můžu myslet to co ty (a taky myslím :D; a mám takový postoj k reklamám obecně), ale očkování proti klíšťové encefalitidě doporučuji. Sice kvůli reklamám bojkotuji různá zboží, ale očkováný jsem.
Klíšťky, oblečení, časté kontrolování (a pivo, vitaminy...) atd. je jasné; přenášených nemocí v čele s boreliózou je skutečně více.
  • 0

#255 geobublina

geobublina

    Bublina

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2013 - 11:37

Radši jsem očkovaná. Vždy jsem se tomu vyhýbala. A klíšťatům celkem taky. Pak se na mě nějak začli lepit. Při GC i několik denně. Paradoxně infikovaný jsem si přivezla skoro po sezóně z posledního tunning srazu. Borelióza "stačila" děkuju nemusím mít všechno. I když se na to přišlo brzy, díky pánům doktorům v nemocnici a antibiotikům jen na deset dní se mi rozjela znova Borelioza je sice prý nebezpečnější než klíšťovka, ale budu doufat, že se mi vyhne nebo na ni zase přijdu aspoň včas. Přítel očkovaný není vůbec a myslím, že se nechystá. V životě klíště neměl. Jak moc zabírá b-komplex? Užívám ho kvůli něčemu jinému, ale měl by klíšťata odrazovat.
  • 0

#256 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2013 - 12:00

OPDCITY napsal/a:
počkej ale já nepsal, že 4 procenta jsou nakažené encefalitidou.... Nemocí, které klíšťata přenáší, je asi 10 a očkovat se dá primárně proti jedné z nich. Takže doba, za kterou statisticky dostaneš klíště s encefalitidou, se desetkrát prodlouží ;)

Laboratoř Protean uvádí 3 % klíšťat nakažených encefalitidou a 13 % boreliozou. Takže žádné "se 10x prodlouží".
Jasně, to, že mě kousne nakažené klíště, ještě zdaleka neznamená, že se nemoc přenese. Ale rozhodně mi těch 750 Kč stojí za možnost být o něco více v klidu, když už jsem takový blbec a chodím pro krabičky do vysoké trávy. :-)
  • 0

#257 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2013 - 16:35

Každý ať se rozhodne podle svého přesvědčení, ale klíšťová encefalitida má zpravidla mnohem horší důsledky u dospělých, zejména 40+, než u dětí. Znám případy z okolí, jedna kolegyně už je díky klíštěti vdova, manžel byl tehdy v uvedené věkové kategorii, klíšťat za život měl.....a najednou během pár dní nebyl. Není třeba se ani věnovat GC, jsou oblasti ( i my tam patříme ), kde je klíšťat plno, stačí jen krátký pobyt na zahradě nebo malá procházka. Na upozornění lékařky naší dcery už jsem pár let očkovaná a chodíme jen 1x za 3-5 let na přeočkování.
  • 0

#258 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2013 - 20:43

fremen.cz napsal/a:
Už letos rostou? :)

Známá co má psa a kočku tak říká každý večer asi deset :(
  • 0

#259 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2013 - 21:38

Na mě naštěstí klíšťata nejdou, mám asi kyselou krev a nechutná jim. Cítí to asi na dálku.
  • 0

#260 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2013 - 22:01

Tebe nemůžou kolikrát cítit ani lidi ... ;)
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama