Přejít na obsah


Fotka

POI.cz


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
449 odpovědí na toto téma

#101 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1159 příspěvků(y)

Publikováno 03 August 2007 - 22:20

michal_a_jana napsal/a:
No porad se ale bavime na urovni, ze kdyz si stahnu X ruznych PQ, coz bude trvat Y dni a pak si nastavim filtr na nove a zmenene atd atd, a pritom na poi.cz stacilo jednou kliknout.

No pro mě je jednodušší si ov2 soubor vytvořit z GSAKu, i když to je o několik klikanců navíc, než si stáhnout ov2 s komplet kešemi a pak řešit, jak poznám, co už jsem našel a akorát se mi to plete v mapě.

michal_a_jana napsal/a:
Asi se v tomto foru jevim jako ortodoxni odpurce ruseni gc z poi.cz, ale to je proto, ze se mi zda, stovky lidi co gc na poi pouzivaly ted ztrati, a doposud nechapu kdo z toho neco ziska.

A proč by tím měl pořád někdo něco získávat? Nestačí, že bylo napraveno protiprávní jednání? A kdo co získá, když defraudanta zavřou do basy, ale prachy už někam stihl ulejt?
  • 0

#102 Slavek_CZ

Slavek_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 03 August 2007 - 22:23

Ne toto je marné, prostě pan Abakus je happy, protože je PM a ma GSAK a že náhodou, 80% ostatních cacherů třeba poi do TOMTOMa používalo ho nezajímá, protože jeho to netrápí, on je happy a nad věcí. Co k tomu dodat............., jen že zaslepenost je smutná věc, ale dotyčný ji nevidí :-(
  • 0

#103 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1159 příspěvků(y)

Publikováno 03 August 2007 - 22:45

Slavek_CZ napsal/a:
Ne toto je marné, prostě pan Abakus je happy, protože je PM a ma GSAK a že náhodou, 80% ostatních cacherů třeba poi do TOMTOMa používalo ho nezajímá, protože jeho to netrápí, on je happy a nad věcí. Co k tomu dodat............., jen že zaslepenost je smutná věc, ale dotyčný ji nevidí :-(


No já to samozřejmě vidím a vím, co na tom měli ostatní cacheři.
Já byl ochotnej to tiše tolerovat, nicméně pokud už se stalo, tak se mi nelíbí, jak se obouváte do toho, kdo defacto udělal to, co jsme teoreticky měli udělat už dávno.

Jak přibývají další geocacheři a nečtou archivy fóra, tak se neustále objevují i tendence vymýšlet něco na způsob opencachingu. Ještě jsem na oc neplival, teď se k tomu nikdo nemá, tak to beru na sebe. Jestli si někdo myslí, že Groundspeak bude jakýmkoli způsobem spolupracovat s alternativním free systémem, tak asi není z tohoto světa. No a nejdůležitější a nejcennější, co máme, je právě databáze geocachí, geocacherů, logy - prostě ty informace, které Grounspeak nikdy nevydá, jinak by nedělal takové cavyky s naší cachemapou.
  • 0

#104 Slavek_CZ

Slavek_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 03 August 2007 - 22:59

Kdo My? A jsme u jádra pudla, my/slovy pan Abakus a Jarry který e-mail napsal/ nebo gc.com? a v tom je setsakra rozdíl a to nejsem právník, abych ten rozdíl pochopil, tady a nezlobte se na mě mě napadá pouze jedno příslový a že sedí na danou situaci: "Poturčenec horší Turka"................... Protože vy jste když tak měli udělat jedině informovat gc.com, že se nakládá s jeho daty a on si to měl s poi.cz vyjasnit, ON je majitel dat, Vy teda NE a ted se dostáváte na velice slabý led, kdy Vám Vaše jednání nezávidím,.................
  • 0

#105 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 03 August 2007 - 23:12

Slávku: klid, tohle jsou hloupé argumenty. Nevěřím, že bys přivítal raději situaci, kdy by Jarry psal na GC.com a oni se potom obrátili na POI.cz, třeba i s požadavkem na náhradu škody. Nikdo tady nechce POI.zničit, proto to šlo takhle, přátelským upozorněním. Chápu, že jsi třeba keše z POI.cz používal, ale na POI.cz prostě byly umístěny nelegálně, proti pravidlům.
  • 0

#106 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1159 příspěvků(y)

Publikováno 03 August 2007 - 23:15

Slavek_CZ napsal/a:
Kdo My? A jsme u jádra pudla, my/slovy pan Abakus a Jarry který e-mail napsal/ nebo gc.com? a v tom je setsakra rozdíl a to nejsem právník, abych ten rozdíl pochopil, tady a nezlobte se na mě mě napadá pouze jedno příslový a že sedí na danou situaci: "Poturčenec horší Turka"................... Protože vy jste když tak měli udělat jedině informovat gc.com, že se nakládá s jeho daty a on si to měl s poi.cz vyjasnit, ON je majitel dat, Vy teda NE a ted se dostáváte na velice slabý led, kdy Vám Vaše jednání nezávidím,.................


My, geocacheři. Všichni. Resp. první geocacher, který zjistil, že poi.cz nakládá s nelegálně získanými daty, měl s tím začít něco dělat (upozornit poi.cz). Ne ve smyslu, že lituju to, že to nikdo neudělal, ale ve smyslu, že by to bylo správné.
V naší zemi se bohužel s právem, smlouvami, slušností a podobnými záležitostmi nakládá podle toho, jak se komu hodí a nejabsurdnější na tom je, že ten, kdo zjedná nápravu, je ta největší svině.
Fakt supr. Já vím moc dobře, proč nesleduju televizní noviny. Akorát se u toho vždycky vytočím :|

Na slabý led se maximálně dostal poi.cz a na našem jednání nic špatného nevidím. Zvlášť když já jsem nic neudělal. Máme mít strach, že tady někdo někoho bude lynčovat?
  • 0

#107 Slavek_CZ

Slavek_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 03 August 2007 - 23:19

Ahoj, promin asi nechápu v čem hloupé, jediný nositel práv je gc.com a to že nijak nezažaloval poi.cz a vím, že tyto data stahuji již alepoň rok mě k tomuto dovedlo. A prostě toto chování těchto dvou userů + tuším dva se jich zastali? Víc ne, mě přijde farizejské, kdo by nechápal dovysvětlím a proto jsme se ozval a stojím si zatím, ač mě mrzí vyvolávat spory :(, diskuzi sleduji od začátku
  • 0

#108 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1159 příspěvků(y)

Publikováno 03 August 2007 - 23:34

No ona většina rozumných lidí si myslí svoje a sem ani nepíše, protože ví, že z toho opět bude jen flame :| Jen já se zase nechal nachytat :(
  • 0

#109 Slavek_CZ

Slavek_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 03 August 2007 - 23:37

OK, v tom máš pravdu, končím svoje jsem k tomu řekl, ale pokud mě zase něco zvedne ze židle jako dnes.............:o
  • 0

#110 GEO-TOM-CAT

GEO-TOM-CAT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 04 August 2007 - 5:29

No, ja se priznam bez muceni, ze by se mi databaze cache v CR pro TOM TOM 510 moc hodila. Tim nechci polemizovat o legalnosti ci neleglnosti pocinani POI.cz, ale vedet pri firemnich jizdach ci vyletech, ze prave tam kudy projizdim se nachazi zajimave misto a jeste s krabickou, no to by mne fakt potesilo. No co delat... GEO-TOM-CAT geo-tom-cat@klikni.cz
  • 0

#111 rossini.poi.cz

rossini.poi.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 04 August 2007 - 7:39

Nejprve se vrátím k textu uživatele MORAVE, cituji: "A vyjádření admina poi.cz typu "nechávám si zpracovat analýzu situace" mi děsně připomíná naši politickou scénu. Nemůžu si pomoct.", konec citátu. No, mě bohužel vystupování některých lidí připomíná naši politickou situaci taktéž, jelikož dokázat posoudit, že je někdo vinen, porušuje zákon a nemít k tomu ani důkaz, a hlavně ani podklad soudu, to je spíše neznalost elementárních zákonitostí fungování státu a společnosti jako takové. Naposled jsem se tak, jak to tu někteří předvádí, choval ve školce: "Pojď, támhle ten kluk je špatnej, nebudeme se s ním kamarádit! Proč? Protože to říkám, ON je špatnej!". V životě to chodí trošku jinak. Presumpce neviny je zakotvena i v našem systému, proto pan Čunek a ostatní jsou z pohledu práva nevinní. Stejná analogie platí pro poi.cz. Dokud poi.cz není (ať na žádost xpj nebo groundspeaku) PRAVOMOCNĚ odsouzeno, nikdo by NEMĚL říkat věty typu poi.cz porušilo to a to, protože z mého pohledu poi.cz neporušilo ABSOLUTNĚ NIC, porušil to (pokud vůbec) USER, KTERÝ TA DATA pověsil u nás! Pokud někdo nechce pochopit ani tuto větu a výše uvedené, nemá pro mě smysl se zabývat celým tímto vláknem. Jelikož emoce, které do toho taháte, nemají mnohdy ani na jedné straně jakýkoliv přínos k vyřešení celé situace. Věty typu poi.cz se pohybovalo na tenkém ledě mi pouze říkají, že někdo se chce profilovat jako právník, ale k tomu je potřeba i škola, razítko, a účast na onom sporu. Já jsem do toho emoce v žádném případě nechtěl tahat, proto jsem moji debatu s xpj ukončil oním odlehčujícím "Tatínek Vám vyhlásí válku" a dali jsme si s XPJ pokoj, protože si troufám říci, že on to cítí podobně. Emocemi tu nic nevyřešíme. Já tu nejsem, abych vytvářel flame, naopak už podruhé se jej snažím tlumit. Jsem holt "alergický" na monopoly, a vím, že předemnou si nikdo neobhájí, jak nás groundspeak podporuje, protože on nás naopak svazuje a neposkytuje vše, co by mohl i pro PM. Velmi se mi tu líbil příspěvek od Vrabcaka, který absolutně konstruktivně píše, co mu i na PM chybí, a přitom není těžké nic z toho udělat (naprogramovat). Nikdy jsem neměl touhu - a už vůbec ne po 14 dnech přecházet v GC na PM, ale udělám to, abych měl představu, co vše toto členství obnáší a co nenabízí. Vím jen, že se neumím chovat jako ovce a vzít od grounspeaku PM a když mi bude něco chybět, smířit se s tím. Ostatně GSAK za 25doláčů je naprogramovatelný přímo na webu jako součást gc.com, ale proč vlastně GS svým ovečkám nenabídne i tuto finesu online? (Že by prachy?) Takže Abakusi, XPJ, a ostatní! Nemám a nebudu mít nic proti nikomu z Vás, udělal jsem rozhodnutí, že i bez podkladů od právníka zatím stáhnu tyto kategorie z očí GC komunity, nevím, jak lépe demonstrovat ochotu poi.cz vše řešit dle práva. A ještě něco, máme záznamy o stažení, které přímo ukazují, že "naši users" se prolínají a hlavně, že ony kategorie stahovali po celou dobu (přes rok), i když teď tvrdí něco jiného ;) Otázkou tedy zůstává ono upozornění v den spuštění mapy, asi to ale bude náhoda. Diskutujme konstruktivně...
  • 0

#112 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 04 August 2007 - 8:50

abakus napsal/a:
My, geocacheři. Všichni. Resp. první geocacher, který zjistil, že poi.cz nakládá s nelegálně získanými daty, měl s tím začít něco dělat ...

Nekdy v loni nebo predloni, kdyz jsem zjistil, ze jsou kesky ukladany denne na POI.CZ, jsem dotycneho cachera upozornil, ze jedna vzhledem ke Groundspeaku protipravne. Tehdy tam dotycny cacher ukladal kesky jeste pod svym pravym nickem. Vysledek meho upozorneni byl, ze cache z POI.CZ na par dni zmizely, ale pak se tam zacaly znovu objevovat, jenze anonymne, pod jinym, na GC neexistujicim nickem.
  • 0

#113 tomasgn

tomasgn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 04 August 2007 - 8:54

xpj napsal/a:

Minja napsal/a:

Proč se vrtáte do věcí, které fungují a hasíte věci, co Vás nepálí???


Proto:
• Licensee shall not remarket, resell, and/or redistribute the Data or any derived portion(s) of the Data in its digital form to any third party whatsoever.

Prostě se to nesmí, je to porušování licenčních smluv a autorských práv. To, že to funguje, je prostě špatně. Tobě to je možná jedno, ale mě ne.


dalsi priklad, kdy tak zvane "licence" a "autorska prava" jsou spis na obtiz nez k uzitku, a pokud nekomu prinaseji uzitek, tak jen drziteli licence.

databazi do tomtoma pouzivam a skoda, ze uz asi nebude aktualizace dostupna.
  • 0

#114 Morave

Morave

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 04 August 2007 - 9:40

rossini.poi.cz napsal/a:
Nejprve se vrátím k textu uživatele MORAVE...
(zkráceno)
...nikdo by NEMĚL říkat věty typu poi.cz porušilo to a to, protože z mého pohledu poi.cz neporušilo ABSOLUTNĚ NIC, porušil to (pokud vůbec) USER, KTERÝ TA DATA pověsil u nás!


S tím, že to způsobil ten dotyčný uživatel naprosto souhlasím, jen bez toho "pokud vůbec". Protože z mého pohledu je to porušení naprosto jednoznačné. Ve svém příspěvku jsem tedy narážel na váš liknavý přístup k problému dat nelegálně zveřejněným na poi.cz. Ale to je prostě způsob, jakým se k dané věci stavíte, tedy vaše věc. Pokud na něco zřejmého potřebujete právní analýzu, budiž. Ale pokud je tedy zveřejňování GC cachí možné i na dalších webech, licence nelicence, proč takových není plný Internet? Aspoň já tedy nic nenašel.
A prosím, neschovávejte se za věty "nenesu zodpovědnost za něco, co sem někdo uploadne", jednou ten web vedete, tak se vás to týká.
Edit: ještě abych jen neryl: jsem rád že ten problém řešíte, protože kdyby se o tom dohmátl GS, mohlo to být horší.

Zatím se tu největší odpůrci řešení rozčilovali, že to vlastně nikomu nevadilo. Vážně jste přesvědčení, že jednání uživatele jaksevlastnějmenoval bylo naprosto vpořádku? Že tam ty body můžou legálně být? Nebo se rozčilujete jen proto, že vám někdo vzal hračku? To by totiž bylo dost pokrytecké...
Proč si ten člověk vlastně změnil nick? Že by neměl úplně čisté svědomí? A vyjádřil se tady už vůbec?

Slavek_CZ napsal/a:
OK, v tom máš pravdu, končím svoje jsem k tomu řekl, ale pokud mě zase něco zvedne ze židle jako dnes.............:o


...tak doporučuji chvíli volně dýchat, pak se trochu projít, a až tlak klesne na přijatelnou úroveň, možná bude dobré podívat se na ten problém z více stran než jen z té vlastní.
To nemyslím nějak špatně. Prostě jen říkám, že není třeba hned dělat zlou krev. Prostě se to stalo a jde se dál. Co na tom? Šlo to před poi.cz, půjde to i po něm. Jak jsem už říkal, pokud někdo chce ten luxus, má možnost PM. A dostane mnohem víc, že si pak na poi.cz ani nevzpomene. Argumentovat, že to vyžaduje víc kliknutí je velice, velice hloupé.
  • 0
Kde to sakra jsem? Kam jsem se to sakra zase dostal?

#115 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 04 August 2007 - 9:53

Rossini: Jasně, že jste to tam nedal vy osobně ani nikdo jiný, kdo provozuje POI.cz. Když mi do diskuze na Živě.cz někdo dá link na warez, tak za to samozřejmě nemohu já jako provozovatel webu. Když mě však na to potom někdo upozorní, jde prokazatelně o nelegální obsah a já ho tam nechám, tak už za to mohu i jako provozovatel. Presumpce neviny platí, ale pokud někdo pronese pokladnou kalhoty, tak je to zloděj, a nepotřebujeme na to přece soud. A to že data generovaná přes PQ nelze veřejně vystavovat, je přece jednoznačné. Pro ostatní: mám jiný příklad, který je ale prakticky stejný jako situace, kterou řešíme. Jarry zjistí, že v diskuzi na Živě je link na warezový Photoshop. Upozorní mě na to, já příspěvek smažu, a všichni začnou Jarrymu nadávat, proč to udělal, že si teď nemohou Photoshop stáhnout. Slávek se ozve, jestli je Photoshop Jarryho, že se tak stará, že raději nenapíše výrobci Adobe. Jiní začnou psát, že se teď k Photoshopu nedostanou a že to teda Jarry pěkně pokazil. Že vám to u softwaru za několik desítek tisíc připadá divné? Proč ne tady?
  • 0

#116 Broupal

Broupal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 04 August 2007 - 13:00

To Rossini: Bylo by možné tady jen tak čistě orientačně uvést počty stažení? Celkem by mě zajímalo, jaká "údajná" škoda tím GS vznikla.
  • 0

#117 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 04 August 2007 - 15:50

Broupal napsal/a:
To Rossini:
Bylo by možné tady jen tak čistě orientačně uvést počty stažení?

Slyšel jsem tu takové názory, jako "většina BM cacherů", "80% cacherů", takže jsem docela zvědav - čistě z informativního hlediska ;)
Každopádně na počtu stažení nezáleží, vzhledem k tomu, že se tu řešilo, zda tam cache jsou/byly legálně nebo ne .
  • 0

#118 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 04 August 2007 - 18:49

marekl napsal/a:
Pro ostatní: mám jiný příklad, který je ale prakticky stejný jako situace, kterou řešíme. Jarry zjistí, že v diskuzi na Živě je link na warezový Photoshop. Upozorní mě na to, já příspěvek smažu, a všichni začnou Jarrymu nadávat, proč to udělal, že si teď nemohou Photoshop stáhnout. Slávek se ozve, jestli je Photoshop Jarryho, že se tak stará, že raději nenapíše výrobci Adobe. Jiní začnou psát, že se teď k Photoshopu nedostanou a že to teda Jarry pěkně pokazil. Že vám to u softwaru za několik desítek tisíc připadá divné? Proč ne tady?


No myslim, ze to tak uplne srovnatelne neni. Photoshop je 100% produkt firmy Adobe. Naproti tomu ceske cache nejsou vlastnene GS, ale jsou 100% produktem ceskych geocacheru. Proc si tedy cesti geocacheri se svym produktem nemuzou delat co chteji? Jen proto, ze nemame vlastni databazi, a databazi nam bohudik spravuje a bohuzel si privlastnil GS. Nasledne nam diktuje neco, co jsme sice vsichni odklikli, ale verim z kdyby jsme si to precetli, tak bychom moc radi za to nebyli. Trestni zakon je neco s cim vsichni souhlasime a jsme radi ze to mame (protoze nas to chrani pred zlodeji a vrahy), narozdil od toho licencni podminky gc.com jsou neco co nam monopolisticky GS diktuje a s cim (rekl bych) maloktery cacher souhlasi. Je to nutne zlo, ktere jsme museli odklepnout, abychom se gc mohli zucastnit a pritom sami z toho nic nemame.

Ja osobne nemam zadnou radost, ze jsme prisli o moznost stahovani ov2 z poi.cz, stejne jako nemam zadnou radost z toho ze se odstranil jeden pripad porusovani diktatorskych monopolistickych podminek gc.com.
  • 0

#119 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1159 příspěvků(y)

Publikováno 04 August 2007 - 19:24

michal_a_jana napsal/a:
Nasledne nam diktuje neco, co jsme sice vsichni odklikli, ale verim z kdyby jsme si to precetli, tak bychom moc radi za to nebyli.


Já si to přečetl, než jsem klikal a souhlasil jsem.

Demokracie je sice moc hezká věc, ale nic není dokonalé. V některých případech díky za diktátorství, protože když všichni do všechno kecají, tak to většinou nefunguje.

A to stejné platí o monopolu. Já jsem rád, že tu máme jen jeden systém, ve kterém je vše. Nechci stav, kdy existuje šest databází, každá má jiné podmínky využívání, jiné vlastnosti, navzájem si konkurují, takže ani data si z konkurenčích důvodů navzájem neposkytují, owner buď musí všechno zakládat šestkrát nebo si uživatel musí stahovat všechno ze všech systémů.

Děkuji, nechci.
  • 0

#120 Uza

Uza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 04 August 2007 - 19:36

michal_a_jana napsal/a:
...Proc si tedy cesti geocacheri se svym produktem nemuzou delat co chteji?

Ale můžou - získej si souhlas každého kačera, že můžeš publikovat jeho kešku(y) a šup s nima na POI. Já třeba s uveřejněním svých nesouhlasím. I když jinak na POI nějaké souřadnice udržuju.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama