Přejít na obsah


Fotka

POI.cz


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
449 odpovědí na toto téma

#141 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2007 - 13:52

hplus napsal/a:

ProKesTom napsal/a:
Já jsem GC POI používal a nemyslím, že by mi GC, byť i s PM mohlo plně hodnotu těchto dat nahradit.


Predpokladam, ze to rikas potom, cos PM vyzkousel (1 mesic / 3 USD) napriklad v kombinaci s GSAKem (nejaky cas zdarma potom asi 25 USD).

.


PM ProKesTom nezkoušel. Zato přispět do POI zkusil i bez toho. Vyrobil si na to jakýsi prográmek, který převedl data z GC do podoby vhodné pro POI. Jenže už stačil zapomenout, jak to udělal. Tehdy ta data nepoužili, asi proto, že nebyla kompletní, což nám při generování toho výstupu tehdy ušlo. Pak už jsme se nepokoušeli dál přispívat.

POI jsme začali používat proto, že s neustále "padajícím " serverem GC se nedalo dostatečně "operativně" spolupracovat a my se snažili ho "nezatěžovat" . Teď to vypadá, že servery už tolik "nepadají" a tak PM nejspíš vyzkoušíme.
GSAK jsme zkoušeli už někdy v únoru, a zdál se nám tehdy velmi těžkopádný a nelogický. Jestli to chodí pořádně jenom s PM nevíme. Když vypršela zkušební licence, šel do pa.
  • 0
Sylvia999

#142 supermudla

supermudla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2007 - 14:54

Dain & Olik napsal/a:data stazena pres PQ a exportovana GSAKem na TOMTOM format. uplne to same muze udelat s PM kazdy. vzdyt to jinak nez GC s PM ani nejde :)


Data pro ČR jdou stáhnout i z BM účtu. Jeden search nearest v okruhu 200km kolem Pardubic, a je to. Komu by moc vadily polské a rakouské cache, může je dodatečně vyfiltrovat.
  • 0

#143 supermudla

supermudla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2007 - 15:07

GEO-TOM-CAT napsal/a:
Kdyz uz jsme u toho :) poradi nekdo jak do TomTom 510 dostat nejakym alternativnim zpusobem alespon seznam treba triceti v dane lokalite ? A to uz se ani po probehle debate nechci zeptat zda by tam slo dostat vsechny v cr :D


Na tohle přece nepotřebuješ ani PM, ani nagware typu GSAK. Search near city/coordinates, "select all", download, a geocaching.loc s 20 kusy je na disku na 3 kliknutí. Pak to jen gpsbabel-em zkonvertuješ do OV2. Nebo oba mluvíme o něčem jiném?
  • 0

#144 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2007 - 17:33

supermudla napsal/a:

Dain & Olik napsal/a:data stazena pres PQ a exportovana GSAKem na TOMTOM format. uplne to same muze udelat s PM kazdy. vzdyt to jinak nez GC s PM ani nejde :)


Data pro ČR jdou stáhnout i z BM účtu. Jeden search nearest v okruhu 200km kolem Pardubic, a je to. Komu by moc vadily polské a rakouské cache, může je dodatečně vyfiltrovat.


huh, no tady se resi, jak dostat CELOU republiku rychle do pristroje, kdyz prave tu rychlost od poi.cz vyzdvihujete. takze az postahujes pres 300 stranek po 20ti kesich a budes si to aktualizovat 2x tydne, dej vedet, jak te to bavi. jinak samozrejme stahovani jakychkoli dat neni omezeno, omezen je komfort.
  • 0

#145 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2007 - 17:54

Sylvia999 napsal/a:
GSAK jsme zkoušeli už někdy v únoru, a zdál se nám tehdy velmi těžkopádný a nelogický. Jestli to chodí pořádně jenom s PM nevíme. Když vypršela zkušební licence, šel do pa.


No prave - dokud nemas GSAK nakrmenej opravdovymi daty z PQ, tak nemas sanci vyzkouset vsechny moznosti. S pouzitim ruznych filtru si vygeneruju vystupy na par kliknuti a muzu mazat do terenu - a setrim papir (mam listingy offline v MDAcku). Myslim, ze pokud budu pocitat cenu tisknuti jedne stranky listingu za korunu, tak uz se mi PM pomalu zaplatilo... ;)

A jeste vic k tematu: nemyslim, ze by POI.cz udelali z principu neco spatneho, protoze puvodne netusili, jaka data u nich nekdo vystavuje - potom, co byli upozorneni, tak je stahli, takze pro me vyreseno. Kdo si tady chce dal vylevat nejake ukrivdene pocity, tak at si to uzije - ja jdu logovat dnesni nalezy. B)
  • 0

#146 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2007 - 18:06

jarry napsal/a:

CZ_Rexx napsal/a:
Jasně, PM je řešení, ale něco stojí. Vím, že existuje argument, když má člověk na GPSku, palivo, jízdenky... má i na relativně směšný poplatek za PM, ale pro člověka, který z GC začíná (například já) je otázka, jestli u toho zůstane a plně využije všech možností. Těch pár kešek na které jdu si bez problému vyťukám ručně, ale POI je velká pomoc a dokud tady bude, je zase o důvod míň platit za PM (doufám, že to tady nikdo nečte z groundspeeku, jinak poi do hodiny končí B))


To je tak smutnej pribeh, takovej jsem snad jeste v zivote neslysel. Vlastne ne, uz to tu bylo tolikrat, ze uz se mi z tech soucit loudicich historek zveda kufr.
Pokud nekdo nasel 85 kesi, pricemz prvni prede dvema lety, tezko se da verit tomu, ze s necim zacina. Pokud tedy zacina, urcite na vyzkouseni nepotrebuje vsechny v CR existujici kese.
Pokud chce nekdo zjistit jestli PM vyuzije, ma moznost si PM za 3USD (cca 60,- Kc - to neni relativne smesny ale zcela urcite smesny poplatek) zaplatit na jeden cely mesic a zkouset.
Predpokladam, ze v obchodaku ukradne takovyto sibal beranici, aby zjistil, jestli ji vyuzije nebo jestli radsi jeste zustane u radiovky.


Ach jo. Zase nepochopení podstaty. Na okraj, dva roky geocaching neprovozuji. Loni jsem odlovil jedinou kešku, ostatní zejména během posledních dvou měsíců.
Netvrdil jsem, že se jedná o hodně peněz, právě na opak. Ale pokud nezaplatím, neznamená to přeci, že jsem zloděj. Nikdo mě nenutí do PM, je to moje věc (POI bych do toho netahal, to je jiná kapitola). Takže ať si řiká kdo chce, co chce. S geocachingem teprve začínám, zkouším a zjišťuji a pro PM zatím nemám využití. :)

EDIT: I když jak jsem se dočetl na konec diskuze tohoto vlákna zjišťuji, že jdeno využití už mám. Musím nějak nahradit dosavadní POI do TomToma :@
  • 0

#147 jarry-2395

jarry-2395

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2007 - 20:29

supermudla napsal/a:

Tohle není celá pravda. Když GC začínal, *NIKDO* na serveru si na souřadnice nárok nedělal.
http://geocaching.gp...es.org/history/


To ze byla zmenena pravidla je pravda. Reakce nekdy nebyly priznive. Zde napriklad majitel v r. 2003 tuto kes archivoval, protoze nechtel pri jeji obnove podepsat ujednani o pouziti :
----------------------------------------
http://www.geocachin...6d-6e12a6f76ec3
October 5, 2003 by Greenback (6940 found)
The black box cache has been trashed. I wish GC would allow me to edit cache descriptions without signing their terms of use but they don't so this cache has to be archived.

Visit www.navicache.com if you just want to play the game without the big business rules at geocaching.com
----------------------------------------
Tentyz clovek ma dnes na konte 6940 na geocaching.com nalezenych kesi, posledni predevcirem.
Takze model ktery byl v roce 2003 zavrhovan jako "nemravny" prezil a sili, narozdil od (polo)amaterske Navicache a dalsich podobnych projektu, ktere zivori.

A to, ze vsichni kteri zacinali po teto zmene pravidla podepsali uz v teto podobe je cela pravda.
  • 0

#148 supermudla

supermudla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2007 - 22:19

jarry napsal/a:
Tentyz clovek ma dnes na konte 6940 na geocaching.com nalezenych kesi, posledni predevcirem.


Zajímavější informace by byla, kolik skrýší ten člověk založil na GC před, a kolik po změně pravidel. Samotné lovení je pasivní záležitost, tím nikomu neškodím. Pokud ale založím skrýš pouze na GC, tlačím na ostatní aby tam chodili, a souhlasili s jejich pokřivenými pravidly.

Je to podobné jako posílání proprietárních Wordových dokumentů e-mailem. Tím že někomu pošlu .DOC, nutím ho aby si koupil (nebo s Billovým požehnáním ukradl) Windows a Office. Když ale Word používám abych takové přílohy mohl otevřít, neškodím.

Pravda je že i tak snižuji tlak na změnu, protože kdyby autor věděl že jeho skrýše nikdo neloví, přejde na navicache nebo opencaching mnohem dřív. Ale to už je opravdu jen druhotné.

jarry napsal/a:
Takze model ktery byl v roce 2003 zavrhovan jako "nemravny" prezil a sili, narozdil od (polo)amaterske Navicache a dalsich podobnych projektu, ktere zivori.


Protože až dosud GS s nikým zbytečně neválčil. Efekt ohřívání žáby v hrnci. Lidem nevadí když president postupně získá právo kohokoliv bez soudu popravit. Revoluci udělají teprve až to právo začne hustě používat.

BTW Geocaching.com je možná profesionální po obchodní stránce, po technické je IMHO stále poloamatérský- výpadky, nefunkční linky, rozbitá čeština...

Dokonce i ty berličky které to dělají jakžtakž použitelné jim musela napsat třetí strana (skrýšotlač, GSAK, Yahoo maps).
  • 0

#149 WAV

WAV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2007 - 1:34

álé, máme tu nejspíš dítko auťáčkovo! Chlapče až dospěješ, možná některé souvislosti pochopíš a nepovedeš tu takové přihlouplé řeči, na které je škoda magnetické vrstvy hardisku!
  • 0

#150 MilanoXTeam

MilanoXTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2007 - 7:32

Ach jo, jak si tak tuto diskusi čtu, tak mám pocit, že ti co mají stovky a tisíce nálezů dělají všechno úplně blbě a nejlíp by jim poradili ti, co zatím nenašli skoro nic a nezaložili vůbec nic + někteří další. A GS by měl všechno dát free a sponzorovat svůj provoz z vlastních kapes, popřípadě z kapes těch, co budou tak blbí a něco mu pošlou. Protože ti co si nezvládli přeložit "smlouvu" při založení účtu na GC, ti si raději všechno seženou někde bokem, že ano. Však proč by jsme si něco kupovali, když to jde ukrást, že... Jinak POI.cz je moc dobrý projekt, některé jeho POI s oblibou využívám.
  • 0

#151 supermudla

supermudla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2007 - 9:00

WAV napsal/a:
álé,
máme tu nejspíš dítko auťáčkovo!
Chlapče až dospěješ, možná některé souvislosti pochopíš a nepovedeš tu takové přihlouplé řeči, na které je škoda magnetické vrstvy hardisku!


Cítím se udolán pádnými argumenty. Prohlédl jsem, geobůh mne osvítil. Omlouvám se za všechny předchozí zcestné řeči. Sbohem geobratři, jdu se stydět do geokouta. Auťáčka neznám, ale je hezké že pro mě máte vhodnou škatulku.
  • 0

#152 supermudla

supermudla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2007 - 9:12

MilanoXTeam napsal/a:
Ach jo, jak si tak tuto diskusi čtu, tak mám pocit, že ti co mají stovky a tisíce nálezů dělají všechno úplně blbě a nejlíp by jim poradili ti, co zatím nenašli skoro nic a nezaložili vůbec nic + někteří další.


Já mám zas pocit, že člověk co si do signatury dává cachecount má komplex krátkého penisu.

MilanoXTeam napsal/a:
A GS by měl všechno dát free a sponzorovat svůj provoz z vlastních kapes, popřípadě z kapes těch, co budou tak blbí a něco mu pošlou. Protože ti co si nezvládli přeložit "smlouvu" při založení účtu na GC, ti si raději všechno seženou někde bokem, že ano. Však proč by jsme si něco kupovali, když to jde ukrást, že...
Jinak POI.cz je moc dobrý projekt, některé jeho POI s oblibou využívám.


Já mluvit pomalu a věta málo složitá použít. GS dělat co chtít.
  • 0

#153 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2007 - 10:02

Prosím tě, běž raději hledat keše. Pokud na GC.com používáš stejnou přezdívku, tak máš za sebou jednu jedinou, co jsi našel teď o víkendu. Já bych se asi cítil blbě, kdybych po jedné cestě na motorce šel do motorkářského fóra poučovat ostatní, že to dělají špatně a že by to měli dělat tak a tak. Zatím nemáš s geocachingem žádné zkušenosti. Tak se nediv, že v této diskuzi nejsi na stejné úrovni jako ostatní.
  • 0

#154 supermudla

supermudla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2007 - 11:13

Keše jsem začal hledat v době kdy v ČR byly asi tři, takže se nedomnívám že "nemám žádné zkušenosti". Kdyby found=0 některé jedince tolik nevytáčelo, nic bych nelogoval. Stejně to byla chyba.
  • 0

#155 jarry-2395

jarry-2395

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2007 - 12:26

rossini.poi.cz napsal/a:
Dnes v 10:00 jsem se jako provozovatel webu poi.cz rozhodl, že uklidním situaci kolem zveřejňování GC kategorií na poi.cz. K celé záležitosti nemám zatím právní stanovisko, které bude sloužit jako podklad pro konečné rozhodnutí, zda-li poi.cz v tomto případě porušuje či neporušuje zákon.
Jako osoba považující se i za člena GC komunity jsem podlehl "veřejnému mínění" osob, jež považuji v oblasti GC ČR za autority a jejichž názorů si vážím.
Tímto tedy oznamuji, že

DOČASNĚ STAHUJI KATEGORIE CZ-GEOCACHING Z VEŘEJNĚ DOSTUPNÉ ČÁSTI WWW.POI.CZ.

Doufám, že tento vstřícný krok bude k dobru celé situace a přeji všem kačerům pohodové hledání.


Jelikoz jsem to cele "nacal", myslim, ze bych mel za tento krok take podekovat.
Dekuji.
Z nekterych prispevku zde je videt, jak hluboke skody zverejnovani predzvykaneho seznamu pachalo. Nemam ted ani tak na mysli ty prvoplanove financni skody, ale hlavne ty na mysleni geokacerstva. Jen vinou toho si tolik lidi muze myslet, ze to co kacer potrebuje je hlavne "mit vsechny kese v CR". Snad se ted ukaze, ze moznosti jsou mnohem sirsi, moznost personalizace absolutni a naklady na to jsou v radu jedne - peti navstev kese, podle zpusobu dopravy atd.
(Reakce na dalsi prispevky:)
Nikdy jsem netvrdil, ze jsem s fungovanim a sluzbami GC nejak zvlast spokojeny. Jako zatim jediny :-) jsem se pokusil suplovat nemoznost uzemniho cleneni uvedenim klicovych slov uz v nazvech, aby pri otevreni seznamu kesi bylo hned videt aspon ve kterem kraji, pripadne u ktereho vetsiho mesta se kes nachazi. Nikdo dalsi to nedela.
Nepotrebuju statistiky nalezu, vadi mi ale, ze nemuzu dostat seznam dnesnich logu treba v Praze nebo i cele CR, abych vedel kdo kde co logoval a cerstve logy si precist. V dobe mensiho poctu ucastniku se to dalo stihat vyhledavat, dnes uz ne.

Dalsi kravina je, ze PM only kese nejsou pouzitelne pro bezpecne ukladani hodnotnejsiho obsahu, ale slouzi jako navnada na placeni PM, jsou viditelne, nalezitelne a logovatelne i BM. To mi fakt vadi hodne.
No ale beh hry a co nejvetsi podpora jejiho chodu je nejpodstatnejsi a to musi byt pro kazdeho soudneho hrace prioritou.
Takze jeste jednou diky, zdravim, a at cas ukaze.
  • 0

#156 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2007 - 13:25

No ja doufam, ze cache jsou stazene jen docasne, probehne ta pravni analyza, a ze timto to nekonci...
  • 0

#157 jarry-2395

jarry-2395

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2007 - 14:16

michal_a_jana napsal/a:
No ja doufam, ze cache jsou stazene jen docasne, probehne ta pravni analyza, a ze timto to nekonci...

Ja taky pisu "soudneho". Tebe po precteni tvych prispevku mezi ne rozhodne nepocitam :-).
  • 0

#158 rossini.poi.cz

rossini.poi.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2007 - 16:35

rossini.poi.cz napsal/a:
....
... A ano, HW a konektivita je "to poslední", protože návštěvnost gc.com (teď spekuluji) není určitě větší jako má například "naše jednička seznam.cz"...


Není obvyklé, aby pisatel citoval sám sebe, ale bohužel musím. "IT Bůh" mě potrestal, když jsem se tu rouhal, že GS vybírá peníze (volně přeloženo) "jen tak"... Asi ještě ten den jsme byli upozorněni hostingem, že příliš (výkonnostně) zahlcujeme jejich server a hrozí jeho zhroucení. Takže ten HW asi nebude "to poslední", jak jsem napsal. Tento týden je to TO PRVNÍ A JEDINÉ, CO MI NEDÁ SPÁT :|

... Takže nyní jsme (www.poi.cz) v půli migrace na hosting nový, přičemž zvažujeme přechod na server hosting. (Pro IT neznalé jde o dost finančně náročnější službu). Takže z tohoto úhlu pohledu musím konstatovat, že i GS má určitě plné ruce práce, aby udržel GC.com v chodu a bylo vše ok. K tomu potřebuje, jak jinak, peníze ;)

Proto dávám za pravdu i Markovi Lutonskému, který z mého pohledu popsal situaci (viděno zpětně) naprosto správně, cituji: " Kdybyste dělali POI celosvětově, tak to podle mého názoru nebudete moci dělat zdarma. Už kvůli nárokům na hardware, konektivitu.", konec citace.

Otázkou zůstává jen: "Co přesně bychom za ony peníze nabídli...", protože udělat se toho pro lidi na GC.com dá ještě moc a moc!
  • 0

#159 MilanoXTeam

MilanoXTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2007 - 20:08

supermudla napsal/a:

Já mám zas pocit, že člověk co si do signatury dává cachecount má komplex krátkého penisu.

Nestěžuju si ;)

Já mluvit pomalu a věta málo složitá použít. GS dělat co chtít.


Však jsem to kvůli tobě psal pomalu...
  • 0

#160 MilanoXTeam

MilanoXTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2007 - 22:53

GEO-TOM-CAT napsal/a:
Kdyz uz jsme u toho :) poradi nekdo jak do TomTom 510 dostat nejakym alternativnim zpusobem alespon seznam treba triceti v dane lokalite ? A to uz se ani po probehle debate nechci zeptat zda by tam slo dostat vsechny v cr :D


1) Skrýšotlač (free) - vygenerovat gpx
2) PoiEdit (free) - uložit jako OV2

kdysi jsem to tak dělal a fungovalo to...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama