Přejít na obsah


Fotka

jak jste se dostali ke geocachingu?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
146 odpovědí na toto téma

#1 3-monkies

3-monkies

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 13:39

Zajímalo by mě jak jste se poprvé dozvěděli o geocachingu. Stal se někdo z vás cacherem tak, že by coby mudla našel schránku a zvědavost mu nedala? Já se o geocachingu dozvěděl už někdy dřív na internetu, s tim, že je to zábava pro lidi co maj GPS. Jelikož jsem jí neměl a neplánoval pořídit, tak jsem na to úspěšně zapoměl. až před dvěma měsíci jsem u kamaráda viděl na stole Garmina a tim to celý začalo. jakej je Váš příběh?;)
  • 0

#2 frogale

frogale

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 13:45

No ja kdyz jsem si porizoval PDA co je geocaching vubec netusil.. po nejaky dobe jsem si poridil i GPSku o ktere jsem snil uz od mladi.. a par dnu na to jsem na www.ce4you.cz nasel zminku o tzv geocachingu, ktery vsichni hrajou.. ale az asi po tydnu jsem teprve zjistil, co to presne je. A hned to bylo jasny :)
  • 0

#3 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 13:50

3-monkies napsal/a:
Zajímalo by mě jak jste se poprvé dozvěděli o geocachingu.
Stal se někdo z vás cacherem tak, že by coby mudla našel schránku a zvědavost mu nedala?
Já se o geocachingu dozvěděl už někdy dřív na internetu, s tim, že je to zábava pro lidi co maj GPS. Jelikož jsem jí neměl a neplánoval pořídit, tak jsem na to úspěšně zapoměl. až před dvěma měsíci jsem u kamaráda viděl na stole Garmina a tim to celý začalo.

jakej je Váš příběh?;)


Ze zvědavosti jsem si koupil GPS modul Nokia LD-3W a pak jsem si přečetl pár článků o navigacích na navigovat.cz, včetně článku o Geocachingu.
Před pár dny jsem GPS modul ztratil, tak pokračuji dál jen s leteckou mapou.
  • 0

#4 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 14:03

pokud by nekdo byl schopny vytahnout z hlouby jeste uplne prvnich stranek, kde sve pocatky popisovala na foru drtiva vetsina "starousedliku" (dorci, anneke, alkes, adp a hromada dalsich) bylo by to zajimavy poctenicko :)
  • 0

#5 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 14:16

k aktivnímu GC jsem se dostal až relativně nedávno v době kdy GPS spadly na ceny přístupné pro široký plebz. Nicméně jako geodet z povolání vím o možnostech GPS poměrně dlouho, a někdy kolem roku 2004 jsem se začal o GC v ĆR zajímat, nicméně keší bylo velice málo a nejbližší cache byla asi 35km. Takže jsem nápad lovit taky uložil k ledu a občas zabrousil na stránky gc.com a pokochal se rozrůstající se cachemapou (ty keš ikonky ve tvaru zavařovaček byly kouzelné) Rozhodnuto bylo někdy před dvěma roky kdy vyšel o Geocachingu památný článek v Reflexu o dvou manících kteří jeli do Chile )nebo snad Peru) a lezli pro kešky mírně vyšší obtížnosti do 4500metrů. Od té doby jsem věděl že tohle bude něco pro mě. A je ! :)
  • 0

#6 Sahib-CZ

Sahib-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 14:22

Já šel s kamarádem skautem vandrem, když on najednou skočil do koruny stromu (Cuknštejn GCVE9D), že se podívá na cache, kterou lovil...a tak to začalo u mě. Celkem dlouho jsem lovil jen s pomocí mapy.cz a pak jsem na inzerát koupil Garmin Vista.
  • 0

#7 GeoAnimals Team

GeoAnimals Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 14:32

Dostal jsem GPSku k narozeninám, plánovali jsme cestu do Norska a tam se docela hodila. Druhé - vyžívanější využití jest GeoCaching, který objevila Lištička a byla také členem dříve než já, asi o dva dny :-). Naše první cache byla Praha - Hlavní nádraží, protože jsme ale moc nevěděli, co hledáme, po cca půl hodině čmuchání jsme to vzdali. Cestou zpátky jsme potkali Peteho29, který kešku jednak rychle našel, a druhak nám vlil novou naději, a tak jsme to po něm zkusili ještě jednou. Zadařilo se a tím nás gecaching učaroval. Po cca půl roce kešování jsme účty Superhog a Foxelza sloučili do GeoAnimals Team a tak nás asi znáte více.
  • 0

#8 Copak

Copak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 14:40

Já dělám u Mountfielda... :):):)
  • 0

#9 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 14:42

Mám už 2 roky PDA s interní GPS, ale používal jsem na něm toliko občas Dynavix pro autonavigaci. O geocachingu jsem se dozvěděl náhodou, když se o něm letos v dubnu zmínil jeden člověk na tematicky úplně jiném foru a nalinkoval článek http://navigovat.mob....asp?ARI=112930 . Zalíbil se mi nápad a hlavně mi to připadalo jako jasné znamení, když jsem zatím pro PDA s GPS nenašel trvalejšího využití :) A teď už na tom slušně ujíždím :D
  • 0

#10 iki

iki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 14:43

Primlouval bych se o zacatky matadoru, tam budou ty vzpominky zajimavejsi :) Ale jelikoz uz tady tohle tema bylo (a ne jednou), tak to asi nikdo moc psat furt dokola nebude...
  • 0

#11 cyne

cyne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 15:13

vetsina tech matadoru to ma napsany ve svym profilu na gc.com .;)
  • 0

#12 Viburnus

Viburnus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 183 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 18:20

To se jednou, s kamarády v hospodě, ke mně tajuplně přichýlila kamarádka a polohasem povídá: "Teď jsme s Honzou hráli takovou blbost, tobě by se to mohlo líbit..." :D No a od tý doby jsem závislej
  • 0

#13 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 19:32

Tak já si GPSku koupil loni v dubnu... Při vybírání té "správné" jsem si i přečetl něco o tom, co se s GPS dá dělat, kde byla zmínka i o GC. Ale tenkrát jsem to ještě považoval za nějakou divnou hru bláznů. GPSku jsem si tenkrát kupoval proto, že před několika lety jsem mapoval cyklotrasy do jedné mapy, tak jsem si říkal, že si budu pomocí GPSky mapovat, kde jsem kdy jezdil. Je zajímavé, že impuls ke koupení GPSky byla akce Bédi, kdy jsem zjistil, že GPSky již nejsou tak drahé, jak jsem se rozmyslel a koupil si normální GPSku eTrex Vista Cx. Několik měsíců jsem jezdil s GPSkou na řidítkách, nebo i v batohu a měl o GC jen pramalé vědomosti, až skoro po půl roce jsem si díky zjišťování informací o GPSkách a o práci s nimi založil konto na GC a zkusil si najít svůj první poklad, který jsem našel asi před 11-ti měsíci. Dodnes lituji, že jsem nezačal dřív. Už jsem mohl mít za ten půlrok o pár najitých pokladů a hlavně o pár krásných navštívených míst více... Takže taky zajímavý způsob, jak se dostat ke GC :-)
  • 0

#14 Wodka

Wodka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 21:03

V půlce července k nám na chatu přijel kamarád. Další den ráno za náma přišel, že by měl pár nápadů na nějaké výlety. Pak vytáhl dvě gps a jedno pda a od té doby jsem závislý (6 cachek během 2 dnů) a hledám své pravé pda s gps... Možná koncem září...
  • 0

#15 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 21:18

Joo, ted to budou uz dva roky co vysli porcelanove kocicky v Reflexu. Potom jsem se o toto zacal zajimat a pak prisla GPSka. Nasel sem par kesek co byly v okoli a potom prisel mensi utlum, ktery skoncil letos zjara. Loni jsem toho taky moc nenakesoval. Letos zjara sem vymenil geko za gps modul k telefonu a zjistil, ze to je uplne neco jinyho s mapou a trochu sem se do toho zase oprel :P A bavi me to cim dal tim vic
  • 0

#16 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 21:43

No,... úplný začátek? Těch začátků asi bylo víc. Shodou okolností kdysi moje máma překládala z angličtiny článek o tehdy tajném vojenském projektu NAVSTAR-GPS. .... dlouho nic ... Pak jsem kdesi četl o ukládání knížek na smluvených místech (kavárny, čajovny,....) a že je někde možné zjistit tato místa (Sylvia999: prý se tomu říká "knihotoč" ) . ... Párkrát se nám podařilo zabloudit v okolí naší chalupy a zatoužili jsme po GPS Ale ta cena!. ... Pořídil jsem si k foťáku ZPS8 s možností ukládat do fotografií souřadnice. To obnovilo můj zájem o GPS. A tak jsem loni od Sylvie999 dostal GPS Garmin eTrex VentureCx pod stromeček. K tomu knihu GPS od A do Z (autor Jiří Černý z PICODASu) a tam byla zmínka o geocachingu. Takjsme si řekli, že to zkusíme, jestli se nám to bude líbit... tak kterou ... třeba Filosofickou, je blízko (DNF) o kousek dál je FMcache (FoundIt) ... a jsou z nás závisláci.
  • 0

#17 swenney

swenney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 22:32

To my to probirame ve skole;) kdo nevi co je geocaching nedostal zapocet;)
  • 0

#18 NadaK2

NadaK2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 23:51

Zajímavé, tak to mne vtáhl do této hry můj syn Kreten (K2), který jednou povídá: mamčo, jdem hledat poklad. A to já mohu, všechny druhy her, deskovky, mysterky a podobně. Fabiánův poklad byl tady kousek od mého bydliště a že je prý moc hezký. Výlet to byl supr, ale nenašli jsme mikro, tak nám zůstal utajen.... no jo, poklad. To bylo 1.1.2007, taxem posléze dumala a vyhodnotila, že je to supr impulz začít běhat po naší zemi a vlastně po celé planetě a v rámci cestování za sportem nebo pracovně hledat kešky, takže díky Kretene K2 . Pak už jen rozhodování o typu GPS, ale to nebylo tak složité a pak hurá dobývat ty krabičky .... :D:D:D
  • 0

#19 spike-cz

spike-cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2007 - 13:20

Já si koupil mobil s GPS modulem a když jsem začal hledat prográmky do founu, narazil jsem na kešování. Sice jsem do té doby s GPSkou do kontaktu přišel pravidelně, že by se dala použít na tohle, to mne nenapadlo. No a aby mi u tohl nebylo smutno, vylíčil jsem to kamošovi Háčovi, majiteli gps-přijímače. Tak jsem vlastně dal dabla, protože Háča má teď už hrubě přes 100 keší, tj. 4x víc než já. B)
  • 0
>>> Morituri te salutant <<< Hledadlo: mobilní siemens SXG-75 & TrekBuddy nově -> HTC Artemis & Beeline+TrekBuddy

#20 Háča

Háča

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2007 - 9:36

Já mám GPS už od roku 1997. O téhle zábavě mi řekl kolega z práce a bylo to v háji. Teď, místo abych seděl v klidu v hospodě a nadával na politiku, tak běhám po lesích, prodírám se keři, brodím v bahně a tak podobně. Co jsem komu provedl? Až já toho člověka potkám, co mne to poradil! Já ho ...
  • 0
HÁČA




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama