Přejít na obsah


Fotka

jak jste se dostali ke geocachingu?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
146 odpovědí na toto téma

#41 junet

junet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2007 - 19:14

Já jsem se dozvěděl o geocachingu s časopisu computer č 13/02, který vyšel 4. července 2OO2. Tam tenkrát vyšli 3 články na téma GPS: - "Vím, kde jsem Velký bratr tě vidí!" - "Jakou GPSku si vybrat?" - a od Marka Lutovského "Pojďte hledat poklad!" Tenkrát jsem navštívil stránky GC.COM, a už tenkrát se mi tato zábava zalíbila, a bylo mi jasné že toto jednou budu chtít dělat. Účet jsem si založil teprve loni na jaře, svou první cache jsem nalezl ještě bez GPS podle nápovědy, potom byla drobná odmlka a koncem prázdnin jsem si pořídil etrex vista Cx a do konce roku jsem se vyšplhal na 30 nálezů.
  • 0

#42 mike1980cz

mike1980cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2007 - 20:56

Ke geocachingu jsem se dostal nahodou, do te doby se tahle informace prede mnou nejak zahadne ukryvala. Recenzoval jsem nekolik GPS navigaci do auta a kdyz jsem hledal na googlu nejake informace, objevil se i clanek na navigovat.cz Ihned po precteni (cerven 2007!!!) jsem se zaregistroval a protoze bylo zrovna pred vikendem, kdy jsme sli s pritelkyni na kazdorocni stezku z Karlstejnu, vybrali jsme si kes ve svatem janu pod skalou, ze ji skusime najit. I pres podrobne informace jsme ji nenasli, a dotez nam jako jedina visi v DNF listu. Kdyz jsem se den na to dovedel o akci v Mountfieldu, okamzite sem tam sel a uz jsme hledali. Vysledek to ma za 2 mesice 94 nalezenych a zavilost, ktera me donutila jednou uz i dokonce vstat pred praci driv a jit dolovit multinu ;o)
  • 0

#43 _Archie

_Archie

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2007 - 10:06

Zcela náhodou - četl jsem začátkem června článek o geocachingu někde v časopisu, už ani nevím jakém. Týden před tím jsem koupit nové PDA, takže mne to zaujalo. A ten správný "začátek" byl když jsme lezli 17.6.2007 s přítelkyní na Milešovku, já si sedl na kámen, opřel se rukama za sebou a něco tam šustilo - úplně náhodou bez GPS :D jsem našel kešku GCJ6RD Thunder mountain od Toniczech. No a další už byly s GPS - berem to jako fajn zábavu, žádnou honičku a podíváme se na místa kam bychom jinak ani nepřišli.
  • 0

#44 Lazyt007

Lazyt007

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2008 - 14:10

Od malička mě bavilo hledání pokladů já měl rád samé dobrodružné filmy a tak... Jednou když sem jel s mamkou do olomouce tak jsme si vzali takový časopis ve kterém píšou co je na světě in a out ... A jak jsme tam uviděl že tam bylo napsané že se musíte dřít divočino močály horami a tak. tak mě o náramně zaujalo Celý čevenec jsem si procvičoval pravidla a ted mi to uz de. Kdyby ta hra neexistovala bylo by to fakt na nic :|
  • 0

#45 JarMar

JarMar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2008 - 14:26

Když jsem pořídil první PDA a pořádně se s ním seznámil, hledal jsem na netu další možnosti využití GPS přijímače než jen pro autonavigaci. Při tom jsem narazil na GC a to byla největší chyba. Kdybych do toho nešťoural, měl bych klidné víkendy strávené v paneláku, občas s děckama nějaký ten hrad nebo jiná atrakce, prostě pohoda. Ale to ne, já vůl jsem to hned musel jet vyzkoušet, pak jsem zblbnul manželku a děti a tak od té doby blbneme všichni. ;)
  • 0

#46 siku

siku

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2008 - 14:36

Na nějaké diskuzi na www.rodina.cz se objevil odkaz na stránky, které pojednávaly o "hrách dospělých". To mě tedy zaujalo-jak si asi dospělí hrajou? No a mimo jiné pár slov o geocachingu a odkaz na navigovat.cz. No a pak už přímo vyluštění mystery Pisárecký tunel(skládalo se tam puzzle a byl to uvedený příklad mystery cache). Druhý den už jsme byli zaregistrovaní a měli odloveny 3 kešky. Čili přes mystery cache ke geocachingu? I tak se dá....:P
  • 0

#47 batko

batko

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2008 - 14:40

Při expedici v tatrách mi o GC řekla Cimpi. Díky jí :-)
  • 0

#48 mariushka

mariushka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2008 - 14:58

Ahoj, při jedné dovolené ve Španělsku sme našli GPS Garmin 12. Ve skalách, skovali si ji tam uprchlíci z Africké Angoly. To místo gde sme stanovali, je oblíbené černými uprchlíky (je to přes moře asi 150 km na Africké pobřeží). Gdyž se vylodí zahazujou fšecko co už nepotřebujou, dokonce nechávají na břehu i čluny které propíchají aby se ponořily a nanešla je pobřežní stráž. taky sme tan našli lodní buzolu, kerou používáme taky f terénu :) No a jak sme přijeli domů a zadali do googlu GPS.... šlo to rychle :)
  • 0

#49 mariushka

mariushka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2008 - 15:05

Eště musím dodat, že Garmin 12 krom toho že sme ho zrofna nedávno pučili jednomu začínajícímu kačerovi, doteďka uchováváme jako vzácnou památku :)
  • 0

#50 Tenebrae

Tenebrae

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2008 - 16:00

Tesne pred koncem prazdnin mi kamarad povidal jak kdesi mimo Prahu hledali poklady a zasvetil me do zakladu Geocachingu. Hned doma jsem na netu dohledal podrobnosti a okamzite me to chytlo...
  • 0

#51 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 185 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2008 - 16:21

Tak u me za to muze casopis Computer a jeho DVD, kde jsem zhledl film Ze zivota geocachera...pak uz to slo rychle, pujcil jsem si od kamarada Garmina, no a bylo to...ubehl tyden a mel jsem vlastni 60csx a ted lovime s pritelkyni :)
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#52 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2008 - 17:12

Zcela náhodou po koupi PDA hledal sem nějaký prográmky a narazil na programy na geocaching (GeoScout a další) tak sem bádal co že je to ten Geocaching ;-) a raflo mě to a teď už kešuju jak o život :-) je to lepší jak sedět na zadku u kompu ... za poslední dva měsíce sem viděl víc jak za posledních 5 let a to nejsem pecivál i cyklovýlety dostaly smysl :-) prostě bomba
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#53 pixies

pixies

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2008 - 17:52

Mě k tomu přivedla kamarádka. Hodinku jsme si povídali a já zjistil, že by to mohlo být něco pro mé výlety se psem. Skouknul jsem báječný fil Ze života kačera a půjčil jsem si od ní na víkend navigaci. Hned první den jsem měl ulovené tuším 4 kousky v našem oblíbeném parku. Stále ještě chodím na kešky se psem (cca 95%), ale když je chvilka ulovím si i nějakou micro městskou.
  • 0

#54 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2008 - 19:05

Já jsem o tom četl cosi tak dva roky tomu nazad.Pak nic,až zase letos na jaře.Pořád jsem si ale myslel,že bez GPS to prostě nejde.Pak jsme to zkusili poprvé jen podle map a hele,šlo to.Tak jsme odlovili asi dvacet jednodušších keší a pak si pořídili i tu GPS....
  • 0

#55 Luho_CZ

Luho_CZ

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2008 - 19:19

někde v nějakých novinách sem o tom četl a pak taky spolužák kešuje takže sem se rozhodl když tata koupil GPS že si založím účet a ted travim vlony cas s Legendem v jedne ruce a ručkou mojej slečny v druhé:D
  • 0
luho

#56 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2008 - 21:11

Goklil jsem cosi kolem "cache" (počítačové) a vyguglil geocaching.
  • 0

#57 mysakd

mysakd

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2008 - 22:00

Zkrátka jsem se rozhodl, že už jsem dost velkej kluk, abych si k narozeninám (40) přál svoji první GPS. Po všech pro a proti mi vyšlo Colorado a pak to šlo už samo …
  • 0

#58 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2008 - 6:45

Tak jsem tak jednou googlil nejake informace, ktere jsem potreboval pro detsky tabor, a vypadlo na me sluvko, ktere jsem neznal (geocaching :) ). Precetl jsem si, co to znamena, a hned mi doslo, ze je to prakticky to, co uz leta hledam, mozna v jeste pestrejsi podobe. Asi 25 let pripravuju tabory pro deti a chtel bych se taky nejakeho zucastnit jako dite. Urcite bych si ho uzil vic nez ty deti, treba proto, ze to dokazu ocenit a motivovany bych byl az az uz davno pred tim taborem. A tady mam primo pod nos naservirovene jednotlive "taborove useky", jen si vybrat, ktery se mi libi a na ktery mam zrovna naladu - den, noc, pesky, vlakem, na hlavu, fyzicky, ... jak je ctena libost.
  • 0

#59 strejceknimra

strejceknimra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2008 - 7:32

Já se k tomu dostal přes Groulův deníček na stránkách groula.org - Groulu to tenkrát chytlo, dnes už je ze závislosti do značné míry vyléčen, ale tenkrát (2004) popisoval zážitky tak sugestivně, že jsem si říkal, že to by bylo něco pro mne. Jenže v té době jsem splácel byt a na GPS nebylo (hledat podle map mě nenapadlo). V roce 2005 se mi razantně zvýšil plat, takže v srpnu 2006 mohlo být dospláceno a u Mountfielda zakoupeno kolo, k němuž Béda Trávníček přidal GPSku (mimochodem, kolo dodnes nemá najeto ani kilometr). První odlovená byla Radobyl Hill od Toniczecha, druhá odlovená pak Thunder Mountain od téhož autora. Nastala pauza, během níž nebyl na nic čas, pak změna práce a v dubnu 2007 jsem odlovil první pražskou. Během dovolené v roce 2007 se ze mne stal závislák (první mystery, první event, 30 odlovených), na konci roku 2007 první stovka, na začátku roku 2008 zbožné přání, že by nemuselo být špatné odlovit za rok 365 kousků. Pak už keše přibývaly rychlostí cca 100 kusů za 2 měsíce (takže okolo dvousté jsem přestal pociťovat ostych před zasloužilými matadory), před nedávnem padlo "pětikilo" a někdy snad doženu i toho Groulu.
  • 0
Den bez keškování je dnem ztraceným.

#60 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 648 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2008 - 8:02

Já vlastně ani nevím. Už si vůbec nepamatuji, kde jsem o geocachingu slyšel poprvé, ale o loňských prázdninách jsem odjížděl na nějakou rodinnou oslavu a věděl jsem, že pokud nevymyslím nějakou činnost, bude mi nařízena. Takže jsem si vytisknul několik listingů a s novým PDAčkem s nově nainstalovaným TomTomem jsme vyrazili na multinu Křížová cesta na Bruntálsku. Vytáhl jsem na cestu celé příbuzenstvo od malých dětí po babičky s dědečkama a s naprosto nevyhovujícím vybavením kešku nalezli. Tenkrát jsem vůbec nechápal, proč mám něco psát do toho notýsku uvnitř (k tomu mě donutila babička, která byla naprosto nadšená) a co dělat s těmi věcmi uvnitř. Druhý den jsme vyrazili na Rešovské vodopády a o mé závislosti na GC bylo rozhodnuto. Dnes se k rodině cacherů řadím nejen já se synem, ale i bratr s celou rodinou a dokonce i babička má svou GPSku a neustále "radí".
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama