Přejít na obsah


Fotka

jak jste se dostali ke geocachingu?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
146 odpovědí na toto téma

#21 medard

medard

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2007 - 12:49

Já už hraju Geocaching asi 1,5 roku a poprvé jsem se o něm dozvěděl z novin a z televize když se zabil jeden kluk v Praze (spadl ze skáli) a policajti našli při vyšetřování kousek od něj kešku. Ten kluk s hrou neměl nic společeného ale byl tam nastíněnej její princip a to mě zaujalo a tak jsme o pár dní později našli s kamarády z oddílu první kešku a to u nás doma v Českých Budějovicích. Jinak nejdřív jsem hledal bez GPS jen pomocí map, pak si půjčoval GPS od kamaráda, ale pak přišla akce u Mountfieldu s Garmin Etrex legend ke kolu a bylo jasno:-)
  • 0

#22 Pechy

Pechy

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2007 - 9:29

No, o geocachingu jsem se poprvé dozvěděl asi před 2 roky z HN.
  • 0

#23 zels

zels

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2007 - 13:46

Ja jsem se rozhodoval jaky koupim externi GPS modul k memu telefonu. Projizdel jsem nejake diskuze, kde jsem nasel, ze nokia LD-3W ma z vyroby nastavenou statickou navigaci, ktera neni vhodna pro geocaching. Nevedel jsem co to je, tak jsem zadal geocaching do googlu a bylo to jasne :)
  • 0

#24 chipoliny

chipoliny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2007 - 15:03

Poprve v zivote jsem o geocachingu cetla kratky clanek v Metropolisu .... a zapomnela. O par mesicu pozdeji nas "Medvedzlesa" prizval na hledani sve prvni cache. Pritel si tehdy klepal na celo - jestli je takova blbost, jako hledani nejake krabicky, normalni. No... a od te doby uplynulo nekolik mesicu a mame jich 150 (: Zacinali jsme poctive s mapou a buzolou :D
  • 0
www.chipoliny.blogspot.com
podívejte se na geoprojekt K pramenům
http://chipoliny.blo.../k-pramenm.html

#25 Mig_all

Mig_all

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2007 - 19:51

Uplne poprve jsem se o Geocachingu dozvedel od sestrenky uplnou nahodou, rikala neco o tom ze jde hledat kesky a tak jsem se zacal vyptavat o co jako jde. Pripadalo mi to divne ale kdyz jsme spolu odlovili prvni kes (a jeste multi) chytlo me to.
  • 0

#26 Kocourvbotach

Kocourvbotach

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2007 - 21:10

Hm, už se ani nepamatuju, možná nám to dal Marekl jako povinný úkol v práci, odlovit alespoň jednu keš :D Mně se zase podařilo zlanařit další tři kešery, každého to tak nějak nadchlo...
  • 0

#27 ivans

ivans

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2007 - 22:48

V říjnu 2005 jsem četl v Lidovkách článek Nory Grundové o Geocachingu. Garmin Vistu jsme už měli kvůli cestě na sedmitisícovky, tak jsme hned v listopadu zkusili GCNV9C a GCJXRG. Pak pauza 10 měsíců, pomalý rozjezd a od prosince 2006 v tom docela fest jedeme, hlavně o víkendech a dovolené. GC žere dost času, krásně to výše popsal Háča. BTW: Nora má pěknou hudbu na http://www.mayamusic.cz/.
  • 0
ivans

#28 Jitka_F

Jitka_F

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2007 - 20:57

Kdysi, před lety, byla zpráva v novinách o jednom chlapci, co se při hledání zabil, spadl ze skály, i když lézt na ni pro nalezení cache nebylo třeba. V novinách pak o tom udělali celou stránku. Líbilo se mi to, ale já tehdy nevěděla, že jde hledat i bez GPS, tak jsem na to zapomněla. Ale několik dnů před začátkem letošních prázdnin napsal jeden můj kámoš na web o zajímavých místech v Brně www.kafelanka.wz.cz , že na jednom z těch míst se nachází cache. Samozřejmě mu někdo brzo zavolal, ať tu informaci smázne. ALe já si na to zase vzpomněla a přečetla si o tom něco víc, takže jsem se dozvěděla, že to de i bez GPS, jen podle mapy.
  • 0

#29 lta82

lta82

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2007 - 23:38

No, koupil jsem si vysněnou turistickou navigaci Garmin Vista Cx a v návodu k ní jsem se dočetl cosi o jakési její zvláští funkci "hledání pokladů" - zkusil jsem, odlovil první kešku, zaregistroval se na GC.com a od té doby bojuji s lehčí závislostí ... ;) Od konce června tohoto roku mám odloveno 35 parádních kešek, z toho mě mnoho znich dopomohlo dostat se na zajímavá místa, která bych zřejmě jinak minul ...
  • 0

#30 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2007 - 7:50

Jak ? Cca pred rokem a pul jsme kupovali kolo manzelce na nejake mensi projizdky. V Mountifeldu meli celkem slusny kola, tak jsme ho koupili tam, no a oni nam k tomu "dali" GPS. Pak jsem patral na internetu, kde sehnat mapy zdarma (stejne jsem ji sel druhy den koupit) a pritom jsem narazil na tyhle stranky. Protoze rad chodim do prirody (pesky i na kole) bylo to raz dva. Z pocatku jsem mel obdobi, ze musim kazdy poklad ulovit, ale nastesti mne to brzy preslo. Ted si kesky vybiram podle nalady. Kdyz jdem s detma na vylet, je to prima zpestreni. Stejne tak na kole jsem mel uz okoli projezdene a ted mam dalsi motivaci. Ale uz odbocuji od tematu, proste ackoliv mega- super- xefty nemam v lasce, dekuji Moutfieldu, protoze jinak by mne nenapadlo si jit GPSku koupit. Jednak jsem nebyl ochotny dat tolik penez, druhak mi vzdycky stacili mapy. Sorry, nejak jsem se rozkecal.
  • 0

#31 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2007 - 10:09

Dain & Olik napsal/a:
pokud by nekdo byl schopny vytahnout z hlouby jeste uplne prvnich stranek, kde sve pocatky popisovala na foru drtiva vetsina "starousedliku" (dorci, anneke, alkes, adp a hromada dalsich) bylo by to zajimavy poctenicko :)

No ja jsem se o geocachingu dozvedel nekdy v zari 2003 od Anneke. Jsou tu ale i mnohem vetsi "starousedlici" ;) Treba svata, Toniczech, Milancer, Haggaeus, jarry, bxhome, bartj, OK1FRN, OK1COM, Drevokocur, Saman, Groula, a tak. :)
Starsi vlakno na stejne tema je tady: http://www.geocachin...ort=&rowstart=0
Bohuzel se ale pri konverzi databaze neprevedla jedna celkem zasadni polozka, takze kdo nevi, stejne se uz nedozvi. :(
  • 0

#32 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2007 - 10:31

alkes napsal/a:
No ja jsem se o geocachingu dozvedel nekdy v zari 2003 od Anneke. Jsou tu ale i mnohem vetsi "starousedlici" ;) Treba svata, Toniczech, Milancer, Haggaeus, jarry, bxhome, bartj, OK1FRN, OK1COM, Drevokocur, Saman, Groula, a tak. :)
Starsi vlakno na stejne tema je tady: http://www.geocachin...ort=&rowstart=0
Bohuzel se ale pri konverzi databaze neprevedla jedna celkem zasadni polozka, takze kdo nevi, stejne se uz nedozvi. :(

skoda ty anonymity. no, muze z toho byt dobra mysterka :D sem tam se da odhalit napriklad ten, ktery vistou chtel zamerovat tesariky, nebo sestra, dostavsi magellana od bratra H :D
  • 0

#33 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2007 - 10:36

My se k hledání pokladů dostali skrz server www.ce4you.cz, který pravidelně čtu. Vyšel tam článek o geocachingu, kolem kterého jsem dlouho chodil jako kolem horké kaše. Ihned po přečtení jsem věděl, že mě to bude bavit. Potom nějakou dobu nic (aspoň jsem si mohl všechno projít) a pak nastal den D, kdy jsem vytáhl Deboru na naše první 2 kešky. Pak už jenom absťák, když nejsme na cestách :). BTW - mám o tom udělat anketu? Choze
  • 0

#34 bdek

bdek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 154 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2007 - 15:49

To bylo zcela jednoduché. Kolo od Bédi pro ženu a k tomu nám dali takovou podivnou krabičku, prý to budu mít na hraní. A v návodu něco o tom hraní bylo a od té doby mám místo v pavilonu blíž a blíž a blíž.
  • 0
Boris

#35 McHa

McHa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2007 - 10:58

Aktivne uz nekolik let uzivam PDA Palm a kdyz jsme o palmech kecali s kamaradem, tak mi ukazoval GPS modul a par programu a rikal neco o tom, ze s detma chodi hledat poklady. Me to vubec nevzalo a to jsme hravej. Pak dloooho nic az ted zjara, dostal jsem nove PDA a kamarad se ptal, zda nechci zkusit GPS BT modul. Tak jsem si s nim hral a rikal jsem si, co by s tim asi slo tak jsem nasel na GC.com souradnice cache na ceste z prace...(medardova GCZKR9,Sv.Vojtecha).Zel to je mikrocache v krovi a kdyz jsem priesel domu, manzelka rika - hele co to mas na zadech za smeti, kde jsi lezl. No tak povidam a rikam, jo a jedna takova vec je jeste tady kousek (Hrochuv Ptaci Raj) - tak jsme tam jeli, nasli, byli nadseni a za par dni jsme si kupovali k vanocum GPS BT modul :)
  • 0

#36 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2007 - 12:08

tak jsem zbezne prosel ty "anonymni" a odhaleni je tu:

adp: Slovo geocaching jsem asi poprve slysel loni na jednom nejmenovanem tabore, kdyz Alkes chtel premistit hrebiky z jedne polyethylenove nadoby od chemikalii do druhe a tvrdil ze potrebuje tu pixlu na cache, ji chteli s Anneke nekde zasadit. Nejak jsem nechapal a koukal na nej, jako by byl z jine planety. Postupne jsem zjistil o co se jedna a dosel k zaveru, ze by me to mozna mohlo i bavit

mion Mno.....ehm... k geocachingu jsem se dostal pres motorkareni.

Kdo nekdy zkousel za jizdy uz v 80km rychlosti na masine cist "online" mapu prilepenou nekde na nadrzi pod sebou (zkousel jsem to i ve stoctyriceti, obcas uspesne), tak vi, ze jde pritom o zivot. :-) A kazdou chvili zastavovat, najit predpokladanou pozici a zapremyslet, zda tahle odbocka odpovida te v mape, kdyz tvary silnice vubec neodpovidaji, neni to prave orechove. Cesta neznamymi zapadlymi okreskami se pak muze protahnout az na trojnasobek, a pritom se misto kochani okolim clovek stale jen prehrabuje v mape. Znamenalo to pripravit si presny itinerar a nemoznost odchylit se pak z naplanovane trasy. Takze jsem potreboval navigaci na riditka. Musim rict, ze GPS to vyresila naprosto bravurne. Pak jsem ji zacal pouzivat i v aute. Na geocaching jsem mel spadeno hned od zakoupeni GPS (Colonel mne neustale lakal, at to zkusim :-)), ale nejak nebyl cas se nekde zastavit. Az jednou v sobotni jarni rano cestou na zahajowacku 2005 (www.jawaklub.cz) jsem se stavil pro prvni GCK3ME "Castle close by river". Je to pro mne dodnes neprekonany zazitek (i waypoint si pamatuju )). Geocaching se tak nenasilne postupem roku stal pro mne vetsim konickem , nez motorkareni, coz se projevilo i na letosnich ujetych kilometrech na moto, a zacal jsem s radostí daleko vic chodit, tak jako kdysi za mlada, kdyz nebylo nic jineho rozumneho na praci. ;-) Napriklad na GCQC32 "Bradlo" jsem dosel z Libiny sam bez noseni uz ve dvou letech v r 1969, ted po 36 letech jsem se tam dostal diky GC podruhe :-) Zkratka geocaching se pro mne stal nejhodnotnejsi naplni volneho casu, a ze zatrvzeleho motorkare, ktery jezdil do prace na masine i kdyz padaly listopadove a prosincove trakare, se stal pomalu svatecni jezdec.

A je to tak dobre, aspon v mem pripade. :-)))

milancer Po GPSce jsem pokukoval jiz dlouho. Ale porad jsem pro ni nemel poradny vyuziti. Byl by to jen "lepsi" cyklocomputer za dost penez. Jednou mi kolega v praci (tehdy taky geokeser) rikal neco o horolezeckych schrankach zamerenych pomoci GPS a dal mi taky adresu na GC.com. Kdyz jsem si vse poradne precet, tak jsem si o tom udelal trochu lepsi predstavu. V tu chvili bylo rozhodnuto o nakupu GPS.
V CR bylo tehdy sotva 15(!) kesi a z toho tri v Praze. 4.10.2002 jsem nasel svou prvni kesku - Vysehrad castle, jeste v puvodnim provedeni, dnes uz je zrusena. O den pozdeji jsem sel zasadit novou kesku na Zavist. Pak nasledovala klidna doba, kdy se 1-2x za mesic objevila nova kes a hned byl jasnej plan na vikend. Byla to skvela doba originalniho geokesingu, kdy nebylo na nikoho tel. spojeni a pokud se nedarilo tak proste DNF.

Od te doby dostaly moje vylety jasny cil a nestavalo se, ze bych nevedel kam jit. Diky geokesingu jsem pocestoval CR vic nez za leta predtim. Chytlo me to poradne a taky uz jsem tim nakazil par lidi:-)

dorcadion V prosince 2003 jsem si konečně koupil (dlouho obhlíženou a hoodně "chtěnou") eTrex Vistu, a to za účelem zcela prozaickým: přesná lokalizace míst, kde jsem sbíral brouky. Každý "exemplář" nasbíraného hmyzu, pokud má mít vědeckou hodnotu, je opatřen tzv. lokalisačním štíktem obsahujícím informace typu KDE-KDY-KDO daný kousek "odlovil". Vzhledem k tomu, že zvířátka o které se tak zajímám jsou mnohdy svým výskytem omezena třeba na plochu 20×20 metru kdesi v opuštěných horách východního Turecka, je přesná lokalisace pomocí GPS naprosto ideální... Také se již léta používá a umožňuje "přesnou" výměnu informací o lokalitách mezi entomology, přesnou katalogisaci, tvorbu zoogeografických map a podobné vyfikundace... Též faktor nezabloudění, které právě v některých exotičtějších místech docela hrozí a několikrát se mi "přihodilo", hrál svou roli.



Když jsem se stal šťasným a nadšeným majitelem Visty a chlubil jsem se s ní v práci, má drahá šéfová mi neprozřetelně položila otázku "...a co geocaching, ten znáš??, moje dcera, žijící v USA se jím zabývá... *". Neznal jsem, ale 30 minut po uvedené otázce jsem již browsil po gc.com, po 1 hodině měl account a večer i vytištěné listingy všech zhruba 100 českých kešek. Bylo těsně před Vánocemi a na Silvestra odpoledne jsme našli svůj první poklad - zasněžené Zlobří doupě od Anneke a byli jsme naprosto nadšeni... Je to straaašně návykové ale je to perfektní hobby... Také jsme nakazlil pár lidí okolo...



*) nick: Bublina (už necachuje), ale založila již archivované Suché skály v Českém Ráji

cejda Mě ke GPSce přivedly turistické mapy. Stejně tak, jako padá namazaný chleba, marmeládou k zemi, tak když jsme někam jeli a já šel koupit mapu, tak bod zájmu byl vždy v rohu mapy. To znamenalo v lepším případě koupit mapy 2, ale někdy i více. A to jsem těžce rozdýchával, a navíc se na kole hrabat ve třech mapách není moc pohodlné. Posledním hřebíčkem byl noční návrat z Alp z kol a půlnoční bloudění lesama a polmy kolem Rozvadova na německé straně, kde jsme byli nuceni sjet z dálnice z důvodu hromadné nehody, a za autem vozejk s 12 koly, v nádrži 1,5 litru nafty a na sedačkách vyděšené děti včetně manželky. Mohu říci, že tenkráte jsem měl půlky hodně sevřený. Za tři dny byla Vista C doma. Na geocaching jsem se dostal při brouzdání v nastavení GPSky, kdy jsem viděl jako body zájmu poklady. A již to jelo. První hledaná keška byla

Dorkiho "Alta Vista VI [Santa Clara]". Byli jsme s dětmi v ZOO a já měl GPSku pár hodin. Po ZOO, že ještě vyrazíme na kešku. Když jsme přišli na místo, tak šipka jasně ukazovala, že stojím přímo na cache a tak jsme hledali, jenže jsme stáli uprostřed asfaltového chodníku a široko daleko nic. A tak asi po 20 min. marného boje jsme si řekli, že to nebude hra pro nás a šli jsme domů. Až doma jsem zjistil, že GPSka má také ZOOM ) a se zoomem 500m co jsem tam při hledání měl se to najít asi nedalo ) A tak druhý pokus následující den a to již na kolech v lesích kol Jinců na kešce Plešivec. A to bylo slávy, když jsem správně zazoomoval a keška byla na světě. Samou radostí jsme si ani nevšimli, že kousek vedle leží další. Při ježdění po lesích v Jincích jsme si tak řekli, že to bylo moc fajn a že ještě zajedeme na kešku "Hluboš" a už jsme mazali. Chlapečci byli tak dychtiví, že ani nepostřehli, že mají za sebou 60 km na kole) No a tak nás to chytlo a drží se to dodnes)

alkes Nekdy na zacatku zari 2003 prisel od Anneke mail ohledne vyletu spojeneho s hledanim "geo-cache". Myslim, ze jsem mel zrovna hodinu informatiky na gymplu. Chvili jsem na to podezirave koukal a pak jsem stravil zbytek hodiny prohledavanim internetu, co ze to tim "geo-cache" vubec myslela. Ac jsme tenkrat modry kbelik v Roztokach ani po vice nez hodinovem procesavani kameniteho svahu nenasli, moc se mi hledani plastovych krabicek zalibilo. Na vlastni gps jsem si ale musel jeste rok pockat a moc za ni Anneke dekuju. Geocaching mi od te doby prijemne zpestruje vylety do prirody a vyplnuje volny cas v Praze.

Jinak, zmineny muzejni kousek geocachingove gps Magellan 315 minuly tyden bohuzel opravdu umrel :-(( Nastesti prisel prave vcas Beda Travnicek se svoji akci a tak jsem ukecal rodice, aby si koupili kolo. :-)

Teda v tomhle vlaknu se clovek dozvi veci :-)) Nejvic me dostalo, ze jsem byl u zakladani Dorcadionovy 1. nalezene cache ;-)

anneke O geocachingu jsem se poprve dozvedela nekdy na podzim 2002 z dopisu haggaea a jeho rodiny, t.c. v New Jersey. Pak jsem za nimi dalsi leto prijela na prazdniny a bratr mi hned predal sveho stareho Magellana (ktery se mimochodem pozdeji presunul do Alkesova vlastnictvi a nekdy minuly tyden vydechl naposledy) a poveril me, ze musim prispet k ceskemu geocachingu, ktery byl tehdy jeste v plenkach.

ponik? nejsem si uplne jisty :) Pěkné čtení, díky za téma :-) Já jsem ke geocachingu přišel víceméně náhodou. Ale pěkně popořádku :-)

Při našich toulkách po lesích a hlavně po Brdech začala být postupem času aktuální jedna otázka, jak se tam znovu dostat? Člověk viděl spoustu zajímavých věcí a chtěl se o ně podělit z ostatními. Těžko se to vysvětlovalo stylem, musíte jít od této cesty pětset metrů vpravo atd. Začali jsme dělat svoje podrobné mapy terénu, ale pořád to nebylo ono. Prostě to chtělo GPSku. Stále jsem odolával, říkal jsem si, že je to drahá sranda a jen pro cestovatele do nějakých neznámých končin. Vždy to nějak ustoupilo do pozadí a jelo se papírově, ale časem se zase potřeba spolehlivé a přesné navigace objevovala, postupně k tomu přibyla potřeba mít velkou mapu v malém provedení... Zlom nastal při plánování jezdeckých stezek, pro vandry na koni. Tam už to opravdu chtělo přesně zaměřit, kde je možnost koně napojit, kde jsou pastviny, kde se dá projít atd. Zrál jsem pro GPSku čím dál tím víc.
A do toho jsem narazil na stránky geocaching.cz, nějak mi to na ně při surfování po netu navedlo :-) Kouknul jsem na mapu a zjistil jsem, že okolo jedné kešky jezdíme. Hned ten den jsem s koněm zamířil přímo k místu úkrytu cache jen z nápovědou. Samozřejmě nic :-) Ale to bych nebyl já... tak se druhý den jelo znovu a znovu :-) Vznikla jistá prupovídka... Pomatený Poník, pořád prohledává pole, protože potřebuje poklad. Všichni ze mě měli srandu. Koně už to přestávalo pomalu bavit, no, ale jak už to bývá, pomohla náhoda a já potkal jednoho geocachera. Už jsem byl u kešky jako doma tak se nebylo čemu divit :-). Přišel koukal na mě a říkal "já ti nevím, mě to ukazuje támhle o sto metrů vedle a ty hledáš tady" Řekl jsem, že nevím, že si myslím, že to bude tady a že nemám tak přesnou GPSku :-) Už se blížil večer a tak jsem odjel a nechal příchozího svému osudu. Hned druhý den jsem nemohl dospat... konečně vím, kde hledat :-). Osedlal jsem koně a znovu vyrazil, koník už přesně věděl, kam se jede :-) a tak poslušně zastavil na místě, které jsem už nekolik dní systematicky prohledával. Jenže tentokrát změna, vedl jsem ho o sto metrů dál :-). Jak jsem přišel na místo bylo mi to jasné tohle je ono... a dal se do hledání. Bylo korunováno úspěchem a já našel svojí prví kešku. To bylo radosti :-). Zalogoval jsem se na GC.com a bylo zaděláno na dalšího geocachera. Pak jsem se potkal i s autorem této cache a on mi předal spousty informací o tom co a jak, ukázal mi svou GPSku, seznámil mě s tím co umí a tak. To, že prostě GPSku musím mít, jsem začal brát jako hotovou věc. Přesto k ní byla ještě dlouhá cesta... mezi tím jsem našel další tři kešky, jen z nápovědou a bez GPSky. Zjistil jsem při tom, že to hledání baví i mé kamarády a Poník team byl na světě. Tímto děkuji všem autorům co mají cache no GPS user friendly :-) Časem jsem na inzerát pořídil první GPSku Magellan 315... to bylo něco:-) Začali jsme jí naplno užívat při putováních na koních a taky při cestách za poklady...O geocachingu jsem se zmínil dalším kamarádům a oni se také chytli, pomohl jim sehnat GPSky a dnes je z toho několik teamů :-) Ale to už je zase jiný příběh... :-)
  • 0

#37 iki

iki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2007 - 12:36

Dobra patracka Daine, diky .) Dorcadiona a Ponika jsem poznal, ostatni jsem vahal, ted uz je to jasne :)
  • 0

#38 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2007 - 13:42

drevokocur ja som uz 5 rokov pokukoval po GPS a v 2003, ked som sa dozvedel o geocachingu od kolegov v praci (ktori sami nekesuju, ale maju GPS) tak som si pozical GPS a isiel na Magical Mystery Park by Svata. no a potom som si kupil GPS.

saman ja som zacal cachovat na popud mojho brata - Drevokocura. Pol roka som si od neho poziciaval GPS alebop chodil na cache s nim, vlastnu som si kupil az neskor (pozn. prepisovace: a v podstate zbytecne, ze? ;)) a doteraz si uzivam geocachingu :)

vlaju (myslim) :) Já se po GPSce koukal už dlouho, táta ji měl na létání a tak jsem jenom čekal, až bude cena rozumná. A když zrušili odchylku, tak už jsem moc neváhal a koupil. Geocaching byla naprostá náhoda - narazil jsem na něj při Googlování o GPSkách. První cache (Ropákův sen 2) byla při návratu autem kousek od domova - měl jsem sandály, kraťasy a tričko, což se mi těžce vymstilo v prašném a posléze trnitém svahu. Od té doby jsem nepřestal razit zásadu "kam šipka tam já" a i ten úbor bývá často stejný... Na další kešky už šla se mnou celá rodina a chytlo je to úplně stejně. Hlavně přes letošní léto jsme nedělali nic jiného, takže jsme se na konci prázdnin museli zastavit, vydýchat a trochu se taky začít věnovat jiným věčem, jako třeba jarnímu úklidu domácnosti :-)))
  • 0

#39 Wexicek

Wexicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2007 - 14:08

Přwsně 8. dubna 2006 jsem se po obědě válel před TV. Vždycky takhle v sobotu dávali pořad Superpomeranč na ČT2 a tam se objevila reportáž o GC (zkoušel jsem to pak hledat po archívech, ale zatím se nezadařilo. . .)! Docela by mě zajímalo, kdo to v té reportáži vystupoval??? O hodinu později jsem už měl účet na GC.com a na netu objednanou GPS. Od té doby jsem ten pořad kvůli keším už nikdy neviděl. . . ;)
  • 0

#40 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2007 - 19:26

Wexicek napsal/a:
...Docela by mě zajímalo, kdo to v té reportáži vystupoval??? .ll

pc-romeo
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama