Přejít na obsah


Fotka

60CSx a grafické znázornění EPE


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
27 odpovědí na toto téma

#21 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2007 - 10:55

miták: Beru v úvahu situaci, kdy mají obě GPS aspoň čtyři družice a Sirf navíc další čtyři multipathy :P Ač mi šlo spíš o princip, není to podle mně zas tak nereálná konstrukce. :D
  • 0

#22 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2007 - 10:59

A taky byla řeč o obecné přesnosti a né jen samotné citlivosti. ;) Já spíš myslím, že nováčkům by se mělo do hlavy vtloukat hlavně, že turistická GPS není za každé situace naprosto spolehlivý přístroj a že s přesností pod 5m za dobrých podmínek, raději ať spíš nepočítaj než počítaj a že za špatných to může být i mnohem horší. Za chvíli přihodím ještě dva obrázky z Legenda za skoro ideálních podmínek a se zakrytou půlkou oblohy. 60CSx bohužel nemám, takže nemůžu udělat stejný test i s ní. :(
  • 0

#23 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2007 - 11:05

připomínám, dotaz byl ohledně situace s rozdílným EPE v místech s dobrým signálem. Jinak test můžeme udělat pod širou oblohou na eventu, tam se sejde dost GPSek různého druhu na dostatečně průkaznou zkoušku :)
  • 0

#24 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2007 - 11:15

Mion: Hmm no je fakt, že jsem trošku zaspal a taky dost přilil do offtopicu. Dík za upozornění. Zas ale původní téma bylo víceméně vyřešeno a na zastavení tohole už je pozdě. Od půlky vlákna to jinam bohužel zkopírovat neumím. :(
  • 0

#25 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2007 - 11:28

Ještě ty slibované obrázky. První obrázek pochází z pětihodinového sbírání dat na střeše dvoupatrového domu s perfektním výhledem na oblohu. Druhý z půldenního pozorování na parapetu okna s výhledem na jihovýchod, kdy celá severozápadní část oblohy byla zastíněna cihlovým domem. V obou případech byl použit eTrex Legend od Bédi.
  • 0

#26 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2007 - 11:29

Druhý obrázek. Pozor na jiné měřítko. ... a také více než dvojnásobnou dobu měření.
  • 0

#27 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2007 - 11:54

Čím jsi dělal ty grafy?
  • 0

#28 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2007 - 12:17

marekl napsal/a:
Čím jsi dělal ty grafy?

Prográmek se jmenuje SAWatch. Je asi pět let starý, ale dost dobrý. Na webové stránce se dá stáhnout ořezaná verze.
Ke komunikaci s GPS používá NMEA protokol.
Další možností je třeba VisualGPS.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama