Přejít na obsah


Fotka

GeoGet - Jak zacit? - basic member


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
94 odpovědí na toto téma

#61 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2008 - 18:51

vsak jo, hledani totiz nejede podle filtru! Napriklad defaultni filtr odhazuje archivovane kese. pokud jsi importoval ze zdroje, ktery neumi nastavit stav kesky, pak system bere vsechno jako archivovane a filtr ti nic neukaze. Nebo pokud jsi importoval ze zdroje, kd enejsou souradnice, pak mas vsechny souradnice nulove a vyhodi ti to kontrola platnosti souradnic. Atd. Bohuzel sji nenapsal C konkretne jsi importoval ani jakou pouzivas verzi Geogetu, takze ti fakt blize nikdo nic nemuze poradit.
  • 0

#62 Gajda

Gajda

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2008 - 19:21

Oi to sorry já na tu verzi zapoměl...no mám GG 1.2.3.282 Naimportoval jsem do toho normální locy z gc.com, ale nejde mi to zobrazit. Jediné co potřebuju, dát ty locy do jednoho gpx, se kterým pak otevřu všechny wp v mobilu v TB. Na to v GG asi není nějaká jiná cesta, než ty cache zobrazit a pak exportnout do gpx? Aha, tak už vím, čím to je...krom jednoho locu mají všechny souřadnice 00°00.000....ale vůbec netuším proč.
  • 0

#63 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2008 - 20:39

Tak to to vysvetluje... to co se ti vyfiltruje spravne, tak je urcite z toho spravneho LOCu, ze? ;-)
  • 0

#64 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2008 - 10:58

Tak jsem se snažil do GG naimportovat PQ z emailu na gmail.com a nedaří se. Bohužel jsem nikde nenašel, jak to správně nastavit, aby fungoval import. Poradíte? Díky.
  • 0

#65 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2008 - 12:02

V jake fazi jsi pohorel? vubec se ti nedari spojit se se serverem gmailu, nebo to se dari ale nic se nestahne a nenaimportuje?
  • 0

#66 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2008 - 12:08

jeste jen pripomenu, jak to nastavit: jmeno serveru: pop.gmail.com:995 uzivatelske jmeno: tvoje_cela_gmail_adresa heslo: tvoje_heslo zabezpeceni: implicit SSL/TLS (tunnel mode)
  • 0

#67 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2008 - 12:28

HaLuMa napsal/a:
V jake fazi jsi pohorel? vubec se ti nedari spojit se se serverem gmailu, nebo to se dari ale nic se nestahne a nenaimportuje?

Najde, pokouší se přihlásit a pak najednou skočí importováno 0
  • 0

#68 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2008 - 12:49

A mas v konfiguraci gmailu povoleny POP3? Zkouses ses na ten jejich POP3 pripojit i necim jinym?
  • 0

#69 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2008 - 13:09

HaLuMa napsal/a:
A mas v konfiguraci gmailu povoleny POP3? Zkouses ses na ten jejich POP3 pripojit i necim jinym?

jj, mám tam POP3 a z GSAKu stahuju normálně, stejně tak přes web si tu poštu přečtu, takže to je funkční..
  • 0

#70 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2008 - 13:15

Ok, zkusim si nejake PQ preposlat na gmail ucet a vyzkousim to. (z meho postovniho serveru to chodi, takze to bude asi nejaky vrtoch gmailu...)
  • 0

#71 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2008 - 13:30

Tak jsem to zkusil, a funguje mi to naprosto normalne! nejdrive sjem udelal chybu v nazvu serveru, a to se mi pak chovalo stejne jak popisujes... chvili to cekali s hlaskou o pripojovani a pak hnedka skoncilo. Opravil jsme preklep a jelo to. Takze zkus znovy zkontrolovat nastaveni v geogetu, jestli mas spravne jmeno serveru vetne toho portu a jestli mas spravne nastavene zabezpeceni. (tak jak jsem tu psal...)
  • 0

#72 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2008 - 10:24

sobikovi napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
A mas v konfiguraci gmailu povoleny POP3? Zkouses ses na ten jejich POP3 pripojit i necim jinym?

jj, mám tam POP3 a z GSAKu stahuju normálně, stejně tak přes web si tu poštu přečtu, takže to je funkční..

Tak jsem zkoušel na gmailu a stalo se to, že to stáhlo pár PQ, ale ne všechno. Tedy měl jsem tam všech 15 PQ, ale stáhlo to jen 3 a pak jako že už tam nic dalšího není a při dalším pokusu o stažení se tvářil jako že tam nic není....
  • 0

#73 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2008 - 10:53

Gmail ma zradu v nastaveni POP3.. da se tam nastavit, aby pres POP3 byly pristupne vsechny dopisy, nebo jen dopisy co prisly od chvile aktivace POP3. To muze byt jeden problem. Dalsi vec je v tom, ze mas urcite v GG nastaveno 'download new only'. To proto, abys e to chovalo presne jak popisujes... dopis ve schrance bude zpracovan jen jednou a pak si jej GG zapamatuje a nezpracovava porad dokolecka, a to ikdyz sis jej nenechal smazat. Identifikatory zapamatovanych dopisu si GG schovava v souboru uidl.txt v datovem adresari geogetu. Kdyz jej smazes, vynutis tim GG ke stazeni vseho co ve schrance vidi. (vsech PQ, ostatnich dopisu si nevsima...)
  • 0

#74 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2008 - 11:19

HaLuMa napsal/a:
Gmail ma zradu v nastaveni POP3..

Tak nic z toho nepomohlo :-( a ani přenastavení na jiný email účet. Stav je vždy stejný, tváří se že se někam připojuje (proč se v tom info okně nepíše kam se připojuje) a pak jen tabulka se samejma nulama. Při tom na email účtě je 5 PQ...

Podle čeho on pozná, že se jedná o soubor s PQ? Nepomohlo ani smazání toho souboru co se v něm mají ukládat zapamatované emaily...
  • 0

#75 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2008 - 12:21

podle toho popisu ti selhava vubec spojeni k postovnimu serveru (pravda, mel bych v tu chvili vyhodit nejakou chybovou hlasku - to udelam!). Jestli ti to dela i na jine servery, pak bych problem hledal ve firewallu, osobnim firewallu na tvem pocitaci, ci ve tvem antivirovem programu, protoze vsechno tohle dokaze blokovat spojeni na postovni server z jimi neznamych aplikaci.
  • 0

#76 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2008 - 12:26

HaLuMa napsal/a:
podle toho popisu ti selhava vubec spojeni k postovnimu serveru (pravda, mel bych v tu chvili vyhodit nejakou chybovou hlasku - to udelam!). Jestli ti to dela i na jine servery, pak bych problem hledal ve firewallu, osobnim firewallu na tvem pocitaci, ci ve tvem antivirovem programu, protoze vsechno tohle dokaze blokovat spojeni na postovni server z jimi neznamych aplikaci.

Možná, možná by to mohlo tak být, ale chová se to stejně na domácím compu i na druhým compu v práci, takže nevím..
  • 0

#77 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2008 - 12:41

Me to zase doma i v praci funguje jak na mem serveru, tak i na gmailu. Pouzivam to denne. :o Zkus hledat... mas tam nejaky personalni firewall ci antivirus?
  • 0

#78 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2008 - 10:30

HaLuMa napsal/a:
Gmail ma zradu v nastaveni POP3.. da se tam nastavit, aby pres POP3 byly pristupne vsechny dopisy, nebo jen dopisy co prisly od chvile aktivace POP3. To muze byt jeden problem.

Identifikatory zapamatovanych dopisu si GG schovava v souboru uidl.txt v datovem adresari geogetu. Kdyz jej smazes, vynutis tim GG ke stazeni vseho co ve schrance vidi. (vsech PQ, ostatnich dopisu si nevsima...)

Tak už to asi funguje, použil jsem tyto 2 fíčury.
  • 0

#79 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2008 - 15:39

HaLuMa napsal/a:

Basin napsal/a:
Mně se program moc líbí. Jistě se bude ještě vyvíjet a tak se těším na další vylepšení. Občas dumám nad tím do znamenají různá barevná označení keší, ale metodou pokus omyl na to postupně přicházím. Díky za skvělý program.


Barvicky jsou jednoduche.

jednak se strida svetly a tmavy radek pro prehlednost. ;-)

- cervene pismo: keska je disablovana
- cervene pozadi: keska je archivovana
- zelene pozadi: keska je tebou jiz nalezena
- zlute pozadi: keska ma pridane waypointy, nebo je to primo ne keska ale waypoint. (existuji dva druhy zlute - svetla a tmava na rozlisovani waypointu importovanych a rucne pridanych)
- modre pismo: keska ma pripojen komentar
- fialove pozadi: jedna se o tebou zalozenou kesku

Snad jsem na nic nezapomnel... ;)

dle mého je to šíleně barevný, až je to nepřehledný. Bylo by fajn, kdyby šlo barevné provedení nastavit někde v nastavení nebo podbarvovat podle potřeby jen jméno waipointu jako je to v GSAKu. Tady z toho bolí jen oči a je pestrobarevný jak velikonoční vejce ;)
  • 0

#80 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2008 - 21:53

me to teda agresivne barevne neprijde, snazil jsem se ty odstiny nastavovat neagresivne. Nemas grafickou kartu nastavenou ne neco jineho nez truecolor? Nastavovani barev by slo, ale to az bude troska vice casu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama