Přejít na obsah


Fotka

Strucnost nekterych logu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
106 odpovědí na toto téma

#1 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2007 - 8:24

Zdravim, vim ze kazda kes nezaujme, ale obcas mi vadi prilisna moznost automatizace logu napr. pres Handy Geocaching.Ac sam uzivam tento prijemny soft, tak v rukou nekterych keseru ve mne vyvolava spis smutek kdyz pak logy vypadaji vetsinou jako treba tady (http://www.geocachin...aspx?ul=bikocom). Sam mam taky logy kratke i dlouhe, ale vzdy je chapu jako i urcitou odmenu autorovi a tento zpusob logu se mi moc nelibi.
Vim, ze podobne tema tu neni poprve, ale proste se nemuzu udrzet.
Co si o tom myslite Vy?
Je mozne, ze i diky tomuto prispevku se treba alespon logy v odkazovanem profilu zlepsi i to me potesi.
  • 0

#2 chipoliny

chipoliny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2007 - 8:34

Taky chápeme log jako takovou odměnu pro ownera. Vždycky máme radost když nám někdo napíše nějaký delší a zajímavý log. To samé pak chceme dopřát i jiným, takže se snažíme trošku se rozepsat, ikdyž ne vždycky je co psát.
  • 0
www.chipoliny.blogspot.com
podívejte se na geoprojekt K pramenům
http://chipoliny.blo.../k-pramenm.html

#3 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2007 - 8:43

Už jsem to jednou, v souvislosti právě s Handy Geocaching připomínkoval. Ale je fakt, že velké zážitky generují dlouhé logy a snadné nenáročné kešky negenerují dostatek zážitků pro vytvoření dlouhého logu. Nicméně, logy typu: Nalezena. IN/OUT: nic/nic jsou i tady trochu nevhodné.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#4 lamin

lamin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2007 - 9:14

..co teprve uzivatel s333.cz...ten je ukecanej :o
  • 0

#5 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2007 - 10:34

souhlas! občas sice opravdu není co napsat, ale to je spíš výjimka, ownerova snaha by měla být oceněna alespoň kompletní větou. Vždyť on to nedělá pro sebe :D
  • 0

#6 suhajici

suhajici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2007 - 10:42

T4TC TNLN takovéhle logy opravdu moc nepotěší, ale je to každého věc. tomu, kdo sbírá bodíky to stačí a ten kdo přijel za zážitky se většinou rozepíše
  • 0

#7 Honzik&Pavlinka

Honzik&Pavlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2007 - 12:27

Jakožto autor několika keší logy čtu. Beru je jako motivaci k založení nových keší i jako zdroj informací o keši. (PS: Takto jsem se nedávno dozvěděl že na Geologické 3 zrajou hrušky :-) Proto mě vždycky těší log s alespoň pár větami. Logy typu TLNL neuznávám. Nejdříve kontaktuji pisatele a pobízím ho k nápravě, později bez milosti mažu. Add: Protože mě Jarry nařknul z podlého mazání logů dodávám, že jsem ještě nemusel smazat ani jeden log a po kontaktování geocachera vždy bez okolků dopsal pár vět.
  • 0
GPS: Garmin Oregon 550, Garmin-Asus M10, SW: GSAK 7.x.x, OziExplorer 3.95n, SmartMaps 3.x, OziExplorer CE 2.3x, BeelineGPS 1.9x

#8 PedroKV

PedroKV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 277 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2007 - 14:27

Nemyslím si, že krátké logy jsou důvodem ke smazání, zrovna tak si nemyslím, že krátké logy jsou slušné. Nicméně jak už bylo napsáno, také to může souviset s kvalitou keše-jejím umístěním, zaměřením, maskováním, obtížností zdolání, krásou místa a zážitkama po cestě. A třeba na keších 1/1 se obtížně píše log i o třech větách.
  • 0

#9 Bludi

Bludi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2007 - 15:41

Stručné logy, často bývají devizou velkých geosběrů. Když někdo dá za den 10 pixlí a víc, sotva si pak může pamatovat co na které bylo a co napsat do logu, leda by si psal poctivě celou cestu poznámky. Nicméně na každé i jednoduché cachi je přeci něco zajímavého, proto ji tam přeci autor umístil, takže 1-2 věty by nměli být problém, jinak je to spíš signál o tom, že asi cache není moc zajímavá. Stručné logy většinou mívám u cachí, které se mi nelíbili. Ty sice nekritizuji, ale taky se u nich nerozepisuji. Myslím, si že smazat někomu log, jen proto, že byl moc stručný, není zrovna dobrým řešením. Nebo je to snad v pravidlech geocachingu, že logy by neměli být stručné? Kde je potom definována hranice stručnosti?
  • 0

#10 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2007 - 16:28

Jako autora několika kešek mě vždycky hrozně štve, když jsou logy příliš stručné a není co číst :@...
Teď jsem si zrovna otevřel poštu po víkendu a vypadlo na mě tohle - to je fakt moc! Asi tyhle logy začnu odmazávat...

EDIT: další kousek - dost podivný
  • 0

#11 McHa

McHa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2007 - 17:17

Czecho Cowboy napsal/a:
Jako autora několika kešek mě vždycky hrozně štve, když jsou logy příliš stručné a není co číst :@...
Teď jsem si zrovna otevřel poštu po víkendu a vypadlo na mě [to je fakt moc! Asi tyhle logy začnu odmazávat...


:) take jako autor nemam rad strucne logy, ale treba u nasi small rychlovky to chapu a rozhodne mazat strucne logy nebudu ;) horsi by to bylo u hyperdlouhe multiny ;) tam bych podekovani typu 'dik' asi neuvital a prosil autora, aby napsal alespon vetu ;)

jinak tvuj pribeh dnesni posty mi propomnel moji dnesni postu:
Nalezeno 14:55. Zalogováno pomocí mobilní aplikace Handy Geocaching
...fuj rikal jsem si nejprve. A zehral na jinak dobrou, ale dost nestastne prednstavenou oblibenou aplikaci, ktera zaspamovava ceske logy... nicmene, pozdeji kdyz se cacher dostal ke compu log doeditoval a radost udelal :) takze nekdy je dobre pockat ;) - ale chapu, ze u nekterych typu cacheru to nelze ocekavat :) - takze vydrz na dalsi log ;) treba bude delsi ;) a nebude default z handy
  • 0
McHa

#12 MilanoXTeam

MilanoXTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2007 - 17:19

Smazat log protože je krátký??? To snad nemyslíte vážně. Zvláště ti, co se ucházeli o funkci reviewera. Ne že by se mi logy typu "nalezeno" zamlouvaly, ale žádné pravidlo GC je nezakazuje.
  • 0
Celej svět je jedno velký hřiště...

#13 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2007 - 17:37

MilanoXTeam napsal/a:
Smazat log protože je krátký???

Asi jsem to špatně zformuloval - Archer´s smile má určitou logovací podmínku a tento log mě vůbec neinformuje, v jakém stavu to je.
Počkám tak týden a pak si v případě její absence fotku u autora logu vyžádám.

McHa napsal/a:
jinak tvuj pribeh dnesni posty mi propomnel moji dnesni postu:
Nalezeno 14:55. Zalogováno pomocí mobilní aplikace Handy Geocaching

Nejvtipnější je, že ten můj odkaz je na DNF :D. Asi někde udělali soudruzi od Destilů chybu... :D

EDIT:

MilanoXTeam napsal/a:
Ne že by se mi logy typu "nalezeno" zamlouvaly, ale žádné pravidlo GC je nezakazuje.

To je čistě na autorovi, většinou je to na řešení v rámci e-mailů. Jinak třeba PC-Romeo jestli si správně pamatuju odmazávání krátkých logů běžně praktikuje a také před ním varuje v listingu svých keší.
  • 0

#14 MilanoXTeam

MilanoXTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2007 - 18:03

To že je to mysterka jsem přehlídl, pak log nesplňuje zadání, ale nikoliv délkou, nýbrž chybí fotka. Ale na mém názoru, že mazat krátké logy (pokud dlouhý log není podmínkou mysterky) je ujeté, to nic nemění.
  • 0
Celej svět je jedno velký hřiště...

#15 the.weasel

the.weasel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2007 - 18:10

Velmi stručný log ...
http://www.geocachin...aa-15efe41e93b3

Možná by vyhrál 1. místo :).
  • 0

#16 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2007 - 18:13

the.weasel napsal/a:
Velmi stručný log ...
http://www.geocachin...aa-15efe41e93b3

Možná by vyhrál 1. místo :).

Už jsem měl na Archer´s smile i log "2." :D
Pak jsem ho smazal, protože autor nereagoval na výzvu přiložit fotku. Myslím, že doteď ještě znovu nelogoval (čistku jsem dělal tuším někdy v březnu 07). :)
  • 0

#17 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2007 - 18:45

Honzik&Pavlinka napsal/a:
Logy typu TLNL neuznávám. Nejdříve kontaktuji pisatele a pobízím ho k nápravě, později bez milosti mažu.

Jsi zlý Hitler a jednáš proti pravidlům geocachingu, pokud teda všechny tvoje kešky nejsou mysterky s psanou podmínkou dlouhého logu.
  • 0

#18 Jitka_F

Jitka_F

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2007 - 18:56

Tak by mě zajímalo, esi de udělat jen prázdný log, totiž že se do rámečku udělá jen mezera?
  • 0

#19 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2007 - 18:57

Bludi napsal/a:
Stručné logy, často bývají devizou velkých geosběrů. Když někdo dá za den 10 pixlí a víc, sotva si pak může pamatovat co na které bylo a co napsat do logu, leda by si psal poctivě celou cestu poznámky.

Nemáš pravdu. Geokombajnisté si pro svoje tripy většinou záměrně vybírají jednoduché a nikterak zvláštní keše, které jsou ale rychle nalezitelné. S množstvím nálezů za den to nemá co dělat. Když jedu kombajnovat do cizího města, tak se většina kešek týká budov (kostely, obchodní centra, rodné paneláky zakladatelů apod.) a jen řekněmě deset procent je fakt zajímavých. To že někteří kombajnéři píšou logy typu ctrl-c ctrl-v není dáno kombajnérstvím samotným, ale leností daných kešerů, kteří podobné logy píšou prakticky vždy a rozhodně bych je za to neodsuzoval (geocaching není o logování). Znám to z vlastní zkušenosti, kdy i na blbých keškách člověk zažije zajímavé věci s ostatníma ve skupině a zatímco oni napíšou krátký log, který pouze vyjadřuje, že dané keška není zajímavá, tak já napíšu i to kolem a divím se, že oni neměli podobné nutkání se o průběhu odlovu svěřit. Prostě jsou jiní (ale nikoliv horší).
  • 0

#20 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2007 - 18:59

Czecho Cowboy napsal/a:
Jako autora několika kešek mě vždycky hrozně štve, když jsou logy příliš stručné a není co číst :@...
Teď jsem si zrovna otevřel poštu po víkendu a vypadlo na mě tohle - to je fakt moc! Asi tyhle logy začnu odmazávat...

EDIT: další kousek - dost podivný

Smiř se s tím, že na to nemáš právo a dalo by se to posuzovat jako porušení pravidla 4(j) z Terms of use

EDIT: Tak sorry, pokud je to mysterka s logovací podmínkou schválená reviewerem tak to jo.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama