Přejít na obsah


Fotka

Strucnost nekterych logu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
106 odpovědí na toto téma

#41 ivans

ivans

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2007 - 19:23

V logu naší kešky (jediné) vítám názor na listing a zkušenosti s hledáním, i jen několik slov může potěšit, hodí se i fotka. Preferuji, když se člověk umí stručně vyjádřit. Logy s průměrem 150 slov/log mě děsí. Jednoho velmi dlouhého jsem se také dopustil na GCX2T6, ale to proto, že byl psán morseovkou :-). EDIT: Pro úplnost, máme průměr 25 slov/log.
  • 0
ivans

#42 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2007 - 20:20

Tak uz jsem mel taky tu cest s bikocomem. Dnes ulovil FTF na me kesce. Tu defaultni zpravu z Handy Geocachingu bych zakazal. Asi udelam nejakou ukolovou mystery, par napadu mam. Ostatni tri dnesni logy primo hladi na dusi a rikaji mi, ze jsem tech ~10 hodin zamerovani, vyberu mist, noveho zamerovani, foceni a pripravy listingu nevynalozil zbytecne.
  • 0

#43 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2007 - 20:40

Poměrně dost ze změnila moje logovací politika po té, co jsem založil pár keší. Uvědomte si, že owner investuje do kešky spoustu času a nemalé finanční prostředky ve formě krabiček, tužek, ořezávátek, věcí na výměnu, logbooků, benzínu a kdo ví čeho ještě a jedinou odměnou mu je to, že na jeho kešku někdy někdo přijde a podá mu o tom zprávu a podělí se o zážitky. Přemýšleli jste někdy o tom, jaký je poměr mezi časem stráveným zakládáním keše a napsáním logu, který má aspoň jednu slušnou větu? Já osobně mám průměr kolem 60 slov na log a i když se najde i pár čtyřslovných logů, snažím se tomu vyhýbat. Vždyť to dělám i pro sebe, až se budu někdy snažit vzpomenout na kešku, stačí si přečíst svůj log a hned se mi bude líp vzpomínat. Nechápu třeba, jak někdo může projít GC11JJQ a napsat k tomu jednu krátkou větu.
  • 0

#44 Vodnik60 team

Vodnik60 team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2007 - 20:41

skliblatik napsal/a:
Dovolil bych si přidat názor hledače, ktery take loguje stručně. Přiznám se že by mě nenapadlo, že krátký log může někoho naštvat (samozřejmě pokud to není v podmínkách u dané kešky). ....

Neříkám zrovna naštvat, ale na druhou stranu pěkný zápis potěší a udělá radost. A velký význam pro mne má i informace o stavu krabičky. Myslím, že až nějakou kešku založíš, tak pochopíš jaké to je číst si hodnocení své práce :)

P.S. Než jsem to naťukal Abakus to vyjádřil zcela přesně. Víme o čem mluvíme B)
  • 0

#45 McHa

McHa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2007 - 8:15

skliblatik napsal/a:
Mimochodem, může mi někdo vysvětlit, jaký trest spočívá pro hledače v tom, že mu majitel keše smaže log?


....na tohle asi nikdo neodpovedel...
Kdyz Ti owner smaze log, tak ztratis i bodik v poctu nalezenych. Je to nastroj, ktery se vetsinou uziva jen ve velmi omezene mire - napr. kdyz u mystery cache, kde je podminkou logu nejaky ukol (treba fotka, e-mail...) po opakovane urgenci, ten clovek co logoval, nedoplni potrebne.
Ja sam bych smaznul log az po komunikaci s tim kdo zapisoval - myslim, ze je mozne se vetsinou domluvit.
U nasich caches logy nemazeme, ale jasne ze nas tesi spise ty co maji vice nez defaultni hlasku z HandyGC :)... ale tu uz se tu psalo ;)
  • 0
McHa

#46 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2007 - 9:03

Zatím máme jen 1 kešku, ale další jsou v přípravě. Už jsem se také setkal s tím, že log byl skoro nicneříkající (minimálně ten webový - "Zalogováno z aplikace BLABLABLA". V papírové podobě byl ale myslím tento log obsáhlejší (musel bych to zkontrolovat). My to děláme obráceně - do papírového logu maximálně 2-4 řádky (většinou se spěchá s opětovným uložením, nebo je málo místa /mikro/) a na webu se trochu rozepíšeme (pokud to není zrovna v zahraničí a je potřeba angličtina :o/ ). Je otázka co je lepší - na místě většinou není čas příliš studovat staré logy (člověk to jen prolítne jestli tam není něco opravdu zajímavého) a na poctivé čtení dojde stejně až u PC. Navíc když se keška ztratí, zůstane opravdu jen ta elektronická verze, kde je pak všechno a navíc si to mohou přečíst i jiní a to i bez návštěvy kešky.
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#47 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2007 - 9:17

javla napsal/a:
Je otázka co je lepší - na místě většinou není čas příliš studovat staré logy (člověk to jen prolítne jestli tam není něco opravdu zajímavého) a na poctivé čtení dojde stejně až u PC. Navíc když se keška ztratí, zůstane opravdu jen ta elektronická verze, kde je pak všechno a navíc si to mohou přečíst i jiní a to i bez návštěvy kešky.


No a hlavně owner i ostatní si můžou ten log přečíst, aniž by museli vyzvednout kešku. Z toho důvodu taky bývám v logbooku stručný a rozepisuju se na netu.
  • 0

#48 WAV

WAV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2007 - 9:47

Stručnost logu v logbooku je jasná a má své opodstatnění.
Stručnost a strohost logu na webu, je zhovadilost, pohrdání autorem a negativní vizitkou intelektu a tuposti logujícího. Pohodlné logování mobilní aplikací není žádnou omluvou a není důvod, proč by se to nemohlo doma u PC doeditovat.
Ještě jedna poznámka. Nezáleží na počtu napsaných slov, ale na tom jak jsou obsažná. Nejvíce mě pobaví vtipné logy, ale na tohle každý nemá:
Miták:http://www.geocachin...19-1ab65a2578ce
IBMH:http://www.geocachin...e1-e43592b1f5eb
  • 0
Můj GCX profil: █ ZDE █

#49 skliblatik

skliblatik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2007 - 10:50

WAV napsal/a:
Stručnost a strohost logu na webu, je zhovadilost, pohrdání autorem a negativní vizitkou intelektu a tuposti logujícího....


Jak se říká, potrefená husa nejvíc kejhá, tak si tedy kejhnu. Hmm, je smutné že žádné téma se neobejde bez zbytečného osobního napadání diskutujících. Pro mne z této diskuse plyne závěr: prodloužím své logy, holt se donutím tam něco napsat. Ne proto že bych měl co říci nebo se chtěl podělit o zážitky, ale proto, že se to vyžaduje.
  • 0

#50 WAV

WAV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2007 - 10:57

Hmm, docela smutné. To mě mrzí, že se Tě to tak dotklo.
  • 0
Můj GCX profil: █ ZDE █

#51 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2007 - 11:14

skliblatik napsal/a:
Ne proto že bych měl co říci nebo se chtěl podělit o zážitky, ale proto, že se to vyžaduje.


Ono se to nevyžaduje, ale je to slušnost. Důvody už sis asi přečetl.
  • 0

#52 suhajici

suhajici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2007 - 11:24

v jednom vláknu se tu psalo o zakládání keší. názory byly různé, že jich je moc, že nejsou hezké, že by neměli zakládat začátečníci atd. můj názor je, že by si každý měl aspoň jednu kešku založit a nejlíp multi. pak by poznal co to dá práce něco vymyslet, připravit, najít úkryt, zaměřit, sehnat informace, napsat listing, starat se o pixlu, atd. až potom člověk pochopí, proč logy -TFTC, TNLN - ownera mrzí.
  • 0

#53 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2007 - 12:07

Napsat pár vět i to co jsem si z místa odnesl (včetně třeba psího hovínka) přece nemůže být problém, no pokud už nic nenapadne, rozhodně je slušností alespoň autorovi poděkovat.

Když log typu: "nalezeno" napíše začínající kačer s pár nálezy, čert to vem, časem na to přijde většinou sám. K logování robotem (třeba handygeocaching), ok, ale vždycky se dá text přece trochu pozměnit, navíc nemusím vyřvávat do celého světa, že jsem to zalogoval právě jen stisknutím jednoho tlačítka na mobilu, kdy informace čím zalogováno je 6x delší než celé ostatní sdělení...

Abych přispěl i já svou trochou do mlýna, u tohoto logu od "toodoo" http://www.geocachin...93-fe9302a6ce30

u keše GC112B1 se mi pomalu nechce ani věřit, že na místě byl, když ho nenapadlo napsat nic jiného... To mě jako autora kešky vážně zamrzelo.
  • 0

#54 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2007 - 12:32

fotrik napsal/a:
Tak uz jsem mel taky tu cest s bikocomem. Dnes ulovil FTF na me kesce. Tu defaultni zpravu z Handy Geocachingu bych zakazal. ......


Tak jsem dostal zpravu od bikocomu, ze log jeste upravi a prida fotky. Nic jsem mu nepsal, ale asi cetl tohle vlakno. Je hezke, ze se chce polepsit. Vice takovych!
  • 0

#55 ezopos

ezopos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 124 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2007 - 13:15

Abych, řekl pravdu vůbec nechápu ty, kteří používají roboty k logování. Samozřejmě to beru podle sebe, ale stejně pak doma sednou a log upraví a nebo ne, o to hůř! Dokud sem nezaložil ani jednu cache myslim, že moje logy byly taky hodně stručné, ale potom co jsem si s jednou dal práci a cache založil a přišli mi první logy na mail tak sem mi to tak líbilo, že teď prostě nemůžu napsat jen dík a hotovo. Teď zrovna chystám jednu cache a už sem nad tím zaseklej pěkně dlouho pořád něco vymýšlím a snažím se uvést to k dokonalosti. Doma mi jen říkají proč se s tím tak s...eš a když se nad tím zamyslím, tak se s tím se.u jen proto, abych četl hezké logy. To je totiž ta jediná odměna pro ownera!
  • 0

#56 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2007 - 15:13

Docela mě tohle vlákno překvapilo už jenom svojí existencí. Já většinou píšu logy podle toho co mi keš dala, vzala, udělalal atp. Vůbec mi to nedělá žádný problémy, právě naopak :P Chci si prostě vylít svoje geozážitky. Někdy i sprdnu, sorry :@ Když mám u své keše jenom jeden řádek (kupodivu se to stane málokdy) tak mě jeho autor nijak neosloví. ale když se někdo rozepíše, hned mě zajímá kdo to je a těším se, že se někde třeba i uvidíme. Rozhodně bych řekl, že je to problém pouze jejich a vůbec mě to netrápí.
  • 0

#57 Misha kulicka

Misha kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2007 - 15:46

Musím zde s většinou souhlasit. Dokud jsem nezaložil keš sám, i když mám jen jednu a moc lidí na ni ještě nebylo, tak jsem netušil, jakou hodnotu log pro autora má. Je to hezká odměna a autor má myslím radost, když si čte zajímavý log. Alespoň teda já. Je pravda, že pokud je keš špatná, tak owner asi moc zajímavých logů nedostane, ale na takovou keš jsem teda ještě nenarazil a moc jich asi nebude.
  • 0

#58 Favet

Favet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2007 - 18:00

Souhlasím s tím, že pěkné logy, na rozdíl od stručných, potěší tvůrce keše a podporují jej v dalším úsilí při vymýšlení dalších pokladů. Ne každý má sice ukecanou klávesnici jako třeba Harwey zde http://www.geocachin...d5-3fda4f07c876 (velmi jej chválím), ale i logy ostatních na téhle keši potěšily.
Od té doby, co s napětím sledujeme zápisy na svých keších, se také snažíme logovat zápisem, který vypíchne, co se nám na kešce líbilo. Kdysi, u své 1. odlovené keše, jsme zmínili pár odpadků nedaleko a to asi autora nepotěšilo, když tam byl pár dnů předtím na obhlídce. Dnes už vím, že je lépe formulovat diplomatičtěji, ale své případné výhrady napsat.
A zcela určitě nešetřit chválou, když se vám keš líbila! To je pro autora největší odměna.
  • 0
Favet (dříve FaVeTteam)

#59 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2007 - 20:04

* spam z Handy Geocaching je fakt příšerný. osobně bych ho nemilosrdně zakázal. k čemu to je?! když už to někdo nepovažuje za "mam hotovo - zalogováno" a k compu sedne aby ho oeditoval, tak ho ale přeci vůbec nemusí posílat - radši ať ten log je o půl dne později a rovnou pořádně. často mě zajímají logy lidí, kteří tam byli se mnou nebo v okolní době a pokud by se tam objevil ten robotí, přestanu cache sledovat s tím, že kolega ani nemá tu slušnost napsat pár řádků a už s tím nic neudělá...

* osobně jsem myslím v lozích strašně ukecaný, průměr radši ani nevím, až si kolikrát říkám, že to ostatním musí být protivné. takže vím, že i na triviální městské keši nalezené na první pohled tu jednu větu dokáže napsat KAŽDÝ!!. jestli na dlouhé multi nebo mystery nasbírá tolik zážitků, aby je sepsal do dvou odstavců, nebo nemá "básnické střevo" a i z půldenního výletu nevyplodí víc jak 3 věty, o.k., ale aspoň ty 3 věty...
možná je to k nevíře, ale i když jsem se po 2 týdnech vrátil z dovolené, kde jsem dal nějakých 30 až 40 keší, každou jsem si pamatoval - třeba jak a kde byla uložena a jakou jsem k ní měl cestu. čas a trade pochopitelně ne, ale to se pokoušim poctivě zapisovat. no, asi kdybych na té dovolené navštívil 40 kostelů, všechno by se mi to pomotalo, ono to bylo tu něco ve městě, tu něco na kopci...

* s logy typu "o.k.", "TNLN TFTC" nebo v Maďarsku velmi oblíbené "we have found it" (i když je cache vymudlena) hold nic neuděláme, proti pravidlům nejsou, ale jsou tak nějak "proti kačerské slušnosti", bych řekl. jak už jsem napsal, ať je keš sebetuctovější, tu 1 větu přeci splodím vždycky. sám naštěstí žádnou "městskou tuctovku" nevlastním - 5 z mých 6 jsou multi nebo mysterky vyžadující aspoň hodinu "práce" (ať už u compu nebo v terénu), čili nálezci nemají problém o svých zážitcích něco napsat. ta šestá je sice traditional, ale asi 3km od nejbližší silnice a oba dosavadní nálezci si nevím proč vybrali ještě mnohem drsnější cestu, takže "TNLN TFTC" taky rozhodně nehrozilo B)

* podle mě by se v lozích nemělo "diskrétně" šetřit kritikou! mám pocit, že spousta lidí přesně tohle dělá - když se jim cache nelíbí, radši napíšou "díky za pohodovou popracovní" než aby hezky vypsali co tam bylo špatně... ale jak se pak má autor dozvědět, že něco udělal špatně, aby tutéž nebo podobnou chybu propříště nezopakoval?!
  • 0

#60 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2007 - 20:11

K čemu je dobrá debata o tom, jak má být správný log dlouhý, co má obsahovat a co se do něj smí a co nesmí psát.. Je to na každém hledači a stejně tak jako horolezci na vrcholu zapisují do vrcholové knížky, jsou ty zápisy různorodé. Pokud keška zauja a to je jedno zda kladně či negativně, určitě si hladeč napíše svoje. Kdo se honí jen za body, pak nebude ztrácet svůj drahocený čas aby se rozepsal..

Nevidím nic špatného na tom, když někdo z HG napíše svůj krátký log, že našel a pak ho doma doedituje. Někdy je to užitečné, že si nemusím pamatovat kdy a v kolik hodin jsem co našel, v jakém pořadí a co jsem do kešky dal a vyndal..

Osobně vítám i krátké logy, vždyť i to je zpráva o tom, že keška žije a že ji někdo našel a měl k tomu asi nějaký důvod tam zajít..
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama