Přejít na obsah


Fotka

Strucnost nekterych logu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
106 odpovědí na toto téma

#21 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2007 - 19:28

Bludi napsal/a:
Stručné logy, často bývají devizou velkých geosběrů. Když někdo dá za den 10 pixlí a víc, sotva si pak může pamatovat co na které bylo a co napsat do logu, leda by si psal poctivě celou cestu poznámky.

Já třeba najdu deset kešek za den, zapíšu si leda tak čas, udělám pár foteček a potom večer poctivě půlhodinku-hodinku loguju.
Věřím, že jistě autory některých kešek nepobaví logy typu:
"#4444
23:58
3. Liberecký geokombajn
Hezká keška, díky, TNLN
"
To spojení o hezké kešce autora potěší leda do té doby, než začne nacházet nápadně podobné logy na okolních dvaceti-třiceti keších...
  • 0

#22 iki

iki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2007 - 19:45

Mno ja nevim, muj prumer 90 slov na log je asi dost, ne? Rozepisuju se dost, stejne jako hrozne rad ctu logy, ktere maji i nejaky pribeh, bavim se i tim.
  • 0

#23 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2007 - 20:44

Moc pekne zpravy pise do logu treba tatan. Log od nej je to vzdy radost cist.
  • 0

#24 suhajici

suhajici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2007 - 21:44

smazat někomu log ať už je jak chce dlouhý by mě v životě nenapadlo. pokud tam tedy nenapíše cílové souřadnice mysterky nebo multi.
  • 0

#25 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2007 - 22:18

Taky bych řekl, že kombajn nijak nesouvisí s délkou logů, ale jen s tím, kdo loguje. Sám mám průměr 45 slov na jeden log, a myslím, že nijak neodbývám ani keše, kdy jich v jednom dni najdu třeba několik desítek. A naopak vím o kešerech, kteří udělají jeden kousek za týden a do logu napíšou TNLN.
  • 0

#26 gepees

gepees

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2007 - 22:50

To MarekL, IKI: Ty prumery berete kde?
  • 0

#27 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2007 - 22:54

GSAK a jeho makro FindStatsGen
  • 0

#28 gepees

gepees

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2007 - 22:58

Aha, to jsou teda ficury. Diky, hned se mi zvetsily obzory. H.
  • 0

#29 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2007 - 1:23

Ani GSAK nepotrebujes, umi to i statisticky server Itsnotaboutthenumbers.com. Ale PM pro to byt musis, vyzaduje to nahrani My finds Pocket Query, ktery prave vsechny tve found logy mj. obsahuje take.
P.S. Moje prumerna delka je 100.3 slov - slusny, co :D
  • 0

Nevíte si s něčím v GC rady? Zkuste jít nejprve na Českou encyklopedii GC


#30 malahavranice

malahavranice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2007 - 6:00

Kdyby jste radeji šli ven a treba kesovali, misto reseni takovych "zasadnich problemu"...!;)
  • 0

#31 Jitka_F

Jitka_F

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2007 - 6:00

Já obvykle dělám asi tak tří a víceřádkové logy, počítat to teď nebudu. U některých městských převážně mikro toho někdy opravdu víc než jeden řádek napsat nejde, ale když by někdo napsal třeba ke kešce Avion jen TFTC, tak bych to považovala za poměrně blbý. On když se ten log píše v zadávacím rámečku, tak vypadá delší a pak se rozpleskne do šířky.
  • 0

#32 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2007 - 6:07

Je fakt že někteří lidé napíšou sotva pár slov. Ale délka logu je daná také samotnou keší. Občas se mi stane že najdu cache kde k nálezu nemám nějak co říct a když se podívám na předchozí logy tak nejsem zdaleka sám.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#33 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2007 - 7:31

Když je ta keška občas horší a nelíbí se mi, tak to většinou řeknu, že se mi třeba nelíbilo umístění nebo něco takového... Protože i to by mělo říct majitelům kešek, co by příště mohli udělat lépe, ne? Občas jsem až moc ukecaný a stává se mi, že nálezy z jednoho dne loguji i 2 hodiny... A to jich mívám max. 10 za den ;)
  • 0

#34 Poli 01

Poli 01

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2007 - 7:39

Přiznám se, že patřím k těm, kteří vypotí jen dvě, tři věty. Snažím se spíše samotné místo včetně keše uvést do lepšího stavu, než byla předtím (pokud je to potřeba;)). Jestliže mě místo zaujme a moje chabá fotografovací technika to dovolí (nakreslí obrázek), přikládám zajímavé foto. Předpokládám, že autor cache si prohlédne některé profily těch hledačů, kteří logují. Možná je to chybný názor, mohl bych si dát závazek na další větu navíc!
  • 0

#35 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2007 - 7:39

Jsou to omílané věci pořád dokola a stejně nic jinýho nevyřešíme než to, že je to o lidech a jejich přístupu ke keším. Ať už je to tradování nebo psaní logů nebo kradení coinů. Jo je to tak pokud mi přijde log TFTC tak sem nasranej, radši si přečtu co ho při hledání potkalo..sám se snažim popisovat to co mě potkalo, ale ne vždy to jde. Je to kus od kusu.
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#36 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2007 - 7:49

Tak mne tato diskuze zase uklidnila. Jsem ukecanej a někdy se rád rozepíšu. Spíš jsem měl strach, že pak log zabírá hodně místa a zavazí ostatním.
  • 0

#37 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2007 - 8:46

Nevím proč pořád debatovat o tom, jak má být správně dlouhý log. Pokud gc.com umožní zadat jen prázdný log, tj jen "found it", pak je to pravděpodobně v souladu s pravidly GS. Pokud někdo napíše očividně krátký log, pak je to na zamyšlení proč, ale nemá cenu o tom debatovat. Může to být i "málomluvný" človíček a prostě se nechce víc rozepisovat. U nás je to většinou podle toho, jak keška na nás zapůsobí a tak je to asi u všech ostatních.
  • 0

#38 skliblatik

skliblatik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2007 - 17:28

Dovolil bych si přidat názor hledače, ktery take loguje stručně. Přiznám se že by mě nenapadlo, že krátký log může někoho naštvat (samozřejmě pokud to není v podmínkách u dané kešky). Občas se naopak divím (v pozitivním slova smyslu) jak dlouhé logy je někdo schopen napsat. Já napřiklad nevyrážim plánovite na geoodlovy, ale spíše příležitostně o víkendu či o dovolene. Kdyz se pak po víkendu nebo třeba po týdnu dostanu k netu, pokud není keška výrazná nevím co bych napsal. Myslel jsem že geocaching je 'sport' pro radost, tedy jak pro radost z hledání, tak pro radost z ukrývání. Velmi mě proto překvapily poměrně agresivní reakce v tomto tématu odsuzující stručnost logování. (Tedy vzhledem k tomu že jsem dosud žádnou kešku neukryl, tak možná mi je jenom ukryt onen příšerně frustrující, deprimující a demotivující pocit ukrývače na krátkým logem) Mimochodem, může mi někdo vysvětlit, jaký trest spočívá pro hledače v tom, že mu majitel keše smaže log?
  • 0

#39 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2007 - 18:18

skliblatik: napsal jsi to přesně - GC je pro radost, ovšem tu radost má i owner ze zajímavého logu. :P
To smazání nevim, protože to nedělám.
I když tady zaznělo že krátký log není slušný a smazání taky tak -takže by se to mohlo pokrátit a bylo by...
  • 0

#40 BBBubak

BBBubak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 322 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2007 - 18:57

Dlouhe nebo kratke logy... to celkem nema cenu resit, odrazi to jak uroven logujiciho, tak uroven cache, kazdy si muze dat dohromady, v kterem pripade je ceho vic... Nakously se ale strucne a navic automatizovane logy z aplikace Handy GC. Tu reklamni poznamku "zalogovano pomoci..." by si prinejmensim dle meho nazoru klidne mohly odpustit, zacina mi jako ownerovi lezt krkem. Mohl by to nekdo z uzivatelu vyridit autorovi? Diky.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama