Přejít na obsah


Fotka

Osobní CWG (ber nebo neber)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
69 odpovědí na toto téma

#1 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2007 - 21:33

Před deseti dny jsem vypustil do světa svou první keš. Kromě dalších zajímavých předmětů jsem do ni umístil i dvě své CWG. Dnes jsem koukal, že se v keši vaměnilo vše kromě zmíněných CWG. Sice je fakt, že z těch kačerů co se logovali můj CWG už skoro všichni mají, ale přece jen mne to nutí k zamyšlení. Je o výměnu CWG v keších vůbec zájem? (JPA a Poník odpustí - je to jen dotaz k zamyšlení / ne cílený útok na něčí osobnost :o) ). Proto se ptám: 1. Vlastníci CWG - jak to vnímáte vy? 2. Kačeři u keší nad CWG - co vy na to (ber nebo neber)? Nebo je to jen dáno menším povědomím v geokomunitě?
  • 0

#2 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2007 - 21:42

gerdik napsal/a:
2. Kačeři u keší nad CWG - co vy na to (ber nebo neber)?

Pokud je v keši CWG, beru ho jako nejhodnotnější předmět (pokud už na mě nekouká jeho bratříček z šuplíku) a pokud mám něco proti, tak ho beru.
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#3 TechNick

TechNick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2007 - 21:48

Já si myslím, že ti co mají své CWG, určitě sbírají CWG ostatních. Takže pokud tu keš navštíví někdo z nich co tvé CWG nevlastní určitě si ho vezme. Já své CWG ještě nemám, proto je z keší taky nevyzvedávám, nějak je mi blbý si to vzít jen tak, když by to mohlo udělat někomu (sběrateli) po mě v keši radost. Jinak v keši to vidím rád.
  • 0

#4 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2007 - 21:50

Souhlasím s Technickem, mám navlas stejný názor. CWG neberu, nesbírám anechávám těm, kteří je sbírají. Tím je však ale vůbec nezatracuji, jen mne prostě tahle aktivita nechytla.
  • 0

#5 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2007 - 21:53

TechNick napsal/a:
Já si myslím, že ti co mají své CWG, určitě sbírají CWG ostatních. Takže pokud tu keš navštíví někdo z nich co tvé CWG nevlastní určitě si ho vezme. Já své CWG ještě nemám, proto je z keší taky nevyzvedávám, nějak je mi blbý si to vzít jen tak, když by to mohlo udělat někomu (sběrateli) po mě v keši radost. Jinak v keši to vidím rád.

No to je možná ono. Vlatníků CWG je v ČR něco kolem 90. To je dle mne jen zlomek CZ geokačerů.
Mám vlastní CWG a jsem rád, že si jej berou i ti kačeři, kteří ještě své CWG ještě nemají. Jedině tak se více rozšíří.
Tekže Ti to nemusí bý blbí - pokud na CWG narazíš - tak BER.
  • 0

#6 Vodnik60 team

Vodnik60 team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2007 - 21:54

Rozhodně berem a je to malý svátek. Málokdy něco trejdujeme, ale CWG vždy. Dokonce po nich pátráme. Bohužel CWG kačerů z okolí už ve sbírce máme. Vůbec máme pocit, že největší hustota vlastníků CWG je Praha a Plzeň. Měníme i ostatní personální předměty, je to takové osobní.
  • 0

#7 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2007 - 22:04

Já ještě vlastní CWG nemám, ale usiluju o to a mezitím sbírám mince ostatních - takže určitě to smysl má :)
  • 0

#8 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2007 - 22:33

Stejně jako Sutech ještě vlastní CWG nemám (ale už dlouho plánuju, zatím lenost zvítězila) ale najít CWG, které ještě nemám doma ve sbírce je pro mě také svátek. Takže nepodléhat panice, ja si najdu i ten gerdíkuv :D;)
  • 0

#9 Jedla-bedla

Jedla-bedla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2007 - 23:02

Dnes jsem založil keš, která je určena pouze na výměnu CWG. Umístil jsem do ní několik svých CWG a taky jedno ze zbylých eventových -2.Hanácké Geotvarůžek. Myslím, že pro sběratele budou mít určitou sběratelskou hodnotu, zvláště to eventové, protože byla vydána jen limitovaná série a už se nebude opakovat. Ještě jich pár mám, tak je postupně ještě vypustím do světa. Hodnotu CWG ocení zřejmě jen sběratelé, takže se těším na Tvou keš až si ji odlovím, že získám i to Tvé:P.
  • 0
N 49°42.484, E017°04.620
Haná

#10 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2007 - 23:22

GWC primárně nesbírám, rád se ale podívám a nafotím.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#11 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2007 - 23:58

Chcete-li nove CWG do sbirky, tak mate ted sanci ziskat jedno z mych. 3x Tesak, Bystrice pod Hostynem a Reakce 2000, 9 krizu, Hradnikova okruzni kes.
  • 0

#12 MichalS & Flower

MichalS & Flower

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2007 - 8:18

Po té co jsme jich rozdali něco kolem 150 jsme docílili, že v Plzni v keších naše CWG vydrží i několik odlovů :D. CWG ostatních sbíráme a pokud se objeví nějaké v dosahu neváháme a jedeme si ho odlovit. CWG i měníme, protože naše zkušenost je taková, že odlovit CWG dál než cca 30 km od bydliště se cíleně nedá. A pokud přijede nějaký kešer do Plzně a nechá tu jen "pár" koleček tak zase tady je tolik kešerů, co CWG sbírají, že je o ně doslova "pranice".
  • 0

#13 JohnyLewis

JohnyLewis

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2007 - 8:29

Já jsem se ještě taky neodhodlal ke svému vlastnímu CWG, ač o něm již nějakou dobu uvažuji. V každém případě je při nalezení považuji za nejhodnotnější předmět v kešce a pokud mám za co měnit, s radostí beru a přidávám do své (doufám, že zatím) skromné sbírky. A jsem rád, že jste mi pomohli rozptýlit mírnou nejistotu, zda je správné měnit něco jiného za CWG.
  • 0

#14 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2007 - 8:31

Tak my už máme dva typy CWG naše a DieRitter von Reichenberg jakožto člen. A vkládáme je do keší, které si je, podle nás, zaslouží. Splácíme tim, tak dluh, který máme z předchozí doby, kdy jsme CWG jen sbírali. A vůbec mi nebude vadit, když to někdo bude dělat, jako my dříve tzn. že CWG vezme a jiný nevloží, pokud dodrží pravidla tradování. Jinak sbíráme jakékoliv personal signature items.
  • 0

#15 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2007 - 8:38

Také sbírám jakékoliv personal signature items nejen GWC. Zatím za ně nemám vlastní a tak je jen traduji za předměty obecné a doufám, že za to nebudu ukamenována ;)
  • 0
Sylvia999

#16 tbkark

tbkark

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2007 - 8:47

Nesbírám, nějak mě to nechytlo...
  • 0

#17 McHa

McHa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2007 - 9:04

Ja se na CWG a ostatni osobni veci rad podivam, nafotim a vetsinou je presouvam podobne jako GC/TB; ale kdyz je v cache neco zajimavejsiho k trade radive vezmu to. Sbirani mne nebere a sam po drevenem kolecku netouzim - nechitili mne, rad bych nejaky osobni predmet s osobnim napadem tak cekam na polibek muzy :) Cili kdyz jsem u cache tak ne vzdy beru, rozhodne zadnou velkou priioritu CWG pri trade nema.
  • 0
McHa

#18 Ponik

Ponik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2007 - 9:07

gerdik napsal/a:
Nebo je to jen dáno menším povědomím v geokomunitě?


To je dle mého jedna z možností... pokud by byl zájem, mohl bych zase obnovit vlákno přírůstky v sérii CWG, aby nejen sběratelé měli informace, ale i ostatní věděli, že něco takového jako CWG existuje.
Další věc je a i zde to zaznívá "bojím se" CWG měnit... ať již z důvodu, že nemám své nebo z důvodu, že je nechci sebrat těm, co je sbírají.
Zde je dobré zdůraznit toto:

CWG je normální věc pro trade, tak jako např. autíčko nebo figurka z kindervejce , tzn. v cache se CWG za CWG měnit v žádném případě nemusí (pokud to není výslovné přání majitele cache).

I když je nesbíráte, klidně je v keši vyměňte a pak v jiné pak zase odložte, pomůžete CWG rozšířit i tam, kde ještě nejsou a uděláte mnohým sběratelům radost, když CWG posunete blíž k jejich domovu.
Pro klid s těmi co CWG nemusí, bych vás jen poprosil, pokud je dáváte do cache, neměňte je za věci v předpokládané hodnotě větší než 30korun. (já osobně většinou dávám jen IN a když už dávám OUT, tak většinou zase za jiný sigitem, který v cache najdu)
  • 0

#19 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2007 - 10:47

CWG se mi moc líbí, vysloveně je sice "nesbírám" = nedělám vše pro kompletní sbírku, ale když je najdu v cachi tak po nich vždy šáhnu a mám hned z nálezu dvojnásobnou radost. Na vlastní sérii se chystám, ale jsem líný na zařizování, tak čekám až třeba Blackspider nebo někdo jiný vychytá dostatečně praktický all-inclusive systém :)
  • 0

#20 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2007 - 10:52

Ponik napsal/a:

CWG je normální věc pro trade, tak jako např. autíčko nebo figurka z kindervejce , tzn. v cache se CWG za CWG měnit v žádném případě nemusí (pokud to není výslovné přání majitele cache).


Jo je to tak.
Tak asi u nás na Olomoucku CWG moc neznají. Už se mi stalo vícekrát, že i ostřílení kačeři přenášeli CWG z keše do keše.

Začínám to řešit tak, že do sáčku k CWG dám malý papírek se stručnou informací (dvě věty co to je a s tím).

Díky všem za uklidnění, že to žije.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama