Přejít na obsah


Fotka

GeoScout - jiný zdroj map?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
190 odpovědí na toto téma

#81 majky-16772

majky-16772

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2009 - 16:55

GeoScout 2.0.11 + GSMapLoader jede OK. Ale nejde mi spustit GPS v GS 2 na MDA Kaiser ... nesetkal se někdo s tímto problémem? :(
  • 0

#82 Kac.a

Kac.a

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2009 - 22:19

No tak mě 2.0.11 ani tu gps nedetekuje, jen zamrzne když se o to pokouší a pustit taky nejde...(ASUS P759). Hned jsem jim to napsala...
  • 0

#83 JirkaPiha

JirkaPiha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2009 - 12:23

potreboval bych poradit od skusenejsich ohledne Geoscouta Pokud chci vyhledat kese pomoci zip.kodu tim myslim podle PSC nechce mi Geoscout zadne stahnout napise 0 cachi import. Poradte at nemusim pridavat kese po jedne poddle cisla kese.dik
  • 0

#84 energit

energit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2009 - 13:42

JirkaPiha napsal/a:
potreboval bych poradit od skusenejsich ohledne Geoscouta
Pokud chci vyhledat kese pomoci zip.kodu tim myslim podle PSC nechce mi Geoscout zadne stahnout napise 0 cachi import.
Poradte at nemusim pridavat kese po jedne poddle cisla kese.dik


hleda to dle zip kodu v USA, stejne jako na geocaching.com, takze ne dle ceskeho PSC, nejlepe hledat dle souradnic
  • 0
GARMIN NUVI 550 ACER DX900 E-TEN M700

#85 Pátrač

Pátrač

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)
  • LocationKing field

Publikováno 17 únor 2009 - 11:26

jedu na verzi 2.10 a zatím počkám co a jak. Tohle mi odpověděl na dotaz ohledně zobrazování finálek: I am still adding features to version 2 and you can now optionally specify the "final" location of a cache and display this instead of the listed cache position which is useful for multi or mystery caches where the listed location may not be near the actual cache. Happy GeoCaching. Stuart mmj kam se ukládaj data o keších. verze 1.xx měla tři volby Maps, Data, Spoilers. takže třeba keše když sjem jel na dovču jsem si stáhl pro danou oblast do nově vytvořených adresářů, změnil na ně odkaz a bylo. po návratu z dovolené jsem se vrátil na původní adresáře a ty " dovolenkový" sem smazal Teď ale koukám a zmizel adresář data. je tam jen Mapy a Spoilers.. nerad bych si nějak pošahal již spotené a neodlovené keše a nechtěl bych mít v PDA třeba 1000 keší. stejně mi stačí jen 300 a to aktivních. už se mi párkrát stalo že sem dorazil na místo kde měla být keš a nic. doma jsem zjistil že mám starý listing i s umístěním a nově je keš přesunuta třeba o 150m jinam. někdy málo bejvá víc...;)
  • 0

#86 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2009 - 18:10

majky - me to jede na Kaiserovi bez problemu, tedy v terenu jsem jeste s verzi 2.0.11. nebyl, ale GPSka mi bezi bez problemu. Nastaveno mam COM port: 4, Baud Rate: 57600.
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#87 majky-16772

majky-16772

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2009 - 20:20

:o Mám WM6.0 a GS 2.0.11 po spuštění GPS (bliká kontrolka) zamrzne. Při vyhledávání GPS na COM4 také zamrzne :( Testováno i na Touch Pro s WM6.1 a také zamrzne. Co máš za WM? Instaloval jsi GS2.0.11 přes GS1.5?
  • 0

#88 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2009 - 21:51

No je pravda ze mam v Kaiserovi jinou ROM s WM 6.1, Geoscouta 2.xx jsem instaloval na cisto bez predchozi verze 1.xx.
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#89 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2009 - 7:45

Už je nová verze, kde by to mělo být opraveno. V té versi 2.0.11 byl údajně v jendé z variant instalace chybný soubor...
  • 0

#90 Kac.a

Kac.a

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2009 - 12:21

Ve 2.0.12 už ta GPS funguje v pohodě, jen zas byl odstraněný bug, takže už to z webu importuje i nalezené kešky, což mě osobně zas naopak vadí :-D
  • 0

#91 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2009 - 13:00

Už jsem to reklamoval, tak doufám, že oprava bude brzo...
  • 0

#92 majky-16772

majky-16772

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2009 - 15:42

GPS už fachčí :D , bug odstraněn ...
  • 0

#93 Setler

Setler

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2009 - 18:52

Může mi někdo poradit, jak převést keše a mapy z verze 1 do verze 2. Mám udělanou kopii verze1 v jiném adresáři pro případ návratu k této verzi. Předem děkuji (pokud možno postup jak pro blba).
  • 0

#94 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2009 - 19:00

Na převod keší je postup v dokumentaci. Více méně se to udělá samo při prvním spuštění. Mapy jsou jinak dělané a nejdou převést.
  • 0

#95 Pátrač

Pátrač

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)
  • LocationKing field

Publikováno 19 únor 2009 - 8:00

Setler napsal/a:
Může mi někdo poradit, jak převést keše a mapy z verze 1 do verze 2.
Mám udělanou kopii verze1 v jiném adresáři pro případ návratu k této verzi. Předem děkuji (pokud možno postup jak pro blba).

Keše převedeš jednoduše otevřeš Scouta dáš přidat keš a jako umístění vybereš "Folder" a pak už jen složku kde máš umístěný keše pradvěpodobně sdcard/ geoscout/ data popřípadě zařízení/programfiles/ geoscout/ data a šup a je to. keše se převedou a mapy pak následně dotáhneš s importem ( asi) nevím protože jsem to prováděl v době kdy jsem měl PDA spojené s NTB a byl jsem připojen k NETu. Veškeré data waypointy a zápisy zůstaly zachovány. mapy se natáhly nové.:)
  • 0

#96 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2009 - 10:54

Pátrač napsal/a:
mmj kam se ukládaj data o keších. verze 1.xx měla tři volby Maps, Data, Spoilers.


Data keší se ukádají do MS SQL databáze, soubor GeoScout.sdf, který se vytváří při prvním spuštěnáí a následně se může přestěhovat třeban kartu. Do databáze lze klidně přistupovat i jinými programy, je zcela stadnardní, odzkoušeno včetně modifikací.


Pátrač napsal/a:
nechtěl bych mít v PDA třeba 1000 keší.


Toho se neboj, výkonnost je slušná, já jich tam mám skoro 1200. Místo adresářů máš teď k dispozici katergorie. Pokud bych chtěl mít víc různých databází, můžeš klidně ten soubor GeoScout.sdf přejmenovat a vytvořit nový a pak je poocí přejmenovávání přehazovat.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#97 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2009 - 12:20

Vzhledem k tomu, že v GeoScoutu 2.0.12 se mapy ukládají do jiných složek, vydávám upravenou verzi GSMapLoaderu.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#98 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2009 - 6:44

Tak vysla verze 2.0.13 ale je tam nejaka chyba. V seznamu kesi mi zmizeli multi a mystery a nejdou mi nacist zadne kesky ze souboru GPX :( :(
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#99 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2009 - 6:48

Je problém s filtrem, který se nenačte, když je startup nastaveno na Cache list(Result). a navíc se ve filtru musí nastavit Terr/Diff pomocí šipeček (trojůhelníčků) a ne tam zadat číslo klávesnicí. Oprava již je provedena, ale musíme chvíli počkat na novou verzi. Když jsem změnil startup a vyplnil filtr, už vše fungovalo.
  • 0

#100 Pátrač

Pátrač

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)
  • LocationKing field

Publikováno 20 únor 2009 - 15:19

No jo no to je holt daň za to pořád mít to nejnovější co jde :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama