Přejít na obsah


Fotka

GeoScout - jiný zdroj map?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
190 odpovědí na toto téma

#121 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2009 - 9:58

To je dobrá zpráva, podívám se na to, hned jak vyjde. Předpokládám, že mluvíš o 2.0.15
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#122 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2009 - 10:08

Jestli se nepletu, tak je to už v 2.0.14.3 (aktuální zveřejněná verze). Je to v Options/Web. Novou verzi 2.0.15 mám k dispozici teprve od dnešního rána pro první testy, ale její zveřejnění bude ještě chvíli trvat, protože verze 2.0.14.3 je velmi povedená a není zatím moc co zásadního upravovat. Ve verzi 2.0.15 jsou zatím jen nedůležité kosmetické úpravy. například jinak uspořádané položky kontextového menu map, sjednocení všech voleb refresh (tab logs a spoilers). Dřívější posun mapy při automatickém posouvání dle skutečné pozice a podobné nedůležité změny, kvůli kterým není důvod uvolňovat verzi. Původně neměl být ani testovací build, ale já si o něj řekl... Zase se odchyluju od tématu, prostě podívej se na aktuální verzi do Options/web a uvidíš...
  • 0

#123 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2009 - 10:51

Máš pravdu, nějak nestíhám sledovat všechny novinky :) Je to v Options/Maps, přes víkend se na to zkusím podívat.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#124 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2009 - 21:10

Novinky v turistických mapách pro GeoScout:
GSMapLoader je mrtev, tedy alespoň jeho část na PDA. Podařilo se lehce upravit přímo knihovnu Woodpecker.TiledMapsCE.dll, která se o stahování map stará, takže stačí serverová část GSMapLoaderu a turistické mapy jsou v GeoScoutu přímo, bez potřeby utility na PDA.
Stahujte jako obvykle
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#125 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2009 - 21:48

Nechceš se domluvit se Stuartem, aby to tam zabudoval oficiálně?
  • 0

#126 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2009 - 8:35

Měl jsem to v plánu, jen jsem si chtěl pořádně rozmyslet, co po něm vlastně chci. Už je to v Issuetrackeru.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#127 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2009 - 9:05

Dobře jsi mu to napsal, doufám, že to akceptuje. Momentálně je ale asi dost vytížený, protože reaguje pomerně se spožděním...
  • 0

#128 energit

energit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2009 - 10:05

TO LUDEKV: citace z tvých stránek

Mapy stahuje s rozmyslem, vše zpracovává jedno staré PC s procesorem P150, pokud padne, tato služba skonèí. Kdyby se našel nìkdo, kdo by byl ochoten provozovat serverovou èást na lepším stroji, prosím, a se ozve. Jde o pomìrnì jednoduchý skript v php, žádná databáze, jen diskový prostor pro ukládání stažených map.


nemám představu jakou velikost má celá ČR, ale nestálo by za to(v rámci ušetření výkonu PC :)) dát někam celou ČR, případně rozdělení po krajích, aby to všichni kačeři nemuseli tahat jednotlivě?
  • 0
GARMIN NUVI 550 ACER DX900 E-TEN M700

#129 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2009 - 14:07

Celá ČR v základním měřítku (zoom 15) má hrubým odhadem 150 000 souborů celkem asi 2,5 GB, pokud bychom chtěli mít tři základní úrovně (zoom 13, 14 a 15) je to asi 250 000 souborů a 4,5 GB. To opravdu doma provozovat nehodlám. Další problém může být s autorskými právy na mapové podklady, to zatím neřeším. Momentálně se mapy stahují na vyžádání, co se stáhlo ukládám, dokud je na to místo. Jak jsi mě správně citoval, pokud ná někdo možnost, můžeme se domluvit na přesunu na jiný server.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#130 Pátrač

Pátrač

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)
  • LocationKing field

Publikováno 09 březen 2009 - 14:13

LudekV napsal/a:
Celá ČR v základním měřítku (zoom 15) má hrubým odhadem 150 000 souborů celkem asi 2,5 GB, pokud bychom chtěli mít tři základní úrovně (zoom 13, 14 a 15) je to asi 250 000 souborů a 4,5 GB. To opravdu doma provozovat nehodlám.
Další problém může být s autorskými právy na mapové podklady, to zatím neřeším.
Momentálně se mapy stahují na vyžádání, co se stáhlo ukládám, dokud je na to místo. Jak jsi mě správně citoval, pokud ná někdo možnost, můžeme se domluvit na přesunu na jiný server.

4,5Gb není celkem problém pokud stačí athloXP2700 pevnou lajnu mám 4mbit od pátku 10mbit akorát netuším jakým stylem to eventuelně nasdílet. v těchto vodách jsem neplavec :)
  • 0

#131 t.prochazka

t.prochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2009 - 5:47

Koukal jsem, že v konfiguračním souboru (verze 2.015) jsou přímo adresy na stažení map:

<add key="MapVirtualEarthMapUrl" value="http://r{0}.ortho.tiles.virtualearth.net/tiles/r{1}.png?g=97" />
    <add key="MapVirtualEarthSatelliteUrl" value="http://a{0}.ortho.tiles.virtualearth.net/tiles/a{1}.png?g=1" />
    <add key="MapVirtualEarthHybridUrl" value="http://h{0}.ortho.tiles.virtualearth.net/tiles/h{1}.jpeg?g=104" />
    <add key="MapGoogleMapUrl" value="http://mt{0}.google.com/mt?v=w2.92&hl=en&x={1}&s=&y={2}&z={3}" />
    <add key="MapGoogleSatelliteUrl" value="http://khm{0}.google.com/kh?v=36&hl=en&x={1}&s=&y={2}&z={3}" />
    <add key="MapGoogleTerrainUrl" value="http://mt{0}.google.com/mt?v=w2p.87&x={1}&y={2}&z={3}" />
    <add key="MapOpenStreetMapUrl" value="http://{0}.tile.openstreetmap.org/{3}/{1}/{2}.png" />

Otázkou je, zda lze takto získávat mapy i odjinud.
  • 0

#132 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2009 - 18:54

Tak to jsem úplně přehlédl. To je tak, když člověk hledá složitosti. Zkusil jsem to URL změnit, ale zdá se, že je to teprve příprava do budoucna, protože se mi config okamžitě přepisuje na to původní nastavení. Ještě popátrám a pokud na něco přijdu, dám vědět.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#133 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2009 - 21:06

Právě vyšel GeoScout 2.1, který už umí korektně pracovat s uživatelským zdrojem map. Tímto klientská část GSMapLoaderu (to, co máte v PDA) přestává být potřeba. Serverová část samozřejmě zůstává, protože je nutné mapy z mapy.cz upravit.

Co tedy nastavit?
Přes View-Setting otevřete nastavení, na záložce Maps vyberte Source: Custom Map a do pole Custom Url zapište
http://luv-i.net/map...ile={0}-{1}-{2}

Pokud nechcete všechny mapy znova stahovat, přejmenujte složku ..\Images\Maps\OpenStreetMapSession na CustomMapSession a stejně v
..\Images\Maps\Temp (předpokládám, že se přepisovaly mapy OpenStreet).
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#134 Bolek_CZ

Bolek_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2009 - 15:16

super, a existuje i nastaveni, ktere by stahovalo ortofotomapy?
  • 0

#135 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2009 - 15:23

Nejsou to podobné jako satelitní u Googlu?
  • 0

#136 Bolek_CZ

Bolek_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2009 - 15:38

vetsinou jsou, ale u LudkaV by uz byly nazoomovane B) , vim, jsem s tim otravnej, ale fakt by se mi to libilo, bylo by to reseni alespon pro CR B) Ted pouzivam html export z GSAK, do ktereho Suplerovym makrem vkladam satelitni a normal mapku z mapy.cz ve zvolenem zoomu. Kdyby to umel Geoscout, nemusel bych pouzivat dva programy :)
  • 0

#137 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2009 - 15:42

S tím nazoomováním to nechápu.
  • 0

#138 Bolek_CZ

Bolek_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2009 - 16:03

no v Geoscoutu je u nastaveni stahovani map jen moznost meritko 9km ctvrecnich a tusim 25km ctverecnich, coz je dost nepodrobne, takze musim u kazde kese dvakrat az trikrat kliknout na priblizeni, aby se mi do Tempu ulozila mapa pozadovaneho meritka. A LudekV ma skript udelanej tak, ze se stahuji rovnou podrobne mapy. Tudiz odpada to prochazeni kes po kesi a dostahovavani podrobnejsich map...
  • 0

#139 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2009 - 16:31

To je jako něco navíc? To neznám, já měl dojem, že je to tam zabudováno a funguje to jen jako zákaznické mapy, to znamená v podstatě stejně a co se týče toho 9 a 25, to není zoom, ale určuje to počet stažených čtverců s mapovými podklady kolem keše.
  • 0

#140 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2009 - 17:01

Bolek_CZ se mýlí, samostatný GSMapLoader (aplikace) stahuje jen standardní měřítko, nymí po nastavení Custom Map lze stahovat ještě dvě větší měřítka, ale to je vše. Satelitní snímky by byly úplně stejné jako ty od Google, jen víc rozmazané, takže to nemá smysl.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama