Přejít na obsah


Fotka

groundpeak spustil wherigo


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
157 odpovědí na toto téma

#121 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2008 - 12:58

Jakto, že zatím není WIG cache třeba v hlavním městě ?


Já mám jednu zpola připravenou, ale protože tu přes prázdniny nebudu, publikace se dočká až asi v září...
  • 0

#122 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2008 - 14:43

Fénix napsal/a:
Nějak nám přestaly wherigo cache přibývat, a je to škoda :(

Jojo, taky jsem si všiml, škoda. Ale nedivím se, pokud se má dosáhnout určité kvality, dá to makačku, a málokdo má na to čas... já už teď bohužel taky ne.

.. ale třeba na Davli je vidět, jak se dá udělat skvěle hratelná cartridge pro všechny přístroje....

Chtěl jsem udělat naučnou kvízovou wig cache v ZOO Praha s finálovkou kousíček mimo, ale když jsem zjistil, že občas je nutné kvůli novým playerům hratelnost cartridge přetestovat přímo v terénu, upustil jsem jako "mimopražák" od tohoto záměru. Zrovna tento týden mi totiž na Davli martinek "otestoval", že se mu cartridge dostala do stavu, kdy se nedalo pokračovat dál a bylo nutné začít hrát od začátku. Přitom při mém přetestování stejným stylem vše šlapalo. Takže u Wherigo cartridgí a playerů bych si nebyl nikdy 100%ně jistý hratelností, a to je věc, která mne na současném beta-WIG asi vadí nejvíce.
  • 0

#123 hradnik

hradnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2008 - 23:02

Mám malý dotaz. Byl by někdo tak hodný a šel do výroby wigo pražské kešky společně se mnou? Celou trasu mám asi do 5 km od domu, takže s teréní přípravou bych se asi pachtil já a to programování mi holt zatím moc nejde. Myslím, že by si Praha něco takového zasloužila. Jo a ještě jsem nenapsal, šlo by o NOČNÍ werigo. Což se dá ošéfovat mnohými způsoby. Kdyby někdo z "programátorů" měl trošku zájem a čas... můj mejl je mu k dispozici hradnik@seznam.cz Kdyby někomu "vadilo" spoluautorství, klidně bych to spustil sám, ale nějaká konzultace s odborníkem by neškodila. Díky předem.
  • 0

#124 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2008 - 12:19

Mel bych taky dotaz. Daji se souradnice jednotlivych bodu, stage... ve wherigo nejak "zamknout / zasifovat", nebo jsou vsechny "videt" tak jako u tech prvnich cca 8mi?
  • 0

#125 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2008 - 13:27

Nevím, zda jsem dotaz pochopil správně, takže když tak napíšu, co dávno víš ;) Zóny mají 2 vlastnosti: viditelnost a "aktivnost". Pokud je zóna neaktivní, neprovedou se žádné skripty pro ní naprogramované a obráceně. Viditelnost pak určuje, zda je zóna pro hráče viditelná, tj. zda se mu zobrazí v sekci Zones(x) a může se k ní nechat navigovat. To znamená, že klidně můžeš mít aktivní neviditelnou zónu, což se dá velmi dobře využít např. u nenadálých zvratů v příběhu - hráč někudy jde a aniž by to tušil, vstoupí do zóny a protože je tato aktivní, provedou se její skripty. Na druhou stranu viditelná neaktivní zóna se hráči ani nezobrazí, ani se v ní neprovedou žádné skripty, takže klidně můžeš od začátku programovat zóny, které přijdou na řadu později, viditelné a nastavit je pouze neaktivní (pokud má někdo jinou zkušenost, rád se přiučím). No a posledními dvěma možnostmi jsou aktivní viditelná zóna, kdy hráč i vidí, kde zóna je a i v ní může plnit předepsané úkoly; a neaktivní neviditelná zóna (i když jak jsem psal výše, neviditelná být nemusí, stačí, že je neaktivní), kdy i kdyby jí hráč prošel, nic se neprovede a zóna se mu na obrazovce nezobrazí.
  • 0

#126 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2008 - 13:34

Diky za vysvetleni, ja to ale myslel tak, ze si stahnu cartrige do PC, udelam jedno "operaci" a pak si na PC prohlednu vsechny body jako waintpointy kam se ma jit, nebo co ohranicuji, udavaji atd... (samozrejme bez popisu ;) )
  • 0

#127 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2008 - 13:44

Když si cartridge stáhneš do PC a spustíš v emulátoru, tak samozřejmě vidíš polohu všech zón. Nicméně kromě toho, že je vidíš na google mapě, která je součástí emulátoru, nemůžeš si bez zdrojového kódu zobrazit jejich souřadnice, nevidíš jejich jména, natož aby ses mohl nějak dozvědět, jaké akce se po příchodu do nich spustí. Samozřejmě můžeš si cartridge v emulátoru zahrát, a když to autor správně neošetří (např. tím, že hned na začátku po hráči bude chtít zadat nějaké číslo, nápis atd., které se vyskytuje na startu), tak ji i celou virtuálně projdeš a můžeš si jít pak rovnou pro krabičku (i když nechápu, proč by to někdo dělal :@).
  • 0

#128 dannyx

dannyx

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2008 - 13:50

Ahoj, mě se hra wherigo velice líbí:P Už mám 3 wigo kešky Wherigo je super!!!!;);)
  • 0
dannyx ;)

#129 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2008 - 16:14

A proč to děláš? Není nejjednodušší to nedělat a mít pak z odlovu wherigo cache lepší zážitky, když nevíš, co tě kde bude čekat, než si cartridge rozpitvat předem? ;)

Jinak zašifrování není problém, jen je problém s wherigo builderem, který to nepodporuje. Je potřeba napsat pár pomocných funkcí přímo do zdrojáku cartridge.

petegeo napsal/a:
Diky za vysvetleni, ja to ale myslel tak, ze si stahnu cartrige do PC, udelam jedno "operaci" a pak si na PC prohlednu vsechny body jako waintpointy kam se ma jit, nebo co ohranicuji, udavaji atd... (samozrejme bez popisu ;) )


  • 0

#130 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2008 - 20:17

Odlovenou nemam zatim zadnou, jen jsem pred prvni zacal zkoumat principy hry, a toto mne prekvapilo. Podruzny dusledek to ale melo. Misto litani po meste za "zonama", jsem jel radsi na kole do prostoru na Plešec. ;)

Mion napsal/a:
A proč to děláš? Není nejjednodušší to nedělat a mít pak z odlovu wherigo cache lepší zážitky, když nevíš, co tě kde bude čekat, než si cartridge rozpitvat předem? ;)


  • 0

#131 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2008 - 21:28

Aha... hele, mohl bys mi otestovat posledni verzi (1.3) cartridge Ostromec?
Zajimalo by mne, jake zjistis souradnice finalovky, pokud je zjistis (pokud mozno pres profil). Ja je pak bud potvrdim, nebo vyvratim ;)
[quote]petegeo napsal/a:
Odlovenou nemam zatim zadnou, jen jsem pred prvni zacal zkoumat principy hry, a toto mne prekvapilo. Podruzny dusledek to ale melo. Misto litani po meste za "zonama", jsem jel radsi na kole do prostoru na Plešec. ;)
  • 0

#132 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2008 - 6:01

Nezabyval jsem se nejakou podrobnejsi analyzou co vsechno se da zjistit, tzn. popisy a tak... Ani to neprehravam v nejakem emulatoru... Takze v te tve cartridgi je 6 bodu. 5 klasika, stejne rozlozeni jako u vsech cartridgii, a jeden "mimo". Souradnice toho "mimo" pres profil. (GC)

[quote]Mion napsal/a:
Aha... hele, mohl bys mi otestovat posledni verzi (1.3) cartridge Ostromec?
Zajimalo by mne, jake zjistis souradnice finalovky, pokud je zjistis (pokud mozno pres profil). Ja je pak bud potvrdim, nebo vyvratim ;)
[quote/]
  • 0

#133 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2008 - 6:31

Zcela spravně :) Díky za podrobné info přes profil.
Ty souřadnice "mimo" jsou opravdu souřadnice finálovky, ale v tomto případě jde o podvržené souřadnice.
Takže skrytí souřadnic řešit jde, ale wherigo-builder to nepodporuje, musí se to dopsat ručně do zdrojáků.

petegeo napsal/a:
Takze v te tve cartridgi je 6 bodu. 5 klasika, stejne rozlozeni jako u vsech cartridgii, a jeden "mimo". Souradnice toho "mimo" pres profil. (GC)


  • 0

#134 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2008 - 12:56

owneři, taky vám pořád nefunguje možnost prohlédnout si uploadované .gws soubory ? A mimochodem, k čemu je vlastně Unlock, když jde cartridge logovat jako Played i bez dohrání :( ? A owner ani nemá šanci si vyjet seznam lidí, co opravdu Unlockli ... Nebo mi něco uniká ?
  • 0

#135 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2008 - 6:38

Fénix napsal/a:A mimochodem, k čemu je vlastně Unlock, když jde cartridge logovat jako Played i bez dohrání :( ? A owner ani nemá šanci si vyjet seznam lidí, co opravdu Unlockli ... Nebo mi něco uniká ?

No protože asi je možno cartridge odehrát, ale nedohrát, takže to můžeš taky zalogovat.. Ne, je to asi chyba, ale myslím si, že stejně tak jak je builder verze beta, tak je i beta tahle verze keší... doufám, že bude časem větší propojení na gc.com a běžné keše.

Zatím svoji cartridge nemám, ale taky by mne od těch, co již funkční vlastní zajímalo, jak je to s autorem... dostává nějaké notifikace nebo má přístup k nějakým statistikám?
  • 0

#136 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2008 - 10:24

sobikovi napsal/a:

Fénix napsal/a:A mimochodem, k čemu je vlastně Unlock, když jde cartridge logovat jako Played i bez dohrání :( ? A owner ani nemá šanci si vyjet seznam lidí, co opravdu Unlockli ... Nebo mi něco uniká ?

No protože asi je možno cartridge odehrát, ale nedohrát, takže to můžeš taky zalogovat.. Ne, je to asi chyba, ale myslím si, že stejně tak jak je builder verze beta, tak je i beta tahle verze keší... doufám, že bude časem větší propojení na gc.com a běžné keše.

Zatím svoji cartridge nemám, ale taky by mne od těch, co již funkční vlastní zajímalo, jak je to s autorem... dostává nějaké notifikace nebo má přístup k nějakým statistikám?


jediné co tam mám je odkaz View device logs, kde by měly být záznamy z uploadovaných saved games. Ale po kliknutí se vůbec nic neobjeví.

Wherigo mě strašně deptá, skvělý nápad, ale přístup groundspeaku je zcela a naprosto tragický. Oba programy jsou zabugované, uživatelsky nepříjemné a i když proběhl X-tý update, mají tam stejné chyby jako na začátku :( Snad se brzy rozhoupou k větší podpoře.
  • 0

#137 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2008 - 10:27

Mám něco rozdělané, zatím základy, ale když to furt padá a musím to znovu naklikávat, tak to leze na nervy... chtělo by to konečně něco stabilního nebo jiný nástroj na psaní zdrojáků.. ... mám tak trochu dojem, že to ladí stejně jako stránky za chodu a ještě hodně dlouho to bude beta verze všeho. Má to hodně možností, ale kvalitnější podpora by jistě pomohla rozšíření počtu cartridgí a vůbec těchto keší.
  • 0

#138 bobrb

bobrb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2008 - 7:53

Mion napsal/a:
Chtěl jsem udělat naučnou kvízovou wig cache v ZOO Praha s finálovkou kousíček mimo, ...

Kouka, ze napad jsme meli stejny, ale uz jsem to taky vzdal...
  • 0

#139 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2008 - 10:03

poslední dobou už kvůli wherigu akorát tluču hlavou do zdi :( Oni fakt od května nevydali nové verze, a to nejen builderu (budiž) ale ani playeru, přestože je stále nekompatibilní s většinou pocket PC :o Debilní podporu čtvercových displejů nejsou schopni přidat, přitom je to o jedné lištičce :@ Na VGA displejích není vidět půlka obsahu... fuj.
  • 0

#140 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2008 - 20:59

Rozpracoval jsem si 2 pěkné Wigo kešky, ale jak tak na to koukám, budou z nich multinky klasický a snad pro všechny kačery..
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama