Přejít na obsah


Fotka

groundpeak spustil wherigo


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
157 odpovědí na toto téma

#81 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2008 - 0:58

marekl napsal/a:
Já vždycky skončím na Wizardu, který mi nevezme zadání zóny pomocí adresy :)

Ty zony je nejlepší vytvořit ručně a nebo nechat vygenerovat ze zadané souřadnice. Pokud se vytvořej z adresy, stejně se pak musej editovat. Co mě nejde je vytvoření zon pomocí mapy. Mapa se me vubec neotevře. Tenhle problem je zmíněn i v oficiální diskuzi.
Já už mám vytvořený zony, předměty u cartrige pro jednu mou keš. Ale v těch podmínkách a událostech pořád tápu. Kdyby na to bylo víc času, šlo by to určitě lépe. Práce opravdu hodně zdržuje od zábavy. :D
  • 0

#82 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2008 - 1:33

Nový builder je na světě Version: 2.0.4721.3802 Release: 1/21/2008
  • 0

#83 Destil.cz

Destil.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2008 - 10:25

Založil jsem nový topic pro spojení Wherigo a Handy Geocachingu: http://www.geocachin...6807#post_66807
  • 0
Autor Handy Geocachingu, Locify, organizátor Geocaching na ČVUT, autor na poklady.com

#84 chipoliny

chipoliny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2008 - 11:08

Tak jsem nainstaloval nový builder, ale nemůžu si pomoct... Starting location jde zadat jen podle adresy??? Nechce mě to pustit dál. Kdyžtak poraďte i format te adresy. dík
  • 0
www.chipoliny.blogspot.com
podívejte se na geoprojekt K pramenům
http://chipoliny.blo.../k-pramenm.html

#85 hrafnain

hrafnain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 94 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2008 - 16:29

marekl napsal/a:
Já vždycky skončím na Wizardu, který mi nevezme zadání zóny pomocí adresy :)

chipoliny napsal/a:
... Starting location jde zadat jen podle adresy??? Nechce mě to pustit dál. Kdyžtak poraďte i format te adresy. dík

Ja jsem napr. do toho wizarda nacpal adresy nejaky korporace, ktery odpovidaji tem americkym standardum (zkratka nejaky existujici adresy), a kdyz to spolklo, tak jsem pak rucne ty souradnice preeditoval na ty nase vychodni. Trochu pres zavit, ale na jiny zpusob jsem neprisel...

Ty adresy jsem opsal treba tady: corporate_adress_example

P.S. ted jsem zkusil:
americka
pilsen
czech
30100
a sezralo to ;)
  • 0

#86 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2008 - 23:29

chipoliny napsal/a:
Tak jsem nainstaloval nový builder, ale nemůžu si pomoct...
Starting location jde zadat jen podle adresy??? Nechce mě to pustit dál. Kdyžtak poraďte i format te adresy. dík

Ted už tomu opravdu nerozumím, zatímco v minulé verzi šla založit cartrige dle souřadnic, ted v nové verzi to jde už jen přez adresy a navíc jen některé. Myslel jsem že nové verze programů by měli práci usnadnovat a ne ztížit.
  • 0

#87 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2008 - 8:57

Vancosi napsal/a:
Myslel jsem že nové verze programů by měli práci usnadnovat a ne ztížit.


To by se ale páni vývojáři museli soustrředit na ladění chyb a né přidávání fíčur. Obzvlášť u projektů jako je tento (kdy si zezačátku všichni myslí, že je jednoduché to naprogramovat) se po programátorech chce aby to NĚCO dělalo a NE aby když už to něco dělá, aby to dělalo dobře. No nic, zase jsem se nechal unést nadáváním na komerci...
  • 0

#88 Olivin

Olivin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2008 - 13:53

Po několika bezesných nocích při ladění cartridge jsem došel k poznatku, že mě může být Wherigo ukradené. GC dělám kvůli kontaktu s přírodou a ten se doma u PC jaksi vytratil... Adios Wherigo... B)
  • 0

Garmin GPSMAP 60CSx, THL W100, c:geo, WhereYouGo


#89 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2008 - 14:14

Olivin napsal/a:
Po několika bezesných nocích při ladění cartridge jsem došel k poznatku, že mě může být Wherigo ukradené. GC dělám kvůli kontaktu s přírodou a ten se doma u PC jaksi vytratil... Adios Wherigo... B)


Přesně tak to vidím taky, ale vzdal jsem to již dříve. Pro mne je to komerční stupidita. B)
  • 0
Galdra

#90 Olivin

Olivin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2008 - 14:19

galdra napsal/a:

Olivin napsal/a:
Po několika bezesných nocích při ladění cartridge jsem došel k poznatku, že mě může být Wherigo ukradené. GC dělám kvůli kontaktu s přírodou a ten se doma u PC jaksi vytratil... Adios Wherigo... B)


Přesně tak to vidím taky, ale vzdal jsem to již dříve. Pro mne je to komerční stupidita. B)

Pozdě, ale přece... B)
  • 0

Garmin GPSMAP 60CSx, THL W100, c:geo, WhereYouGo


#91 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2008 - 17:34

No nevím. Keš k publikaci přece také nechystám na pařezu uprostřed lesa, ale doma u počítače. V čem je Wherigo jiné?
  • 0

#92 chipoliny

chipoliny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2008 - 19:00

Tvrdit, že wherigo je "komerční stupidita" je podle mě víc jak hloupé. Že je to komerční je snad jasné. Ono, co dneska není. Ale stupidita? Wherigo určitě nabízí fantastické možnosti. Jenže jak už to bývá, když se rozjíždí něco nového, bývají problémy. Teď jde asi o to jak se s tím vývojáři poperou, aby to uživatelům udělali co nejpřístupnější. To ukáže čas. Každopádně bych novinky hned nezatracoval!
  • 0
www.chipoliny.blogspot.com
podívejte se na geoprojekt K pramenům
http://chipoliny.blo.../k-pramenm.html

#93 Olivin

Olivin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2008 - 20:29

marekl napsal/a:
No nevím. Keš k publikaci přece také nechystám na pařezu uprostřed lesa, ale doma u počítače. V čem je Wherigo jiné?

Byl jsem Wherigem nadšen a mám rozpracované dvě cartridge. Ale to programování je moc složité a zdlouhavé. Třeba až se to zjednoduší... Ale asi by mě i chybělo to hledání "mikrošek" všeho druhu. Ta radost z magnetické... Proto jsem vlastně dělal svojí sérii kešek S. Holmese. Prostě jsem dospěl k tomu, že (pro mě) zatím Wh není geocaching, ale něco uplně jiného...
  • 0

Garmin GPSMAP 60CSx, THL W100, c:geo, WhereYouGo


#94 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2008 - 19:01

Zkusil jsem si virtuálně projít v emulátoru tu novou cartrige s tučnákama. Zastavila mě až poslední otázka na ptáka s vyzáblým krkem, jinak bych ty tučnáky posbíral všechny. Vytvoření takové cartrige muselo dát docela dost práce. Dle mého názoru je to povedená cartrige (asi první). Je to typický příklad jak WIG využít. Už se těším až budu mít vhodný přístroj a (znovu opakuji) build bude jednoduší, než je teď.
  • 0

#95 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2008 - 14:22

galdra napsal/a:

Olivin napsal/a:
Po několika bezesných nocích při ladění cartridge jsem došel k poznatku, že mě může být Wherigo ukradené. GC dělám kvůli kontaktu s přírodou a ten se doma u PC jaksi vytratil... Adios Wherigo... B)


Přesně tak to vidím taky, ale vzdal jsem to již dříve. Pro mne je to komerční stupidita. B)

Na Plzeňském GeoTea(m) eventu mi Hrafnain zběžně předvedl tvorbu cartridge v builderu. Jak tu pořád čtu, že to je šíleně šložité, tak jsem z toho byl dost překvapený. Nepřipadalo mi nijak šíleně složité, prostě jen klasická programátorská piplačka, nic víc. Spíše to je jen pracné. Uvidím, až vytvořím nějakou svou cartridge, třeba ještě změním názor :D

Větší výhrady mám spíše k playeru. Pár minut před začátkem eventu jsem si konečně vyzkoušel ten tutorial a přišlo mi to takové možná až zbytečně překomplikované (pořád překlikávat mezi jednotlivýma nabídkama, abych viděl úkol nebo vzdálenost od cíle atd.). Jinak jsem z toho byl docela překvapený, jaké to má možnosti :)
  • 0

#96 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 20:22

Minulý týden jsem stáhl WiG a ve volných chvílích jsem zkusil vyrobit nějakou cartridge. Tady jsou shrnuté moje postřehy (některé už tu byly zmíněné, ale zopakuji je).

1. Program vytvořili Amíci ignorující zbytek světa, z toho plyne:
- ve windows je nutné dát místní nastavení na Agnličtina (Spojené státy), jinag WiG Builder padá
- totéž platí pro emulátor
- spousta textů nejde přeložit, takže českou cartridge neuděláte, vždy bude aspoň z půlky anglická, diakritiku jsem raději ani nezkoušel ;)
- v terénu se vzdálenosti ukazují ve stopách, nastavit metry zřejmě nejde

2. Whereigo Builder
- a první pohled vyladá dost složitě, ale není to tak hrozné. Nejdřív jsem zkusil použít wizarda, ale ten natahá spoustu objektů, kterých se skoro nedá zbavit, takže pak jsem už raději pracoval ručně
- prostředí je hodně klikací
- základní filozofie je celkem prostá - mám několik typů objektů, každý z nich má nějaké vlastnosti a metody vyvolané událostmi, takže založím objekt, pojmenuju ho a proklikám se událostmi, které naplním kódem podle představ
- při vytváření zóny podle adresy stačí zadat Czech Republic a PSČ a automaticky se nastaví střed města, při zadání ulice se to někdy nastaví přesněji, stejně to pak chce pomocí mapy upravit
- chtělo by to pořádnou dokumentaci událostí, někdy se těžko odhaduje, co a jak funguje

3. Whereigo Player
- kompilace a instalace na PDA bezproblémová (mám Asus A696)
- záleží na délce názvu cartridge - pokud je kratší než 8 znaků (bez přípony) Wig Player cartridge nevidí, pokud by byl název moc dlouhý, dopadne to podobně

4. První pokus
na http://luv-i.net/download je můj první pokus i se zdrojákem, hraje se u nás v Rychnově u Jablonce n.N. nebo v emulátoru

Snad to trochu pomůže dalším autorům
  • 0

#97 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2008 - 23:37

11.2.2008
Nová verze buildu je právě ke stažení. Nedělám si iluze, ale vyzkouším ho.

Opravy - The following fixes have been made for the current release:
Emulator

* ChangeMedia was changing media for any detail object. Needed to make sure the object detail showing was the object detail with the change media event
* Getinput screen was not being removed if a Messagebox screen happened to overlay it. The engine still sends an implicit cancel, but, the getinput screen was still being displayed
* Read from a list of media objects from the engine and find the appropriate media object type for ppc (for audio as well)
* added more fields to the cartridge detail page, username, version, target device
* When an attribute was set while on the object detail page, the object detail page was not rebinding with the new data
* Warn the player if a cartridge that is about to be played is not compiled for the device
* Switching detail screens would only happen once, but, wouldn't repeat until a back occured


General

* An open cartridge is now implicitly saved when publishing to my machine
* Builder was not writing out Commands[""].Enabled statements correctly
* New cartridges were defaulting to play anywhere (not implemented yet) and the set location was not enabled. Set location for a new cart is now enabled and the default coordinates are north and west in the coordinate entry
* From the action list when choosing an action: choose, messagebox, enter text and ok, then choose change media, was causing an exception
* Linker: When creating a playable cartridge, don't include files that aren't appropriate for the target device
* "Any Device" option added to the publishing so that a gwc file will contain all media objects
* Media files selection will now reflect Image Files (starting with jpg) and Audio Files. (2628)
* Zone.Active was not being displayed as a property for a zone (it was zonestate in the dropdown for a compare)
* Parsing error for duplicate if then else statements and duplicate messagebox contents with line feeds. Error parsing and's and or's
* Create New Cart with open cart crashes


  • 0

#98 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2008 - 0:32

Jestli to ještě někoho zajímá, tak je na světě další verze wherigo builderu. Version: 2.0.4807.4913 Last Update: 2/11/2008
  • 0

#99 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2008 - 16:52

Prohledal jsem net kudy to šlo a vypadá to tak, že asi pro javu žádný player neexistuje, že jo? Takže pořád je to jen pro majitele Colorada nebo PPC :(
  • 0

#100 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2008 - 16:57

sobikovi napsal/a:
Prohledal jsem net kudy to šlo a vypadá to tak, že asi pro javu žádný player neexistuje, že jo? Takže pořád je to jen pro majitele Colorada nebo PPC :(


<reklama>
OpenWIG je v javě!
</reklama>

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama