Přejít na obsah


Fotka

Garmin Colorado


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1072 odpovědí na toto téma

#341 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2008 - 10:53

Před chvílí jsem přišel na chybu při přenosu nalezených cachí z Colorada na geocaching.com. Colorado mi sice označí cache jako nalezené a jako takové jsou i zapsány v přístroji v souboru geocache_visits.txt, ale při nahrání na GC.com se ukázaly jen některé.

Konkrétně :
Soubor s mými včerejšími večerními nálezy je v této podobě.

GC16NTW,2008-03-11T20:20Z,Found it,""
GC139BF,2008-03-11T20:27Z,Found it,""
GCWRYC ,2008-03-11T21:32Z,Found it,""
GC18JMZ,2008-03-11T22:16Z,Found it,""
GCNBV1 ,2008-03-11T22:36Z,Found it,""

Z těchto 5 nalezených se nahrály na GC.com jen nálezy číslo 1,2 a 4. Příčinou, proč se nenahrály všechny je mezera mezi kódem cache a čárkou u 3. a 5. kešky. Jedná se o starší cache, které mají kratší kód a Colorado (nebo Groundspeek) si s tím neumí poradit.

Je to záležitost několika posledních dnů, poprvé mi to nevzalo nález s "krátkým" kódem dne 4.3. Předchozí nález cache se starším kódem jsem měl 23.2. a to vím na 100%, že to fungovalo.

Pokud tu už tento problém někdo zmiňoval, tak se omlouvám, ale mám dojem, že to tu ještě není a je dobré si na to dát pozor.

Jinak samozřejmě stačí soubor přes poznámkový blok v PC otevřít, ty mezery vymazat a nahraje se všechno, ale už je to zase práce navíc.:(
  • 0

#342 Luckyn

Luckyn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2008 - 11:05

Tak moje první Colorado jsem vrátil prodejci. Problémy se zasekávaní nešli nijak vyřešit. Takže jsem zase bez pořádné GPS... achjo... :)
  • 0

#343 Rikitan

Rikitan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2008 - 23:43

Ahojte, s ktorym US predajcom mate v pripade Colorada dobru osobnu skusenost? Vdaka (este viac dakujem za vsetky cenne informacie, ktore sa doteraz objavili v tomto vlakne a pomohli mi rozhodnut sa, dufam, ze dobre:)
  • 0

#344 Hledatchi

Hledatchi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2008 - 0:19

Jinak samozřejmě stačí soubor přes poznámkový blok v PC otevřít, ty mezery vymazat a nahraje se všechno, ale už je to zase práce navíc.:(

Usnadnenim muze byt pouziti nejakeho aspon trochu chytrejsiho editoru nez notepad (nebo nejake davky) a nasazeni regularnich vyrazu, ktere soubor "opravi" behem vterinky. To ale samozrejme neresi zdroj problemu. Jen ze neni treba otrocky v souboru rucne hledat a odmazavat.
  • 0

#345 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2008 - 7:41

Rikitan napsal/a:
Ahojte, s ktorym US predajcom mate v pripade Colorada dobru osobnu skusenost?


ahoj rikitane - s zadnym [:D] ja osobne jsem se zurive snazil asi mesic a troskotalo to na klasickem - shipping only us, canada. potom ti kteri byli schopni to poslat k nam, tak zase pro zmenu psali, ze jim smlouva s garminem neumoznuje tento pristroj prodavat samostatne do evropy. a nakonec ti, kteri vedeli, ze existuje evropa i jak to tam poslat, tak jaksi nejak zapomneli dodat, ze gpsku na sklade vubec nemaji (ackoliv se samozrejme celou dobu tvarili naopak) a po objednavce a platbe kartou sumu byla samozrejme automaticky bloknuta s tim, ze tu gpsku nemaji - mozna v kvetnu - ale muzou mi nabidnout neco jineho :) no 3 tydny trvalo, nez penize odblokovali.
takze u me nakonec cesky warps :) a vzhledem k tomu, ze luckyn uz jedno colorado reklamoval kvuli zamrzavani (fakt dost neprijemny - zamrzavalo tak 8x za den ;)) nevim, jestli u nevychytaneho colorada je ten spravny cas na primy nakup z us.
  • 0

#346 Rikitan

Rikitan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2008 - 11:09

s zadnym

jejda, tak to si ma celkom prekvapil, ze predaj do Europy nie je BAU:( Niekto tu napisal, ze mu z US pristroj prisiel.

nevim, jestli u nevychytaneho colorada je ten spravny cas na primy nakup z us

sucasny kurz $ + totozna verzia US vs EU ma proste prinutili uvazovat o tejto moznosti a vyslo mi z toho, ze by som to riskol, ale len u overeneho dodavatela.
  • 0

#347 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2008 - 11:29

Rikitan napsal/a:jejda, tak to si ma celkom prekvapil, ze predaj do Europy nie je BAU:( Niekto tu napisal, ze mu z US pristroj prisiel.

nevim, jestli u nevychytaneho colorada je ten spravny cas na primy nakup z us

sucasny kurz $ + totozna verzia US vs EU ma proste prinutili uvazovat o tejto moznosti a vyslo mi z toho, ze by som to riskol, ale len u overeneho dodavatela.


jj, bohuzel s tou dopravou je to tak. da se to obejit treba pres tohle www.zasilkovasluzba.com - vytvoris si u nich konto, objednas zbozi na adresu v us, no a az to prijde, oni to preposlou tobe, ale co jsem pochopil, posilaji to pres celnici, dph ... to uz pak nez tohle slozite zarizovat koupim colorado za 12500 u nas. (a protlacim doklad do ucetnictvi jako autonavigace a 2000 dostanu zpatky ;))

vybavuju si, ze nekdo psal, ze si to colorado kupuje z us, ale uz nevim, jestli to nakonec uskutecnil.
  • 0

#348 alicek

alicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2008 - 11:43

Rikitan napsal/a:
Ahojte, s ktorym US predajcom mate v pripade Colorada dobru osobnu skusenost? V

Koupil jsem jej z nedoškavosti u němedkého internetového prodejce, ale on potom psal, že jej ještě nemá a zdrželo se to o měsíc. Cela byla ka v Česku
Nejlevněi lze zíkat asi z Británie (bez cla...) za 300 liber + 13 poštovné, tedy 10 500 Kč
http://cgi.ebay.co.u...1QQcmdZViewItem
  • 0

#349 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2008 - 13:03

Dain & Olik napsal/a:

Rikitan napsal/a:jejda, tak to si ma celkom prekvapil, ze predaj do Europy nie je BAU:( Niekto tu napisal, ze mu z US pristroj prisiel.

nevim, jestli u nevychytaneho colorada je ten spravny cas na primy nakup z us

sucasny kurz $ + totozna verzia US vs EU ma proste prinutili uvazovat o tejto moznosti a vyslo mi z toho, ze by som to riskol, ale len u overeneho dodavatela.


jj, bohuzel s tou dopravou je to tak. da se to obejit treba pres tohle www.zasilkovasluzba.com - vytvoris si u nich konto, objednas zbozi na adresu v us, no a az to prijde, oni to preposlou tobe, ale co jsem pochopil, posilaji to pres celnici, dph ... to uz pak nez tohle slozite zarizovat koupim colorado za 12500 u nas. (a protlacim doklad do ucetnictvi jako autonavigace a 2000 dostanu zpatky ;))

vybavuju si, ze nekdo psal, ze si to colorado kupuje z us, ale uz nevim, jestli to nakonec uskutecnil.


Já jsem to tu zmiňoval, ale už je to strašně dávno, ale možná přeci jen myslíte mě. :)

Objednával jsem v USA přes Ebay dne 29.ledna. Tenkrát byl opravdu největší problém najít, kdo posílá i do ČR, nakonec jsem našel a v pondělí 4.února jsem měl přístroj doma.

Vzhledem k datu, kdy jsem objednával jsem si byl vědom, že by bylo lepší počkat, ale strašně mě svrběly ruce a chtěl ho mít hned. I tak ta cena byla cca taková, za kterou tu někteří zprostředkovatelé nabízejí teď.

Navíc já jsem šel do risku s tím, že se v tu dobu ještě nevědělo, jestli je čeština i v US modelu.

Chce to se nebát. Platba probíhala přes PayPal, pak si se mnou mailem vyměnili nějaké info a bylo to. Za 6 dnů doma, včetně proclení.

Stejným způsobem jsem loni na jaře objednával 60CSx. Tu už nepamatuju, u jakýho prodejce to bylo, ale Colorado bylo odsud http://stores.ebay.c...-Emergency-Mart, ale ten teď Colorada nemá.

P.S.: Teď jsem jen tak zběžně nakoukl na Ebay a hned jsem našel jinýho prodejce, který má psáno "Ships to : Worldwide", takže už by to mělo být v pohodě. Takže např. http://cgi.ebay.com/...1QQcmdZViewItem
  • 0

#350 StefaCzech

StefaCzech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2008 - 14:10

Take Vam pri zobrazeni listingu cache GCXQ16 Colorado totalne zatuhne jako mne?
  • 0

#351 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2008 - 15:16

StefaCzech napsal/a:
Take Vam pri zobrazeni listingu cache GCXQ16 Colorado totalne zatuhne jako mne?


Taky a nejen u téhle.

U některých vytuhne, u některých se vypíná.

Možná by to chtělo zkusit udělat seznam takovýchle kritických keší resp. listingů a poprosit někoho, kdo do toho vidí, jestli by neudělal nějakou jejich analýzu.

Nějaká příčina tam být musí.

Já jen z hlavy si pamatuju na dvě "vypínací" Královský letohrádek a Zvonice v Kvílicích.
(Alespoň na mém přístroji spolehlivě vypínají)

GC16NTW
GC18J0V
  • 0

#352 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2008 - 16:57

Tahle služba pro posílání z USA vypadá docela zajímavě: http://www.shipito.com/. Cena $8,50 + poštovné.
  • 0

#353 Tomaaas

Tomaaas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2008 - 17:55

Nebo tohle by bylo použitelné http://www.zasilkova...ba.com/main.php .
  • 0

#354 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2008 - 18:25

to uz jsem zminoval v poledne ;)
  • 0

#355 Basin

Basin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2008 - 20:02

Misto kritických keší by možná bylo dobré zařadit COLORADO na nějakou dobu na seznam kritickych navigaci. Opravdu se mi zda, ze to hodne uspechali. Jen by mne zajimalo proč. Kazí jim to pověst. Dřív jsem byl docela fanda do bastleni a opravovani chyb u ruznych vyrobku abych je upravil a fungovaly. Dneska mně to už nebaví a chci koupit výrobek, který bude fungovat a nebudu muset dodělávat všechno možný aby to chodilo jak má.
  • 0

#356 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2008 - 20:24

Já bych neřekl, že Colorado Garminu kazí pověst. Samozřejmě, že se někdy objeví chybový kus, ale řekl bych, že se současným firmwarem je to velmi dobře použitelný přístroj. V některých ohledech bych se nechtěl vracet zpět k 60CSx. Mimochodem, šestipísmenné waypointy mi to do TXT souboru zapisuje správně, není tam mezera navíc: GCVZ8C,2008-03-09T11:37Z,Found it,""
  • 0

#357 TechNick

TechNick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2008 - 20:34

Dneska jsem měl Colorado poprvé v ruce v prodejně navigací v Průhonicích. To ovládání kolečkem je úplně v pohodě a hned jsem si s ním rozuměl, levou ani pravou rukou nebyl problém. Čekal jsem to daleko horší ve srovnání s 60tkou, kterou vlastním a po přečtení některých názorů uživatelů. Karabina se zdá taky hodně bytelnou. Display není zas tak tragicky tmavší, příšerné je ale softwarové barevné schema, to se mi zdá být zbatečně tmavé. Co mi ale nejde do hlavy, když bych si přidělal Coloredo na čelní sklo (nevím jakým držákem, protože jem ho ještě neviděl) jak bych ho v autě dobíjel? Jediný konektor, který jsem na Coloradu viděl je USB nahoře a takhle ho v autě dobíjet přeci musí být děs.:o
  • 0

#358 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2008 - 20:51

StefaCzech napsal/a:
Take Vam pri zobrazeni listingu cache GCXQ16 Colorado totalne zatuhne jako mne?

Moje diagnóza říká, že Colorado v listingu nesnáší znaky "<" a ">". Kvůli jednomu polotovaru vydávanému za hotový výrobek ale neplánuju předělávat prý docela povedený listing :P:D
  • 0

#359 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2008 - 20:56

Nejsem si jistý, jestli to je příčina. Mně padalo u listingu Rotundy (GCVZ8C), a tam tyto znaky nejsou.
  • 0

#360 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2008 - 21:01

Technick: Karabina je bytelná, ale ještě jsem pro ni nenašel využití. Nevím, kam ji pověsit, je příliš dlouhá, takže hrozí velký výkyv přístroje a jeho případné poškození. Karabina je pěkná, ale nijak ji nevyužiju. Barevné schéma lze změnit. Pozadí může být libovolný grafický soubor 240x400. Já tam mám světlého žabáka Signala a zřetelnost displeje se tím trochu zvýšila. Dobíjení v autě si možná dokážu představit lépe než u 60CSx, kde byl konektor zase vzadu. Ale držák jsem ještě neviděl, nezkusil.
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama