Přejít na obsah


Fotka

Garmin Colorado


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1072 odpovědí na toto téma

#301 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2008 - 7:44

Mion napsal/a:
Odpovídám sem na příspěvek od alicka z vlákna RE: Colorado vs 60CSX (avizoval jsem exportní makra do chybného vlákna).
Mně se osvědčilo stáhnout z listingu na GC.COM gpx soubor nejprve na disk do PC nebo přímo "na disk" do připojeného Colorada (tlačítko "GPX exchange file"), tlačítku "Send to GPS" příliš nedůvěřuji, už mne v jiném případě dřív taky nějak vypeklo.

Mám podobné zkušenosti. Někdy to dělá divy.
  • 0

#302 kuzysk

kuzysk

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2008 - 10:30

Pre slovenských uživataľou Colorada. Pokiaľ si chcete urobiť slovenčinu v prístroji stačí zeditovať súbor Czech.gtt a nahradiť české výrazy slovenskými. Osobne som si upravil len mesiace lebo "kto to má stále počitať?". Kto si netrúfa, alebo nevie, môžem mu ten súbor poslať. Ostatné veci prepisovať nehodlám, lebo je tam toho mrťe :-) - len tak, aby bolo jasno.
  • 0

#303 jajin

jajin

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2008 - 13:32

Ahoj, hledal jsem porůznu ve vláknech a na webu. Zajímalo by mne jestli lze provozovat Colorado pri pripojeni do USB pres dodany kabel v online modu. Kdyz jej pripojim, tak jej lze pouzit jako ext.disk a na displeji se zobrazi ikona o propojeni a nelze jej zapnout.
  • 0

#304 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2008 - 13:36

jajin napsal/a:
Ahoj, hledal jsem porůznu ve vláknech a na webu. Zajímalo by mne jestli lze provozovat Colorado pri pripojeni do USB pres dodany kabel v online modu. Kdyz jej pripojim, tak jej lze pouzit jako ext.disk a na displeji se zobrazi ikona o propojeni a nelze jej zapnout.


zapnout nejde, jakmile pripojis colorado k pocitaci, mas utrum :)
  • 0

#305 jajin

jajin

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2008 - 13:41

Dain & Olik napsal/a:

jajin napsal/a:
Ahoj, hledal jsem porůznu ve vláknech a na webu. Zajímalo by mne jestli lze provozovat Colorado pri pripojeni do USB pres dodany kabel v online modu. Kdyz jej pripojim, tak jej lze pouzit jako ext.disk a na displeji se zobrazi ikona o propojeni a nelze jej zapnout.


zapnout nejde, jakmile pripojis colorado k pocitaci, mas utrum :)


OK, v tom pripade musi existovat neco jako nabijecka bez datove casti kabelu, jen pro napajeni.. videl jsem to takhle napajene u prodejce
  • 0

#306 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2008 - 13:50

jajin napsal/a:

OK, v tom pripade musi existovat neco jako nabijecka bez datove casti kabelu, jen pro napajeni.. videl jsem to takhle napajene u prodejce


bud a nebo existuje nejaka servisni kombinace tlacitek, po jejimz zmacknuti gpska zustane aktivni.
  • 0

#307 FHonza

FHonza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2008 - 14:01

V Coloradu tedy nejde v menu nastavit režim připojení přes USB ? V 60C to jde
  • 0

#308 kuzysk

kuzysk

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2008 - 14:25

Skušal som Colorado pripojiť na auto zdroj (micro USB koncovka) od Garmin nuvi - Colorádo normálne funguje, ale batérie nedobíja. Ked použiješ USB z pridavnou koncovkou na pomocné napájanie (a zapojíš len tú) nebude pristroj fungovať a na display bude obrázok akoby bol pripojený - Colorádo v PC neuvidíš. Ak v tomto stave kábel vyberieš zostane v pôvodnom stave - nevypne sa. Takže bud vyberieš batérie alebo ho znova pripojíš aj s dátovým káblom a korektne ho odpojíš. Toť moja skúsenosť
  • 0

#309 func

func

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2008 - 14:31

Ahoj, chtel bych se zeptat jak to vypada u Colorada (po updadech FW) s tou "lenosti" sipky v souvislosti s mensim pohybem a celkove s dohledavanim kesek ve srovnani se 60kou nebo Vistou. Dik
  • 0

#310 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2008 - 14:32

Jj, Colorado ani 60ka nesmí umět režim dobíjení - bylo by to nebezpečné. Alkalické články se totiž při rychlodobíjení chovají jako petardy ;)

kuzysk napsal/a:
Colorádo normálne funguje, ale batérie nedobíja.


  • 0

#311 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2008 - 14:35

jajin napsal/a:

Dain & Olik napsal/a:

jajin napsal/a:
Ahoj, hledal jsem porůznu ve vláknech a na webu. Zajímalo by mne jestli lze provozovat Colorado pri pripojeni do USB pres dodany kabel v online modu. Kdyz jej pripojim, tak jej lze pouzit jako ext.disk a na displeji se zobrazi ikona o propojeni a nelze jej zapnout.


zapnout nejde, jakmile pripojis colorado k pocitaci, mas utrum :)


OK, v tom pripade musi existovat neco jako nabijecka bez datove casti kabelu, jen pro napajeni.. videl jsem to takhle napajene u prodejce


Samozřejmě, že existuje. Já mám ke Coloradu Auto Navigation Kit a v tom je klasický napájecí kabel do zdířky v autě a na druhé straně mini USB. Tímto kabelem to pouze napájí, bohužel to nedokáže nabíjet.
Jinak ke služební Nuvi 660 byl USB napájecí zdroj na 220V a ten dělá to samý. Napájí, ale nedobíjí.
Důležitý ale je, že ani jeden nepřepne do režimu spojení s PC.
  • 0

#312 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2008 - 14:38

Mion napsal/a:
Jj, Colorado ani 60ka nesmí umět režim dobíjení - bylo by to nebezpečné. Alkalické články se totiž při rychlodobíjení chovají jako petardy ;)

kuzysk napsal/a:
Colorádo normálne funguje, ale batérie nedobíja.


Pokud existuje možnost přepínání typu baterií, neměl by být problém to při nastavení jiných než dobíjecích zablokovat. Ale on je potom spíš problém v uživatelích. Stejně by si to nepřepínali...
  • 0

#313 FHonza

FHonza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2008 - 14:45

Jinak pro napájení přes USB lze použít obyčejný kabel, akorát je potřeba zapojit jenom dva krajní piny. Zkoušel jsem přivézt na tyto piny i 12V s auta a vše fungovalo. Odzkoušeno na 60Cx
  • 0

#314 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2008 - 14:50

Přesně proto není dobíjení v Garminích GPSkách na AA články implementované - problém to není. Ale známe lidi - klidně strčí vysušit do mikrovlnky kočku a určitě by se našli tací, co by zkoušeli "regenerovat" své slábnoucí poslední alkalické baterie dobíjením v Coloradu - a pak by ještě Garmin následně prohrál soudní spor v případě vzniklé újmě na majetku nebo i zdraví. ;) No, ono to zase tak nereálný scénář není, obzvlášť v USA...

mlog napsal/a:
Pokud existuje možnost přepínání typu baterií, neměl by být problém to při nastavení jiných než dobíjecích zablokovat. Ale on je potom spíš problém v uživatelích. Stejně by si to nepřepínali...


  • 0

#315 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2008 - 14:53

Přímo 12V na USB piny pro +5V je hazard :o, který 60ka zřejmě přežije díky tomu, že využívá pro napájení z USB stejný vstup jako z vedlejšího 4pinového konektoru s rozsahem cca 3 - 30V.
Ale Colorado by těch 12V na USB už nemuselo ve zdraví přežít.

FHonza napsal/a:
Jinak pro napájení přes USB lze použít obyčejný kabel, akorát je potřeba zapojit jenom dva krajní piny. Zkoušel jsem přivézt na tyto piny i 12V s auta a vše fungovalo. Odzkoušeno na 60Cx


  • 0

#316 jajin

jajin

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2008 - 14:54

Diky za odpovedi, vzal jsem si z toho, ze kabel na napajeni Colorada pres USB existuje nebo se da vyrobit (Napeti 5V). Nabijet nelze, ale to jsem ani nepredpokladal.
  • 0

#317 FHonza

FHonza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2008 - 14:56

Mion napsal/a:
Přímo 12V na USB piny pro +5V je hazard :o, který 60ka zřejmě přežije díky tomu, že využívá pro napájení z USB stejný vstup jako z vedlejšího 4pinového konektoru s rozsahem cca 3 - 30V.
Ale Colorado by těch 12V na USB už nemuselo ve zdraví přežít.


Měl jsem u 60Cx předem ověřené že jsou vstupy stejné. Jinak bych si to nedovolil, na to mám GPSku moc rád
  • 0

#318 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2008 - 15:01

Tak to pak jo, pardon.
Hlavně pak aby se ti nestalo, že na těch 12V na miniUSB konektoru časem zapomeneš, a přijde třeba známý a bude si chtít u tebe v autě dobít tím kablíkem mobil nebo MP3 player, fungující jen s 5V, nebo si nějaký cacher kolega k němu v nestřežené chvíli připojí Colorado, aby ulevil baterkám - a bude veselo ;)

FHonza napsal/a:
Měl jsem u 60Cx předem ověřené že jsou vstupy stejné. Jinak bych si to nedovolil, na to mám GPSku moc rád


  • 0

#319 FHonza

FHonza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2008 - 15:11

Právě z toho důvodu sem ve finále do krytu konektoru zabudoval 7805 ze "šuplíkových zásob". Nějak mě cena orig. příslušenství dost děsila
  • 0

#320 Luckyn

Luckyn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2008 - 19:25

Ahoj, tak jsem si Colorado pořídil již také. Mohu být nestranný, jelikož jsme žádného garmina dosud neměl. Ovládání je celkem OK, je pravda že občas tápu a říkám si kde to jen bylo, ale nakonec najdu podle mě to je jen síla zvyku. S čím však bojuji je, že mi již několikrát z ničeho nic zatuhnul a šlo se toho zbavit jen vyndáním baterie. Tak by mě zajímalo zda se to někomu taky nestává. FirmWare mam 2.40 a baterie používám GP2700 NiMH. Díky za informace zda jste na tom někdo podobně.
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama