Přejít na obsah


Fotka

Garmin Colorado


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1072 odpovědí na toto téma

#361 TechNick

TechNick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 13 March 2008 - 21:33

Dík za reakci, myslel jsem si, že světlé pozadí zlepší zřetelnost. Stejně se nějak pro Coloredo nemůžu rozhodnout, 60tka je opravdu hodně dobrá na to abych jí opustil. Všechno tam funguje, nic tam nezamrzá, výdrž baterií je lepší, ovládání taky. (Asi i menší potřeba podsvícení displaye) Když přišla 60tka se Sirfem III měl jsem snazší rozhodování, na Wherigo a zamrzlé listingy a rock n roll mě asi neutáhnou. (zatím;))
  • 0

#362 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1159 příspěvků(y)

Publikováno 13 March 2008 - 21:41

Myslím, že platí to, co bylo několikrát na různých místech zmíněno. Upgrade z CSx nebo HCx na Colorado asi velký smysl nemá vzhledem k poměru přidané užitné hodnoty a vynaložených nákladů na obměnu. Majitelé jiných zažízení (nebo žádných) by o Coloradu měli vážně uvažovat. Kdybych neměl nic a mohl si za vemi podobnou cenu vybrat mezi CSx a Coloradem, beru Colorado.
  • 0

#363 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 13 March 2008 - 22:48

Bor.uvka tento tyden koupila i s drzakem do auta a na kolo v maloobchode drive Picodasu, ted se ten maloobchod jmenuje nejak jinak oddelili maloobchodni prodej od velkoobchodu. V provozu jsem drzak zatim nevidel, reseni je dost jine nez u 60ky
  • 0

#364 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 13 March 2008 - 23:38

TechNick napsal/a:

Co mi ale nejde do hlavy, když bych si přidělal Coloredo na čelní sklo (nevím jakým držákem, protože jem ho ještě neviděl) jak bych ho v autě dobíjel? Jediný konektor, který jsem na Coloradu viděl je USB nahoře a takhle ho v autě dobíjet přeci musí být děs.:o


k tomu je idealni kabel, co ma ten mini usb konektor do L. zacvaknu shora-ale trci dozadu. mne se to takhle zda celkem sikovny.
  • 0

#365 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 13 March 2008 - 23:40

Kapitola: To jsou dobré zprávy, konečně jsou držáky v Česku.
  • 0

#366 malahavranice

malahavranice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 14 March 2008 - 7:04

marekl napsal/a:
Technick: Karabina je bytelná, ale ještě jsem pro ni nenašel využití. Nevím, kam ji pověsit, je příliš dlouhá, takže hrozí velký výkyv přístroje a jeho případné poškození. Karabina je pěkná, ale nijak ji nevyužiju.
Dobíjení v autě si možná dokážu představit lépe než u 60CSx, kde byl konektor zase vzadu. Ale držák jsem ještě neviděl, nezkusil.


S uchycenim v aute jsem si take nevedela rady, nez mne napadlo karabinu nalezato navleknout na horni cast univerzalniho drzaku na mobil-drzi to spolehlive (narozdil od pokusu pouzit univ. drzak normalnim zpusobem).Karabina se mi take docela dobre osvedcila pro noseni na ocku bundy.
  • 0

#367 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 14 March 2008 - 7:49

Mno... myslím, že kdo párkrát zkusil na coloradu možnosti wheriga v terénu, myslím, že se mu to bude líbit podstatně víc, než průběžné čtení listingu s počítáním u klasických multin a dosazovánim waypointů ;) je to jakási offline obdoba handy geocachingu a multisolveru v jednom, navíc často s překvapením, co mne asi tak čeká na další stage :-)
Navíc jsem právě rozchodil v připravované wherigo mutlině i to pípátko v coloradu, a tak už přehrává i upozorňovací tóny při přiblížení k cíli :)


TechNick napsal/a:
..., na Wherigo a zamrzlé listingy a rock n roll mě asi neutáhnou. (zatím;))


  • 0

#368 TechNick

TechNick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 14 March 2008 - 9:36

Mion napsal/a:
Mno... myslím, že kdo párkrát zkusil na coloradu možnosti wheriga v terénu, myslím, že se mu to bude líbit podstatně víc, než průběžné čtení listingu s počítáním u klasických multin a dosazovánim waypointů ;) je to jakási offline obdoba handy geocachingu a multisolveru v jednom, navíc často s překvapením, co mne asi tak čeká na další stage :-)
Navíc jsem právě rozchodil v připravované wherigo mutlině i to pípátko v coloradu, a tak už přehrává i upozorňovací tóny při přiblížení k cíli :)


TechNick napsal/a:
..., na Wherigo a zamrzlé listingy a rock n roll mě asi neutáhnou. (zatím;))


Uvidíme... Napsal jsem do závorky zatím, protože moje poznatky o Coloradu mojí nerozhodnost k upgrade z 60CSx podpořily.

Až bude víc spokojených uživatelů a zmizí problémy s firmware, třeba se k vám přidám.
Třeba se v dohledné době dočkáme i nějakého hardwarového vylepšení. Všechno jde hodně rychle dopředu a tlak konkurence třeba Garmin donutí k nějakému vylepšení.
  • 0

#369 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 14 March 2008 - 11:08

Tady je článek o cyklodržáku na Colorado: http://gpstracklog.t...g-with-a-g.html Nic moc.
  • 0

#370 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 14 March 2008 - 11:32

Hehe, ach ti "Amoci"..., no ono kdyby dali pod ty pásky proužek gumy, tak se jim to neotočí ani náhodou. Tyhle recenze mi trochu připomínají občasné neobjektivní reportáže Novy. Nedrží mi to, tak honem šup s tím na web jako srovnávací recenzi.. :D
Prostě držák se stahovacími pásky potřebuje trochu jiné podmínky k uchycení - dávat pásky přímo na kovovou trubku je nesmysl hraničící s dost velkým nerozumem (abych byl slušný). ;)

Coloradí držák už mám namontovaný na kole pár dní včetně zkušební jízdy. Pod pásky mám tvrdou gumovou podložku, pásky dotaženy kombinačkama a colorado se ani nepohne. Celkem mu důvěřuji víc, než klasickému držáku na 60ku s zaklapávacím úchytem. Tam byl problém v úzkém místě lyžin mezi kolébkou a držákem na kole. Stačila rána loktem na spodní část 60ky a urazilo se to (to se mi povedlo na motorce). To u toho držáku na Colorado nehrozí.


marekl napsal/a:
Tady je článek o cyklodržáku na Colorado:
Nic moc.


  • 0

#371 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 14 March 2008 - 12:20

Na druhou stranu ubylo by Garmin, kdyby tyto pásky gumy přiložil? Nebo ony tam jsou?
  • 0

#372 spajda team

spajda team

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 14 March 2008 - 12:22

Držák do auta mám už více než týden. Nejdříve mi za ty peníze přišel nic moc, ale je prima. Přichytí se na sklo přísavkou, úhel se dá natočit libovolně, protože úchyt je nacvaknutý na kulovém kloubu. Dobré je, že se tam dá GPS jen nasunout bez zacvaknutí, což je pohodlné při častém vynávání, třeba při hledání keší po městě. Takže docela spokojenost. V ceně je i adaptér do cigaretové zásuvky s konektorem mini USB zalomeným do "L" což je prima.
  • 0

#373 spajda team

spajda team

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 14 March 2008 - 12:32

Zkoušel jste někdo nahrát do Colorada POI body, které nastavíte při nahrávání jako varovné? Třeba DTB radarů. Bude to v tomto případě upozorňovat? Přímo v menu přístroje se varovné body vůbec nenachází a zajímá mne, zda by to takto fungovalo?? Díky
  • 0

#374 malahavranice

malahavranice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 14 March 2008 - 13:40

spajda team napsal/a:
Držák do auta mám už více než týden. Nejdříve mi za ty peníze přišel nic moc, ale je prima. Přichytí se na sklo přísavkou, úhel se dá natočit libovolně, protože úchyt je nacvaknutý na kulovém kloubu. Dobré je, že se tam dá GPS jen nasunout bez zacvaknutí, což je pohodlné při častém vynávání, třeba při hledání keší po městě. Takže docela spokojenost. V ceně je i adaptér do cigaretové zásuvky s konektorem mini USB zalomeným do "L" což je prima.


Kolik stoji a kde se koupi ten autodrzak? Ja na nej v nasich krajich zatim nenarazila...
  • 0

#375 spajda team

spajda team

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 14 March 2008 - 14:25

Originál od Garminu, o kterém jsem psal stojí 1192,- Kč vč. DPH. Je tam držák i adaptér do cigaretové zásuvky s konektorem do "L". Objednat si ho můžete u nás, nejlépe na mail: info@fotoobchod.cz. Nemáme ho ještě v oficiální nabídce.
  • 0

#376 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 14 March 2008 - 18:42

spajda team napsal/a:
Originál od Garminu, o kterém jsem psal stojí 1192,- Kč vč. DPH. Je tam držák i adaptér do cigaretové zásuvky s konektorem do "L". Objednat si ho můžete u nás, nejlépe na mail: info@fotoobchod.cz. Nemáme ho ještě v oficiální nabídce.


Tak už jen kvůli tomuhle jsem rád, že jsem si to objednal rovnou s Coloradem z USA. Auto Navigation Kit, jak se ta souprava jmenuje, mě stála 40 $. Oficiální cena je 50 $.
To jen pro porovnání. ;)

P.S. Bike mount stojí oficiálně 10 $. Ten jsem si bohužel nenechal poslat. Neví někdo na kolik to dokázal natáhnout český distributor?
  • 0

#377 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 14 March 2008 - 18:48

Tak to není zase takový rozdíl. K těm padesáti dolarům připočti 10 % daň (anebo tady počítej bez DPH), zadarmo se to sem nedoveze, administrativní náklady se zbožím procházejícím celnicí taky nejsou úplně zanedbatelné. Takže rozdíl dvou stovek oproti ceně v USA není tak hrozný. Dnes jsem si ho koupil. Po prvních kilometrech se mi zdá, že je výborný. Alespoň ve srovnání s hrůzou, co byla pro GPSmap. Je malý, jednoduchý, pevný... jsem spokojen.
  • 0

#378 bozole

bozole

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 14 March 2008 - 18:54

mlog napsal/a:

spajda team napsal/a:
Originál od Garminu, o kterém jsem psal stojí 1192,- Kč vč. DPH. Je tam držák i adaptér do cigaretové zásuvky s konektorem do "L". Objednat si ho můžete u nás, nejlépe na mail: info@fotoobchod.cz. Nemáme ho ještě v oficiální nabídce.


Tak už jen kvůli tomuhle jsem rád, že jsem si to objednal rovnou s Coloradem z USA. Auto Navigation Kit, jak se ta souprava jmenuje, mě stála 40 $. Oficiální cena je 50 $.
To jen pro porovnání. ;)

P.S. Bike mount stojí oficiálně 10 $. Ten jsem si bohužel nenechal poslat. Neví někdo na kolik to dokázal natáhnout český distributor?


Koupil jsem ho ve Fonsu za 250,-Kč.
  • 0

#379 Hanzi216

Hanzi216

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 14 March 2008 - 20:50

Koukněte na http://www.it-zone.c...Sti&StiId=34640 je to možný Colorado za 11859 kč ještě měsíc, a bude za osmičku.
  • 0

#380 Luckyn

Luckyn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 14 March 2008 - 22:14

Hanzi216 napsal/a:
Koukněte na http://www.it-zone.c...Sti&StiId=34640 je to možný Colorado za 11859 kč ještě měsíc, a bude za osmičku.


By me zajimalo zda to za tu cenu vazne prodavaji, silne o tom pochybuji, kor i s mapou TOPO. Pochopil bych treba jeste dovoz treba z Anglie.
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama